Reklama

Reklama

Mladý pilot Alexej jen těžko získává přízeň zkušenějšího kolegy Leonida. Oba muži však čeká osudová zkouška, když budou nuceni evakuovat turisty z oblasti zasažené sopečným výbuchem. Poklidné přistání se promění v noční můru poté, co erupce zničí letiště a poškodí startovací dráhu... Mladý vojenský pilot Alexej Guščin je navzdory svému talentu a vlivu svého otce, leteckého inženýra, propuštěn z armády, protože jednal v rozporu s rozkazy. Přihlásí se na místo pilota letecké společnosti, kde se má podrobit přijímacímu řízení vedenému přísným pilotem Leonidem Zinčenkem. I přes Zinčenkovy pochybnosti je přijat a stává se Zinčenkovým stážistou. Guščin hledá cestu k Zinčenkovi, který je i doma velice přísný na svého syna Valeru. Guščin se seznamuje s kolegyní Alexandrou Kuzminou, do které se zamiluje. Alexandra je sebevědomá a Guščinův zájem nejprve neopětuje, brzy spolu ale začnou chodit. Guščin a Zinčenko jsou povoláni do Afriky, kde mají evakuovat turisty před válečnými událostmi. Guščin je ale rozzlobený, že nemohou evakuovat rovněž místní emigranty, čímž proti sobě popudí vedení společnosti. Zinčenko však Guščina podrží a oba jsou přiděleni k pravidelným letům do jihovýchodní Asie. Zinčenko s sebou přibírá i Valeru, od kterého očekává, že se zlepší v angličtině. Během jednoho letu na Aleutské ostrovy jsou piloti požádáni, aby evakuovali turisty v oblasti, kde vybuchla sopka. Celkem poklidné přistání se však promění v noční můru poté, co sopečný výbuch zničí letiště a poškodí startovací dráhu. Guščin se navíc musí do hor vydat ještě pro jeden uvízlý mikrobus s turisty. Zinčenko a Kuzmina jsou nuceni startovat a nechávají Guščinovi na letišti druhé letadlo s palivem. Guščinovi se podaří mikrobus zachránit a i jeho letadlo odlétá. Zinčenkovi však dochází palivo a jediným řešením se ukáže přestup cestujících ze Zinčenkova letadla do Guščinova... (TV Prima)

(více)

Recenze (92)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Čistá žánrovka nezapře ruský původ. 1) Je osvěžující vidět všechna žánrová klišé americké produkce v trochu jiném provedení._____ 2) Druhý ruský film ve formátu IMAX natočil 50letý mladistvě vyhlížející scénárista a režisér Nikolaj Igorjevič Lebeděv._____ 3) Zaujali mě zajímavý 31letý Danila Valerjevič Kozlovskij (druhý pilot, stážista Alexej Guščin), 32letý Sergej Kempo (steward Andrej) a především 24letý pěkný Sergej Romanovič (syn instruktora Zinčenka Valerij)._____ 4) No, co říci na závěr? Когда земля горит, спасение в небе. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Ten pán co psal scénář i ti ostatní, co točili tento film, mají nakoukáno katastrofických filmů. Proto neudělali chybu, dodrželi všecky postupy, zachovali všechna klišé i řadu modelových situací. Výsledkem je katastrofický film v novém kabátku, ovšem točený podle starých klasik. Ruský hrdina nezklame a překoná možnosti fyziky i matematiky. A tak je to v pořádku. Proto konec konců chlapi chodí do kina, aby viděli ještě větší chlapy a utvrdili se v tom, že to dělají dobře. Takže já to s chutí shlédl a odreagoval se. Jen vždycky, když nějaké to letadlo nouzově přistane bez křídel za nulové viditelnosti na špatně osvětlené dráze, vybaví se mi Připoutejte se prosím. Leslie Nielsen: "Přeju vám oběma ať Vám to vyjde!"75% ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Rymejk sedmdesátkové klasiky Sojuzmultfilmu Putinfilmem dopadl na výbornou! Tedy pokud jste sexuálně značně dezorientován, sbíráte růžový porcelán a krajinky s troubícími jeleny, nemůžete napětím dospat, jestli cigánský krasavec Miguel Lopéz vyprcá v závěru tisícidílného latinskoamerického eposu Končitu Vilalobos i přes ukrutné nástrahy jejího mocného strýce Fernanda Gonzálese, jenž je ve skutečnosti naprosto překvapivě ztraceným trojčetem obou milenců, nebo prostě máte přes devadesát kilo a váš nevkusně otylý pastelový župan je plný kočičích chlupů. Zbylo-li vám ovšem alespoň trochu soudnosti a vkusu, či vám u toho nepraská šprcka při blahoslaveném piglování ségry jako tuhle Livingdedovi, působí to, jako byste zvědavě odkroutili první vrstvu krásné, ručně malované Matrjsošky a uvnitř našli řídké hovno pacienta s úplavicí nebo lovili ojedinělé šťavnaté kousky libového masa z plesnivějícího boršče. Musím říct, že jakmile se problijete hodinou prkenných telenovelolidských trampot kýčovitého pyjonýra a bezprecedentního klaďase Jelimana Jelimanoviče Kokotova a jeho přísného, ale spravedlivého kapitána, soudruha Geroje Otravoviče Pičusina, Hrdiny Sovětského svazu, jsou ta eFiXa skutečně pěkná a povedená, až máte i chuť leccos velkoryse odpustit. Pak však přijde něco, po čem prostě ty teplé pirohy v sobě neudržíte ani po hrsti Kinedrilu. Ten kuchyňský heavyend je čirý hnus, při kterém jsem jen čekal, kdy do vybarvičkovaného záběru, podkresleného kůl homosexuálně heroickou kantátou, vcupitá oslizlá modelka s bělostným úsměvem, protože má intimku, a vrhne zpola natrávené Nestle Krančís do plyšově růžového kožíšku měkouškého králíška Azurita. A mně, kurva, nikdo nauzeu způsobovat nebude!!! ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Ugh... no starej strejda Arthur Hailey by měl tedy radost! Nemám ve zvyku kousat si nehty ani v normálním životě natož u filmů a dokonce ani u velmi napínavých filmů. Věřte nebo ne, teď mám ale všechny pryč! I na nohách!!! Ve většině katastrofických snímků (snad vyjma těch od Asylum) je vždycky nějaká katastrofa ta hlavní. Hoří mrakodrap, je zemětřesení, vybuchuje sopka, letadlo narvané tůristama jde na nouzák nebo jej řídí jen sličná letuška atd... Většinou v takových filmech máme dvě skupinky hrdinů, přičemž ten zápornější to se svými lidmi nedá a ten klaďák jo a své ovečky zachrání. Ti co přežijí si pak u nějakého toho kráteru, trupu letadla, ambulance či hasičské stříkačky společně zatleskají, samozřejmě i s okolo stojícími hasiči a policisty a sem tam se k tomu nachomejtne i prezident USA. Klaďákovi pak nějaká vnadná sestřička nebo letuška ováže bouli na čele a zamiluje se do něj... :-) Ne nechci tu strhávat žánr katastrofických filmů. Nemám proč, mám je rád. Ale šablony jsou dost často stejné a od sedmdesátých let, kdy tyto filmy byly hodně v oblibě a zhusta točeny se to moc nezměnilo. Až nyní. Rusové na to nešli po klasicku od lesa, ale od tajgy a tak tu máme krapet něco jiného. I když jednotlivé napínavé prvky může všetečný divák s dobrou pamětí nalézt i jinde, Rusové vše naházeli do jednoho velkého hrnce a dobře pospojovali. Tady se ale nekopíruje, jen se podařilo zajímavě sesadit do sebe několik katastrof za sebou (každá by vydala na samostatný film). Jak píše LIVINGDEAD od přistání na ostrov ,,napětím málem prasknete''. To je svatá pravda! Vše mi bylo ve filmu sympatické (snad kromě té tlusté zmalované paní v krizovém centru), ale nejvíce mi sedli oba piloti. Nebyli to žádní typičtí ,,Ivani'' a věřil jsem jim jejich role. I když dneska na compu zvládne leckdo lecos, tady byly všechny efekty na jedničku. Jediné co by snad šlo vytknout byla nezbytná absence jedovatých plynů na ostrově, který každá sopečná činnost provází. To už bych byl ale hodně velký rejpal. Jestli chcete vidět pořádnej katastrofickej biják jaký jste již dlouho neviděli, musíte do tohohle filmu jít! Dávám 4 prýmky na rukáv pilotní uniformy. * * * * ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Už dávno som si uvedomil, že s ruskou produkciou dnešnej doby treba počítať a to aj v rámci vysokorozpočtových filmov nielen vojnového žánru. Preto som sa tešil aj na tento ich katastrofický film a opäť som len príjemne prekvapený. Je síce pravda, že na to relatívne hlavné, teda katastrofický motív si treba počkať takmer polovicu filmu, čo býva často zápor, ale tu s tým nemám ani najmenší problém. Celá hodina sa venuje prostrediu pilotov, ktoré mi príde dosť atraktívne a pritom málo využívané, takže ma bavilo sledovať aj túto líniu s prvotriednym, ale nie úplne poslušným pilotom, ktorý sa kvôli svojej povahe dostáva dô rôznych problémov, ale prakticky stále len v tejto oblasti, dej sa z tohto leteckého prostredia nikdy nedostane na dlhšiu dobu, dokonca ešte aj tá romantická línia, ktorá pritom nemá moc priestoru zostane len v rámci nej, teda medzi hlavným hrdinom a inou pilotkou. A našťastie to podporia aj slušné postavy, hlavný hrdina je sympaťák, s ktorým som sa už stretol vo viacerých filmoch, ale ešte viac mi vyhovoval charizmatický starší pilot Vladimir Maškov. A nesklame ani pilotka a tých pár výraznejších vedľajších postáv. No a následne už začne tá druhá, hlavná fáza filmu, ale tiež nie je zase až tak akčná, ako by možno mnohí čakali. Výbuch sopky je atraktívna téma a navyše v kombinácii s lokalitou, z ktorej nie je veľa možností úniku to pôsobí dostatočne osudovo, ale priznám sa, že toto ma dokázalo upútať iba dočasne a posledná polhodina, kedy sa už dej definitívne presunie do lietadiel ma už zase tak moc nebavila, ale ani toto nie je zlé a už som to bez problémov dopozeral až do konca. Takže ani akčná stránka určite nesklame, týchto scén tu zase tak moc nie je, ale vlastne všetka akcia z tretej štvrtiny ma a dosť bavila, je to napínavé, atraktívne a s dostatkom skvelých záberov. Dokonca aj tie úniky na poslednú chvíľu, ktoré mi v iných filmoch skôr prekážajú sa mi tu páčili. Režijne tu v rámci žánru nemám čo vytknúť, Nikolaj Lebeděv sa ukázal, ako schopný tvorca, videl som od neho filmy viacerých žánrov, okrem tohto katastrofického aj vojnový, fantasy a športový a všetky zvládol dobre, pričom mám pocit, že hlavne v poslednej dobe sa zlepšuje. Dobrých katastrofických filmov je málo a tak som rád za každý nový vydarený. Síce tá posledná polhodina mohla byť aj lepšia, ale celkovo ma to dosť bavilo. 72% ()

Galerie (53)

Zajímavosti (9)

Reklama

Reklama