poster

Maigret a noc na křižovatce (TV film)

 • Velká Británie

  Maigret: Night at the Crossroads

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2017, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SimcaJB
  ****

  Třetí díl Maigreta v anglické produkci je sice o trochu slabší než dva předchozí, ale moje doporučení je stále o tom, že je to stále na velké úrovni, která české (detektivní, doktorské…) seriály kvalitou dost přeskočí.75 %(21.1.2018)

 • cyright
  ****

  Maigret v podání Atkinsona na mě funguje. Melancholicky působící, věčně zadumaný, ale přitom chladně uvažující detektiv v příběhu, který je vyprávěn pozvolným televizním tempem, a který vám pocitově buď výborně sedne, nebo vás bude nudit. Já se bavil velmi dobře, navíc originální znění povznáší film o úroveň výš a Atkinsonova charismaticky zadumaná a přitom citlivá intonace je jistým způsobem hypnotická.(2.10.2017)

 • Jehan
  ****

  Vždycky mě otravují názory, že roli Maigreta zahrál nejlépe Jean Gabin. Ovšem Rowana Atkinsona bych v ní nečekal ani v nejdivočejších snech. Ačkoliv osobně za nejlepšího Maigreta všech dob považuji Bruno Crémera, smekám před britským pojetím a jsem rád rád, že to sir Rowan vzal. Tahle epizoda je vzdálena knižní podobě, i tak má vynikající atmosféru, jen Maigret nějak málo pije a kouří. Pro ortodoxní čtenáře Simenona možná důvod ke znepokojení, pro sobotního diváka televise přesto velmi dobrá volba. A pro znalce milý bonus v podobě české dvouoké zrcadlovky Flexaret.(20.1.2018)

 • Gilmour93
  ***

  Škoda, že v té vyšetřovatelsko-filmařské rutině nepřišlo více takových scén, jako když se v kupé vlaku objeví dým z Maigretovy dýmky a pachatel pochopí situaci.. Atkinson své pojetí pařížského detektiva z Nábřeží Zlatníků (zádumčivý stroj na řešení mordů, jehož brvy se zarputile brání pohybu) dovedl téměř k dokonalosti. Zajímavé, když ještě nedávno v jisté roli tvrdil, že Francouze nenávidí a ptal se, jestli všichni ti muži padli u Agincourtu zbytečně a jestli chlap, co upálil Johanku z Arku, jen promarnil dobré zápalky..(22.1.2018)

 • sud
  *****

  Vynikající detektivka se silnou příchutí noir. Maigret, truchlící nad smrtí bývalého kolegy, je zadumanější než kdy před tím, pořádně zapletený příběh nepostrádá zajímavé rozuzlení, nechybí ani zajímaví záporáci a smyslná femme fatale. O dokonalé atmosféře se již asi zmiňovat nemusím, stejně jako o výborných hereckých výkonech všech (!) zúčastněných. Ani o emotivní scény není nouze, přičemž noční přestřelka na křižovatce či závěrečné setkání hlavních protihráčů ve vlakovém kupé jsou už jen pomyslnými třešničkami na velmi chutném dortu. 95%.(27.1.2018)

 • - Ve filmu je několikrát záběr na telefonní budku, kde je automat s kroucenou telefonní šňurou. To však v době, kdy se film odehrává (konec padesátých let), nebylo možné - kroucená telefonní šňura byla zavedena až začátkem let šedesátých. (tommicek)

 • - Fotoaparát, kerým je na policejní stanici fotografován Carl Anderson (Tom Wlaschiha), je Flexaret, model IV, vyráběný v letech 1955-1959 podnikem Meopta Přerov. Tyto fotoaparáty byly vybaveny hledáčkovým objektivem Anastigmat 80mm f/3 a snímacím objektivem Belar 80mm f/3,5. Tento model Flexaret jako první umožňoval fotografovat nejen na střední formát 6x6 (60x60mm), ale i na kinofilm 35mm. (Vikta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace