poster

Maigret a noc na křižovatce (TV film)

 • Velká Británie

  Maigret: Night at the Crossroads

 • Slovensko

  Maigret: Noc na križovatke

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2017, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ***

  Rád by som vyššie, no mňa takýto druh kriminálok príliš nebaví. Keď nejde o sériového vraha, nejde o nič :D Nie je tu zverejnený obsah, a ja som tak nejak dúfal, že to bude o nejakých vraždách. Počas sledovania filmu som si myslel, že ho napíšem JA. Ale zas by ho nezverejnili, tak si budeme musieť počkať, kým si to pozrie "Marceloo".(27.11.2017)

 • stanyko
  ***

  Stale pozeratelne, no najslabsi Maigret doposial. Zvlast mi tam vadili trhliny ako ked obchodnikova zena si stanovila podmieknu, ze im prezradi vsetko az ked sa pomodli na mieste cinu. V realite by dostala na policajnej stanici riadne do drzky a hned by vsetko vyklopila (taku stupiditu si neviem predstavit ani v dnesnej dobe...). Ale ako pisem, bolo to pozeratelne napriek trhlinam a miestami mimoriadne nudnym pasazam... 2,5(27.1.2018)

 • WugWugs
  ****

  Keď sa dostaví chuť na staromilskú detektívku nesprznenú nejapným vtipkovaním. Nepoznám predlohu, ani originálny seriál, bez porovnania môžem povedať, že Atkinsonov Maigrite sú všetko solídne natočené a zahraté konzervatívne detektívky, ktoré neurazia, no ani neprekvapia - pôsobia ako kvalitnejší seriál s filmovou stopážou. 3.5(28.9.2017)

 • Raziel_cz
  ****

  Oproti Případu mrtvého muže zpátečka ke klasické whodunitce, takže to není tak drsné a emotivní. Tenhle díl je spíš melancholický, Maigret je tu tichý a zadumaný a ostatně má proč – záhada je totiž ze seriálu prozatím nejkomplexnější a klobouk dolů, jestli jste ji rozluštili před policisty. Zeitgeist stále perfektní. Těším se na Vánoce.(11.6.2017)

 • pakobylka
  ****

  Jakoby Rowan Atkinson srostl s komisařem Maigretem, když mu propůjčil svou tvář a na oplátku si beze zbytku osvojil jeho způsoby. Zápletka je stylově přioděna, decentně nalíčena a detailně obeznámena se všemi úskalími své mise ... a jelikož disponuje přirozeným šarmem a nadprůměrným I.Q., nezbývá nic, co bych ještě mohla dodat ... 4,5*(29.1.2018)

 • - Ve filmu je několikrát záběr na telefonní budku, kde je automat s kroucenou telefonní šňurou. To však v době, kdy se film odehrává (konec padesátých let), nebylo možné - kroucená telefonní šňura byla zavedena až začátkem let šedesátých. (tommicek)

 • - Fotoaparát, kerým je na policejní stanici fotografován Carl Anderson (Tom Wlaschiha), je Flexaret, model IV, vyráběný v letech 1955-1959 podnikem Meopta Přerov. Tyto fotoaparáty byly vybaveny hledáčkovým objektivem Anastigmat 80mm f/3 a snímacím objektivem Belar 80mm f/3,5. Tento model Flexaret jako první umožňoval fotografovat nejen na střední formát 6x6 (60x60mm), ale i na kinofilm 35mm. (Vikta)

 • - Střelná zbraň, která je nalezena u Carla Andersena (Tom Wlaschiha), je malá kapesní zbraň značky Derringer. (ArthasKarfa)