Série(2) / Epizody(4)

Recenze uživatele Torgal k tomuto seriálu (4)

Maigret klade past (2016) (S01E01)

Solídna adaptácia, pri ktorej ale ani na okamih nezabudnete na to, že sa jedná len o televíznu produkciu. Všetky zložky filmu fungujú, Atkinson vážnu rolu zvládol s prehľadom, ale výsledok sa v žiadnom smere nevymyká priemeru. 6/10 ()

Maigret a případ mrtvého muže (2016) (S01E02)

Výrazne lepšie ako prvý diel a to predovšetkým kvôli zaujímavejšej zápletke. Českí záporáci, ktorý musia byť tlmočený do slovenčiny aby im Magreit, opäť vo výbornom podaní Rowana Atkinsona, rozumel sú príjemný bonus. Potešia aj oldschoolové vyšetrovacie postupy, ktoré sú prudkom kontraste s tým, čo vidíme v súčasných kriminálnych seriáloch. 7+/10 ()

Maigret a noc na křižovatce (2017) (S02E01)

Solídna detektívka. Vyšetrovaný prípad, ktorý spočiatku vyzerá byť jasný ako facka, sa ukáže byť riadne zamotaný. Špinu za nechtami má kadekto, vrátane Maigretových (opäť výborný Atkinson) kolegov od polície. To postupné rozmotávanie nitiek ma bavilo, hoci spracovaním je to priemer čo sa nevymyká súčasnému televíznemu štandardu. 7-/10 ()

Maigret a drahoušek z Montmartru (2017) (S02E02)

Odhliadnuc od výpravy tak márne hľadám niečo, čo by povýšilo túto detektívku nad ľubovoľnú súčasnú seriálovú produkciu. Riešený prípad nie je nijak vzrušujúci, nemá žiadny osobný rozmer a pôsobí dojmom štandardnej epizódy seriálu. Šedý priemer po všetkých stránkach. 6-/10 ()