Představte si, kdybyste se v podobné situaci ocitli. Rozhodně by to nebylo nic příjemného ani pro jednoho z dvojníků. Svou velkou show zde rozbalí perfektní Ondřej Sokol a zdárně mu sekunduje třeba Jitka Schneiderová, Jakub Kohák či Miroslav Etzler (ač zrovna posledního zmíněného jsem neměla příliš v lásce, ale v tomto filmu mi tolik nevadil, tak se to dá považovat za velký úspěch) - a spousta dalších. Jedna z nejzábavnějších věcí mi přišel portrét Jardy Jágra místo prezidenta či arystokrat (psáno schválně špatně jako ve filmu). Tento snímek bych si klidně s chutí pustila znovu a znovu pro pobavení a myslím, že bych se ani jednou nenudila.(2.4.2016)

Vůbec to nebylo špatné. Je to sice hodně odlehčená komedie, ale to se od toho taky dá přesně čekat. Ale v rámci žánru jsem se bavil dobře a aspoň to nebylo prošpekované rekalamami a produkt placementy, jak se poslední dobou stává ve většině "parádních" českých filmů. Klidně říkám, že jsem se dobře pobavil a ty vaše nádherné odpady si to fakt nezaslouží.(19.3.2016)

• Vishnar

Nic jsem od filmu nečekal. S tím je dobré začít. Může to být jen lepší. Dlouhou dobu jsem chtěl dát hvězdu jednu, ale vzhledem k tomu, že jsem se párkrát pousmál a do konce filmu jsem nekoukal - moc často - na hodinky, je to za dvě. Sokol hrál obě role snad stejně, tedy... "hrál". Nějak jsem nechápal, jaktože Kohák, který je na začátku filmu snad v každém záběru, tajemně zmizí ze scény, aby se bez vysvětlení zjevil na úplném konci. Takže na jedno zhlédnutí to ukrátí odpoledne, nikdy se však k Dvojníkům nevrátím.(21.12.2016)

*** za českou komedie, která v tom smetišti českých komedií roku 2016 není zas tak špatná. Zpočátku docela nadějné téma, uprostřed kulminuje docela slušnou sadou vtipných scén a ke konci se trápí a neví jak skončit. Herecké výkony sotva průměrné, ale když se sem tam objeví Kohák, Sokol si střihne ostřejšího hocha a Nárožný zrovna nepřehrává, tak to vlastně ani nevadí.(15.1.2017)

Já jsem čekal oddechovku a přesně toho se mi dostalo. Docela dost jsem se nasmál a ačkoli se Dvojníci nějaké té trapnosti nevyhnuli, tak převládá pozitivní dojem. Téma záměn a dvojníků je pro komedii jako stvořené, takže když se jen trochu šikovně uchopí, aspoň minimální úspěch se musí dostavit. Ondřeje Sokola mám rád především pro jeho divadelní počiny v Činoherním klubu, ve filmech a komediích zvláště se ale taky umí patřičně vyřádit. Dvojníci jsou celkově tak na tři a půl hvězdičky, ale jelikož jsem se bavil víc než dobře, přikláním se k hodnocení směrem nahoru.(29.10.2016)

• - Natáčelo se v Praze, Litoměřicích a ve Slaném. (Terva)

• - V Litoměřicích se natáčelo v ulici Eliášova (sídlo policie), Mírové náměstí, ulice osvobození (trafika), Dům Kultury - Shaker Bar (vyzvednutí dcery) a ulice Dykova (dům Prospalových). Sídlo policie je v ulici Eliášova v Litoměřicích, kde sídlí skutečné velitelství policie pro okres Litoměřicko. (mazuka)

• - Na obrazu prezidenta ve třídě je Jaromír Jágr vyfocen stejně jako prezident Miloš Zeman. (mazuka)