Filmů o záměně typově opačných dvojníků je tolik, že každej číňan by měl pro sebe jeden film. První část se mně příliš nelíbila, cítil jsem z toho rádoby humor za každou cenu, hlavně postava Kuby Koháka mě srala a to i přesto, že Jakub mě je jinak velmi sympatickej, až teda na tu Spartu. Mimochodem tím stoupajícím trendem umistovat spartaňský šály a vlajky do každýho českýho filmu, začíná bejt Sparta vlezlejší a otravnější než reklama na csfd. V momentě kdy ve filmu nastane "sokolí prohoz" film začíná působit odlehčeně, zápletka začne být zajímavá, Ondra v obouch rolích působí sympaticky a film jako celek si svižně a zábavně dokráčí do finále. Samozřejmě jsou tam nějaký detaily, které člověka trknou..auto z Bratislavy, asi těžko bude mít spz Prahy, utěk před policí působil spíš divadelně než filmově, ale to jsou drobnosti, jiný zase potěšili, třeba Jarda na prezidentském místě ve škole.(27.3.2016)

Velmi průměrná komedie, nad pomyslnou hladinou ji určitě drží hlavně dobré herecké výkony Ondry Sokola, Jakuba Koháka a Petra Nárožného.(17.11.2016)

Takových záměn a dvojníků jsme už ve filmové historii několik viděli. Čili jde o neoriginální komedii, která však uráží jen málokdy, ale zato nenáročně pobaví. S Ondřejem Sokolem mám podobný problém, jako s Benem Stillerem. Je mi sympatický a někdy mě pobaví, ale jindy ne. Jeho dvojníci si vyzkoušeli obě polohy. Až na chaotický nápad s únosem se na to dalo dívat.(28.11.2016)

Gangsterská ptákovina made in tele tele. Škoda těch přehrávek, nesmyslů a kravin (Nárožný tluče tlusťochovi hlavou o stůl), protože základní nápad je solidní. Jardy nad katedrou si asi všimnul každý. Jitka se Simonou vypadají pořád dobře i po dvaceti letech hraní. A Čtvrtníček pro sychr radši v jiné uniformě a autě :-)(19.10.2016)

• netWoor

Nu, inteligentních komedií komunistické éry se již pravděpodobně nedočkáme (nebo velmi sporadicky, přimhouříme-li očko). Možná se ještě někdo zasměje nad strejčkem, co mlátí své gorily kytkama a opakuje rádoby vtipnou větu. Možná se Kohák ještě úplně všem neokoukal a možná někdo záměnu dvou lidiček viděl poprvé a užasl. Ano, bylo tam pár lepších momentů a Sokol se snažil, ale ... z úrovně českého filmového humoru mi začíná být dost zle ... (a to ještě todle jakž takž alespoň neurazilo)(1.11.2016)

• - Při natáčení před pražským hotelem Interntonal se Miroslav Etzler v roli amatérského boxera tělocvikáře Kaliny po několikátém jetí natolik vložil do role, že Jakubovi Kohákovi v roli Melichara na chvíli opravdu „udělal tmu“, a to tak důkladnou trefou, že Jakub Kohák dokonce chvíli odmítal točit tuto scénu znovu. (Fuego)

• - Josef Melichar má ve svém bytě všude šály AC Sparty Praha, jelikož jeho představitel Jakub Kohák je její velký fanoušek. (mazuka)

• - Exteriér mafiánského doupěte se natáčel na Malé vodní elektrárně v Praze - Štvanici. Interiér mafiánského doupětě se natáčel v Čističce odpadních vod v Praze - Bubenči. (Fuego)