Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují... Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen... Zachrání ho náhoda – do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání, a těm dvěma se zázračně změní život. Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza. A když se jim do rukou dostane i Richardova dcera Natálka, tak mu nezbývá, než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak vyzrát na mafiána a jeho gorily a dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí. Kolotoč překvapivých komediálních situací se roztáčí... (Bioscop)

Trailer 1

Pethushka

Na to, že se mi při té první scéně v autě chtělo vzít nohy na ramena a utéct z kina, jsem si film nakonec užila. Kdyby totiž v těch prvních minutách Kohák celou dobu mlčel, bylo by to vtipnější. Věřte nebo ne, před proměnou byl o moc zábavnější život učitele a jeho hudrující manželky, než zloděje, kterého chce dostat do chomoutu sama Simona. Po proměně už je sranda na obou frontách. Sokol si to docela dává a působí u toho přirozeně. Boduje i Etzler, který mi přivodil zřejmě jeden z největších záchvatů smíchu od mé puberty. Jen s Nárožným si nejsem jistá. Silnější 3* ()

filmfanouch

Dvojníci jsou česká komedie od režiséra Jiřího Chlumského (Martin a Venuše). Velmi jsem se na to těšil a- dostal jsem to co jsem od toho chtěl. Takhle hodně jsem se nenasmál od Deadpoola. Tím lépe že je to česká komedie u kterých se sám moc nesměju. Pokud jste viděli trailer tak jste ještě hodně materiálu neviděli. Nejlepší je trojka se zkušenostmi v komedii-Ondřej Sokol, Jakub Kohák a Petr Nárožný. V sekundárních rolích jsou dobří Miroslav Etzler, Petr Čtvrtníček, Milan Šteindler a spoustu dalších. Film mi na České poměry přišel docela originální a rozhodně bych chtěl již brzy něco podobného vidět. Až na pár věci je všechno v pořádku a rozhodně doporučuju. Verdikt: Nevěděl jsem jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. Nakonec jsem se rozhodl ale pro tři hvězdičky. Ale je to na hraně čtyř ()

Tosim

Do kina bych na to nešel, ale v televizi při znuděném nedělním odpoledni jsem si klidně tuhle blbinu užil. :o) A docela dost často jsem byl sám ze sebe překvapen, jak se dobře bavím, nejvtipnější byl střed filmu (prohozené postavy se učí nové postupy), naopak vyřešení všech peripetií mi přišlo dost zkratkovité a občas nelogické i na bláznivou komedii. 50%. ()

claudel

Já jsem čekal oddechovku a přesně toho se mi dostalo. Docela dost jsem se nasmál a ačkoli se Dvojníci nějaké té trapnosti nevyhnuli, tak převládá pozitivní dojem. Téma záměn a dvojníků je pro komedii jako stvořené, takže když se jen trochu šikovně uchopí, aspoň minimální úspěch se musí dostavit. Ondřeje Sokola mám rád především pro jeho divadelní počiny v Činoherním klubu, ve filmech a komediích zvláště se ale taky umí patřičně vyřádit. Dvojníci jsou celkově tak na tři a půl hvězdičky, ale jelikož jsem se bavil víc než dobře, přikláním se k hodnocení směrem nahoru. ()

bourec

Začátek filmu žádná hitpoška.Nepovedenej Nárožný,děsnej Kohák(sorry Jakube),a celý mi to připomínalo Ještě většího blbce než........... se Sobotou.Ale výměná Sokolíků filmu pomohla,myslim že prásknutí většího důrazu na tu výměnu,a hlavně delší čas by film slušně nakoplo.Původně to bylo na dvě,ale dám tři.50%. ()

• Při natáčení před pražským hotelem Interntonal se Miroslav Etzler v roli amatérského boxera tělocvikáře Kaliny po několikátém jetí natolik vložil do role, že Jakubovi Kohákovi v roli Melichara na chvíli opravdu „udělal tmu“, a to tak důkladnou trefou, že Jakub Kohák dokonce chvíli odmítal točit tuto scénu znovu. (Fuego)
  • Josef Melichar má ve svém bytě všude šály AC Sparty Praha, jelikož jeho představitel Jakub Kohák je její velký fanoušek. (mazuka)
  • Exteriér mafiánského doupěte se natáčel na Malé vodní elektrárně v Praze - Štvanici. Interiér mafiánského doupětě se natáčel v Čističce odpadních vod v Praze - Bubenči. (Fuego)