• Vishnar

Nic jsem od filmu nečekal. S tím je dobré začít. Může to být jen lepší. Dlouhou dobu jsem chtěl dát hvězdu jednu, ale vzhledem k tomu, že jsem se párkrát pousmál a do konce filmu jsem nekoukal - moc často - na hodinky, je to za dvě. Sokol hrál obě role snad stejně, tedy... "hrál". Nějak jsem nechápal, jaktože Kohák, který je na začátku filmu snad v každém záběru, tajemně zmizí ze scény, aby se bez vysvětlení zjevil na úplném konci. Takže na jedno zhlédnutí to ukrátí odpoledne, nikdy se však k Dvojníkům nevrátím.(21.12.2016)

• Filmmaniak

Pana Nárožného mám celkem rád, ale obsadit ho do role nebezpečného mafiána byl castingový omyl roku. Jinak režii a scénář nelze označit za nic jiného než za diletantství. Všechno od hereckých výkonů až po střih a hudbu je žalostné a nenapadá mě nic, co bych dokázal vyzdvihnout jako aspoň trošku pozitivní. Možná pány Čtvrtníčka a Šteindlera. Ale ti to svými párminutovými etudami zachrání jen těžko.(22.12.2016)

• herr_carter

České komedie už podle mě nemá šanci zachránit nikdo a nic, všechno je to prvoplánové, rychle uvařené a přeplněné gagy. Tady je sice pár světlých míst a především tupý Kohák je hodně k smíchu, na druhou stranu ale zápletka tak jednoduchá a laciná, až se chce brečet. Sokola už přestávám mít rád, je ho všude plno. Kdyby mi tenhle film nepustil maník při tvorbě tetování, nikdy bych se k tomu nedostal................moje hodnocení = 3,5 z 10.(7.12.2017)

Mě už u českého filmu stačí opravdu málo. V tomto filmu je to existence toliko nevídaného jevu v české kinematografii a tím je příběh. Vše se točí kolem jednoduchého a vcelku předvídatelného příběhu, který je pro komedii jako dělaný, ovšem co pořád chybí je konstrukce vtipu a humoru kolem tohoto příběhu, který je laciný a zcela nevyužil potenciál příběhu. Ovšem jisté záblesky (vtipné scény i mimo hlavní záběry kamery) tu vidím a to je více než jsem čekal.(23.3.2016)

Musím se přiznat, že jsem tomuto filmu moc nevěřila. Trailer mě sice dobře pobavil a právě taky díky němu jsem se rozhodla, že si na film zajdu, ale příběhu jsem nedávala skoro žádnou šanci ... Spíš jsem sázela na humor, ale i ten mě ze začátku trochu zklamal svou laciností ... Když se ale pak příběh rozjel, vtáhl mě do děje tak dokonale, že jsem se ani nenadála a už byl konec ... Příběhově si na film opravdu nemůžu vynachválit ... Mělo to nápad, mělo to úžasnou zápletku a skvělé rozuzlení ... A nakonec jsem se přece jenom skvěle pobavila ... Některé scény a hlášky mě bavily i po odchodu z kina. Přiznávám, že některé herecké výkony byly možná až trochu moc "vyumělkované" a celkově mě Petr Nárožný jako mafián absolutně vůbec neseděl, ale dejme tomu ... Každopádně ale co se týče Jakuba Koháka, Jitky Schneiderové a hlavně a především vynikajícího Ondřeje Sokola, nemusím vůbec šetřit chválou! Ondřej je úžasný herec a tuto dvojroli si střihnul opravdu úchvatně!(24.3.2016)

• - Natáčelo se v Praze, Litoměřicích a ve Slaném. (Terva)

• - Spoiler: Miloslav Šmídmajer, producent filmu, si zahrál brýlatého průvodce v galerii při krádeži peněženky. Narážkou na něj je také hláška na konci filmu, když dochází k vrácení peněz a rodinných šperků: "Šmídmajer ještě na výlet do Anglie nedal". (TOMIK007)

• - Při natáčení před pražským hotelem Interntonal se Miroslav Etzler v roli amatérského boxera tělocvikáře Kaliny po několikátém jetí natolik vložil do role, že Jakubovi Kohákovi v roli Melichara na chvíli opravdu „udělal tmu“, a to tak důkladnou trefou, že Jakub Kohák dokonce chvíli odmítal točit tuto scénu znovu. (Fuego)