• silentname

Za seba hovorím, že s výnimkou krádeže evakuačného plánu galérie som sa na filme nepobavil skoro vôbec. Občas sa nájde gag, ktorý je vtipný, no problémom filmu sú hlavne postavy. Postavy, ktoré ma maximálne iritovali. S výnimkou hlavného hrdinu Richarda Prospala. A trošku mi je ľúto, že sa ocitne v takejto situácii, aj keď to nakoniec bude mať isté benefity. Tento film je podľa mňa veľmi slabý. Má málo dobrých momentov, Nárožný je maximálne preafektovaný a Kohák tu hrá idiota, ktorého mu neverím ani v najmenšom. Ondřej Sokol hrá oboch predstaviteľov dobre a môžem povedať, že je tu aj pár dobrých kamerových trikov, no príbeh a jeho komédia ma neberú. S výnimkou evakuačného plánu a keď sa Rambousek ocitne na vyučovacej hodine a budú preberať Arystotela (Ja viem, že sa to píše "Aristoteles" ale Rambousek si myslí niečo iné.) Okrem toho je to ale podľa mňa veľmi nezaujímavé a málo vtipné. Hodnotenie: D(28.7.2017)

Mě už u českého filmu stačí opravdu málo. V tomto filmu je to existence toliko nevídaného jevu v české kinematografii a tím je příběh. Vše se točí kolem jednoduchého a vcelku předvídatelného příběhu, který je pro komedii jako dělaný, ovšem co pořád chybí je konstrukce vtipu a humoru kolem tohoto příběhu, který je laciný a zcela nevyužil potenciál příběhu. Ovšem jisté záblesky (vtipné scény i mimo hlavní záběry kamery) tu vidím a to je více než jsem čekal.(23.3.2016)

• Fifer

Když jsem se včera díval na hodnocení „diváků“ filmu Dvojníci, tak jsem si tak zauvažoval. Včera bylo na ČSFD asi 64%, dnes už je tam míň. V diskuzích na netu taky spousta kladných hodnocení. Jen kritici dávají svorně 0 až 10%. Tak mě tak napadlo, že čeští komerční filmaři už definitivně vzdali snahu zaplatit dramaturgy či dokonce kvalitního scenáristu a jedou stylem ruské propagandy. Tudíž veškerá část rozpočtu, která dříve připadla scenáristovi a dramaturgovi, teď jde na placené diskutéry, kteří film chválí a scénář jim někdo zfušuje za tři dny za babku. A pak už jde jen o to si ve stylu Putina stát za svým, ignorovat kritiku a zahltit servery falešným hodnocením. Pojďme si tak dlouho opakovat, že je to dobrý film, až tomu sami uvěříme.(18.3.2016)

*** za českou komedie, která v tom smetišti českých komedií roku 2016 není zas tak špatná. Zpočátku docela nadějné téma, uprostřed kulminuje docela slušnou sadou vtipných scén a ke konci se trápí a neví jak skončit. Herecké výkony sotva průměrné, ale když se sem tam objeví Kohák, Sokol si střihne ostřejšího hocha a Nárožný zrovna nepřehrává, tak to vlastně ani nevadí.(15.1.2017)

Napsal bych super Sokolovina, ačkoli jenom po herecký stránce. Stejně to ale byla jeho One Man Show, nebo spíš Stereo? Ať už v jedný nebo druhý roli, má obrovský charisma a bavil by mě asi v čemkoli. A i když se tam nějaká ta chybička vloudila v tom prolnutí dvou světů, oba si to užili a já s nima. Trio děvčat Schneiderová, Krainová a Fingerhutová náramně zvolený. Sice ty role měly minimální, ale pěkně se na ně koukalo. Kohák zbytečnej, i když ho mám jako člověka rád. Na český poměry pěkná, originální komedie ze známýho prostředí (opět Litoměřice), která neurazí, ba naopak ještě pobaví oproti těm všem omílaným Kameňákům.(27.6.2017)

• - Natáčelo se v Praze, Litoměřicích a ve Slaném. (Terva)

• - V Litoměřicích se natáčelo v ulici Eliášova (sídlo policie), Mírové náměstí, ulice osvobození (trafika), Dům Kultury - Shaker Bar (vyzvednutí dcery) a ulice Dykova (dům Prospalových). Sídlo policie je v ulici Eliášova v Litoměřicích, kde sídlí skutečné velitelství policie pro okres Litoměřicko. (mazuka)

• - Josef Melichar má ve svém bytě všude šály AC Sparty Praha, jelikož jeho představitel Jakub Kohák je její velký fanoušek. (mazuka)