Epizody(10)

Ve Španělské národní bance už banda strávila víc než 100 hodin a Profesor je v ohrožení. A aby toho nebylo málo, blíží se nový nepřítel – armáda. (Netflix)

Razzor_82

5. série začíná hutně nudnou přehlídkou vzpomínek a následně přestřelkou s tupými žoldáky jako ve Vietnamu. Hory vystřílených nábojů ale žádný efekt. Pak se stane něco nelogického. Spoiler! Ti Bastardi mi zabili Toyo!!!!! Další stěžejní postava odstraněna ze seriálu. Začínáme se hlouběji propadat do nelogických zvratů, které nejsou dopředu naplánovány a tudíž jsou jen těžko uvěřitelné. Hra na náhodu je zahnána do absurdity. Závěr je bez velkých emocí a hodně předvídatelný. 6/10 ()

Davidkkk

LCDP se vždy tvářil jako extrémně promyšlený seriál. Jenže pravda je taková, že zevnitř jde o totálně hloupou, nelogickou podívanou určenou nadšencům jednoduché zábavy – což platí nečekaně i u závěrečné série. Propracované charaktery (Berlin, Nairobi) už dávno žerou hlínu a vztahové vývoje probíhají u postav, k nimž snad není možné vybudovat si jakékoliv pouto a ještě k tomu jsou absurdní. Stejně jako naposledy akce nevypadá hezky (miliony vystřelených nábojnic a nulové zásahy radši nekomentuju) a za flashbacky by si tvůrci zasloužili nakopat do jejich španělskejch prdelí. Finále mimo jiné dost zklamalo. A i tak tomu dávám slabší sedmičku. Jak to? Sám nevím. Zapůsobily tu emoce. ()

bearmeedek

Pátá série na mě působila lépe, než ty předchozí. Hlavně první půlka. Sice v ní byla převážné béčková střílečka (opět bez logiky, jako celá akce), ale zbylo tím méně času na to jejich úžasné rozjímání a moudra. Také český dabing uklidnil mysl, protože vyhrocené dementní projevy ve španělštině jen zvedaly adrenalin. Druhá půlka opět nastavovala filmovou kaši spoustou flashbacků. Opravdu jsem si to "užíval".  Nechci se v tom hrabat do hloubky, lupičské filmy moc logiky nepotřebují, ale proč zásahovka nevnikla do banky dřív? Při opožděném zásahu nikdo nevyhrožoval rukojmími a nikdo jim neublížil. No a ten konec??? ()

Tirkus

Sláva! Hurá! Velmi očekávané vyvrcholení Papírového domu je zde a jdeme takzvaně "all-in". Debilita tohoto seriálu je opět na vrcholu a i přes to, že je to stravitelnější, než bídná předchozí série, tak se i tak jedná o utrpení. Neschopná policie předává otěže armádě, kterou hlavně představuje jednotka individuí, kteří vypadají jak z lobby nějaký multiplayerový hry. Sice je tu tři prdele akce, při který každá osoba má povinnost vystřílet alespoň dva zásobníky za třicet sekund, ale je to jen zbytečná vata, u který snad muselo být každému jasný, že se nikomu nic nestane. Osobně nechápu, o jaké atmosféře či napětí tady místní hodnotitelé píšou, jelikož u každého zvratu je snad všem jasný, že El Profesor má pro danou situaci alespoň dva plány (a vždycky dostaneme alespoň tří minutovej flashback, kde už před 10 lety vysvětloval, jak se přesně tohle do puntíku stane), nebo si vytáhne celej balíček es z rukávu. Co se týče výše zmíněných flashbacků, tak těch dostaneme naservírováno tolik, že by z toho byla pomalu samostatná epizoda a celá ta Berlínova linka je tam jen pro jedno velký surprise na konci, který mi přišlo hloupý a nedokončený. Na to, že je to částečně i telenovela, jsem si již dávno zvykl, takže mi to ani nevadilo. Neskutečně mě ale sralo, jak tam veškeré španělské obyvatelstvo vyjadřovalo podporu a sympatie k našemu gangu, i přes to, že se jednalo o teroristy s rukojmími (u některých scén to bylo fakt až přehnaný). Některé věci musím pochválit, a to například vývoj určitých postav, jako byl třeba Palermo, kterej byl na začátku hroznej kretén, ale teď mě fakt bavil nebo úvodní znělku, kterou jsem snad ani jednou nepřeskočil. Samotný závěr je neskutečně naivní happy end, za kterej by se čtrnáctiletá autorka fanfikcí na Wattpadu nemusela vůbec stydět. ()

FIAT 500

*SPOILERY* Budu asi jediný, ale mě se finále seriálu nelíbilo. První polovina série byla jistě mnohem lepší než druhá, dokonce se jí povedlo smířit mě a mou neoblíbenou postavu Tokio, jejíž smrt byla efektní, efektivní i správně emocionální. Jakmile ale tento twist scénáristé předvedli, jako kdyby jim došly nápady. Druhá polovina série je nesnesitelně zdlouhavá, mnohdy výplňková jako prvních několik epizod třetí série, bez většího napětí a s dost překombinovaným dějem. Profesor a celá banda smrtí "robocopa" ze čtvrté série a první půlky páté ztratili důstojného protivníka, to stejné přechodem Alicie na druhou stranu. Tamayo byl slabý, stejně tak Angel... Mimochodem byla to právě Alicia, která druhou polovinu páté série táhla dopředu, překombinovaný Profesorův plán byl prostě špatný a vedl k finále, které jsem vidět nechtěl a doslova mě ani neuspokojilo. Je super, že se Profesor dokáže vymluvit ze všeho, ale tady se to nabízelo fakt uzavřít úplně jinak a předem se omlouvám milovníkům šťastných konců, že jdu proti němu. Ale banda zatracených se jmény podle světových měst si zasloužila jiný, o dost emociálnější a kultovnější konec. Za první dvě série, které ještě nebyly v režii Netflixu, tohle zůstává nadále jedním z mých nejoblíbenějších seriálů, ale za celkové ukončení by si zasloužil ještě nižší hodnocení. Jak Netflix zvládl geniálně uzavřít dvě poslední série tápajícího Lucifera, nezvládl zakončit výborné dvě poslední série geniální La casa de papel. A že jsem se na konci nedočkal Bella Ciao v jakékoliv formě, považuji za zločin proti fanouškům seriálu... #BellaCiao ()

Dejvecd

Tak nejak som čakal totálny prúser. Nebudem klamať, ale nevedel som prísť na to, ako by tvorcovia mohli ukončiť niečo tak skvelé za iba pár epizód bez toho, aby to totálne pokašľali. Ale oni ma našťastie skvelo prekvapili. Fakt som bol zvedavý, ako tento kultový seriál skončí a... som fakt rád. // Profesor tu je zase majster všetkého a každého tu okašle do konca každej epizódy, preto podľa mňa nešlo o najnapínavejšiu časť seriálu, pretože to už sme videli miliónkrát v predchádzajúcich sériách, ale musím uznať, že spôsob akým ich okašľal bol fakt famózny. Najlepšie zahranou kartou tejto série je celková nostalgickosť. Celé to tak nejak odkazuje na prvé dve série a zároveň to aj odkazuje na Profesorovu rodinu a na to ako vlastne tento génius začal. Zároveň prvých 5 epizód je úžasnou ódou a úžasným zakončením jednej úžasnej postavy, ktorú som doslova za tých 5 sérií začal tak milovať, že ma koniec fakt zobral a myslím si, že nie som ani zďaleka jediný. Druhá polovica potom ukazuje Profesora (alebo Profesorov?) a celý koniec tejto úžasnej party zlodejíčkov, alebo Robin Hoodov? Áno, tvorcovia si perfektne uvedomujú to, že z obyčajných zlodejíčkov sa Profesorov gang sa za tie roky zmenil v očiach divákov (aj ľudí vystupujúcich v seriálu) na osobných hrdinov a preto postavili celú sériu na rozlúčke s divákom, a tá rozlúčka je sakra dobrá a aj keď možno tieto nové série úplne nemusím, pretože som predsa radšej mal prvé dve "originálne" série, tak som si teraz dokonale uvedomil, že milujem všetky série rovnako. WOW. 10/10 Televízny fenomén. ()

Arkagas1989

Příběh se uzavírá a to na co jsme čekali tak dlouho a vlastně jediný seriál, kvůli kterému jsme čekali na začátek prosince jako na smilování je u konce. Co dodat - to, že to nebude nekonečné jsme věděli všichni, stejně jako to, že to nakonec dobře dopadne.  Profesor je tady ale fakt v kondici, stejně jako Alicia, zatím co v gangu to vypadá na první narážky o ztrátě víry a motivace. Ale to by to nebyl Profesor a jeho lidi, aby tohle nezvládli. Hromada akčních scén, spousta střílení, plán, o kterém nikdo nevěděl a jako překvapení nakonec, grande finale, které nikdo nečekal.  Obrat v posledních 5 dílech ohledně zlata a jeho použití se mi fakt líbil, i když všichni víme, že je to plné věcí, které jsou nereálné, přitažené za vlasy a občas dost stupidní. Ale stejně to milujeme.  A tak jsme se důstojně rozloučili s Profesorem, Riem, Denverem, Helsinki, Rachel, Martinem, pamplonou a celým gangem, někteří zamáčkli slzu - já brečela u každýho dílu :-D a život jde dál. Seriál je skvost, ale to co je za ním, je ještě mnohem lepší, protože fenomén, který tenhle seriál udal jen tak někdo nepřekoná.  Odpouštím jim i to, že je to poslední 2 díly telenovela plná lásky a vztahů, ale přece jen, jsou to jen lidi.    Moje hodnocení: Celkově La casa de papel - 10/10 1.série - 10/10 2.série - 9/10 3.série - 10/10 4.série 9/10 5.série - 8/10 ()

Mamlas

Série 5. plynule navazuje na předchozí sérii, která šla od desíti k pěti a tahle poslední jde od čtyř k nule. Prvních 8 dílů páté série je mix španělské telenovely, sociálního dramatu a céčkové akce doplněné velikou kupou dechberoucích blbých keců. To podle mě dovedlo tento seriál už hluboko pod hranu snesitelnosti. Poslední dva díly ho ale zachránily a vypadá to na skoro důstojný konec. Škoda těch 80% balastu. (16%) ()

Marcas

Musím uznat, že závěr mě dostal. Tvůrci se dokázali neuvěřitelně vyšponovat a závěrečných pět dílů dostali velmi, velmi vysoko. Až jsem měl chvílemi pocit, že sleduji první nebo druhou sérii. Takže závěr paráda a za mě obrovská spokojenost. Kde už jsem tak spokojený nebyl, je naopak první půlka série. Ta se mi příliš nelíbila. Bylo tam zbytečně moc akce, zbytečné nelogické chování postav a působilo to na mě, že to bylo děláno až moc mainstreamově. Proto nemůžu dát plný počet, protože s první půlkou jsem spokojen nebyl. Na závěr chci napsat, že La Casa de Papel byl fantastický seriál, u kterého jsem strávil mnoho krásných chvil a bude mi opravdu chybět. Díky za to! ()

Adaaamecek

Zakončení jednoho největšího seriálového fenoménu u kterého bohužel již po čtvrté sérii bylo patrné, že se nebude loučit úplně kvalitně. Což je z jedné poloviny bohužel i pravda. Pátá série byla rozdělena do dvou částí: A a B. První vyšla na začátku září a ta druhá přesně o 3 měsíce později v prosinci. A září bylo lehce řečeno tragické. Až na pátou a nejvíce (logicky) emoční epizodu. V prosinci ale přišel lehký zlom, který se lámal až do té poslední epizody. Poslední pátá série se dokázala z naprostého dna vyškrábat opět až nahoru na to výslunní, kam první dvě série money heistu patří. A po velice dobré deváté epizodě přichází to dech beroucí finále 70 minutové finále, které má prostě vibe těch prvních dvou sérii. Všechno jede opět podle plánu a tvůrci si konečně uvědomili, že tak velká anarchie do tohoto seriálu zkrátka nepatří. Ve výsledku to ale tvoří opět podívanou, kterou sjedete za jeden večer a těch pět hodin se od toho zkrátka neodlepíte. Strašně moc rád, aby to tady skončilo ale již nyní jsou bohužel oznámeny nějaké spin-offy. Bůh s námi. 7/10. ()

Benjamin_L

Dějová linka profesora, kdy věci nešly podle plánu, mě vcelku bavila. Horší to bylo s děním v bance, tam se lupiči chovali jako úplní idioti. Škoda, že inteligence tu přepustila své místo destrukci. Ke konci to sice pěkně šlapalo, ale poslední díl byl jakýsi strašně uspěchaný a zmatený s velmi chatrnou pointou, to snad museli sesmolit na poslední chvíli nebo já nevím.  Dále mě iritovalo, jak by do té banky dostaly celý sklad zbraní, pecí, výbavy, čerpadla, paliva atd v tom jednom malém náklaďáku se kterým tam přijeli. O těch dvou malých šestitunových náklaďáčcích na konci ani nemluvě... ()

DonBraso

Už je asi jedno jestli série měla mít horší čtyři nebo lepší tři a nebo někdo spokojeně zamáčknul slzu, že je to poslední série a tak tomu za odvahu dám rovnou pět. Na poslední sérii se opět urodilo to, co jsem fakt nechtěl. Opět se seriál snažil natahovat a s kýčem pořád opakovat scény, který už postrádají vůbec logiku. Ona už z tohohle seriálu se stala pohádka, zase na druhou stranu ten konec ještě vůbec nějak se aspoň dotáhnul do vcelku konce, který přesně tasil zbraně v tomhle ranku. Profesor má vždy v záloze tisící záložní plán a má vždy navrch. Tímto trendem se nese pořád to dokola. Tvůrci absolutní kašlou na to, že jestli vidíš, že tenhle je v průseru, tak tě to za pár minut ukážou, že tohle bylo vše dobře promyšlený. Tímto seriál ztrácí to nejvíc, že je hrozně čitelný a vlastně nedokáže ukazovat moc chyby. Čekáte, že někdo konečně zařve. Ano, divák se dočká, čímž chtějí šokovat, ale tu postavu stejně slyšíte pořád. Berlin už je tam z donucení, ale díky němu aspoň klapne malinko ten jeho příběh. Ač by to šlo určitě udělat mnohem lépe. Hodně se kecá, pořád se někam vracíte. Díky i akčnějšímu hávu to trochu se rozjíždí, aby jednou to ubralo plyn a nesmyslně se zabřehlo k tomu, že je snad lepší být místo policajta na druhý straně. Alicia dodá určitě drajf této sérii, bohužel takový Tamayo ač se snaží přesvědčit diváky, že má navíc, tak to má jen jednu v chvíli, protože to chtěl tvůrce. Je to někdy až tak moc za oči, že to bolí. Jednou je seriál nahoře a jednou dole. Vyvažuje to doopravdy chtíč konce, protože každý věděl, že tohle je už snad definitivně konec. 70% ()

zodiak217

Milujem, milujem, milujem tento seriál! A posledná séria bola doslova epicka od bojových, akčných scén, emócií, výstavby deja až po samotnú myšlienku kedy netušíte, čo sa bude diať v každej dalsej scéne. Som skutočne nadšený. Výborne spracovaný seriál so skvelými hereckými výkonmi. Už teraz sa teším na spin off Berlin, ktorého sa dočkáme v 2023. Veľa zdaru priatelia. Jazda ešte nekončí! ()

Kuba.svaty

Pěkná blbost... vytáhli 7258 cihel zlata a každá vážila 12,5kg. To je něco málo přes 91 tun zlata. Odváželi to na dvou mercedesech Atego, které mají maximální nosnost 16 tun. ()