Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

aneken

První dvě série jsou jízda, na kterou nedokážete přestat koukat. Brilantně vymyšlené, vše sedí, paráda. Hvězdu ale ubírám kvůli třetí a čtvrté sérii. Ty už jsou nadstavovanou kaší, místy mám pocit, že tvůrci vykrádají sami sebe, příběh tolik nesedí a často je to až moc absurdní. Tyhle série jsou tak maximálně na ***, takže zprůměrovaně za čtyři. Ale na ty první dvě sérky určitě mrkněte, nic tak dobrýho tu už dlouho nebylo... ;) ()

Bavary

Tak a teď budu zlá. Paradox je, že tohle je můj první komentář od té doby co mě sem "vpustili" (když nepočítám těch 5 povinných) a měl patřit úplně jinému seriálu, který mě dost naštval a vyvolal ve mě touhu se k němu veřejně vyjádřit. Co naplat, Papírový dům mu suverénně ukradl všechny přední příčky mé naštvanosti a spoustu jich přidal. Nutno říct, že jsem od tohoto seriálu měla velká očekávání. Proč? Protože mi byl z několika stran notně doporučován a protože má dobré hodnocení i zde. To, co se začalo dít potom, moje očekávání skutečně předčilo, ale bohužel zcela opačným směrem. Když pominu některé nepochopitelné věci v ději, tak ta loupežná stránka je tím světlejším místem tohoto seriálu a kdyby to zůstalo jen u ní, dá se na to docela dívat. Bohužel, z nějakého důvodu se tak velmi intenzivně zaměřili na vztahové roviny, a těmi rovinami myslím něco na úrovni mixu seriálu z americké střední a Esmeraldy, že se to nedá. Některé pasáže jsou tak absurdní, že to ani neodkážu vyjádřit slovy. Některé postavy mě vyloženě vytáčí (čtěte Tokio, zbytek je relativně fajn). Je tam všechno, láska, romantika, sex, nevěra a hlavně debilita. Všechno to, co u přepadení století a geniálního plánu nečekáte. Parta puberťáků zavřená v mincovně. Reálně uvažuji nad tím, že se na to nezvládnu ani dodívat. Aktuálně jsem zvládla první sérii a kousek druhé, a je to bolest a čím dál větší. Když jsem si dnes přečetla recenze se spoilery na další díly, tak nevím, jestli takovou míru bolesti ještě vůbec snesu. U dvou scén jsem se ale docela nasmála. Obě byly s Denverem, jednou u kulatých nůžek a podruhé u jeho hovoru s Monikou ohledně Stockholmského syndromu. Co dodat.. Je to napínavé, mělo to potenciál, ale bohužel. Taky by se to dalo poměrně dobře shrnout tím, co napsal maseer2. Další oblíbené komentáře: Xaeroo, Cedr, Jindra_S. EDIT: 11.6. 2020 Tak dokončena druhá série. Od její půlky to pro mě bylo o něco dívatelnější, i když absurdity samozřejmě nechyběly. Poslední díl by byl ideálním koncem celého tohoto seriálu, kdyby tím ovšem seriál nakonec skutečně končil. Byl dostatečně uzavřený a tak akorát otevřený. V míru bychom propustily všechny postavy a šli si všichni zase po svých. Ale bohužel.. Bylo třeba vytvořit násilně další série a tak po té co druhá série končí poměrně povedeným odchodem Berlína, který provází již tušený fakt, že tam nějaké to rodinné pouto bude a ve stylu "konec dobrý, všechno dobré" - třetí série začíná opět dramatem, které má na svědomí kdo jiný, než - Tokio... Netflixovský vliv je také hodně vidět. No.. Dívat se znovu na to, jak Tokio všechno zbytečně komplikuje a vše co jsme v bolesti přežili znovu oživovat... Nevím jestli na to budu mít. První díl jsme vypnuli v půlce a možná budeme dělat, že žádná třetí ani čtvrtá série neexistuje. ()

artlover

La casa de papel je jedna grandiózna krádež x hodín môjho času, po ktorej sa vôbec necítim okradnutá. Prvá séria ma zhltla, bola som napätá, naštvaná, dojatá, tešila som sa, uľavilo sa mi, zase som bola napätá a to je presne to, čo pri seriáli potrebujem. Potrebujem potrebovať ďalší diel, tešiť sa na to, ako sa niečo zasa doserie a zasa vyrieši. Občas sa vyskytne chybička, plus tretia séria ma začiatkom sklamala, preto hviezdička dole, ale koniec bol opäť výborný a štvrtá séria si úroveň udržala. Ak to bude dobre pokračovať, tomuto seriálu nemám problém hodnotenie zvýšiť aj na 5*, baví ma. ()

Branislav.Po

Najlepsi serial aky som videl. Skvely scenar, skveli herci, uzasne pesnicky. Ti amo to je skvely herecky vykon, tu lasku v ociach Berlina by som im hned uveril ()

thefly

Jeden z nejlepších seriálů, ne-li nejlepší, co jsem kdy viděl. Neskutečně jsem se těšil na to, co přinese každý další díl. Seriál má tempo, časté zvraty, herecké obsazení na výbornou a písnička Bella ciao tomu dává korunu. ()

barny120

Až moc dobré, až moc.. Neskutočný seriál s neskutočným počtom zvratov. Niektoré pasáže sú dokonale premyslené, niektoré menej, no ako celok je to niečo výnimočné. Teším sa na záverečnú sériu. ()

Engelbert

Nevzpomínám si, že by hypnotizace nějakým seriálem byla u mne tak silná, že jsem schopen použít sprchu vulgarismů na konci každého dílů, rozmrzelý tím, že musím čekat na další. Je to pohádka pro dospělé o milých zlodějích, ohleduplných k rukojmím a vodících policajty za nos, při vykrádání (pardón přivlastňování vytištěním) španělské Národní tiskárny cenin. Dívák se rychle ztotožní s hlavními hrdiny na obou stranách barikády a každých dest minut (většinou) čeká, jakou další pecku a zvrat v ději mu tvůrci přichystají. Skvěle napsaný, natočený i zahraný seriál, u kteréhoje velmi málo prostoru k nudění se nebo odskočení si pro další lahváček. ()

reyg

Rio a Tokio jsou na přesdržku a já bych je nechal umřít hned v prvním díle. Přestřelky jsou jak z filmů Buda Spencera a Terence Hilla. Všichni tam na sebe řvou ze vzdálenosti deseti centimetrů a nervově jsou labilní, jak smažky na metadonu. Jó, natočené je to parádně. Je to barevné a hýbe se to. Co by děcka chtěly... ()

Jarmila68

Za mě nejlepší seriál všech dob,nic emotivnějšího jsem jak tě živ neviděla!!!!Nikdy se mi o žádném filmu natož seriálu nezdálo,v tomto případě mě hrdinové navštívili i ve snu ha...Tlak jsem mela temer u kazdeho dilu ze to neslo zmerit :-)) ()

bivoj1970

Všichni o tom mluvili, všichni na to koukali, tak jsem to taky zkusil. První řada dobrý, ale od druhý se na to nedalo koukat. Nemůžu koukat na seriál, kde mě s odpuštěním serou tři hlavní postavy. Rio, Tokio a ten vořežprut z tý banky, to je snad nejhloupější seriálová trojice na světě. Třeba Berlín nebo Profesor, to je jiný kafe, ale kvůli nelogičnosti chování těch třech jsem prostě neměl sílu odkoukat víc než první řadu. ()

Tempter

Já bych to viděl takto. Tohle opravdu není žádné hlubokomyslné filosofické dílo se společenskými přesahy. Tohle je čirá řemeslně výborně zpracovaná zábava, kterou je možno si užít i se všemi chybami a nelogičnostmi, které zde určitě jsou. Je to chvílemi jízda na horské dráze, chvílemi se zase houpáte na koníkovi na tom nejpomalejším kolotoči na světě. Ale je to zábava, pro mne navíc podtržená vynikajícím soundtrackem. Není třeba se vyhraňovat a hledat třídní nepřátele. Kdo chce, ten si to užije, kdo nechce, ten ne. Sere puta :-) ()

Alex.V

No musím uznat, že jsem si už opravdu dlouho neužila sriál tak moc, jako právě La casa de Papel. Za mě opravdu 1000000/10 naprostá bomba a doufám že bude ještě další pokračování. ()

honza.kuzel

Hodnoceno po prvních dvou sériích, kdy už si myslím, že to nemůže být lepší. První série geniální, druhá už trošku pokulhávala po všech stránkách (oslí můstky, lovestory aj. nežádoucí jevy) a tak mám trošku obavy z dalších. Zda mají co nabídnout. Samozřejmě mi to nedá. Nicméně už teď budu nad několika hlavními městy přemýšlět jinak. No a ten soundtrack! ()

willmore

Absolutně nechápu nadšení z tohohle seriálu. Tedy, abych mu nekřivdil, nápad dobrý, ale zpracování to celé dost kazí. Seriál si zakládá na chytré loupeži, ale jak už tu bylo řečeno několikrát, většina postav se chová jako idioti, resp. dělají to, co zrovna scénaristi potřebují. A když už to není uplná blbost (jako vyběhli jsme ven, ale policie po nás překvapivě začala střilet :-D), tak se postava najednou začne chovat úplně jinak než doposud. Vychytralé tahy obou stran fungují povětšinou jen kvůli náhodě. Přitom v mnoha případech by možná stačilo jen správné zpracování ze strany tvůrců a člověk by třeba byl i ochotný tomu věřit. Navíc anglický dabing se mi zdá být dost špatný. Skončil jsem tři díly před koncem, už to byla jen ztráta času. Škoda. ()

negativ

První série v originále byla velmi zajímavým zpestřením mého TV života. Originální zápletka, skvěle natočeno a zahráno celkem neznámými herci, což je vždy velký bonus. Bohužel se časem množily nelogičnosti, bez kterých by se však děj asi nepohnul dál a byly nutné. V druhé sezóně jich však začalo přibývat a vyvrchol byla E08SE02, kdy cca. 30 minut z 49 minut se v tomto díle pláče a třepe bradou (přeháním, ale pocitově to tak nějak bylo). V posledním díle pak střelecké scény a fraška, kdy Berlín vždy vystřílí celý zásobník do zdi, kde nikdo není, aby pak pod palbou spolu s vyděšenou rukojmí, která samozřejmě obsluhu kulometu měla v malíčku, zase nabíjel na další nesmyslné střílení. Druhou sezonu jsem ale dokoukal, a vypadalo to na 4 hvězdy. Po shlédnutí SE03E01 je však musím zredukovat na 3 a tento seriál opouštím. Hned první díl třetí sezony totiž naznačuje, že už se bude jednat o úplnou slátaninu, balancující mezi crazy komedií a pokusem o Dannyho parťáky 4. ()

riziman

Čím větší potenciál, tím větší zklamání. Na takové šílené scénáristické zvraty by si netroufla ani béčková jihoamerická telenovela. Sice je tam dost světlých momentů, které ovšem všechny rychle a hodně hluboko pohřbí dění kolem 2-3 postav, které poserou ale úplně všechno, co můžou, seriálu nevyjímaje. ()

Hacienda

Začátek jsem si říkala nic moc to jako budou furt v té bance??? whaaaat mno vydržela jsem, když se to tolika lidem líbí a v druhé půlce řady zlom a jízda jako blázen španělská mindfuck kulišárna, čučím jak to je natočené a jak to bylo vyvážené v emocích a akci opravdu kvalitně odvedená práce je vidět, že na to všem hodně záleželo. Zbožňuji Almu Flores a Naiwu Nimri z Vis a Vis což je také dost dobrý seroš. ()

Sheelle

Vysoce návyková záležitost už od prvního dílu. Seriál o bankovních lupičích? Kdo by se na něco takového chtěl dívat?! Mám za sebou dvě série a jediné po čem toužím je stát se bankovním lupičem! Banda drobných zlodějíčků vedená géniem, který má vše vždy promyšleno a ještě stíhá dopilovávat drobné nedostatky během samotné akce, charismatická vyšetřovatelka na straně druhé, chemie mezi nimi je skoro hmatatelná. Velmi dobrý příběh, poutavě podaný, super gradace scén, hezky se rozvíjející postavy, geniální hudba, ale o co jde především, je podtext, který je patrný mezi řádky a který z tohoto seriálu udělal asi v podstatě kultovní dílo. Nic není totiž jen černé nebo bílé, i ti zlý mají své hezké stránky a účel opravdu světí prostředky. Vzdor a protest proti systému jsou červenou nití celého příběhu. ()

ihajurcik

Příběh je originální, překvapuje, baví, budí silné emoce. Silné emoce ale budí i jiné věci než příběh. !!MOŽNÉ SPOILERY!! Je krásné, že Profesor je pacifista a chce, aby se nestřílelo, ale při výuce by měl svoje žáky naučit alespoň základy vojenské taktiky. Ne, emocemi skutečně neomluvíte to, že dva zloději běží k raněnýmu parťákovi a místo aby jeden poskytoval první pomoc a druhej kryl záda, se oba dva zabývají raněným, ačkoliv velmi dobře ví, že se kdykoliv může objevit ozbrojenej dobře cvičenej voják, kterej neváhá střílet. Taktických stupidit se tvůrci dopustili více, ale je tu ještě fyzika přestřelek. Ne, neprůstřelná vesta fakt nefunguje jako painkiller cheat v GTA, není nezničitelná, nevydrží několik přímých zásahů a když, tak každý zásah způsobí nějaké zranění. Další věc je nekonečno nábojů, to je takovej evergreen. Náboje nedojdou po vystřelení 30 ran v zásobníku. Přebíjí se jen když je to cool a náboje dojdou jen když se to hodí. Je to opravdu trapné a velmi mě to irituje. Nebýt těchto vad, nemám skoro nic co vytknout, myslím, že se jedná spíše o vydařený kousek, vše je hezky vysvětleno a charaktery se dají jakž takž pochopit (některé jsou vysvětleny dokonale, jiné méně dokonale). ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi