Earth: Den na zázračné planetě

• Česko Země - Den na zázračné planetě (více)
Dokumentární / Rodinný
Velká Británie / Čína, 2017, 95 min

Snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců Zázračné planety (od r. 2006), představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu, která usměrňuje svého hravého potomka; rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze; lenochoda toužícího po lásce a mnoho dalších. Během jediného dne putujeme spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země nacházíme fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky revoluční technologii dostáváme blíže, než jsme si kdy dokázali představit. (Aerofilms)

hackstolle

Ne že bych pana Trojana nemusel, spíš naopak, ale jeho komentář mi k tomuhle tématu moc nesedí. A k tomu tématu? Jen aby nám ta naše planeta zůstala ještě dlouho taková, jakou ji v BBC vykreslují. Poslední dobou mám spíš opačný dojem. Ať už na úrovni celosvětové nebo té za humny. 85, možná i těch 90%. ()

subic

Dabing Ivan Trojan. Nooo jako začalo to jako jakýkoliv jiný přírodopisný dokument od BBC, ale když se po 10i minutách narodí malý varan a začnou na něj útočit hadi kolektivně tak, že doslova jedou za ním a po něm, tak to je jízda. Varan se zachrání jen tak, že uteče z písku na skály. Tak tohle jsem snad ještě nikde neviděl. A pak to spadne zase do takového toho standardu, kdy mám prostě ten pocit, že už jsem to někde viděl. 70% ()

ostravak30

Dokumenty BBC jsou bez diskuze to nejlepší na této planetě. Oni tohle prostě umí. Možná, jak tu někdo upozorňuje, záběry vytáhli odnikud jinud, nevím. Já jsem podobné zatím neviděl a to už jsem pár dokumentů shlédl. Nutno říct, že tady se ale tvůrci nezaměřili jen na zvířata. Tím se dostáváme k dech beroucím záběrům na západ slunce či Zemi z vesmíru. A to si dám klidně zase a znovu. Na celém filmu se vůbec podílel hodně zajímavý tvůrčí tým. Češi měli to štěstí, že se dabingu ujal Ivan Trojan. Myslím, že by klidně mohl dabovat vícero žánrových pořadů. Kdyby nic jiného, je to úžasná vizuální podívaná. ()

jungewolf

Famózní, ne 5, ale 6 hvězd a 95 % . Nejlepší byli drbající se - "tancující" medvědi a spokojeně vyspávající, přímo chrnící lenochod... . Komentář I.Trojana neměl chybu . ()

DonBraso

Vcelku nic nového pod sluncem.Co doopravdy moc nepochopím jsou ty přidané zvuky prdů a stále častěji někdy podezírám až moc vizuální postrprodukci z BBC,která některým scénám prostě moc přidá a nenechá čistý obraz.Jinak dost věcí už viděno a medvěd škrábající se o strom a lenechod,plus vorvaň ve svislé poloze je super,ale docela málo.Přidaná a hlavně přírodopisná hodnota pro mě absolutně nulová. ()

Blazis34

Fascinující záběry z naší planety, které mi znovu připoměly, na jak krásném místě žijeme a co všechno je možné. Podobné dokumenty ve mě vyvolávají pozitivní pocity a chuť cestovat a objevovat. Klobouk dolů před tvůrci, některé záběry nechápu, jak mohly vzniknout. Top dokument = 5 hvězd, 90%. ()

blondboss

Možno sa budem opakovať, ale podobné dokumentárne filmy by mali byť povinnosťou na hodinách prírodopisu. Tak nádherné zábery, aké dokáže produkovať asi len BBC, musia uchvátiť každého milovníka prírody ako takého. Niektoré zábery som doslova hltal - brod malej zebry cez divokú rieku, súboj žirafích alfasamcov či kolónia tučniakov. Proste niečo takéto musí zabrať značné úsilie tvorcov a to sa jednoducho musí oceniť. 95 % ()

STORM70

Šílená hudba, přebarvené někdy až infantilní nic neříkající záběry....je mraky poutavěji natočených dokumentů o zvířátkách. A ten "úchvatný" konec....3/10 ()

Starlionx

Celovečerní verze loňského seriálu BBC Planet Earth 2 okořeněná řadou nových záběrů/scén (např. panda velká, vorvani, hulmani), ale i věcí ze starších seriálů (např. souboj žiraf ze série Africa). To vše s dramatickou orchestrální hudbou Alexe Heffese a rodinným (spíše žoviálním) komentářem, který především upozorňuje na jedinečnost a nádheru planety Země, než aby komentoval chování jednotlivých zvířat. O těch se ostatně dozvíte mnohem více od Davida Attenborougha ve zmiňovaných seriálech. Film je první koprodukce Velké Británie a Číny svého druhu, což je z filmu trochu cítit (proto panda, proto hulmani, proto čínské děti hrajicí si se světluškami). Hudba byla kompletně nahrána v Číně a film tam měl svou světovou premiéru. ()

DaNvYto

Na obdobné snímky by se mělo povinně a pravidelně chodit bez vyjímky. Ať si každý člověk sám za sebe uvědomí, jak lidstvo jako celek ničí dar, který nám byl pouze zapůjčen. Jak je zázrak života jedinečný, a že vše ostatní... běžného života v civilizovaném světě plného nesmyslných pravidel nevyjímaje, je stejně tak nicotné jako vztah většiny populace k přírodě. ()

Hrr.nec

Spousta úžasných záběrů, u mě osobně se střídala spokojenost s úžasem. Pětiletého syna moc bavili zvířátka, ale záběry přírody samotné, už ho tolik nezaujali. Jo a drbající se medvěd na swingové melodie byl nejvíc. ()

Kobrda

Jsou to vlastně jenom seskládané záběry ze Zázračné planety II, takže za mně je to trochu zklamání - čekala jsem aspoň trochu něco nového. Ale nic na tom, že ty záběry jsou pořád naprosto úžasné, kvalitní, dechberoucí! Jednu hvězdičku dolů tedy za opakování něčeho, co bylo viděno... ()

Capri2016

Tento film je jednoduchy - hovori o nasej zemeguli v priebehu jedneho dna. Je tu ukazka zopar zvierat a ich zivota v priebehu jedineho dna. To je na tomto dokumente BBC prvoplanove. Ale funguje to perfektne. Ja mam rada filmy o prirode a zivote okolo nas mimo ludskych hercov a vzdy sa snazim ist na tieto filmy do kina vidiet tieto dokumenty na velkom platne. A takisto tento film ma vtiahol do seba - ukazal mi zivot na nasej krasnej zemeguli na priklade par zvierat. Hoci sa zaujimam o vela veci a cestujem - musim povedat, ze tento dokument ma prekvapil spravanim zvierat o ktorych som predtym nevedla (cize som nepoznala tieto zvierata, alebo aj ked som poznala zviera, nepoznala som ukazanu stranku ich spravania) - toto spravanie a cely dokument bolo fascinujuce, prekvapive, mile k pousmiatiu, mrazive pri ukazke kolobehu zivota - zabi a jedz, inak neprezijes. Proste hoci forma jednoducha, ale perfektne fungujuca a pre mna krasny dokument o nasej prirode, ktory by si mal pozriet kazdy v tomto uponahlanom svete, aby si uvedomil, ze nie sme izolovane ostrovy, ktore len chodia do prace den za dnom, ale ze sme sucastou vacsieho celku. Pre mna preto 90% a 5 hviezd. ()