Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere (Michael Keaton), který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství. (Falcon)

Maynard.

Posledníma filmama mě Burton přesvědčoval o tom, že už mu dochází dech. ALE opak je pravdou. Tohle je podle mě jasnej návrat ke kořenům, něco na styl střihorukej Edwardek. Krásnej pohádkovej příběh, ve kterým je ukrytý dobro ve zlu a ukrytý zlo v dobru :o). Asi sem si po těch polskejch thrilerech potřeboval do sebe píchnout kousek pohádky s krásnou hudbou a ještě úchvatnějším vizuálkem. Burton se umí trefit divákovy na dojemný struny a proto ho můžu. Tohle je příběh jednoho malýho slůněte, který ovšem umí lítat. Ale to není zdaleka vše, hrakje tady tolik mejch oblíbenejch herců, až to hezký není. A to , že má film 62%, na to se můžu zvysoka :o) ()

adam9

Dumbo funguje nejlépe, když daná scéna leží a padá čistě na něm. Právě tehdy se dějí ty pohádkové zázraky. Když se ale více zapojuje necitlivý nelida a stereotypně záporný byznysmen, dále válkou poznamenaný veterán, který po smrti manželky neumí se svými dětmi jednat, nebo neschopný, leč dobrosrdečný majitel rodinného cirkusu (všechno tedy jednotvárné postavy), vypadá to poněkud obyčejně, a veškeré kouzlo kolem létajícího slůněte tak ztrácí na lesku. ()

KoRner

Posledné burtonovky majú spolocné to, ze su nuda na posranie, obycajné prachprosté omaľovanky bez nápadu s jedným šťastím, ze Tim má svoj die-hard fanklub, ktorý spravý z kazdej jeho sprostosti kinohit. Dumbo tu hrá druhe husle, tie prve zostali pre protekcne decko Thandie Newton, ktoré hrá modernú, svetaznalú mladu ženu bojujucu za svoje práva. No a keď niekto dostane tolko priestoru je jasné, ze pre Farella zostanú iba drobky a nemá čo hrať. Farebné a milé NIČ ani pre deti, ani pre dospelých. ()

Wally

Takové nijaké...pro děti to není zábavné...možná spíš naopak...a pro dospělé je to příliš 'dětské' 😁 Trošku sem se v tom zamotal...každopádně pro mne ne moc povedené a zábavné. ()

iXtr3m3

Herecky našlapané, technicky skvelo štylizované, ale obsahovo ploché a aj pre deti nudné a nieto ešte pre dospelých. Jedna z tých slabších, nie slabých, adaptácií animáku do hranej podoby. ()

Hanys_

Starého Dumba si nějak nevybavuju, ale myslím že byl o něčem jiném, než zlých majitelích cirkusu, vdovci - veteránovi z války, a korporátnících, kteří plánují cestu na měsíc. Dumbo fakt nebaví a tím, že Burton necílí přímo na děti, tak fakt nechápu, pro koho tohle vlastně vzniklo. ()

Janega

Kto videl Burtonové rozprávky, ako napr. o Alicii alebo Charliem, hneď spozná Burtonov rukopis. Kontrastné farby detského príbehu na pozadí dospelého ponurého sveta. Aj tentokrát sa snaží jednoduchý príbeh povýšiť na niečo viac, no nakoniec z toho je pre dospelého iba priemer. ()

filipvrbik

Taková skvělá temná pohádka (i když nevím, jestli je úplně pro děti), to se Timu Burtonovi opravdu povedlo (narozdíl od Sirotčince slečny Peregrinové, který postupně sklouzl k jamémusi neforemnému hororu pro děti) - tady je to sice napínavé a občas temnější (atmosférou mi to připomnělo Střihorukého Edwarda, a to, že film je v podstatě bez humoru vůbec nevadí, naopak) , ale vždy to rozzáří skvělý Dumbo a jeho létání... To je taky jediná slabina, dopředu víme, že bude létat, tím to trochu ztrácí, i tak se mi to přes jistou průhlednost hodně líbilo, protože se Burton zaměřuje na takové detaily, jako je barva očí Dumba, jednorukého Colina Farrella (je to udělané naprosto skvěle), taky dopředu nevíme, kdo je kladná a kdo záporná postava, což je super a nejvíc super je samotný - roztomilý Dumbo...takže nejvíc mě mrzí, že v největším kině ve Velkém Špalíčku jsme byli jen čtyři, protože film si zaslouží i komerční úspěch...viděno v kině 2D (cz)...98% ()

Gumrice

Asi takhle. Po zjištění, že bude Burton režírovat Dumba (což mi k němu nesedí), jsem tomu moc nevěřila a upřímně bych na takový film asi do kina nešla. Ale.. Burton, že jo. Musím vidět ihned, co moje platonická láska natočí. No a výsledek je takový, že mě tenhle starý Disney příběh moc netankoval, ale na druhou stranu atmosféra, kterou Burton dokáže z každýho filmu vytřískat a Elfmanova hudba z toho dělá přiljemný celek. Nelituju, že jsem to kino navštívila, ale zdá se mi, že nám Tim nějak “měkne”, jeho filmy už nejsou, co bývaly. ()

p3tris

Tim Burton je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, takže nejsem úplně objektivní. Bohužel, občas je vidět, že udělá film "pro peníze". Což postihuje převážně ty, do kterých mu kecají hlavouni z Disney. Byl to případ Alenky a je to i případ Dumba. Celý výsledek pak působí sterilně. I tady jsou ale některé klady, které posouvají Dumba nad průměr. Burtonovo vizuální představivost je úchvatná a zde se ještě mísí s příchutí art-deco. Stejně tak pořád perfektně funguje chemie Burton-Elfman. A do třetice výběr obsazení. Burton i tentokrát rezignoval na dříve prosazovaného Deppa (poslední spolupráce je z roku 2012) a do hlavní role obsadil Farrella, jemuž zdatně sekunduje hvězda Sirotčince a Stínů Eva Green. Ale hlavní devizou jsou staří kumpáni DeVito a hlavně Keaton. Ten si to vyloženě užívá a jsem zvědavý, co znovu předvede v kůži Beetlejuice. Takže za mě to samé, co u Alenky. Velkofilm, na který si za dva roky nevzpomenu, ale mé pětileté dceři se bude určitě líbit. ()

Matli

Vizuálně parádní, což jsem i od Burtona čekal (Dumbo moc hezky vymazlenej), ale to je tak asi vše. Prostě tak trošku nuda a když to nebaví ani děti, tak to už je co říct, krom teda pár scén, kde je Dumbo ve vzuchu. 60% ()

godycz

i kdyz se na dumba prestanu divat jako faniusek burtina, tak ani jako detsko rodinny film to neni ono. na deti moc pomale a zdlouhave a dospelacke, pro fanouska neburtonovske.. jako kdysi kdyz natocil planetu opic. penize? ()

fisus

Tim Burton už není,co býval a trvá to už pár filmů.Přesto pořád věřím,že se velký Tim vrátí.I když jeho příští film je Beetlejuice 2 a to asi nebude to pravé ořechové.Dumbo není špatný film,ale od Burtona jsem byl zvyklý na něco extra už od svého dětství.Od Alenky v říši divů čekám už pět filmů,až přijde starý dobrý Burton.A já se dočkám. ()

zdeny99

Legendární kreslené slůně s velkýma ušima se téměř po 80 letech dočkalo hrané verze. Chopil se jí kdo jiný, než veliký Tim Burton a vdechl mu vyloženě svůj imaginární burtonovský styl. Už to není vyloženě ten jeho gothic styl, nýbrž éra 40. let minulého století, ale i tak se mu to vizuálně povedlo. Jak je to jakoby staře uděláno, tak to fakt vypadá, že se film skutečně odehrává v období druhé světové války či těsně po ní. Ta vizuální stránka je prostě dokonalá. Digitální efekty jakbysmet. Slůně je krásné a roztomilé. A výběr herců se také povedl. Však tam hrají především všichni, kdo už pod Burtonem toho dost nahráli. Danny DeVito a Michael Keaton s Evou Green jsou již dávno osvědčení. Novým je jen Colin Farrel, který podle mě nahradil Johnyho Deppa v hlavní roli. Podle mě se Farell na tuhle hodí víc, jelikož vypadá spíš jako válečný veterán než Depp. Zato zmiňovaný Keaton, který vypadá jak nagelovaný nacista se mi vůbec nelíbil. Jde spíš o tu jeho roli ziskuchtivého businessmena, který chce Dumba využít pro peníze. Jakmile vstoupí na scénu, tak se mi ten film už tak nelíbil. Ožilo to zase až na konci, kdy cirkus hoří a slůně se vydává hledat svoji matku na sousední Ostrov hrůzy. Mezitím je děj chvílemi dost zdlouhavý. Oproti původní verzi je celková stopáž delší asi o 50 minut, což je dost. On však i děj je dost upravený, což je vidět hned na začátku, kdy se Dumbo narodí klasicky porodem a ne jako v kreslené pohádce, kdy jej donese čáp. [1712. hodnocení, 136. komentář, 63%] ()

anatheman

Od filmu jsem neměl žádné očekávání. Původního Dumba prakticky vůbec neznám, takže látka nebyla pro mě tím nejlákavějším. Každopádně Burtona mám rád a ať jeho snímek dopadne jakkoli, může se v každém případě pochlubit skvělým vizuálem a především unikátní výtvarnou stylizací. Elfmanova hudba se vždycky dobře poslouchá, dále zde hraje Farrell, Keaton... A ano, jako obsedantní Greenoholik jsem zkrátka nemohl odolat. :-) Takže, když jsem v kině usedl, zkrátka jsem si otevřel tu plzeň a nechal na sebe snímek působit. A víte co? Docela si mě získal. Málem bych atakoval i na těch pět hvězdiček. To by ovšem film neměl být po dějové stránce až tak extrémně jednoduchý. Ale i tak je jednoduchost jednou z jeho předností. Máme zde příběh slona, vedle kterého se současně odehrává příběh Farrellovy rodiny. Proto je mezi nimi možno najít několik paralel, které účinně hrnou vyprávění dopředu. Dále zde máme dobře napsané, byť lehce schématické postavy. Keaton je skvělý záporák a je na něm vidět, že si roli evidentně užívá. Veškerou pozornost na sebe ovšem strhává Evička. Jop. Ty gotizující šaty, extravagantní účesy a francouzský akcent. Ano, blel jsem duhu. :) Ale ok, radši se vrátím k popisu filmu. Vizuál je tradičně skvělý. Možná se Tim držel trochu na uzdě, každopádně jeho rukopis je stále zřetelný a jasný. Musím ocenit i celkovou plastičnost obrazu, který působí dostatečně "prostorově", aniž byste šli na 3D verzi. A soundtrack? Ok. Elfman nezklamal. Takže zasloužené 4 hvězdičky. PS - Během sledování mě dráždila jedna filozofická myšlenka. Co by na Dumba asi říkal Hannibal? Asi by z něj byl efektivní kartaginský bombardér... :D ()

Chilly00

Mě dojímají skoro všechny disneyovky nebo filmy se zvířatama. Dumbo není výjimkou. Brečela jsem na začátku i na konci. Je to teda depka a znovu bych se na to asi nepovídala. Ale film pohromadě drží docela dost dobře, disneyho poetiku zachovává a současně je znát Burtonův rukopis, i když poměrně potlačený. Roztomiloučký slon ve mě pro tentokrát kritika zkrátka umlčel. Možná by akorát neuškodilo film trochu odlehčit, abych nemusela tolikrát brečet. Jinak dobrý. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018