Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere (Michael Keaton), který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství. (Falcon)

filmmovier

Chtěl jsem být na Tima nasrán, že zase točí Disney koninu. A nejlepší časy Tima Burtona opravdu skončily společně s Temnými stíny v roce 2012. A Dumbo, ačkoliv to zcela ani náhodou není ani trochu Tim Burton, jak ho máme rádi, musím konstatovat, že Dumbo mně nakonec dostal. Na rozdíl od Alenky, na kterou se s odstupem času už pomalu ani nedá dívat, Dumba rozhodně prověří čas, a úspěšně. Dumbo je neskutečnej roztomilouš, dětští herci jsou skvělí, a hvězdná čtyřka Farell - Green - Batman - Tučňák (a ten zejména) je v absolutní formě. Příběh je typický, rozhodně není nijak originální, ale na konci je tak neskutečně dojemný, že jsem se zas rozbrečel. A právě proto dávám Dumbovi nakonec pět hvězd, i když si je Tim Burton nezaslouží. Ale ten film je natočený krásně a já mám z toho filmu ohromnou radost, protože ten mix napětí, humoru a dojetí je tady namíchaný fakt krásně. Dumbo je ultra cute, a nebýt Baby Yody o pár měsíců později, neměl by v dobývání lidských srdcí nejmenší konkurenci. Až to bude v televizi, tak chybět rozhodně nebudu. A teď už natoč něco pořádnýho, Time! 95%. ()

Ryuuhei

Tohle, že má být Burton? A tohle, že má být založené na slavné Disneyovce? Původního Dumba jsem sice viděl, ale tak dávno, že si z něj nepamatuju nic. A i tak si myslím, že ho tenhle paskvil bez duše, který leda dobře vypadá (aby ne na ten rozpočet), leda kazí. Film mě absolutně nenadchl. ()

Yoshimitsu

Dumbo je roztomilý ušatý slon, který pomocí peříček začne, lítat. Majitel cirkusu v tom vídí něco exkluzivního, tak z toho udělá atrakci pro lidi kvůli penězům. Problém je v tom, že příběh klade větší důraz na lidské problémy než na ty zvířecí. Postrádá to humor, takže to může i dokonce nudit malé děti při projekci a hopsající Eva Green na slonovi to taky nezachrání. Dávám 55% ()

tnp101

Všudypřítomné vlažné až negativní reakce mě připravily na další Alenku, ale hraná adaptace Dumba na mě dojmem bezduchého filmu na objednávku vůbec nepůsobí. Že se v určitých aspektech výrazně liší od původní animované pohádky je pochopitelný krok - původně jsem se spíše bál, že se jí bude držet zuby nehty. Až na lehce ucházející představitele dvou dětí je obsazení výborné, postavy jsou sympatické a sloník rozkošný. Burton má nejsilnější zářezy nejspíš za sebou, ale ta hřejivá atmosféra, co mám na jeho tvorbě tolik rád, tu je. 70% ()

MikyAff

K Dumbovi jsem přistupovala celkem neutrálně. Originál příliš nemusím kvůli jeho lehce depresivní atmosféře. To ale jsem nečekala, co na mě bude číhat v tomhle filmu. Brečet se mi chtělo už jen, když jsem uviděla to roztomilé slůně a věděla, co ho čeká. A takhle zhruba to trvalo většinu filmu, kdy mi toho malýho tvora bylo hrozně líto, přetože byl pouze animovaný. Další postavy kolem něj pro mě nijak výrazně nevynikaly, tudíž žádný větší dojem nezanechán. Že se jedná o dílo od Burtona mi došlo až někdy, když se na scéně objevila Eva Green. Takže i když mám vesměs Burtonovky velice ráda, tahle patří k těm méně povedeným. ()

drake31

Dumbo prináša sklamanie. Očakával som emotívne, magické, dobrodružstvo s rozmilým, malým sloníčaťom a dostal som len to malé roztomilé sloníča. Vizuálne to škrípalo. Príbehovo toho moc ponúknuté nebolo. Na konci filmu som mal viac otázok ako odpovedí. Toho fantastického castu je preškoda, čo už. Ak mám byť úprimný, viním seba samého. Keď som sledoval záverečné titulky, pleskol som sa po čele, rozmýšľajúc nad tým ako som mohol mať také pozitívne očakávania od dua Burton & Kruger. Moja chyba, no zas na druhú stranu film teda veru nestojí za cenu lístku do kina. ()

hroubek

Dumbo mě trailery nezaujal, ale chtěl jsem mu dát šanci kvůli Timu Burtonovi(jehož starší tvorbu miluji, ale ta novější je o dost slabší), hercům Farrell, Green, Keaton a DeVito. Samotný film mě kupodivu bavil a docela jsem si ho užil. Na pár místech je poznat Burtonova režie, jinak jde čistě o Disneyho neurážející produkt. První půlka je dobrá a zábavná, v prostředku to dost drhne, scény na sebe moc nenavazují a Michael Keaton je nevyužitý. A pak přijde finále, jenž je akčnější a celkem povedené. Není to žádný zázrak, a mezi Disneyho hranými předělávky to bude patřit k horší půlce, přesto mě to překvapilo, že to nebylo špatné ()

VanTom

Mezi nezajímavými, plytce charakterizovanými lidskými postavami se základ původního animáku odehraje během třičtvrtěhodinky, aby ho přilepené vykořisťování zlým (zadluženým) podnikatelem nijak neobohatilo. Tim Burton režíruje bez zájmu, herce dovádí až ke křeči; bohužel ani jeho trademarkový (pestrobarevný CGI) vizuál se nepředvede, jelikož mimo šapitó zavítáme zřídkakdy (celý megalomanský Dreamland zůstal trestuhodně nevyužit). Zase jednou hodně zachraňuje hudba Dannyho Elfmana, který si vzpomněl na staré časy. 50% ()

Sany33

Vytvoriť niečo, čo sa bude páčiť zároveň deťom, dospelým so spomienkami na originálneho Dumba a fanúšikom jeho predošlých filmov predsa nie je jednoduché. Inak povedané – deti si film užijú, nostalgikovia o niečo menej a milovníci diel Tima Burtona pravdepodobne spokojní nebudú. Tou pravou otázkou však je: “Môže byť Tim Burton na toto dielo hrdý?”55% ()

JustMeeKatie

Nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček (po znovu zhlédnutí po dvou letech jsem nakonec počet hvězdiček ubrala na 3). Tvorbu Tima Burtona zbožňuju od dětství a na "Dumba" jsem byla zvědavá už od okamžiku, kdy bylo oznámeno, že bude Burtonovým novým režijním počinem. Musím podotknout, že původní animovanou pohádku z roku 1941 jsem neviděla (nikdy mě moc nelákala), kamarádka mi ale řekla, že tahle verze s tou prvotní nemá moc společného. Burton mě opět dokázala plně vtáhnout do "kouzelného" světa cirkusu (uvozovky dávám kvůli tomu, protože všichni víme, jak to v těch cirkusech chodí). Malý Dumbo byl krásné mimi slůně, které si okamžitě získá vaše srdce, ať už chcete nebo ne. I zbytek obsazení je vybraný na jedničku, ať už mluvíme o hlavních dětských hercích, Colinu Farrellovi (na toho se já můžu koukat pořád) nebo Evě Green, které Burtonovy filmy fakt sedí a snad s ním bude do budoucna spolupracovat stejně tak často jako tehdy Helena Bonham Carter. Samozřejmě potěší i přítomnost Dannyho DeVita a Michaela "Batmana" Keatona, kteří už s Timem spolupracovali několikrát a bylo to tudíž takové hezké znovushledání. Nakonec se mi i potvrdilo, že o hudbu se opět postaral můj oblíbenec Danny Elfman. Při odchodu z kina jsme s kamarádkou debatovaly nad tím, jestli je nový "Dumbo" opravdu určený pro děti. Obě jsme se shodly na tom, že ne. Stejně jako třeba u Exupéryho Malého prince platí, že dětské publikum je vítáno, jestli je ale příběh zasáhne tolik jako nás starší, o tom už by se dalo polemizovat. PS: Kdybych měla na výběr, samozřejmě bych preferovala originál s titulky, nicméně musím říct, že dabing se v tomhle případě opět povedl na výbornou a spolu s předchozími dobrými zkušenostmi ve mně vzplál plamínek naděje, že se v tomhle odvětví blýská na lepší časy. ()

Jaro.Krafcik

Po naplnenej kinosále, až 7 ľudí. Som odchádzal spokojný. Dumbo priniesol to čo som aj čakal. Pekný fantasy zážitok. Tim Burton ukázal že stále vie točiť dobre filmy. Príjemná oddychovka, pri ktorej som si zaspomínal na časy keď som ešte chodil s rodičmi do cirkusu. Ešte jedno dôležité upozornenie pre divákov... Burtonové filmy neboli nikdy pre deti, a bolo to vidieť aj na dumbovi, jeden mladší divák to emočne nezvládol a plakal na celé kino, napriek tomu som si film užil. Dobrý výber hercov, pekné efekty a milý ušatý dumbo. 5* ()

mkubalikova

Luxusní obsazení, roztomilý Dumbo, krásný vizuál. Jen si nejsem jistá, pro koho je film určený, a chvílemi jsem se i nudila. 🐘 60% ()

MichelSmith

Neskutočné! Dumbo,ktorého ušný smečiarsky potenciál bol jemne v kontradikcii s výberom Dannyho DeVita na tohtoročnom drafte NBA už v prvom kole... No k veci,takto si predstavujem novosvetskú rodinnú blockbusterovku ,gradujúcu v tempo a de facto adresnú finalizáciu popásavú s závanom sklonkovej emotívnej skončitosti! ()

dragon94

Kdo by to byl řekl, že film bude nejvíce srážet k zemi zrovna režie. Po herecké stránce je film totiž celkem nabušený. Po stránce příběhu je to taky celkem fajn. Jenže ta režie je děs běs. Jakoby Tim Burton vůbec nevěděl pro koho film točí, a ještě si to v průběhu filmu několikrát rozmyslel. Výsledkem je hrozně nesourodá podívaná, která nikoho nebude naplno bavit. Celá ta režie je navíc ještě hrozně průměrná až podprůměrná. Tohle se ti Burtone fakt nepovedlo! Zbytek filmu je, ale celkem fajn. Žádný zázrak se bohužel nekoná, ale dívat se na to, hlavně díky skvělým hercům dá. Co však zamrzí je absence jakýchkoliv vtipů. Film tak s odlehčeností spoléhá pouze na Dumbovu roztomilost, a to je vážně škoda. 3* 58% ()

blackJag

Ze všech těch Disneyho předělávek mi právě DUMBO přišel jako nejméně generický. Dokonce bych řekl, i když jen s velkou dávkou opatrnosti, že jako jediný má něco jako rukopis režiséra. Stopové množství, přesto ano, Burton tam na pozadí někde nesměle klokotá. 65% ()

Koda

Ačkoliv jsem byl v kině na to úplně sám, vůbec toho nelituji, ba naopak. Vytáhl jsem se do role diváka v magickém cirkusovém světě. Tima Burtona rozhodně chválím za úžasné zpracování. Slzy samozřejmě padaly hlavně z písničky Baby Mine, která se odvozuje i s originálního animovaného snímku. Roztomilost nesměla chybět, příběh krásný, někdy až moc krutý, ale do filmu to senzačně zapadá. Herci, úžasný výběr, možná mi chyběla špetka většího emocionální působení při loučení s Dumbem, ale to je detail. Výborný remake písně Baby Mine. Určitě doporučuji celé rodině, kteří se chtějí pobavit a zároveň mají špetku citu na slony. Za mě krásně strávený večer. PS: Nečekal jsem, že sním jeden obrovský Popcorn, s kolou. ()

Soweek

Originální Dumbo byla pro mě velmi smutná pohádka, na kterou se mi občas těžce dívalo. Tak trochu jsem se bál, že Burtonovo zpracování bude ještě depresivnější a smutnější, ale naštěstí se jedná o docela veselé dílo. Pohádka je poctivě natočená a profesionalita všech zúčastněných jde znát. Pro mě tedy opět další nepochopitelné selhání na komerčním poli, nechápu co více lidé mohli od této pohádky očekávat. ()

sedm.1

Tuto zfilmovanou verzi celosvětově známého příběhu o ušatém létajícím slůněti považuji za poměrně solidní podívanou pro celou rodinu, kde děti potěší roztomilá zvířátka a několik infantilních fórků, a dospělé osloví hvězdné obsazení a docela slušně fungující emoce. Nicméně, je důležité na úvod poznamenat, že nezaměnitelná forma Tima Burtona zde tentokrát není až tak výrazná, ba dokonce si dovolím tvrdit, že jeho osobitý styl tu není téměř až k nepoznání, což ovšem považuji za docela zásadní škodu, neboť zrovna do tohoto příběhu a především prostředí by se náramně hodil a celý film by díky tomu získal daleko výraznější vizuál a atmosféru, než tomu nakonec ve výsledku je. Zápletka je ale jinak velmi příjemná, milá, lehounce dojemná, příběh se odvíjí ve svižném tempu a celé to zábavně upaluje k dramatickému finále, které samozřejmě dopadne, jak všichni předpokládají, ale i tak potěší a uspokojí. Obsazení má pak pořádný grády, mě nicméně nejvíce bavili Danny DeVito a Michael Keaton, ale i ostatní byli jednoduše fajn. Za neúspěchem Burtonova Dumba každopádně stojí jeho nevýraznost, nenápaditost, nemělo to jiskru, ani styl, a to vše působí právě ve spojitosti s tímto tvůrcem opravdu nepochopitelně, ale stalo se, takže opakuji, jako rodinná podívaná naprosto v pořádku, zároveň to ale zůstalo i hodně za očekáváním, takže škoda, mohlo to být i určitě mnohem lepší. ()

DeLaMorte

První film Tima Burtona ve kterém Burtona postrádám.Mainstreamový počin ,který nenadchne ani neurazí.Je zde naprosto čitelné,že se jednalo a klasickou Disney zakázku. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018