Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere (Michael Keaton), který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství. (Falcon)

luka4615

Na snímku Dumbo Vás okrem roztomilého sloního mláděte zaujme především úchvatná vizuální stránka, která působí krásně staromilsky a zároveň pohádkově. Bohužel, pod touto naleštěnou schránkou se nachází zoufale průměrná režie, banální děj a nezajímavé postavy, které z nějakého podivného důvodu dostávají více prostoru, než náš létající sloní hrdina Dumbo. Jistě, několik památných scén se zde sice najde (olbřímí bublifuk ve tvaru zvířat), avšak ani to nestačí na alespoň solidní filmový zážitek. Jako by si režisér Tim Burton nebyl jist, pro koho vlastně celý film točí, pročež se ve finále budou nudit jak velcí, tak i ti nejmenší. Je to vážně veliká škoda, jelikož tak nádherně roztomilý slon by si zasloužil mnohem lepší a procítěnější hranou celovečerní verzi. (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „You're a miracle elephant, Dumbo.“ ()

Beastmaster4

Už je to vážně otrava...Copak dnes už nikdo nic nevymyslí??!!!! Nejenom, že se chrlí filmy plné triků, ale bet duše, atmosféry a pořádnýho příběhu. Oni už se chrlí tyhle filmy a k tomu remaky :-/// Absolutně neoslovilo. ()

MoiJe

Pripomina posledneho Luskacika, vela farieb, vela hviezd, slusne CGI, ale magiu to nema mile deti. Chvalihodna snaha prejst skoro vsetkymi momentami povodnej rozpravky a lietanie vyzera dobre. Ale ludia a ich pribeh su hluche, sustiace papierom a v dosledku robiace z filmu drahu nudu. ()

Dale

Asi tu budem jeden z mála, ktorému sa Burtonov Dumbo páčil viac ako Disneyho animovaný. Veľmi príjemný, emotívny a tradične skvele natočený burtonovský rozprávkový príbeh. Pár slabých miest to malo (väčšinou spojených s Keatonom), ale ja som si to užil určite viac, ako som čakal, podľa tunajších väčšinových reakcií. ()

JohnCZ

Je v tom místy vidět burtonovský vizuál, ale mnohem více je to obyčejná zakázková tvorba, která neurazí a ani nenadchne. Osobně fakt nemám rád cirkusy a xmrti nenávidím cirkusy se zvířatama. Nakonec má Dumbo ale docela fajn poselství, takže jsem mu to cirkusové prostředí nakonec docela odpustil. Emoce tomu ale dost chybí. Samotný Dumbo je sice takovej bobánek s obříma kukadlama, ale scénář je natolik primitivní a sterilní, a to i na poměry tradiční pohádky, že jsem se u toho střídavě bavil a nudil. Burtonův otisk je v tom každopádně minimální. Slabší 3*. ()

Suzie05

Tak toto bych do Burtona nikdy neřekla, takový rozkošný slaďáček s vychytralým sloníkem... Na můj vkus to bylo strašně utahané, bohatě by stačilo 80-90 minut. ()

corpsy

Tim Burton. Komerčný kalkul. Dve veci, ktoré sa stále častejšie a častejšie spájajú dohromady. Aj keď má Tim na konte BATMANA, ktorý je vlastne jedným z najväčších príkladov komerčného využitia filmu, stále si zachovával akési to svoje umelecké videnie. Tu rozhodne chýba. Toto nieje film Tima Burtona, ale Disneyho štúdia, ktoré zjavne začína zakopávať stále častejšie a častejšie ( viď nedávny nie veľmi veľký komerčný a kritický návrat Mary Poppinsovej ). Minimum emócií ( a pritom si to príbeh žiadal ) a maximum zdĺhavého všeobecného prehrávania všetkých okolo tohoto filmu. ()

vurhor

Za normálních okolností bych se tomuhle vyhnul velkým obloukem, ale Timu Burtonovi prostě nemohu odolat. Zároveň si ale škrábu hlavu nad tím, proč se zrovna on pro něco takového upsal. Upřímně musím říct, že vůbec nejsem fandou tohoto rozjíždějícího se trendu filmování populárních kreslených disneyovek do live action formy. Originály to tak okrádá o jejich jedinečnost, plus kdyby se jednalo jen o pár snímků, mávl bych nad tím rukou, nicméně se zdá, že po Krásce a Zvířeti, Dumbovi, Lvím králi a Aladinovi se bude ještě pokračovat... Dumbo se navíc odehrává v extrémně nesympatickém prostředí (cirkusu), díky čemuž si člověk ani nenajde cestu k hlavním hrdinům, kteří jsou chodící ztělesnění pokrytectví - sere nás, že Dumbovu mámu prodali zlému Michaelu Keatonovi, protože to se zvířátkům nedělá, ale nutit opici nosit ženský hadry a v rámci show ji umístit nad šlehající plameny, tak to je samozřejmě oukej. Z typického stylu Burtona tu najdete kulový. Možná tak maximálně Elfmanova hudba, ale tím to končí. Výprava je krásná, plus obecně pro caparty to bude asi žůžo podívaná, ale je to zároveň neskutečně generický a všední. O to víc mě mrzí, že to vzešlo z Burtonovo režie, člověk by čekal od takového pardála něco více. Jednoznačně nejhorší Burtonův film, co jsem viděl. Možná protože i tak trochu působí, jako kdyby byl Burton do jeho tvorby ukecanej. Aspoň že na tu Evu Green se dobře koukalo. Slabší 3* ()

ConanVJ

Za mě celkem nudná a nezajímavá pohádka, která mě ničím nezaujala. Burtonův styl je v tom vidět a efekty jsou povedené. Originál sem neviděl, tak nemohu porovnat. 45% :( ()

hous.enka

Od Dumba jsem měla veliká očekávání už od prvních zmínek o filmu. Protože cirkusové prostředí - to by Timu Burtonovi mělo sednout. No, mělo, ale vlastně jsem z výsledku rozpačitá. Od první chvíle mi na Dumbovi nesedí ty strašidelné veliké oči. Brrr. Fascinuje mě absence Farrellovy končetiny a pořád přemýšlím, jak si s tím kdo poradí. Řešení naštěstí přijde brzo. Na příchod Evy Green se čeká zatraceně dlouho a vlastně právě její role je ta, která mi přijde napsaná nejlíp. Ač by neměla, protože příběh vypráví o slůněti, kterému se všichni smějí. Jenže právě Dumbova linka je potlačena a v popředí máme dva sourozence, kteří nám ukazují, jak se mají zachovat čestné děti. Všechno je to ploché až hanba. Rodiče, děti, prozření, padouch... Dvouhodinová nuda s absencí Burtonovy zvrácené komiky. Naštěstí je to vše hozené do vizuálu Tima Burtona a při některých scénách z lunaparku se až tají dech (když průvod prochází ulicí nebo záběry na zabijácká zvířata). Ale stačí to? Mně ne. ()

kobejn

Koukám, že s Dumbem Burton nepotěšil ani své pravověrné a to v něj všichni stále vkládají takové naděje...Mě už Burton zklamat nedokáže, tuto fázi už spolu máme za sebou, takže co nám Dumbo nabízí? Nenáročnou podívanou která neurazí nenadchne. Burton spokojeně pluje mainstreamem průměrnosti už spoustu let....občas natočí něco lepšího občas něco horšího...Dumbo je zlatej střed, krásnej průměr, kterej ničim nevyniká, ani ničim nezaostává, slůně je roztomilý, má hezký kukuč a nemluví, což je v dnešní mluvící éře velký plus. Osobně bych byl zase rád, kdyby Burton natočil něco trochu na vážnější a more adult notu. ()

Tony.cs

Dumbo je Burtonovsky fantaskní a krásný, má skvělé herce pohádkový look. Ale nějak mě že začátku nemohl chytit. Chtělo to trošku silnější scénář. ()

Helo

Nenadchlo. Strašně se to vleče, většinu času je to bez náboje a bez jiskry a jediný momenty, který to z tý nudy na chvíli vytáhnou, je těch pár scén, který daj vzpomenout na animovanej originál - v mým případě to za ty dvě hodiny bylo asi třikrát, to jsem se trochu vrátil do dětství, to zase jo. ()

Blackhand47

Jestliže jsem letos Aladina zkritizoval za možná až přílišnou snahu držet se originálu, tady je to zase naprostý opak. S předlohou má Dumbo společného možná tak titulního hrdinu a pár zmodernizovaných scén, jinak si jde zcela jinou cestou. Chrabrého myšáka zde nahradily děti vojenského veterána první světové války. Disney si zde samozřejmě nemohlo nechat ujít poukázat na to, že i dívka může být vědkyní (to je samozřejmě v pohodě, ale rok 1919 je ale jiná doba) + se tu ve výsledku bojuje proti tomu, aby se zvířata používala v cirkusech. Z filmu tak čiší až moc velká propagace moderního smýšlení, což filmu škodí, jelikož jde vidět že Disney nenechalo Burtona dělat si to po svém, tak je tu jen malý náznak jeho stylu a práce s postavami. Ačkoliv mám Michaela Keatona rád, zde se jeho role vůbec nepovedla a celé akční finále je navíc také o ničem. Filmu tak nakonec dávám stejné hodnocení jako Aladinovi, ale pocitově se mi přeci jenom zdá Dumbo lepší. 65% ()

dom156

Chujovina s velkým Ch. Nechápu, jak mohl někdo schválit takto zpatlaný scénář do realizace. Vždyť je dějová linka o ničem a ani mizerné herecké výkony tomu výrazně nepomohou. Jediné na co se dá dívat je CGI Dumbo, ale to film nemůže zachránit. Zkrátka a věcně nedoporučuji. ()

major.warren

Dumbo je příjemná dětská pohádka, ale nemá Burtonův styl. Novinka Tima Burtona Dumbo se snaží vrátit legendární Disneyovský příběh do pohybu, a nejlépe v hrané verzi. Proč ne. Když máte zkušeného režiséra a dobrý scénář. A právě to Dumbo z části má. Minimálně první bod má určitě. Scénář je však katastrofa. Kruger zcela zatracuje půvab příběhu a hlavní hrdina, sloní mládě Dumbo, je tu jen na oko. Zrovna od Tima Burtona divák v takovémto případě čeká směs skvělých nápadů, ale Burton tentokrát natočil prostě jen zajímavou pohádku pro děti, hodnou součanému publiku nejen v Americe, u kterých vyhraje téměř jistě, ale pro své fanoušky, to prostě není klasická Burtonovka, a nejspíš mu to dají náležitě sežrat. Od filmového kouzelníka, kterým Tim Burton bezpochyby je, se čeká prostě nádech, který pustí až někde u kafe pár hodin po skončení promítání, což ovšem u Dumba nehrozí ani náhodou. Na konci si divák vydechne blahem, že je konec. Příběh nemá hlavu ani patu, Burton krom pár opravdu dobrých scén, jako Dumbův první velký vzlet či dialogy Dannyho DeVita, jen oprašuje stará zavedená hollywoodská klišé, která nejvíce cítíme v samotném začátku, kde stojí jednoruký Colin Farrell, jehož postava je sama o sobě mimo mísu a český dabing ji srazí na dno docela. Tento film je ukázkou toho, jak dabing nemá vypadat a za částečné zklamání může i on. Je to uspěchaná práce a úplně kazí dojem kouzelnosti a půvabu, který je u Burtona samozřejmostí. Pro děti to nic neznamená, ale vypustil bych i verzi s titulky a dabing jednoznačně předělal. Od začátku nemáme jediný bod, kterého se držet. Herecky je to zajímavé, ale výkony jsou stereotypní. Eva Green tentokrát nic moc nepředvedla, stejně jako Michael Keaton a vedou snad jen ty malé dětské tvářičky a jedno velké dítě Danny DeVito, který funguje jak má. Dumbo má být v Burtonově podání vizuálně bomba, ale co zmůže kamera bez dobrého provedení a scénáře. Efekty jako slon Dumbo samotný jsou překrásné, ale nasvícení a obraz jako takový není to pravé pro režiséra. Pro pohádku však ujdou. Stejně tak není nijak veliká ani Elfmanova melodramatická hudba. Příběh je dobrý, ale forma zpracování kterou Kruger nastolil je otřesná a mrzí mě, že si to Tim nepohlídal. Krásné jsou kostýmy a i výprava a masky se drží vysokých kvalit. Další věc, která diváka vysloveně štve je režisérova sentimentalita obrázku dokonalé rodiny a výbuch nadšení v cirkusových scénách. Pak samozřejmě leckdy otřesné dialogy, i když pro děti vkusné a nápadité:-). V samotném finále Burton popustí uzdu a nastolí rychlý bod obratu, který spíše připomíná světelnou show, než filmovou projekci. A finální záběry v Africe jsou zcela zbytečné. Burton nemůže točit každý den Eda Wooda, ale rozhodně si mohl s malým slůnětem Dumbem více pohrát, tak jako s nápaditou Slečnou Peregrinovou, či Sweeneym Toddem nebo ideálně Karlíkem:-). Je to škoda, protože od tohoto filmu jsem čekal opravdu víc. Pro Burtonfila nuda jako dveře od stodoly, pro děti a rodiny příjemná záležitost, ke které se možná v budoucnu rádi vrátí. Což není špatně. Zda myslíme i na nejmenší, nemůže Burtonův film prostě nikoho urazit, protože má vše, co má dětská velkolepá triková pohádka mít. Možná by chtěl trochu zkrátit, ale to je tak vše. S Dumbem cítím podobné zklamání jako s loňským Bumblebee, což mohl být projekt roku. Co je ale škoda největší, je fakt, že Burton umí točit filmy pro generace dětí, a zároveň je kombinovat se svým autorským uměleckým stylem, tak jak tomu bylo v případě Karlíka či jiných děl. U Dumba naprosto chybí jeho tajuplnost a půvabnost, zatímco hollywoodskou šablonou na dojáček se může pyšnit v každé druhé scéně. Nu, poplačme si s Burtonem. Dumbo je postaven na krásném a nápaditém příběhu, a moc rád bych řekl, že Burton slavnou animovanou klasiku v hrané verzi přebil, ale ne. Fakt nepřebil! 55% a tři hvězdičky. Za scénu Dumbova prvního velkého vzlétnutí přidávám pět procent na víc:-). () (méně) (více)

kajas

"Dumbo" ze čtyřicátých let dodnes patří k mým nejméně oblíbeným disneyovkám. Jako malou holčičku mě místy děsil, protože jsem měla strach z cirkusů a klaunů. A jako větší divačce mi prostě vadil, protože cirkusy a klauny ze srdce nenávidím. Na hraný remake jsem byla zvědavá hlavně kvůli obsazení a režírujícímu Burtonovi a překvapila jsem samu sebe, jak moc jsem se bavila. Z původního příběhu zůstala jenom základní kostra - animovaný "Dumbo" trval slabou hodinku, takže bylo nutné připravit kompletně nové vyprávění, které na svůj zdroj odkazuje pouze několika scénami (a museli tam nechat zrovna scénu s klauny - hasiči, achjo). Nějakou dobu jsem si zvykala na postavy přechytralých dětí hlavního hrdiny (nikoli Dumba, ale Colina Farrella jako zaměstnance cirkusu), ale další výtky bych hledala hodně dlouho, a to se mi ani nechce. Film mě pobavil, dojal, rozplývala jsem se nad okatým slůnětem a měla radost, že zase v něčem vidím Dannyho DeVita (Kde ten chlap byl?). Do domácí sbírky si "Dumba" asi nepořídím, ale návštěva kina to byla velmi příjemná a rodinám s trochu většími dětmi ji můžu vřele doporučit. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018