Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere (Michael Keaton), který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství. (Falcon)

vydumnica

Mile slonicatko, sympaticke deti, no dospeli herci mi akosi nesadli, predovsetkym Eva Green sa mi tam nehodila alebo mi je mozno len nesympaticka, neviem. Kresleneho Dumba som nevidela, tak porovnavat nebudem. Dumba hodnotim ako priemernu rozpravku/rodinny film, avsak pre malicke deti asi nie. 65%. Dodatok: Zhruba po roku som si pozrela aj animovanu verziu z roku 1941, ale predsa len tato "dospelejsia" verzia sa mi pacila o nieco viac. Bez prveho Dumba by nebol ani tento, takze hodnotenie nechavam nezmenene. Pacilo sa mi, ze tu trosku viac rozvinuli pribeh o lietajucom slonicatku. ()

M.i.k.e

kresleného Dumba sem nikdy neviděl,protože k animovaným disneyovkám nemám zrovna kladný vztah už od malička a tahle Burtonova verze na tom nic nezměnila.Ne snad,že by se na to hezky nekoukalo a minimálně samotný Dumbo se opravdu povedl,ale o něj v tomto případě jde asi až tak ve třetí řadě.Prim tady hrají lidské postavy,které řeší celkem vážné věci a přesto jsou ploché jako žehlící prkno.Samozřejmě jim nepomáhá ani scénář,ale u něj sem tak nějak počítal s tím,že se bude držet klasické šablony.Ve finále mě nejvíc mrzí,že Burton asi definitivně rezignoval na svůj rukopis a radši bude točit podobné lehce zapomenutelné kusy na objednávku...60% ()

honajz2

Tak, patrně nejhorší film Tima Burtona už mám za sebou (snad i animovaný Frankenweenie nebo Big Eyes mi přišlo lepší), zároveň jeden z nejzbytečnějších (a snad i jediný, který kdy uvidím) remaků všech dob a ještě štěstí, že jsem měl chuť dneska večer na něco echt nenáročného, jinak by mi ten film v počítači strašil další měsíc. Teď už mě od Burtona čekají jen Temné stíny a doufám, že aspoň na ty 3* u mě skončí. Originální animák už si pamatuji jen zběžně, pouze děj a tu kultovní, často parodovanou scénu s růžovými slony, nicméně mám pocit, že byl vyprávěný hlavně z pohledu Dumba a zvířata v něm mluvila. Tady zvířata nemluví a hlavními postavami jsou nějaká otravná děcka, na která jsem si sice ke konci naštěstí zvykl, ale sympatické mi ty postavy nebyly ani náhodou. A nejen tyhle, drtivá většina z nich. Hlavně ze začátku mě ten film silně iritoval, protože kromě otravných hlavních postav tu bylo víc kýčovitých a přebarvičkovaných obrázků jak v Pevném poutu (a to už je co říct) a klišovité, těžce vynucené vztahy mezi postavami a vlastně to platí i o povahách jednotlivých postav. Pak se to sice postupně začínalo zlepšovat a jakmile se tam objevil Dreamland (který jako jediný (+ kancelář vlastníka) připomene styl Tima Burtona, jinak je to jakýsi typický Disneyovský kýč) a Eva Green, bylo to dokonce koukatelné. Zázrak to nebyl ani tak, kýče a klišé tam pořád nebylo málo a humor se nedostavil skoro vůbec, ale aspoň to ušlo. Na víc jak dvě to ale stejně nevidím a názor na zbytečnost tohohle filmu jsem vůbec nezměnil. I když to asi chápu - Disney může znovuobnovit merch na Dumba a děcka ho budou chtít jako plyšáka, protože se ho snažili udělat co nejvíc loztomilého... Btw, ta kultovní scéna tu vůbec není, jen zde na ní je takový slabý (snad bych až řekl "cenzurovaný") odkaz. Slabé 2* ()

Streeper

Kdyby byla možnost dala bych tři a půl hvězdičky, čtyři dát nemůžu, jelikož tomu něco chybělo. Měla jsem pocit, že Tim Burton při točení tohoto snímku měl nějaké omezení, jakoby to nebyl ani on. Navíc se film neustále rozděluje pro dvě skupiny diváků - dospělí x dítě. Místy tam jsou rozkošné a vtipné scény, které pobaví malé děti, ale pak se náhle objeví ty temnější a depresivní, které by dle mého názoru dítě nemělo vidět. Dumbo je opravdu rozkošná postava a možná problém byl v tom, že se dějová linka hodně soustředila na lidské postavy než na zvířecí. Obsazení mi udělalo radost, Colin Farrell nezklamal, Eva Green se k Burtonovi hodí (že by druhá Helena B.C.?), jenom v téhle roli mi připadala na pohled maličko "tvrdá", byť se mělo jednat o kladnou postavu. Nejlepší z obsazení jsou bez pochyby děti Milly a Joe, skvěle zvolení herci. Na konci ukáply dvě slzy, ale i tak má Burton daleko lepší filmy. Animovaný film jsem viděla za celý život asi dvakrát a nikdy jsem k němu moc nenašla cestu, pamatovala jsem si scénu s děsivými růžovými slony, které tvůrci nakonec do tohoto filmu také zakomponovali, za což dávám velké plus. ()

Nach

Bohužel, Dumbo chtěl být v režii Tima Burtona natolik jiný, až se stal stínem sám sebe. Ona vlastně tato verze není špatná, svým způsobem je dokonce obdivuhodná, jak jiná se snaží být. Dokonce má i dobré herecké výkony (lidské) a hraný slon je též k sežrání. Jenže je to natolik jiné a původní animovaná předloha natolik silná, že zde tato nová verze prohrává na plné čáře. Orientace na spíše lidské herce, nebyla šťastnou volbou, stejně jako radikální překopání příběhu. Přesto ale mám dojem, že kdyby animovaná klasika neexistovala, tato hraná by si jako origin lebedila v červeném procentuálním čísle. To, že jí natočil Tim Burton se tentokrát neodrazilo tak výrazně, jak jsem čekal. Přesto ale několik scén spadalo pod ty, jenž tento řemeslník umí zvládnout na výbornou a zároveň je můžeme chápat jako jeho podpis. Hlavně v Cirkusové zemi ve druhé polovině filmu. Co říci závěrem? Dumbo z roku 2019 není zlý, ba ani špatný film. Není dokonce ani dokonalý. Je pouze průměrný. Na sobotní zamračené dopoledne ideální TV volba, na kvalitní kino zážitek ale doporučuji animovanou verzi. 65% ()

bourec

Musim uznat,že se to Burtonovi povedlo.Navíc já sem pořád trochu děcko,takže kydy s dvouhvězdičkovým hodnocením že film je dobrej hlavně pro děcka neberu.Jo,sou mezi náma ti hrozně dospělí jedinci,a dobře jim tak.Já sem se dobře bavil,a film s příjemnou stopáží utekl jak vodka z lahve.Tohle ustrnulý dbaní jak ve filmu tak v muzice na autorovym rukopisu a stylu si strčte*************.80%. ()

Rocky88

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem to čekal horší. Nicméně i tak to úplná sláva není. Plusem je hlavní trio Farrell - Green - Keaton, i když jejich postavy, stejně jako i ty ostatní, jsou naprosto ploché. Dumbo je hezky animovaný, ale jaksi upozadněný. Příběh je standardní - nepřekvapí, neurazí. Zamrzí absence zapamatováníhodných momentů. Pro děti ale dobrá volba, už jen kvůli konci. ()

C0r0ner

Původní film je lepší absolutně ve všem, což je při propasti osmdesáti let šokující. Nová verze je klišovitá, nudná, zdlouhavá a místy i dost hloupá, především u ekoagitky, kdy cirkusáci litují zvířata v cirkusu. Burton, Elfman, Farrell, Keaton... tolik jmen a taková sračka. 35% ()

pakobylka

Až nechutně (vy)strojené ... jako od střelnice - pardon: OD CIRKUSU. CHTĚNÉ a neosobní a NALAJNOVANÉ a umělé a neupřímné ... divně rozplizlý scénář, digitální zvířátka a digitální emoce. A uprostřed děje digitální slůně s nadměrnýma digitálníma ušima a nadměrnýma digitálníma očima - alespoň v porovnání se všemi ostatními digitálními slony, jejichž digitální očka mají zcela standardní proporce. Patrně bylo tvůrčím záměrem docílit nadměrné slůněčí roztomilosti, což se ovšem tak docela nepovedlo, milý Time Burtone. A co kupříkladu takový ne zcela empatický ředitel cirkusu ? Čeká ho dosti neuvěřitelná proměna, ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- na jejímž konci se vynoří jako lidumil a zvířátkomil - to aby snímek mohl prezentovat svůj zásadový postoj k účinkování divokých zvířat v cirkusech. Zrovna tady bych asi měla být spokojená ... teoreticky - ale nejsem, možná i proto, že ani v reálu nemám k téhle problematice úplně vyhraněný postoj. Protože: 1) jsou cirkusy a cirkusy, zrovna tak jako existují chovatelé a chovatelé; 2) leckde ve světě se až tak neřeší, co se stane či co se už stalo se všemi zvířaty, kterým byla manéž zapovězena, což pokládám za pokrytectví docela těžkého kalibru, neboť vychází z principu "co oči nevidí, srdce neželí". Asi bych se příležitostně měla podívat na původní animák "Dumbo" z roku 1941 - jen tak pro srovnání, nicméně pochybuju, že by ovlivnil moje nevalné hodnocení: 2,5* ()

nineweh

S filmem jako takovým toho zas tolik špatně není (ačkoli jsem čekala trochu více Burtona). Hvěza dolů za to, že to je prostě film o týrání slonů. ()

URBAN

Tak tohle mě překvapilo a bohužel nemile. Nedá se o tom sice mluvit jen v negativních, ale nemá to v sobě nic co by mohlo okouzlit a režisérský podpis Tima Burtona je téměř neznatelný. Je to typ filmu který sice neurazí, ale není to co by jsem od nového Dumba očekával. (20.7.19/TV) ()

StanislachKo

Modré čísla nemôžu nikoho prekvapiť. Obzvlášť predlohyznalých. A tu ma Tim (ktorého na rozdiel od mnohých neuctievam ako poloboha) veľmi milo prekvapil, keď sa na rozdiel od napríklad Karlíka, či Alenky úplne opustil a išiel si svoju víziu. Tá kombinácia hravosti a pátosu je tu v dokonalej rovnováhe. Technické atribúty ako animácia, hudba, nasvietenie, strih, to tiež hrialo na duši, ale v súčasnosti už to tak nerezonuje, takže nič z toho nejak obzvlášť zmieňovať netreba. Nakoľko Dumba (z 1941) naprosto zbožňujem, mal som veľké očakávania a prvotné sklamanie z mnohých "vynechaných" príbehových schém sa v konečnom dôsledku vyparilo, nakoľko som dostal možnosť sledovať ako keby iný nový príbeh s týmto roztomilým lietajúcim ušatcom. Myslím, že to je jeden z najvýraznejších dôvodov, prečo byť do filmov blázon, nie je tak...? ()

chelseaman22

Pokud máte rádi práci Tima Burtona, tak se na film rozhodně nedívejte. Tím jediným nestandardním, co ve filmu uzříte je slonisko, které létá jako Ron Weasley na stráži u famfrpálových branek. Vyjma slona tvoří všichni účinkující velice otravný komparz - jak já tě nenávidím KOLINE! 31 % Celosvětový příjem k 24. 7. 2019: $352,065,785, což je 2,07 násobek rozpočtu ()

Lachtaan

Zásluhou toho, že jsem prvotní verzi viděl teprve včera, jí mám stále pevně v paměti a mohu s rukou na srdci pochválit snahu renovovat co největší počet scén z původního filmu a zachovat mu jeho čest. Co se týče zbytku, není již moc co vychvalovat. Obsazení hraje své klasické prim - Keaton přiblblého záporáka, Farell mírně upozaděnou hlavní roli, Greenová doplňující ženský prvek a DeVito starouše, který sedne leckomu na lep. Rodinný film, který mě zaujal vizáží samotného Dumba, ale bohužel již ničím jiným. ()

Mrkvič

Tak dobré jsem to teda nečekal. Možná má očekávání obrovské tragédie a ždímání slz z mých očí (pokud by se Burton držel animované předlohy) přispěly k tomu, že jsem byl celý film napnutý, v očích skoro slzy a každá druhá scéna mi přišla emočně ohromně silná. Příběh fajn, postavy moc fajn, konec děsný slaďák. Pro děti super a pro mě jako rodiče možná ještě lepší. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018