V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

kaller

Žánrový mix, kterému jde asi nejlépe klasické hraní na válku. Thrillerové/ horové kontury nejsou úplně dotažené, jakkoliv to má pár docela silných okamžiků. Ve výsledku však jde o promrhaný potenciál, umocněný předvídatelným příběhem. ()

BretaKiller

Dle nějakých informací to prý údajně patří do cloverfield světa (nepodloženo, pouze spekulace). Takže jsem neodolal a shlédnul. A bylo to takové nemastné neslané. Ten závěr alespoň trošku ucházející. Každopádně se to asi nějak dá. Dle mě bych to zařadil někde mezi Céčkové či Déčkové horory. Trošku, ale jen trošku bych v tom našel asi i Bartowiakův DOOM. Filmu měla patrně vévodit Russelova hvězda, ale tenhle týpek pro mě byl absolutně nezajímavý. Vlastně ani jeden z "dobrých" vojáků nestál za nic, všichni fakt podprůměr. Alespoň trochu mě zaujala hlavní ženská protagonistka, Mathilde Olliver, ale ne vyloženě jako herečka, ale spíše jako žena.... Každopádně se na to asi dívat dá, a možná to může mít i úspěch. V hlavní roli by se spíše asi ujal nestárnoucí "náckozabiják" BJ Blazkowitz. ()

pichta

Dobrý sci-fi film, kde bolo to klasické - náckovia majú tajnú technológiu, proti ktorej treba bojovať a potom ju zničiť. Trochu tajnosti a mysterióznosti prinesenej do historickej akcie bolo takým dobrým korením. Bez zbytočných scén, čo by nudili a umelo predlžovali film. Trochu nadpriemer v tomto zánri. U mňa na 70% ()

AmunRa

Čistokrevný B horor ze druhé světové války o šíleném nacistickém vědci a pokusech na ubohých vesničanech má kupodivu A produkci a zajímavé herce. Krásná a nezkrotná Mathilde Ollivier je naprosté překvapení, známý Pilou Asbæk si naopak s chutí střihnul dalšího prvotřídního hnusáka. Takže vypnout mozek, připravit popcorn a chutě do příběhu parajednotky shozené v přdvečer dne D zlikvidovat německou vysílačku/rušičku, která je však bohužel umístěna v něčem jako Frankensteinův hrad. Režie sází jedno klišé za druhým a jednu siláckou hlášku za druhou, až vzniká téměř parodie. Dobře jsem se pobavil. ()

Bednaa

Čekal jsem sebeparodující blbinu ve které se budou ve velkém kropit živí mrtví náckové. No tak jsem se zřejmě spletl. Zombíci se tu objeví asi 4, celé se to bere až moc vážně a jako celek je to strašně nevýrazné. Obyčejné akční béčko. Škoda. ()

Martin.Proko

Průměrný zombie horror postavený do prostředí konce Druhé světové války... ....jako úvodní film pro seriál by to bylo super jako samostatný film nic moc... ...hudby, ozvučení , efekty velice hezky zvládnuté, záběry průměr... ...scénář jedno velké zombie klišé... ...kdyby se jednalo o zfilmování hry Wolfenstein bylo by to asi lepší. Ale takhle ta mytologie příběhu vychází na prázdno. Protože jsou mnohem horší filmy tak to je aspoň průměr. ()

Mates Hradecky

Overlord má dobré bojové scény, nosné hrdiny na obou stranách, byl by z toho dobrý válečný film. Kombinací s hororem vzniklo dílko, jako když pejsek s kočičkou upekli dort. Zpatláno něco dobrého, něco průměrného, něco profláklého a nás potom bude bolet bříško. Škoda zmarněného potenciálu. ()

Monellito

Cernousek je zkratka jako Kaja Marik. Ma socialni a lidske citeni a je prechytraly, az beda. Prvni hodinku sem si skoro pospal a nudil se. Az pak se neco zacne dit, ale to uz celkovy dojem filmu nevylepsi. Moc velke zklamani. A pri tom to mohlo byt docela zabavne. ()

Martens14

Pozor, dost dobrý válečný snímek s hororovými prvky, překvápko, hodně stojí za zhlédnutí. Zrůdy byly dobré....grr. ()

PeDe

Ja ani neviem, ako to vlastne opisat, kedze polovicu filmu som nevidela (kedze som si furt musela zakryvat oci, haha) ale no, ked sa budem najblizsie chciet takto "pobavit", zahram si Wolfenstein. . ()

fricek12

Americký standard o představě 2. světové války a evropských poměrů vůbec. Asi jako, když zaslechnete povídačku o Draculovi - a všichni Evropané jsou rázem upíři, ideálně se základnou ve Vatikánu. Tady si zase nějaký průměrný Amerikánec přečetl v časopise článek o doktoru Mengelovi a z pobřeží Normandie udělal jeden velký koncentrační tábor s výzkumem na lidech. Baví mě ta americká představa o velikosti ostrova zvaného Evropa a taky to, že spolehlivej černoch má vždycky pravdu (bez ohledu na vojenskou hodnost) a nakonec všechny ztracený bělochy zachrání. Nezbývá, než to všechno završit pořádnou dávkou stylového rapu! ()

fabregas1

Super oddychovka se skvělým vizuálem. Začátek parádní válečný masakr,sotva někdo přežije, poté přijde seznamka s přeživšími no a pak jdou na scénu maskéři a film jde jiným směrem. NEVADÍ. Tady jsem čekal cokoliv. takže mi dějová linka, kterou vymyslel náctiletý fantasta vůbec nevadila. Já se dívám na filmy, které zabaví jakkoliv a tady jsem se bavil dosti a ti co napíšou že je to nuda a nebo totální blbost, co nedává smysl ať si pustí nějaké to drama a jdou do prdele. Vypněte mozek a bavte se, stojí to za to. ()

brkerez

Kdyby hlavní postava nebyl ten nejvotravnější rádoby-klaďas, jehož misguided snaha každýho zachránit pernamentně ohrožuje kámoše, misi, celou invazi a můj dálkovej ovladač, kterej sem chtěl mrštit o zeď pokaždý jak se objevil v obraze (nehledě na to, že střílel nemrvý nácky do těla místo do palice i když věděl, že to nefachá), kdyby se film nebral tak vážně a přisolil se humorem, tak by to byla parádní nazi-zombie jízda. ()

Sashmen13

Takové zvláštní béčko, těžko ho zařadit. Začátel mi připomněl CoH, konec wolfsteina, relativne good, ale mohlo byt kratsi. ()

Eric.Kosar

Film u nás v kinech nebyl, a ono možná líp. Zasadit zombíky do 2. světové války a pak to ke konci filmu "jakože utajit", aby to přece jen pro režiséra bylo historicky autentické, je náznak sebevědomí, pěkně Avery, ale film se přece jen moc nepovedl. Speciální efekty byly fakt hitparáda, ale děj byl prostě polomrtvej. Jen si to vemte. Amíci se schovaj ve vesnici, pak jim jedna holka, která je sexuálně obtěžována hlavnim pičusem, řekne, že Náckové něco tajej, takže prostě nalítnou do jejich základny a epický finále máte vyřešeny. Jako bavil jsem se, ale jen lehce, film už nezapnu. ()

Lou_Pagi

Tak jak vidím na Prima Cool názvy typu Źraločí tornádo či Nacistické zombie, je to dopředu jasné! Ovšem film překvapil! Skvělé masky a i v tom bizáru velmi přesvědčivé herecké výkony! Spousta peněz jde na filmu také poznat. Bylo pár scén, kdy jsem neměl chuť se na ty detaily dívat, ale JO - toto mě bavilo! ()

Pythonator

Jako válečný film to působilo nadějně, ale byla to nuda. Jako horor se to rozjíždělo celou věčnost, ale nakonec se to stejně nerozjelo. Jako komedie to fungovat nemůže, protože tam není sranda, až na ty trapné zombíky. Jako film je to prostě úplně nahovno, ale je tam aspoň pěkná Mathilde Ollivier. A přitom to mohl být tak skvělý a vtipný splatter. Jo a hlavní hrdina je škaredý černoch, co se celý film tváří jak vystrašený blb. Nic proti černochům, ale pokud budou v Holém údu i nadále tak okatě rasisticky obsazovat naprosté trotly bez špetky charismatu, jen aby tam měli černocha a ukázali světu, jak jsou skvěle liberální, tak jim na ty filmy seru a s chutí se pustím do Bollywoodu. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa