V českém filmu pro malé diváky se díky dětské představivosti prolíná realita s pohádkovou fantazií. Začíná v okamžiku, kdy se rodina správce zámku Krále stěhuje na nové působiště. Tatínek, maminka i jejich dvě děti, Radek a pětiletá Terezka, a nakonec kočka Líza. Fantazie obou dětí mění krajinu, kterou projíždějí, v pohádkovou zemi a když nákladní auto uvázne ve sněhové závěji, přijede kouzelný dědeček na saních tažených koňmi a odveze je do zámku, kde se setkají s tajemným černým jezdcem na černém koni. Později zjistí, že je to zámecký restaurátor Albert, který nemá rád kočky. Když se Líze narodí pět koťátek, zjistí děti, že je Albert odvezl ze zámku a vydají se po jeho stopách. V poslední chvíli se jim podaří kočičí rodinku zachránit, ale v noci se pak Radek, potají sledován Terezkou, vydá do kouzelné země za zrcadlem, aby tu získal živou vodu, která by zachránila život utopené Líze... V ateliéru č. 6 na Barrandově vytvořil architekt Vladimír Labský multifunkční dekoraci, která byla po úpravách využita rovněž při natáčení filmů Panna a netvor, Tajemství Ocelového města a Deváté srdce. (oficiální text distributora)

CZ_Milka odpad!

Nechápala jsem jako dítě, nechápu ani o 20 let později. Pohádkou pro děti bych to rozhodně nenazývala... A když už - horší "pohádku" jsem nikdy neviděla, nedalo se to dokoukat... ()

Tsuki003

Takové zvláštní dílko... Možná trochu slátané a na pohádku "temné", ale jako dítěti se mi vždycky děsně líbila :) ()

Ivulla

Pohádka, kterou jsem poprvé viděla ve 4 letech a pamatuji si, že se mi moc líbila. Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek v dětství. Když jsem ji pak viděla po hoodně dlouhé době, dýchlo na mě kouzlo nostalgie, hlavně díky nádherné hudbě a zvláštní poetické náladě. Pravda, příšery působí spíše legračně, ale jinak se mi film stále líbí. Dívám se na něj i s mými dětmi, které si ho taky oblíbily. ()

Desmi

Nevím proč, ale pohádky ze současnosti mi nějak celkově nejdou pod nos. Kočičí princ se pokouší alespoň o nádech dobrodružné atmosféry, jenže smrdí spíš socialismem... ()

david.exe

Jméno se neříká..! Normálně se přiznám, dodnes ten film nemám rád, je to moje taková noční můra. A jak jsem zjistil, ne jenom moje. Mám sto chutí dát hodnocení "odpad".. Fakt nevím, čím to je, nedávno jsem tuto "pohádku" opět viděl a pocit z ní byl naprosto stejný jako když mi bylo nějakých dvanáct, nebo kolik. ()

Quak

Tohle je prostě výborná, strašidelná pohádka. V dětství jsem ji měla moc ráda. Zdá se mi nedoceněná... ()

haruna

Mě se jako dítěti pohádka moc líbila. Byla sice trochu temná, ale byla nezapomenutelná. Divím se, že je tu v modrých číslech. ()

FireFox

Podle mě geniální dílko. Ponuré? Ano, ale to je přece spousta dětských filmů, od Alenky, přes Zimní královnu, bratry Grimmy až po Burtonovy pohádky. ()

terezkys

Dala bych za tři hvězdičky, ale přidám kvůli zdejšímu hodnocení. Protože mi tuhle pohádku rodiče často pouštěli, udělala jsem si k ní silné citové pouto. Je to ponuré, a proto se mi to asi líbí. ()

honzahucin

Podobně jako píše Gemini se této pohádky mé dcery nejdřív bály, ale ve věku 5 a 7 let si ji velmi oblíbily. Proč? Hranice mezi realitou a pohádkou je tady velmi tenká a její překročení není hrůzyplné, navíc zde hraje Žaneta Fuchsová obílbená z formelákových komedií. ()

JARDAHONDA

Kočičí princ vypráví příběh o Terezce a Radkovi, dětech správce zámku Krále, které se vypraví do světa pohádek pro živou vodu. Na své pouti poktají postavy a postavičky ze známých příběhů a prožijí spousty neuvěřitelných dobrodružství.. Pohádku řadím ke svým příjemným nostalgickým vzpomínkám.. ()

Litaniel

Ať si říká kdo chce, co chce, ale mě se výprava dvou malých hrdinů líbila. Ponurá atmosféra, zlý Albert a prostě sál nestvůr, rozkošná Tereza Brodská als myší princezna... ()

jJjelen

Objektivně by to bylo tak o půl hvězdičky až hvězdičku méně neb pohádkám zas tak moc neholduji, ale vzhledem ke zdejšímu hodnocení... Ta trochu temnější, tajemnější atmosféra, aspoň na poměry tuzemských filmů pro děti, mi sedla podstatně víc, než rozjuchané hrůzy co jsou u nás coby pohádky vysílány v kině a tv obvykleji... Jen si pamatuji jak mě coby menšího rozčilovalo, že ze "tří oblud" toho ve filmu moc neukázali. ()

Front242

Pro mě nejlepší Česká pohádka ! Škoda že je skoro zapomenutá... Sice jsem doma jediný komu se to líbí ale pro mě je to TOP ()

horskejvlk

Jako dítě jsme na to šli povinně celá škola, asi proto že dobrovolně by na tuhle škváru nikdo nešel. Nejhorší scény jsou jak si děti při disco hudbě hraji na dekadentní dospělé, nebo boj s chobotnici. Žaneta Fuchsová působí ve všech filmech vyloženě protivně, proč z ni byli všichni tak paf to je mi záhadou. Nejvíc děsivě působil Winfried Glatzeder kterého úžasně předaboval Petr Čepek, toto byl nejlepší přínos celé pohádky. Naštěstí pro dětského diváka tento východoněmecký herec opustil NDR a přestěhoval se do NSR a z tohoto důvodu se pohádka přestala reprízovat. ⭐️jedna hvězdička za pěknou hudbu od Luboše Sluky, která jediná utváří pohádkovou atmosféru. Není divu, že trilogie Pod jezevčík skálou aj. Působí díky tatéž hudbě stejně kouzelně. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková