• Marze

Připomíná to zápisky z deníčku nebo fejetony z ženských časopisů. Rozverná hrdinka dospěje ke zklamání k pozdnímu vzdělání. Vyprávění brzdí její přebujelá fantazie. Je to film vhodný pro společné výpravy kamarádek do kina a jeho největším problémem je bezobsažnost. Dvě hvězdy dávám za hezké postřehy ženské duše a pár vtipných hlášek.(28.6.2018)

Nemyslel jsem si, že to bude taková zábava! Velmi jsem se pobavil a nasmál! K tomu rozhodně přispěly herecké výkony, z nichž vyniká především Klára Issová. Ale dobré byly i vedlejší postavy, například ďábelský Pavel Kříž nebo 3 Mexičané. Jen se obávám, že zde to bohužel skončí podprůměrně. České filmy po roce asi 2000 pečlivě vybírám, protože většinou mě moc nezaujmou (například všechny filmy na motivy Michala Viewegha). Jsem proto velmi rád, že tento film je onou světlou a navíc velmi výraznou výjimkou.(18.1.2018)

• malylada

Každý rok česká kinematografie vyprodukuje pár zbytečných a trapných komedií, které cílí na určitou skupinu národa. Nechci se nikoho dotknout. Určitým způsobem se dají překousnout, zakroutit hlavou a přemýšlet nad jednou hvězdičkou za pár vtipných scének. U zoufalých žen tomu není jinak. Chybí náznaku kloudné zápletky, přehlídka trapného hraní, reklama na všechny možné produkty, ale bohužel nejen to. Po projekci musím stále přemýšlet, jak se může zrodit něco tak zrůdného a jestli je tvůrce opravdu jen nevkusný člověk. Dlouho jsem nezažil, aby ve mě většina dialogů, hašteření vzbuzovaly pocit zhnusení a odporu do takové míry. Toto není odpad, ale nejtemnější kout kanálu a Filip Renč asi ztratil jakoukoli soudnost. Jestli dostal vyznamenání od prezidenta republiky za přínos českému filmu, měl by raději zůstat u natáčení předvolebních kampaní.......0/10(20.1.2018)

• Gogo333

Tohle teda byla pěkná šílenost. V knize to může fungovat, ale ve filmu ne. První polovina filmu strašně hektická a jde se od jedný scény k druhé, nějaká návaznost chybí. Většina postav nehorázně trapná a kýčovitá. Druhá polovina filmu se trochu uklidní a dá se na to relativně koukat, ale taky žádná sláva to není. Natož, že to má být komedie tak sem se pousmál asi na dvou místech a jinak nuda. Někoho asi zaujme nahá Issová, já očekával, že si Krejčíková zopakuje Poupata, ale měl jsem smůlu. Issová hraje tu psychopatku dobře a ty její bláznivý výrazy ji fakt jdou. Renč se svým fetišem na oheň (což už dokazoval na Lídě Baarový) si samozřejmě nemohl odpustit plameny, takže je tam zase máme v několika scénách.(18.1.2018)

• suzanne1997

A to mělo být zase co?! Sedím u počítače a píšu tenhle komentář, vůbec nevím, co si o tomhle filmařském počinu mám vlastně myslet. Co tím chtěli režisér a další profese u tohoto filmu znázornit? Co běželo hlavou Halině Pawlowské, když psala knižní předlohu téhle slátaniny, možná je lepší než scénář, tak to napíšu jinak, na co myslela, když psala scénář téhle slátaniny? A jak mohla dopustit aby něco takového vůbec vzniklo? Nějak si ani na jednu z těchto otázek nedokážu odpovědět a už vůbec ne na to, kdo tuhle nesmyslnost bez jakéhokoli většího zájmu dotoval. Popravdě, české filmy vůbec nevyhledávám, tady mě však něco donutilo se na něj jít podívat, když jsem každý den procházela okolo plakátů, říkala jsem si, že tohle asi bude o něčem a tři jména tučně vytištěná se mne snažila přesvědčit a já jim na to skočila. Musím se sama sobě smát, rozhodně ne však proto, že by to byla komedie, k té má tohle dílo opravdu daleko. Ale snažili se, alespoň tedy něco. Za mě osobně se to prostě nevyvedlo a když se něco nevyvede, nedoporučím to, tady si však myslím, že jakákoli doporučení půjdou stranou, nesázím totiž na to, že by mělo zrovna tohle bůhví jakou sledovanost.(27.5.2018)

• - Ve filmu hraje a zpívá reálná skupina Mariachi Espuelas, která se zaměřuje na mexickou lidovou hudbu. (studna13)

• - Svatba se natáčela v barokním kostele sv. Kateřiny v Praze. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy od Haliny Pawlowské. (JT19)