Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Zúfalé ženy robia zúfalé veci

Komedie

Česko, 2018, 83 min

• natalkas

Že má Renč lehké sklony k pyromanii, to sme si mohli všimnout už když točil Baarovou. Ta scéna s krbem je nezapomenutelná. Tady to ovšem pozvedl na výsostný level a připravil nám báječný obraz plápolajícího a levitujícího Hitlera... Doufám, že letos už nic nenatočí. A když už, tak ať je to dokument o Huculech. Když to zvládnul podprůměrný režisér Borůvka, tak za zásluhy oceněný Renč, to jistě zvládne hravě. 15%(19.1.2018)

• GIFS

Dá se shrnout následovně: "Nesympatická "anorektická" alkoholička, neustále naříkající na svou tlustou postavu a život celkově (neustále reptající na samotu i přesto, že má podporující rodinu, věrnou kamarádku a vlastního syna), hledá své největší štěstí pouze a jen v mužích, za každou cenu..." Koho tohle zaujme, podívá se rád...(21.1.2018)

• Slepejsek

Podivně nekompaktní dort od pejska Filipa a kočičky Haliny (takový náznak malé české Brigity Džounsové říznutý Starci na chmelu). Ne, že by se divák nezasmál (i když vtipy jsou občas hóóódně klišovité), ale bránice (a potažmo bříško) ho rozhodně bolet nebude. V tomto případě (má jít o komedii) to ale rozhodně plus není. PS: možná o hvězdičku víc, být příslušnicí něžnějšího pohlaví(20.1.2018)

• Gogo333

Tohle teda byla pěkná šílenost. V knize to může fungovat, ale ve filmu ne. První polovina filmu strašně hektická a jde se od jedný scény k druhé, nějaká návaznost chybí. Většina postav nehorázně trapná a kýčovitá. Druhá polovina filmu se trochu uklidní a dá se na to relativně koukat, ale taky žádná sláva to není. Natož, že to má být komedie tak sem se pousmál asi na dvou místech a jinak nuda. Někoho asi zaujme nahá Issová, já očekával, že si Krejčíková zopakuje Poupata, ale měl jsem smůlu. Issová hraje tu psychopatku dobře a ty její bláznivý výrazy ji fakt jdou. Renč se svým fetišem na oheň (což už dokazoval na Lídě Baarový) si samozřejmě nemohl odpustit plameny, takže je tam zase máme v několika scénách.(18.1.2018)

Nemyslel jsem si, že to bude taková zábava! Velmi jsem se pobavil a nasmál! K tomu rozhodně přispěly herecké výkony, z nichž vyniká především Klára Issová. Ale dobré byly i vedlejší postavy, například ďábelský Pavel Kříž nebo 3 Mexičané. Jen se obávám, že zde to bohužel skončí podprůměrně. České filmy po roce asi 2000 pečlivě vybírám, protože většinou mě moc nezaujmou (například všechny filmy na motivy Michala Viewegha). Jsem proto velmi rád, že tento film je onou světlou a navíc velmi výraznou výjimkou.(18.1.2018)

• - Svatba se natáčela v barokním kostele sv. Kateřiny v Praze. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

• - Prvá klapka snímku padla začiatkom júla. (classic)