Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Zúfalé ženy robia zúfalé veci

Komedie

Česko, 2018, 83 min

Nemyslel jsem si, že to bude taková zábava! Velmi jsem se pobavil a nasmál! K tomu rozhodně přispěly herecké výkony, z nichž vyniká především Klára Issová. Ale dobré byly i vedlejší postavy, například ďábelský Pavel Kříž nebo 3 Mexičané. Jen se obávám, že zde to bohužel skončí podprůměrně. České filmy po roce asi 2000 pečlivě vybírám, protože většinou mě moc nezaujmou (například všechny filmy na motivy Michala Viewegha). Jsem proto velmi rád, že tento film je onou světlou a navíc velmi výraznou výjimkou.(18.1.2018)

• Vitex

Den před projekcí jsem přečetl původní knihu H. Pawlowské, která se mi vlastně docela líbila. Film s ní nemá moc společného a nevěřím, že scénář psala stejná autorka. Nechápu, proč všechny fóry, které v knize fungují, tvůrci filmu záměrně vykuchali a zkazili. A to by bylo to nejmenší... Všechno, co je ve filmu oproti knize navíc, je už pak z úplně jiného vesmíru, velmi pitomého, trapného a nevkusného vesmíru.(18.1.2018)

Pro mě bohužel za očekáváním. Pokud někde píšu, že byla hlavní role herci/herečce ušita na míru, pak se nejedná o tento případ. Hlavní problém vidím v tom, že ač se hrdince nic nedaří, nevychází jí život podle představ, zažívá různé pády a krize, které řeší zákusky, alkoholem a hledáním toho pravého, tak na ní reálně nějaké starosti či problémy nejsou vidět. Stále free, hezká, štíhlá… Na scéně se musí objevit syn, aby si divák uvědomil skok v čase, totéž u oslavy s dortem a svíčkou. Ač podává K. Issová slušný herecký výkon, tak bez těch kil a vrásek navíc to nějak nefunguje. No zřejmě jsou maskéři potřeba u pěveckých soutěží a ne u filmu. Jinak fajn letecké záběry, super Mexičani a P. Kříž. 3 hvězdy za bonusy v titulcích!(19.1.2018)

• Streeper

Dala jsem si předsevzetí, že budu chodit na dámské jízdy v Cinestaru, bohužel to zahrnuje i české filmy jako je tento. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Trapnou podívanou, u které jsem se asi 2x zasmála. Celkově se mi nelíbí, když herec v roli mluví nebo komunikuje s kamerou tím způsobem, že se do ní dívá, v tu chvíli mi to nepřijde jako film, ale jako reportáž nebo dokument. Klára Issová to zvládla herecky skvěle, ve filmu se najde i pár vtipných scén, ale bohužel je to struktura filmu, která se mi prostě vůbec nelíbila a nijak mě neoslovila. Navíc druhou polovinu filmu jsem se vyloženě nudila a zívala jsem a to u správného filmu být nemá. Pro mě podprůměrná česká komedie, kterou už nemusím vidět znovu ani v televizi.(17.1.2018)

• Primavera

Snažila som sa nenudiť, ale šlo to ťažko. Nevadil mi až tak prudko predvídateľný záver, skôr tie otrepané vtipy typu - dostal guľku medzi lopatky alebo lopatkou do guliek, hahaha, smejme sa, takisto dokola opakované trapasy a nehody hlavnej hrdinky, pri ktorých som sa už nesmiala, ale ľutovala hrdinku, že je taký neschopný kus. Jediný svetlý bod - Klára Issová, ktorej zožeriem všetko, čo takto famózne zahrá.(18.1.2018)

• - Prvá klapka snímku padla začiatkom júla. (classic)