Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Desperate Ladies Act Desperately

(festivalový název)

Zúfalé ženy robia zúfalé veci

Komedie

Česko, 2018, 83 min

Nemyslel jsem si, že to bude taková zábava! Velmi jsem se pobavil a nasmál! K tomu rozhodně přispěly herecké výkony, z nichž vyniká především Klára Issová. Ale dobré byly i vedlejší postavy, například ďábelský Pavel Kříž nebo 3 Mexičané. Jen se obávám, že zde to bohužel skončí podprůměrně. České filmy po roce asi 2000 pečlivě vybírám, protože většinou mě moc nezaujmou (například všechny filmy na motivy Michala Viewegha). Jsem proto velmi rád, že tento film je onou světlou a navíc velmi výraznou výjimkou.(18.1.2018)

• Vitex

Den před projekcí jsem přečetl původní knihu H. Pawlowské, která se mi vlastně docela líbila. Film s ní nemá moc společného a nevěřím, že scénář psala stejná autorka. Nechápu, proč všechny fóry, které v knize fungují, tvůrci filmu záměrně vykuchali a zkazili. A to by bylo to nejmenší... Všechno, co je ve filmu oproti knize navíc, je už pak z úplně jiného vesmíru, velmi pitomého, trapného a nevkusného vesmíru.(18.1.2018)

• LexBarker

Filipa Renče mám rád a jeho filmy se mi líbí. A právě proto musím dát jeho novému filmu odpad. Nemohu totiž pochopit, proč tvůrce Rebelů, Románu pro ženy, Hlídače č.47, natočil tak trapnou, nevkusnou a nevtipnou "věc". Přesně takhle si představuji zábavu á la Nova. Tváře z jejich nekonečných seriálů, nesympatické "herectví" a look telenovely. Připadalo mi, jako bych se koukal na vykastrovaný Kameňák.(25.5.2018)

Pro mě bohužel za očekáváním. Pokud někde píšu, že byla hlavní role herci/herečce ušita na míru, pak se nejedná o tento případ. Hlavní problém vidím v tom, že ač se hrdince nic nedaří, nevychází jí život podle představ, zažívá různé pády a krize, které řeší zákusky, alkoholem a hledáním toho pravého, tak na ní reálně nějaké starosti či problémy nejsou vidět. Stále free, hezká, štíhlá… Na scéně se musí objevit syn, aby si divák uvědomil skok v čase, totéž u oslavy s dortem a svíčkou. Ač podává K. Issová slušný herecký výkon, tak bez těch kil a vrásek navíc to nějak nefunguje. No zřejmě jsou maskéři potřeba u pěveckých soutěží a ne u filmu. Jinak fajn letecké záběry, super Mexičani a P. Kříž. 3 hvězdy za bonusy v titulcích!(19.1.2018)

• Mikita

Ano, až tak zoufalé to bylo. Alice Bendová začíná hrát matky 30tnic? A to není to nejšílenější! Ale trefovat se je snadné. Našla jsem i něco pozitivního. Klára Issová je úžasná v obou polohách, sexy holky i trapné zoufalky, moc mile mě překvapila. Dále mi bylo blízké, že jako single se po jisté době stáváme komickými figurkami všichni. Počet zklamání z nás dělá stále méně okouzlující dívky. Ale jde s tím něco dělat, to je pozitivní. To se ale nedá říct o pocitech při sledování českých Zoufalek.(2.3.2018)

• - Svatba se natáčela v barokním kostele sv. Kateřiny v Praze. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

• - Prvá klapka snímku padla začiatkom júla. (classic)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy od Haliny Pawlowské. (JT19)