Film se tváří, zejména ze začátku, jako české béčko, ale jen do té doby, než člověk překoná odpor a zakouká se do něj. Je v něm spousta skrytých metafor a absurdit doby a divím se, že Jiřímu Krejčíkovi, už tak v klatbě režimu, něco takového prošlo. Střih je famózní a podíváme-li se na výčet Miroslava Hájka, pochopíme proč. Pokleslost kultury tehdejších estrádních agentur je servírována přece jenom s trochou nadsázky, kdežto pokleslost megaestrád na Nově je nám servírována o dvacet let později zcela bez nadsázky!(23.6.2008)

Krejčíkova svieža satira na dobu, ktorú v podstate žijeme stále, je plná irónie a beznádeje. Paralela s dnešnou dobou je rozhodne na mieste. Mení sa len forma, ale obsah je stále rovnaký. Na fungovaní jednej estrádnej agentúry režisér divákovi predkladá všetky možné neduhy v správaní našej spoločnosti. V roku 1967 sa niečo podobné podarilo vykresliť inému veľkému režisérovi, ktorý na pozadí hasičského bálu rozohráva „divadlo“ našich prízemností, malostí a hlúpostí. Šéf estrádnej agentúry (skvelý Julo Satinský) je aj napriek svojim zásadám nakoniec chytený do pasce nastaveného systému. Bahno korupcie, klientelizmu a všemožných podvodov je tak riedke, že sa časom ušpiní aj čestný a slušný človek. Na záchranu svojej cti bude musieť poriadne zapracovať.(11.7.2013)

Si někdy tak říkám, na co se to vlastně za socíku naši fotři v TV koukali, když půlka natočených filmů šla rovnou do trezoru a druhá půlka byla většinou kravina. Prodavač humoru je myslím na své poměry a možnosti nadprůměrná komédie, která celkem věrně zrcadlí životní realitu, tedy když seš nahoře, lezou ti všichni do prdele, když jsi dole, do prdele tě všichni kopaj. Naprosto výborně (jako vždy) hraje Ivan Vyskočil, kterej ztvrárňuje principála partičky s naprosto otřesným vystoupením.(25.6.2012)

Vynikající satira na poměry, které panovaly v době komunismu v prostředí umění a kultury vůbec. Stačí se znelíbit a vaše sekretářka, kterou jste jako ředitel musel zkousnout v podobě tlačenky vám rázem dělá šéfovou a vy musíte lítat jako blázen a prodávat humor, který stojí za starou belu. Jako trezorový mohl být film v kinech uveden až po roce 1989. Slabší 4*.(24.6.2008)

Humor na cestách, písničky, vtipy, tance...ano Kandrtův humor a "populární umělci z filmu a televize" - to byla opravdu krásná směsice estrádních zhovadilostí...tenhle film jsem si prostě zamiloval a je mi líto že se v televizi neobjevil už hodně dlouho, kromě Kandrta je ještě špičkový "výběr talentů" na začátku.(19.7.2005)

• - Písnička, která hraje v 60. minutě, je „Můj Koníček“ od Pražského výběru. (Bioscop)

• - Ve scéně, kde zpívá Madelaine (Dana Vlková) na pódiu, hraje bubeník doprovodné kapely na tutéž bicí soupravu s nápisem „Mimikry“, na kterou hrál Modrák (Jaroslav Drbohlav) ve skupině Mimikry ve stejnojmenném dílu Mimikry (1979) seriálu 30 případů majora Zemana (od r. 1974). (ficcino)

• - Film bol natáčaný v Mikulove a obci Brtnice. (dyfur)