Poctivý a trochu naivní ředitel estrádní agentury Jožin Petránek zasedá v kvalifikační komisi, která posuzuje baviče a artisty všeho druhu. Muž tvrdě odmítá jakoukoliv protekci. Jenže v práci i doma ho kvůli tomu čekají jen samé potíže. Odmítnutí "umělci" protestují, Jožinova manželka Anna by zase ráda do showbyznysu prosadila dceru své kamarádky. Ke všemu začne Jožina svádět jeho nová sekretářka Zuzana. Petránek nakonec podlehne francouzské šansoniérce Madelaine. Jenže Zuzana zavolá paní Petránkové a ta vyžene manžela od stolu i od lože. Jožin posléze přijde o funkci ředitele a stane se řadovým estrádním náborářem. Teď pro něj teprve začíná ten pravý estrádní humbuk... (oficiální text distributora)

carl.oesch

No, na to, že nemám rád Krejčíka a jeho manýry tady nemůžu dát za míň jak za pět. Nadčasovost, snaha nebýt za každou cenu tak protirežimní (jako hrdinové John a Olmer, když natočili v roce 1990 Ta naše písnička česká 2, která tomuhle opusu nesahá ani po kotníky) a kromě J. Satínského a squadry z agentury zcela neuvěřitelný tandem Vyskočil - Vetchý. Rád bych zde upozornil na skvělý komentář troufalky, protože přes tu bombastičnost produkce a "herecké" výkony poroty je to opravdu to samé, jako přes kopírák. Včera jsem zhlédl podobný bizár s názvem Český lev a na tenhle film jsem si při přehlídce toho stárnoucího obludária ihned vzpomněl. A mezi námi - oni úžasní Oskaři jsou jenom jiná modifikace téhož...jinak co se týká "senzačního" Kulmonova tvrzení, že film byl v trezoru a mohl být hrán až po roce 1989 tak já jsem ho viděl v roce 1986 v kině Flora na Vinohradech a nejsem si vědom, že by to bylo v trezoru. Na to tam byla spoutsa místa a plyšové sedačky k tomu. ()

LarryW

Nedoceněná komedie, která si v době svého vzniku dovolila oprvdu hodně. Skvělé dialogy, vynikající herecký výkon Ivana Vyskočila. ( zkuste prodávat humor pana Kandrta, tu srandu !!! - vím že nechápete) Tenhle film na mě opravdu zapůsobil, obohatil můj slovník o termín - "KANDRT HUMOR". Tohle slovní spojení se zakořenilo v celé naší rodině. Kdykoliv se podívám na tu estrádní srandu!!! na NOVĚ, řeknu si:"Tak tohle je Kandrt humor ..." ()

Sonny

Taková to byla doba. Fuj. A my jsme v tom vyrostli. Ble. Není se co divit, že jsme dnes ve světě jak vyvorané myši. Nejoblíbenější pasáže jsou ty, kde současně chválí a současně dávají padáka. Neustálá nejistota. ()

joywork

Na tu dobu výborná satira, která je aktuální v dané sféře i dnes. Hudba : Pražský Výběr . Chápu, proč se ten film před rokem 1989 moc nevysílal :-)) ()

Hombre8

Je tu tag "trezorový" a já na tom byl za totáče v kině. Nevím, zda to třeba nebylo vystříháno, ale nic tak "proti" si tam nepamatuju. Ale možná jsem byl jen hloupej a nevšímavej. To o čtyři roky později Nejistá sezona byla iné kaΦe. ()

ToddB

Trochu slabší konec, ale jinak dobrý film o pokleslé zábavě pro tradiční ovarovou část populace. Ačkoli pochází snímek z dob socialismu, je při pohledu na estrády televize Nova, Evu a Vaška a muzikálovou smršť našich "zpěváků" až příliš aktuální. ()

jolinin

Stejně jako mnozí jsem si nemoh nevšimnout podoby Humoru na cestách s produkcí Novy, doufejme doby minulé. Naopak doba nová, tedy zaštítěná agenturou Fremantle Media Simona Cowella, se celkem dobře podařila Krejčíkovi zobrazit v úvodním castingu. Škoda, že si toho tehdy nikdo nevšiml, mohl z něj být miliardář! ()

d.u.f.f.y odpad!

Komedie o humoru natočena srandovně....litry cigare, tuny alkoholu a .. kozy. Největší rarita ve filmu je slovák, mluvící česky. ()

ciapok

vynikajúci film, ktorý zanecháva následky; vynikajúci Satinský ...(a čo viedlo zaradiť ho tu v kategórii "komédia" ????? no jedine ak, tak tragikomické uvedenie Kocába v titulkách s krstným menom "Michal") ()

waxtrax

Z počátku komedie v hlavní roli se známým komikem Satinským, se v průběhu děje, mění v psychologický thriller, který je vzhledem k roku svého vzniku až přízračně aktuální. ()

vasosak

Mám moc rád Satinskýho, uznávám Krejčíka a velmi se mi líbí námět. Ale film se do mýho vkusu netrefil. Něco mi tam chybí a něco přebývá. Je to zvláštně stylizovaný do takový surrealný polohy, která tomu ubírá autenticitu. Čekal jsem víc. ()

Folio

Jako dostal Lasica svého Boba ve Vážení přátelé, ano, tak měl o pět let dříve Satinský svého Jožina v Prodavači. Tenhle film mě dlouho odpuzoval navenek tou ubohou, estrádní šmírou, a to byla velká chyba. Celkem odvážná dobová kritika "nešvarů" v oblasti lidového zábavy, avšak s prstem zabodnutým do celé společnosti, okořeněná krizí středního věku a soubojem osobních ideálů s masomlýnkem reálně socialistické reality. Ani se nedivím, že se film stal "polotrezorovým". Velmi dobré tři hvězdy. Plusové body za muziku od Pražského výběru v době, kdy už byl na indexu. ()