Příběh otce, kterému zavraždili syna, smutek otce, který musí pochovat své dítě, emotivní drama otce, který si pro spravedlnost musí dojít sám. Po útoku neonacistů na partu studentů zůstane na zemi ležet mrtvý ubodaný kluk. Policie koná, pachatelé jsou dopadeni, společnost se bouří proti holohlavým náckům, ale to všechno je jenom na chvíli. Zděšená rodina brzy sleduje, jak jsou vrazi po chybném rozhodnutí soudkyně propuštění na svobodu, nikoho už to nezajímá a jednání policie připomíná chování zkorumpované instituce. Zůstává jen zlomená rodina bez jakékoliv šance na spravedlnost a viníci, kteří se jí smějí do očí. Zoufalý otec s touhou po spravedlnosti se pouští do boje se všemi. S policií bez zájmu, s podplaceným soudnictvím, s mafií, která kdesi v pozadí tahá za nitky. Dokáže tváří v tvář zavedenému prohnilému systému uspět? Dokáže zároveň překonat vlastní výčitky a odpustit sám sobě? (Bontonfilm)

motyka52

Těsné čtyři. Nepříjemné téma si žádá dobrou psychologickou propracovanost postav a té se tady - navzdory střídmé stopáži - divák dočká. Minimálně u otce a matky, kteří jsou zde nejdůležitější. Bohužel jinde film až příliš chvátá, zejména pak v soudní síni a při vyšetřování. Chápu, že to nemělo být soudní drama a ani neřeším provázanost se skutečným případem, ale tady by si naopak divák zasloužil trochu větší proniknutí do děje a například výraznější odhalení myšlenkových pochodů a motivací soudkyně by mě tedy náramně zajímalo. Celkově to ale jako psychologická sonda do duší dvou rodičů stižených nevýslovnou tragédií a jako obžaloba soudního systému na Slovensku obstojí. ()

trango

Sklamanie, dojem ešte horší ako z Únosu - znova veľká téma, ešte menší rozpočet, čudný výber interiérov, pre "istotu" ani nenaznačené historické okolnosti, súvislosti a postavy. ()

frajerson

Chcel som si to nechať uležať... Do kina som prišiel s otcom, nebolo veľa ľudí, čož je škoda. Vyčítať by sa tomu dalo, aj proti iným slovenským filmom, dosť, ale má to odkaz. V takejto sku*venej krajine tu žijeme, toľko povedal môj otec v tej scéne súdu. Poviem pravdu, tiež som mal občas na krajíčku. Je to nechutný film a nešiel by som znovu, ale dúfam, že ho raz odvysiela televízia, aby slovač videla, ako to tu je. Dal by som štyri, ale že som videl otca skoro plakať dávam päť. ()

nobodyfamous

Za mňa 75% ... Film je natočený pekne, herecké výkony sú na pomery sk filmu ďaleko nadpriemerné a charaktery sú dobre vykreslené,, ma skôr pomalšie taživé tempo, film dobre demonštruje vymožitelnosť práva na sk. ()

farky

Bezmocnosť, hnev a permanentné napätie sa nesie celým filmov, ktorý poukazuje nielen na prvotný príbeh Daniela Tupého, ale rovnako na aktuálne dianie a svinstvo, ktoré sa konečne začína odhaľovať v celej svojej nechutnosti a obludnosti. "Kde to k.rva žijeme, keď sme toto dopustili?", natíska sa otázka s malinkým náznakom nádeje, že teraz je snáď ten čas, keď to môžme zmeniť, aspoň pre naše deti. Najlepšie komentáre: kamil.i a marhoul. Ja by som ešte vyzdvihol vynikajúci výber interiérov, z ktorých mnohé boli použité vo filme vôbec prvýkrát a ja sa čudujem prečo až teraz. ()

viking515

Film by som zaradil do učebných osnov na každej právnickej fakulte na Slovensku, aby študenti videli, ako môže vyzerať právo... Herecký koncert Romana Luknára, vďaka ktorému môže mať divák x-krát zimomriavky. Film aj s nízkym rozpočtom dokázal zmapovať zúfalosť, silu boja za spravodlivosť, hľadanie pravdy a najmä obraz spoločnosti. Ostrým nožom sa mi páčil viac než Únos. Škoda, že nemal takú silný marketing Za mňa 5 hviezdičiek ()

nx3q12bb

Zaujímavý moment na Moste SNP, na pešej lávke. Každý večer, keď sa nad Dunajom dostatočne zotmie, sa začne neónové divadlo. Iba na krátky moment, všetky lampy v jednej chvíli začnú blikať. Postupne, až sa celá lávka rozsvieti. Malá svetelná show pre každého, kto akurát prechádza ponad rieku. Super, že si to niekto všimol a použil to. ()

PachoSK

Na filme mi najviac prekáža, že sa nedrží známych faktov. Odbieha od skutočností, ktoré sú mediálne známe a naopak, niektoré veci sú až príliš vymyslené. To ako otec (Luknár) chodí za vyšetrovateľom (Krobot) a ten ho neustále posiela "do riti" mi prišlo trošku cez. Okrem toho sa len tak prechádza po súde a len tak si vkročí do miestnosti prokurátorky. Je známym faktom, že Daniel Tupý bol vysokoškolák a nie stredoškolák. V noci sa neprechádzal sám, ale bol s partiou asi 10 ľudí. Vražda sa taktiež nestala pod Novým Mostom (reštaurácia UFO) ale na Tyršovom nábreží. Tam však asi réžia nevedela napasovať priemyselnú kameru, keďže sa jedná o otvorené priestranstvo. Nepochopil som, prečo sa scenár nedržal aspoň týchto základných faktov, ktoré sú mediálne známe. Ďalšou vecou, ktorá mi extrémne prekážala, je veľké množstvo nehercov. Sú doslova neprehliadnuteľní a ich herecké výkony boli príšerné. Chápem, že sa film musel držať istého low budgetu, avšak dávať nehercom repliky s Luknárom a spol. je totálny krok vedľa. Ak necháte komprazistov prejsť z bodu A, do bodu B, je to ok, ale nechávať ich rozprávať dialógy je fail. Len z úcty k tejto tragickej udalosti a k výbornému hereckému výkonu p.Luknára (ktorý ťahal celý film), nedávam horšie ako 3*. ()

Wallendorfer

Nuda! Vydržal som pozerať tretinu filmu. Herecké výkony Luknára a Lehotskej veľmi nepresvedčivé. Kamera sa x krát triasla. Všetky dialógy očakávané. Jedna hviezdička za zaujímavý výber témy. ()

VsetkoVsade

Dlhé roky pre mňa bolo záhadou, či jednobunkové formy života typu Molocha Vlavo prichádzajú na svet v bežných pôrodniciach, alebo sú účelne kultivované v podzemných laboratóriách, ktorých zamestnanci ich zakaždým vyškrabú z Petriho misky na koberec najbližšieho nahrávacieho štúdia, aby tam mohli okamžite začať s redukciou mozgových buniek príčetnej časti obyvateľstva. Ako som pritom krátko po projekcii zistil, rozsah toxických účinkov jeho existencie na okolité prostredie mohol byť ďaleko menší, stačilo len zvoliť si po úspešnom ukončení prvého stupňa základnej školy inú profesiu než verejné šírenie audiovizuálneho teroru. Ak ho napríklad obsadíte do úlohy vedľajšej postavy vo filme, z ktorého celkovej dĺžky mu venujete počet sekúnd menší než trojciferný, zážitok z jeho prejavu možno dokonca pokojne označiť za pomerne znesiteľný. Čo ma však príjemne prekvapilo ešte viac, okrem neho ma tentokrát napriek prvotnej skepse nesklamal ani samotný film, Duško z Paneláku alias Roman Luknár je zárukou hereckej kvality, dejová línia je smutne výstižným obrazom toho, ako slovenská justícia v mnohých prípadoch skutočne funguje a obeti dodnes neobjasneného vražedného útoku je pamiatkou naozaj dôstojnou. ()

Marcel25

Film je vizuálne dobre spracovaný, dlhé zábery na Dunaj spolu s blízkymi náhľadmi na tváre postáv vytárajú celkovú pochmúrnu atmosféru. Dialógovo nie až tak dotiahnutý a politicky miere explicitný. Stále je však aj napriek tomu nadpriemernou drámou, ktorá spracováva veľmi ťažkú tému. ()

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci