Film tematicky navazuje na to nejlepší z tradice italských filmů 70. let o provázanosti justičního systému s mafií. Herectví, kamera, střih i zvuk (včetně práce s hudbou) do sebe dokonale zapadají a vytvářejí jednotnou stylovou atrmosféru. Drobné detaily v nápaditém řešení mizanscény, a to i ve druhém plánu, naznačují - spolu se schopností sladit všechny výše zmíněné složky -, že Teodor Kuhn by mohl být velkým příslibem slovenského filmu.(27.3.2020)

Já snad v posledních letech neviděl slovenskej film, kterej by byl vyloženě špatnej. Silný drama o rodině, která přijde o syna, justice silně připomínající náš soudní kocourkov, dobrý herecký výkony, nad kterýma vyčnívá Luknár. Jenom Krobot mi se slovenštinou do filmu moc nepasoval, ale jinak byl ve své roli na jedničku jako vždycky. Jedna velká kanka za mě - dost často jsem nerozuměl dialogům, zvuk byl jak na houpačce, jednou slyšíte snad i trávu růst, podruhý rozumíte z věty dvě slova - 65%.(21.9.2019)

Nieje to tak davno,co sa tato vrazda chlapca,na petrzalskej strane Dunaja,skutocne stala.Priaznivy cas pre vrahov.Skorumpovanost justicie,policie.Film vsak ma zial svoje slovenske nedostatky.Sustredit sa na priestory trebars.Co tam robi archiv?Pra nas,co sme tu strasnu tragediu vrazdy chlapca neonacistami prezivali,tak Ostrym nozom mozno iste detaily vysetrovania priniesol,ale skor je to sklamanie(28.12.2019)

Slovenský krimi thriller vycházející ze skutečného případu vraždy Daniela T. , kterého ubodala skupiny skinheadů, kteří patřili do gangu Piťovců, tehdy nejmilitantnější skupiny bratislavského podsvětí ( dokument o této skupině a vraždě https://www.youtube.com/watch?v=jxCBq3yqNxo ) a motivem vraždy bylo údajně součást přijímání nového člena. Roman Luknár hraje otce oběti, který naráží na absolutní impotenci spravedlnosti a snaží se rozplést případ a pozadí na vlastní pěst. Technicky velmi vyspělý film, solidní atmosféra, a hlavně skvělý herecký výkona Luknára, který od první do poslední minuty na 100%. Za mne jeden z nejlepších slovenských filmů posledních let. PS: Krobot a jeho česká slovenština trochu trhala uši, ale jinak obdiv(1.9.2019)

Zarputilého otce hrál Roman Luknár velmi dobře, ještě kdybych mu tak rozuměl každé slovo. Slovensky tedy umím dobře, ale on ve filmech často nesrozumitelně huhlá. Z filmu sršela jeho naprostá bezmoc dovolat se spravedlnosti, až se klasicky otvírala kudla v kapse. Tyhle filmy se musí točit, i když nebudou dokonalé.(6.9.2019)

• - Na špeciálnej predpremiére filmu sa objavil aj slovenský prezident Andrej Kiska a rodina zavraždeného Daniela Tupého. (Maarty von B)

• - Inspirací pro film Ostrým nožom se stal skutečný případ z roku 2005, kdy parta skinheadů zavraždila v Bratislavě vysokoškolského studenta a nikdy nebyla potrestána. Jde o jeden z nejpalčivějších případů moderního Slovenska, který ukazuje i na bolesti a otázky české společnosti. Je spravedlnost dostupná opravdu pro každého? Pro všechny lidi bez rozdílu, i pro obyčejného učitele a jeho běžnou rodinu střední třídy? „V době, kdy Daniela Tupého zabili, jsem byl přibližně v jeho věku. O osudné bitce i vraždě jsem toho hodně slyšel, mezi mladými celý případ hodně rezonoval, smrt se silně dotkla celé naší generace. Mnohem smutnější, než samotná vražda, je ale nespravedlnost, která následovala,“ říká k filmu režisér Teodor Kuhn. (Zdroj: Bontonfilm)

• - Tvorcovia spolupracovali s rodičmi zavraždeného Daniela Tupého. (cingi.t)