• Johnny.ARN

Ach tieto filmy čo sa u nás začali točiť. Bez skončeného vyšetrovania, bez dôkazov, chcú robiť osvetu a vnášať svetlo do temných prípadov. Jednoduchší jedinci si to pôjdu no. ostrým nožom na to s akou témou pracuje je natočený strašne nudne, nezáživne, nezaujímavo. Chýba mi tam gradácia, niečo zapametatelné. Luknár sa môže snažiť ako chce, ale sám atmosféru nevybuduje. Tvorcovia mali ale pekný budget, čo sa odzrkadlilo na hereckom obsadení a peknej kamere. A čo sa tej linky súdnictva týka, myslí si snáď niekto, že to takto nefunguje? 2 z 5(5.9.2019)

Roman Luknár hraje výborně zoufalého otce, který se chce za každou cenu domoci spravedlnosti, aby byl potrestán vrah jeho syna. Jeho snaha naráží na různé překážky, nejčastěji na formální nedostatky v důkazech proti pachateli. Videonahrávka nemůže být důkazem, protože kamera byla nainstalována načerno a tedy byla pořízaena nezákonně. Myslím, že na tomtéž ztroskotávala obžaloba našeho sedmimiliónového milovníka vína (nezákonné odposlechy). Vžil jsem se do situace Davidova otce a proto si myslím, že je to výborné psychologické drama a další důkaz vzestupu slovenské kinematografie. Jen mě štve ten konec. Proč to aspoň jednou nemůže skončit jak americkém filmu, tedy happyendem?(30.9.2019)

V podstate štandadný krimi thriller, ktorý ťaží zo známeho nedoriešeného sk prípadu, ale vydáva sa vlastnými cestami a tak je hodnotiteľný najmä smerom k svojmu vlastnému fikčnému svetu. Trvá síce hodinku a pol, ale ten subjektíny čas je predsa len dlhší, chýba tu trochu ruka dramaturga, ktorý by túto nonstop konverzačku oživil niečím navyše a hneď to mohlo dostať viac šťavy, napríklad takým hľadaním vražednej zbrane. Určite lepšie zvládnuté po všetkých stránkach ako Únos, šedivá atmosféra dodáva na hutnosti, len stále sa Ostrým nožom nedokáže poriadne odpichnúť od solídneho súčasného sk štandardu. Len sa treba zmieriť s tým, že film vážne nie je rekonštrukciou oných nešťastných udalostí a je viac menej univerzálny a aplikovateľný do akéhokoľvek iného prostredia než len do nášho malého pieskoviska.(21.2.2019)

Kriminálka v štýle, že otec obete hľadá spravodlivosť, je pomerne bežná, tu je ale posilnená faktom, že ide o skutočný príbeh. Práve to by malo príbehu dodať na sile, ale dopadlo to nejako opačne a príbeh je poslabší. Pritom skorumpovanosť a neschopnosť justičného systému by si žiadala film s lepšie napísanými postavami, lepšou nadväznosťou scén a možno aj trochu lepších hercov.(2.3.2020)

[FEBIOFEST]Co se dá pěkného říci? Film, který by mohl být jasně daný, ale on v sobě nechává suchost jako planeta samotná. Ono to vlastně není špatné. Máte dobrý příběh. Určitý hon za spravedlností a podobně. Ale prostě je v tom klasika taková, že jde o to zpracování. Modlil jsem se a přál si, aby si postavy mezi sebou řekli o pár slov více. Prostě spolu vedli dialogy. Nechali nás, abychom se do nich lépe vcítili skrze jejich pocity. Ale tohle není Roma. Je to prostě škoda. Je zajímavé, že to, co bych čekal spíše v Karlových Varech mne potkalo zrovna na Febiofestu. A to suchý film, který není zrovna pohodlné v rámci zpracování sledovat. Ale to neznamená, že jde o něco špatného.(27.3.2019)

• - Herec Dávid Hartl (Daniel Tupý), podobne ako vo filme Únos (2017), kde si zahral Róberta Remiáša, opäť zomrel násilnou smrťou. Obe jeho roly vo filmoch boli inšpirované skutočnými udalosťami. (Maarty von B)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Tvorcovia spolupracovali s rodičmi zavraždeného Daniela Tupého. (cingi.t)