Ľudovít ztratil syna při brutálním útoku neonacistů. V důsledku selhání slovenské legislativy jsou však útočníci brzy propuštěni na svobodu a Ľudovít čelí absurdní situaci bez jakékoli šance na spravedlnost. Pouští se do boje s policií bez zájmu, podplaceným soudnictvím a také skutečností, že si s vlastním synem nikdy nebyl příliš blízký. Čím více si klade jeho smrt za vinu, tím více se rozpadá jeho vztah s manželkou Zuzanou a mladší dcerou Jankou. A tím naléhavěji se snaží ovlivnit vyšetřování. (Cinemax)

Trailer

Sarkastic

„Nechajme to celé tak. Ľudo, to sú nebezpeční ľudia...“ - „A behajú len tak po vonku!“ Jenže někdo si prostě nemůže pomoct a neumí přestat…Nečekaná ztráta a nesnesitelná prázdnota. Při čekání na spravedlnost ovšem přichází na řadu byrokratická mašinérie, která naději na odsouzení viníků zašlape do země. Ne však otcovu touhu po spravedlnosti, která se začne stávat destrukční pro něj i jeho rodinu. Ostrým nožom je dost depresivní film. Obsahuje tolik zmaru, arogance a hlouposti, které se postaví do cesty hlavnímu hrdinovi a jeho rodině, že se mu nedá nefandit, tím spíš, že se zoufalá snaha změnit stav věcí obrací proti němu. Zhruba hodinu jsem s výjimkou až zaslepeného chování zničeného otce a drhnoucí Krobotovy slovenštiny (postavě samotné to naštěstí tolik neublížilo) byl velmi spokojený, a to i s atmosférou filmu (Kirschner a její hudební příspěvek se sem také moc hodil). Jenže pak ta uvěřitelnost pozvolna vadla a soud ji už málem pohřbil, což je škoda. Kladný dojem však převládá, takže Kuhnův celovečerní debut odměním slušnými 4*. ()

Enšpígl

Už můj druhý letošní slovenský film v kině a musím říct, že jsem spokojen. Emoce tu jsou velký, protože jsem rozuměl tátovi, který v jedné fázi filmu naráží na neskutečnou státní aroganci a linknavost. Film rovněž vnímám jeko kritiku právního prostředí na Slovensku. Jenom škoda, těch soudních scén, ty se mě zdály trošku zbrklé, ale jinak nemám výtek. ()

POMO

Drama, které vtáhne spíše znepokojivým příběhem inspirovaným skutečnými událostmi, než propracovaností scénáře či formou zpracování (scénář byl kreativnější u podobného slovenského filmu Budiž světlo). A dobrým obsazením a hereckými výkony. Největší slabinu vidím ve zjednodušeně vyobrazeném soudním procesu, který měl být vrcholem filmu - i emocionálním. Je ale moc dobře, že o těchto událostech na Slovensku vznikají filmy. Budou důležitým svědectvím pro příští generace Slováků, když se země změní k lepšímu. [3Kino Fest] ()

Fr

„AKO STE ICH MOHLI PUSTIT?...“ /// Říká se, že není větší bolesti, než když rodič pohřbívá dítě… Stroze a jednoduše podanej boj jedince proti systému. Žádná Vendeta. Tady jde vo to dostat ty svině před soud. Ta střední část – i při tý minutáži trochu zdlouhavá. Nejde se opájet „spravedlivým“ příběhem – musí to mít i tempo! Takže nečekejte „revenge“ film, ale drama, ve kterým se všechno odehrává oficiální cestou. A tak to taky dopadlo… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem národní socialista. 2.) Často mi čtou: „V meně Slovenskej republiky…“. 3.) Přemejšlím, jestli chci být jako Vetchý nebo jako Luknár. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

T2

Rozpočet EUR500,000 ($0,6milióna)Tržby Celosvetovo ▐ Videl som ukážku, navnadila a po Trhline som myslel, že príde ďalší slušne natočený Slovenský film. Nuž nakoniec to ostalo len v priemerných vodách. Skôr to vyznie ako na rýchlo upečený kalkul k určitým "krutým" udalostiam čo sa u nás odohrali o ktorých sa stále diskutuje v médiach. Veru škoda, mohlo to byť celistvejšie. Príbeh nám ponúkne len také drobky, je to skratkovité. Luknár sa aj snaží, aj ostatný herci v celku ujdu ale trpí to na nezručnosti tvorcov predať to lepšie, pútavejšie. /videl v kine: 60%/ ()

• Na špeciálnej predpremiére filmu sa objavil aj slovenský prezident Andrej Kiska a rodina zavraždeného Daniela Tupého. (Maarty von B)
  • Tvorcovia pracovali s rozpočtom 500 000 €. (kacer4)
  • Snímok bol skutočnými udalosťami z roku 2005 len inšpirovaný. Mená postáv a viaceré okolnosti sa udiali v prípade vraždy Daniela Tupého inak. Dôvodom bolo, že vyšetrovanie nie je ukončené, páchatelia nie sú usvedčení a okolnosti prípadu sú príliš citlivé. (cingi.t)

Související novinky

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

16.08.2019

7. ročník unikátní přehlídky klasik, ale i pozapomenutých klenotů z bohaté pokladnice filmu noir představí snímky tematizující loupež, výběrovou retrospektivu noirových děl Fritze Langa, rozmanitou…