Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

baruss

Napriek tomu, že Woody Allen varí prakticky z vody, 100 krát opozeraný námet, napriek tomu dokáže svojím osobitým štýlom, svojou nadsázkou, humorom, aj hereckým výkonom urobiť zaujímavý film. Dialógy, čo sa ich týka sú takmer bezchybné. Film o prostých ľuďoch ako ja. Skôr si myslím, že tento flm je humorom preexpandovaný a také množsvto hlášok človek pohltiť nedokáže, vzniká zmätok a... Možno nabudúce. (4 hviezdy by boli asi o dosť záslužnejšie) ()

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +pěkně načrtnuté charaktery postav, herecký výkon Elaine May, způsob jakým získali bohatství -jazzová a podobná hudba, děj, tak nějak film nic nedá, vtipem nepřekypuje/// Ani tímhle filmem si mě Woody Allen nezískal. Hold jsou oblíbení herci a neboblíbení a málokdy jedním filmem na ně změníte názor. Když jsem mrknul na vaše hodnocení, čekal jsem od filmu více, a i když mě samotný film ničím příliš neotrávil, tak mě ani ničím nenadchl. Za pozornost stojí cca 10 minut ze začátku, jak jsi otevřou pekárnu a snaží se vykrást banku, jit film tímto směrem, určitě bych na výsledném hodnocení přidal. Pokud ste tedy zvyklí na Allenův rukopis, asi vás film potěší, v opačném případě nestojí ani za vidění./// Celkem 37%/// ()

Cimr

Zpočátku to má spád uplně neskutečný. Během půl hodiny se příběh posune do naprosto netušených míst a člověk si nemůže být jistý, co dalšího Woody vymyslí. A tady nastává problém - Woody pak už nevymyslí nic a celou druhou půlku rozehrává satiru na ohrané téma burani vs. snobové. Viděl jsem to v Pygmaliónu, v My Fair Lady, ve Světácích a už mě to nebaví. Hlášky jako vždy super, ale ať dělám co dělám, tohle mi přišlo průměrné a na Woodyho slabé. ()

kobejn

Na Darebáčky sem si zašel do kina někdy v roce 2001, bylo to celkem v pohodě, říkal sem si, nic extra, ale docela dobrý, první půlka připomínala Take the money and run, druhá půlka byla zase naprosto šílená crazy satire, nicméně, že by to byl buhvíjak novej experiment po 30 letech natáčení? Neřekl bych, že by byl wůdy jako herec zajímavější až po roce 2000? Také ne, je jenom starší, to z něj ale lepšího herece nedělá. Woody je herec furt stejnej, umí zahrát jen určitý omezený typ role, nedokázal by zahrát seriózní roli, na druhý straně, jinej herec by nedokázal zahrát wůdyho komický typ (částečně se to podařilu K.Branaghovi v Celebritách). Takže napsat, že Woody je dobrej teprv od roku 2000 je taky naprosto zcestný názor, jako vůbec celé chápaní Woodyho Allena a jeho filmů uživatelem GodComplex, na něhož je tento kometář reakcí, jakož i některé další moje allenovské monetáře. ()

IdentityS73

Tak tohle se mi moc nelíbilo...celkově Woodyho Alana moc nemusím, ale tenhle film mě nebavil skoro vůbec. Možná bych mohla dát za vinu i tomu, že jsem se na něj dívala jen tak "z půlky" a prvních asi 10 minut jsem neviděla vůbec, ale rozhodně to, že mě to neohromilo, nebude jenom tím...Herečka Tracey Ullman mi navíc neni vůbec sympatická. ()

• David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)
  • Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)