Escobar, brutální zločinec, bezohledný vrah, narkobaron a vládce kokainového impéria, ve své době jeden z nejbohatších lidí planety. A jeden z nejnebezpečnějších. Pablo, táta, ochránce chudých, manžel a také pozorný milenec. Jednoho musíte nenávidět, druhého můžete milovat. Dohromady Pablo Escobar, kterému jeho rozporuplnou tvář propůjčil Javier Bardem. Novinářka Virginia Vallejo (Penélope Cruz) poznala nejdříve Pabla, muže, jenž staví domy pro chudinu, umí být zapálený pro věc i galantní. Když objevila Escobara, nelítostného kriminálníka, bylo pozdě. Pablovo kriminální kokainové království stále roste, má miliony dolarů, vlastní malou armádu, drogy prodává v tunách. Chce ale víc a jedno mu stále chybí – respekt. Rozhodne se, že si ho vyslouží zabíjením. Vytoužený respekt mu má přinést krev a co nejvyšší částka na mezinárodním zatykači. Jeho jméno najednou znamená strach, země se zmítá ve válce a teroru, do hrobů putují malí gauneři i vysocí politici. Krvavý pohár ale přeteče a Escobar se stane důležitým cílem pro americké tajné služby. (Bontonfilm)

JCS

po dokonalé sérii Narcos je tohle slabý odvar, táhnou to herecké výkony, ale nevidět zmiňovaný seriál, tak nevím, kdo je kdo ... ()

CradleSKS

Film dobre natoceny, sestrihany, dle jedne z Pablovo milenek. Bohuzel kratky cas nato vykreslit cely pribeh tohoto velkeho karteloveho bosse, ale hlavni melniky ve filmu jsou. Bardem skvele zahral a v kombinaci s Penelope to melo smrnc. ()

Kamil111

Netflixovské řady Narcosu vyprávěly zhruba to stejné mnohem obsáhleji a filmařsky kvalitněji, ale ani tento film není vůbec marný. Tři a půl hvězdy si určitě zaslouží, Bardem exceluje jak výrazově tak fyzicky, Penélope trochu přehrává, ale to asi měla v roli, a celkem to uběhlo rychle. Jen střihače bych vyhodil, nemohu věřit, že by ty skoky byl umělecký záměr. ()

medveed

Skvělý Bardem táhne celý film. Škoda, že v některých scénách se nejde více do hloubky a vedlejší postavy a jejich motivace nejsou patřičně vykresleny. Zkrátka, je to na hranici 3 a 4 hvězd. P. S.: Seriál Narcos jsem neviděl. 70% ()

camomilla

Neni to spatny film, ale bohuzel mam pocit, ze nektere dokumentarni filmy o Escobarovi jsou zazivnejsi. Neni to film, ktery bych nedokoukala, ale nemam potrebu si ho nekdy v budoucnu znovu pustit. Kazdopadne Javier hraje skvele. ()

Sabres

Jak již bylo zde napsáno. Kdo dříve viděl Narcos,bude lehce zklamán,ačkoli jsou obsazeni skvělí herci. Prostě 2 hodiny nestačí... ()

pichta

Pekne a zaujímavo stvárnený život tohto človeka a toho čo si kupoval za peniaze. Určite toho v živote vyviedol viac a toto bol len zlomok, no pekne zahraté a prevedené. Hercov dobre vybrali, hodili sa na tie úlohy. ()

myshade

Escobar...na tento film jsem se dost těšila, nemůžu napsat, že by mě zklamal, ale přišlo mi vše hrozně letem světem. Na jednu stranu se není co divit, film má 123 min, tak se do něj logicky museli vměstnat ty nejdůležitější věci. Ale právě proto, to na mě asi nezapůsobilo. Kdybych neviděla excelentní Narcos, tak bych hodně věcí nevěděla a spoustu dalších si nespojila, což je velká škoda. ()

zekon

Po špičkovém seriálu Narcos, pustit mezi lidi něco tak mizerného jako je toto je celkem odvaha. Vidět toto první asi bych tomu dal víc, ale tohle bylo naprosto zbytečné a evidentně hodně ořezané. Kromě 2 postav jakoby tam žádná důležitá nebyla. Prostě jen druhák z lógru který Narcos nesahá ani po paty. ()

as-minor

Escobar je najmä prvotriednym hereckým „koncertom” Javiera Bardema. Jeho výkon jednoznačne pridáva na kvalite tohto snímku. To je však pomerne častý úkaz v životopisných dielach, keďže herci prezentujú reálnu ľudskú bytosť a majú tak pred sebou akýsi „vzor” z ktorého môžu, respektíve musia vychádzať. Takže psychológia ich postavy a každý detail verbálnej i neverbálnej komunikácie vyplýva, alebo by mal rezultovať z určitých vzorcov správania toho-ktorého historicky doložiteľného ľudského subjektu. Herec má tak čas študovať túto osobu a vďaka svojim hereckým predispozíciam prenáša jej ideológiu na filmové plátno. Samozrejme nemusí nutne súhlasiť s jej myšlienkovým pochodom a názormi, ktoré prezentuje, avšak v konkrétny moment musí podať čo najautentickejší obraz jej sveta. V takomto prípade tak môžu rozhodovať aj detaily akými sú: mimika tváre, pohyby rúk, atď. Javier Bardem si svoju úlohu plní nadštandardne a každá scéna v ktorej sa objaví na plátne je výrazná práve vďaka jeho prítomnosti. Najväčším problémom filmu je však režijné uchopenie, ktoré postráda dynamiku. Celé to trvá vlastne príliš dlho a pôsobí to mimoriadne staticky. To je dôvod toho, že záverečné vyznenie, aspoň teda v mojom prípade, nedosahovalo požadovaného efektu a nepretrvávalo veľmi dlho po dopozeraní tohto kinematografického diela. ()

Monellito

Presne tak. Kdo videl Narcos, pro toho je film jen slaby rychle ubihajici cajik. Pablo je tu celkem za chudaka, takze ani nejak netouzite, aby ho chytli. I tak si zaslouzi pekne hodnoceni a ten, kdo ho nevidel serial, bude mile nadsen z tohoto filmu. ()

karlvonarbei

Velkým problémem filmového zpracování mnoha reálných postav minulosti i současnosti často bývá to, že líčení jejich osobnosti bývá mnohdy přeexponováno a také z dalších důvodů se nakonec nemusí ve výsledku jednat o dobrý film. Zde to ovšem vůbec neplatí- zdá se, že namísto senzačního světa plného drog, sexu, násilí, politické korupce apod. autoři snímku ani náhodou nelačnili po nějakém bulvárním pohledu a na druhou stranu se vystříhali i toho, aby si hráli na nějakou uměleckou kompozici a místo toho nám předložili celkem civilně srozumitelný film, jehož hlavní postavou byl možná tehdejší nepřítel čísli jedna celých Spojených států, který je zde vylíčen se všemi svými praktikami tak, aby i divák měl prostor se nestraně přiklonit tu na jednu či druhou stranu a ačkoliv zločin musí odsoudit každý normálně smýšlející člověk, bez nějaké masáže manipulování se přiznám, že když člověk pochopí snad většinu souvislostí, Escobarovi dokonce musí i fandit! Je to tedy zvrácené? Často to tak bývá, ono sněží dál, ale možná na celkovém dojmu z této postavy má svůj nemalý podíl i herec, který opravdu zabijáky, ale třeba i disidenty hrát opravdu umí - mistr Bardem, jež se snad zpronevěřil svému talentu a to když přijal epizodní roli v naprosto nepodařené Bondovce. ()

Accuphose

Samozřejmě je nutno přihlédnout k tomu, že se to točilo za menší prachy, než by do toho dal například Netflix. Tenhle pohled na Escobara je taky poměrně zajímavý, a přestože je Bardem výborný herec, úplně mi to nesedlo... Ani nevím, co tomu chybělo... ono občas je lepší méně přirážet, nepůsobí to pak jako umělé porno... ()

Feacher

Ale tak nebyl to špatný film.. K filmové špičce má daleko, ale koukat se na to dalo, nenudil jsem se, neměl jsem chuť jít dělat něco jiného.. ale že bych byl unešen a nadšen, to asi ne.. Myslím, že je film natočen kvalitně, dobře zpracován.. ale možná se z tohoto tématu dalo vytěžit víc.. 4* musí stačit... ()

Mirabony

Možná, že kdyby sem tenhle film viděl dříve než serial Narcos, dal bych vyšší hodnocení ,ale pokaždé, když vidím film na téma Escobar tak se nebráním srovnání. Ale zas na druhou stranu Javier Bardem byl v roli Pabla Escobara naprosto skvělý. Troufnul bych si říct že dokonce nejlepší zfilmovaný Pablo vůbec,ale po zhlédnutí Narcos nemůžu víc než 3⭐⭐⭐ ()