Černočerná komedie Já, Tonya přináší divoký a stěží uvěřitelný příběh, který by vydal hned na několik životů. Vzestup z ničeho až na vrchol, touhu, vášeň, pád na samotné dno a jeden z největších skandálů sportovní historie. Tonya Harding patřila svého času mezi nejlepší krasobruslařky světa, všichni si ji ale budou navždy pamatovat ve spojení s šokujícím útokem na její soupeřku Nancy Kerrigan. (Bontonfilm)

PTuranyi

Výborne natočený životopisný príbeh z nuly na špičku a späť. Tonya vyrástla v chudobných pomeroch a ako sama hovorí je sedláčka. Vyrástla v sedlákove a všetci okolo sú sedláci a tak to nakoniec aj vyzerá a dopadne. Výborné herecké výkony. Nechýba spád ani atmosféra. ()

kotrlak

Tuhle bouřlivou sportovně kriminální aféru jsem sledoval ještě když jsem žil v USA. Obecný názor byl tehdy jednoznačně nakloněný ve prospěch Nancy Kerrigan. Tonya Harding, obět´ mediální štvanice, byla prezentována jako absolutní evil. Film, ačkoli nevím do jaké míry je objektivní (víme to dnes vůbec o něčem kolem nás, co nám média s chutí polopaticky servírují pod nos?) ukazuje Harding v jiném světle - jako obět´ lidí, kterýma byla obklopena a prostředí v kterém se celá situace odehrála. A patří ji všechna čest jak se s tím vyrovnala. Film mi silně připomíná jiný flick, který rehabilituje další osobnost, a tou byl doktor Jack Kevorkian https://www.csfd.cz/film/271400-doktor-smrt/komentare/ Ted´ už jen doufám že se nedočkám na plátně něčeho podobnýho o OJ.Simpson.....kidding..., https://nypost.com/2018/01/02/tonya-harding-i-knew-something-was-up-before-nancy-kerrigan-attack/ ()

codyak

Jo! Tak tohle se mi moooc líbilo! Krasobruslení sice vůbec nehovím a nikdy jsem nepochopil rozdíl mezi trojitým axelem a dvojitým odpíchnutým rittbergerem, ale v podání Margot Robbie bylo všechno to šustění šifónu a kraječek naprosto a úžasně zábavné. No a v kontrastu s osobním životem této "ledové labutě", to už byla naprostá bomba! Prostě super zábava se vším všudy. Takovýhle příběhy prostě dokáže napsat jen život. A Alison Janney jako Lavona Hardingová? Boží!!! ()

Elizabethx

Nejzajímavější na filmu je nepochybně způsob práce se střihem a obrazem. Různé typy formátu - podle toho jestli jde o retrospektivu, nebo o "současné" rozhovory. Velmi uvěřitelné provedení, při srovnání s reálnými podklady k tomuto příběhu velmi věrohodné. I vzhled postav je dokonalý, často k nerozeznání. Velmi mě potěšilo propojení vypravěče s retrospektivou - narušení a splynutí těchto dvou oddělených linií a zároveň porušení stěny mezi divákem a filmem. Téma o tom, jak člověk může přijít o všechno strašně jednoduše je taky silné. ()

durkes

Veľmi zaujímavý film, ktorý mi pripomenul vtedajšiu veľkú aféru amerického ženského krasokorčuľovania. Vďaka tomuto incidentu bola ženská krasokorčuliarska súťaž Na OH 2014 v Lillehamri najsledovanejšou v celej histórii olympijských hier. Tonya bola obeť zlých sociálnych pomerov, či vinník ? To nech rozsúdi história. Okrem boxu to potom Tanya skúšala aj so ženským hokejom, všetko však už neúspešne. Každopádne herecké výkony fajn, ale výkon Allison Janney vytŕčal a bol famózny - právom nominácia na Oscara. Film mal v sebe všetko čo mal mať, užasne zobrazené 80-te roky, humor, napätie i športové výkony. Fajn. ()

bigmatko

pri sledovaní životného príbehu mladej hardingovej máte pocit, že každý v jej okolí trpí nejakou duševnou poruchou. Drina, týranie, bitky, chudoba a úplne nezmyselný plán na vystrašenie súperky v podaní asi najdementnejších gangstrov akých som kedy videl. A k tomu všetkému je to ešte aj podľa skutočnej udalosti a tí ľudia reálne existovali. Margotka je skvelá a to čo je v tomto filme ubrali na kráse to pridali na hereckom výkone. život píše výborné scenáre a príbeh Hardingovej je hrubým spôsobom primitívny a buranský a hlavne výborne spracovaný. ()

Capri2016

Hoci tento film bol nazvaný čiernou komédiou, myslím, že jediné čo bolo vtipné na tomto filme bola životná forma matky Tonyy Harding, ktorú neuveriteľne stvárnila v tomto filme nezabudnuteľná Allison Janney. Margot Robbie podala dobrý výkon ako Tonya Harding, ale páčili sa mi hlavne pasáže, ktoré sa odohrávali na ľade. Inak celý súkromný život Tonyy Harding nestál za nič, či už to začalo nešťastným detstvom, násilníckym manželom alebo celkovo osudom výnimočnej krasokorčuliarky, ktorá sa nedokázala vymaniť z osídiel nastaveného osudu. Je mi prekvapením, že ľudia okolo nej v športe, trénerky jej nedokázali sa vymôcť z jej "neštandardnej rodiny", aby skutočne mohla byť hviezdou, akou mala byť. Keďže som rovesníčkou Tonyy Harding, tak si pamätám na incident s Nancy Kerrigan, aj to, že Tonya musela skončiť s krasokorčuľovaním. Tento zaujímavý príbeh dokázal tento film vyrozprávať dobre, len škoda, že forma, akou sa režisér zhostil príbehu bola byť akože vtipná, až trápna, za každú cenu. Keby bol príbeh zobrazený viac dokumentárne a zameral sa na fakty, bez " trápnych komentárov" od hrdinov príbehu, myslím, že z toho mohol byť nadpriemerný film. Takto to bol len ďalší film, ktorý oboznámil divákov s jedným smutným príbehom, ale rozhodne ich neobohatil. ()

Jarda68

Skutečný,neuvěřitelný příběh jedné krasobruslařky z USA,která se na okamžik dostala na samý vrchol. Film kromě Margot Robbie zdobí drsnější humor a především postava matky v podání Allison Janney...75% ()

MotMotkovich

Zajímavý film s hořkým pohledem na splnění si svého snu. Ne všichni to mají jednoduché a vyrůstali v bavlnce, kde jich rodiče motivovali, chválili a dopřáli jim tu nejlepší péči. Tonya asi není žádný svatoušek, ale život se s ní nemazlil, tak se upnula na jednu věc - krasobruslení, ve kterém prolomila i takové mýty, jako je trojitý axel. Ve filmu chyběl názor z pohledu rivalek Toni a to si myslím, že je důležitý aspekt. Nicméně Margot si za tuhle roli Oscara zaslouží plným právem. Lepší ženský herecký výkon jsem za poslední rok neviděl a hlavně se na ni dobře dívá. Jestli jí ho ti nafoukání rádoby kritici nedají, tak se opět potvrdí, že Oscaři jsou jen fraška, jejíž účelem je změnit názory a myšlení diváků. Další důvod, proč má film smysl vidět, je ostřílený protiteroristický agent Paul Walter Hauser. Ten je vždy o 4 kroky napřed i před samotným divákem, a proto vás nepřestane překvapovat. Verdikt zní - 82,3957%. ()

lapatata

Jediná škoda, že hlavní představitelka typově absolutně neodpovídá své předloze, což je pro pamětníky trochu problém. A to o to víc, že skutečná Tonya byla svou postavou a vzhledem opravdu atypická a nezaměnitelná krasobruslařka. ()

Slida79

Film je zajímavý postavením na pravdivém příběhu a to je vše. Bohužel není ani moc vtipný, ani moc napínavý a celkově působí tak že se vlastně není na co "hezkého" těšit. I krasobruslení tu není podáno tak jak působí v reálu. Nadsázka tu v mnoha záběrech opravdu ubližuje ději, zcizovací momenty vyprávění přímo ve scénách až tak nevadí, ale na spádu ději nepřidají. Celkově na mě film působil až odpudivě, divák vlastně nemá moc komu fandit. S hlavní postavou jsem sice chvílemi cítila účast za to co nejspíše hlavní hrdinka prožila, ale plitkým vykreslením její bruslařské kariéry a následně se soustředění v ději na vedlejší postavy, vlastně nebylo postupně co s hrdinkou prožívat a tím film ztrácel scela smysl. 50% ()

teckax

Já to vidím jako hodně silný film s příběhem, kterému lze jen těžko věřit. Budu ještě dlouho googlit a ověřovat, protože tohle snad ani není možné. Nesouhlasím s některými komentáři, že Margot Robbie je "jen" hezká (a je fakt nádherná i s otřesnou parukou, ošklivým makeupem a v příšerných hadrách), Margot Robbie JE výborná herečka a všecko jsem ji absolutně žrala. Ovšem hořká část příběhu mi z očí slzy nevyhnala...brečet jsem ale brečela smíchy v pasáži rekonstrukce přepadení Nancy, to byla pecka a omlouvám se spoludivakům v rožnovském kině za naše výbuchy smíchu! Potrženo sečteno I, Tonya je fakt libovej kousek, který má všechno kromě hepyendu, na který ráda mrknu znova. ()

Hunnemia

Kde mají Sebastian s Margot nějaké ceny?! Allison určitě není jediná, kdo si je zaslouží - výborné herecké výkony ()

baron156

Vždycky se najde film, který není ani dobrý, ale ani hrozný. Já, Tonya je někdy zábavná a někdy se to nedá vydržet. ()

Tess92

Na I, Tonya jsem se těšila od té doby, co jsem viděla první trailer. Margot Robbie mi v některých rolích nesedí, ale když jsem viděla různá behind the scenes videa, cítila jsem rozhodně respekt. Ale pak jsem to viděla a vlastně mě to zklamalo. Jo, čas od času jsem se smála, ale holt sprostým slovům, což není těžké, ale ve výsledku mi tam asi něco chybělo. Možná jsem se nechala příliš nadchnout, ale prostě mi to nestačilo. ()

lekorice007

Ten film je drsnější a temnější, než by člověk od snímku o krasobruslařkách čekal, ale postavy jsou skvěle vykreslené a Allison Janney dostala za svoji roli Oscara zcela oprávněně. Zaujaly mě krasoblruslařské scény - je fascinující, jakým způsobem už je lze dnes ´natočit´tak, že vypadají jak olympijské jízdy skutečné Tonyi Harding. ()

90. Oscary - výsledky

11.12.2017

Margot Robbie a Lady Gaga touží po Oscarech

Margot Robbie a Lady Gaga touží po Oscarech

24.09.2017

Na internetu se často řeší, že je málo filmů s ženskými hrdinkami. Určitě vás tedy potěší, že se blíží hned dva ambiciózní projekty, které budou stát na slavných dámách a právě dostaly datum premiéry… (více)