Černočerná komedie Já, Tonya přináší divoký a stěží uvěřitelný příběh, který by vydal hned na několik životů. Vzestup z ničeho až na vrchol, touhu, vášeň, pád na samotné dno a jeden z největších skandálů sportovní historie. Tonya Harding patřila svého času mezi nejlepší krasobruslařky světa, všichni si ji ale budou navždy pamatovat ve spojení s šokujícím útokem na její soupeřku Nancy Kerrigan. (Bontonfilm)

entokr

Kdyby se hodnotila krása herečky v hlavní roli, dostala by pět hvězdiček, i když v tomto filmu musím poznamenat, že vypadala hůř než obvykle, jsem u ní zvyklá na dokonalost. Přijde mi, že vysoké hodnocení tohoto filmu je dáno jen jejími obdivovateli a fanoušky. Co se týče provedení, bohužel mi to přišlo hrozně slabé. Robbie mi přišla celý film hodně bezradná a bylo vidět, že jí ta role absolutně nesedí. Harley Quinn zahrála skvěle, ale tohle mi přišlo hrozně nezvládnuté. Krásná herečka nekompromisně ano, ale dobrá? To bohužel ne. Přitom je tolik hereček, co by vás v dramatu přimělo opravdu uvěřit, že jsou tím, koho hrají. Krásná tvářička z vás bohužel neudělá dobrého herce. ()

mina_harker

Film mě nenadchl. Byl příliš dlouhý a postavy totálně nesympatické. Matka hlavní hrdinky byla zahrána opravdu perfektně, člověk z ní až měl husí kůži. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jsem šťastná, že si to s Nancy rozdáme na olympiádě a že jí tam natrhnu půlky." Film natočený na základě neironických, velmi kontroverzních, zcela pravdivých rozhovorů s Tonyou Hardingovou a Jeffem Gilloolym. Film ve stylu dokumentu, který je doplněn hranou částí. Je opravdu velice úsměvné, jak každý podal svojí verzi... Například to domácí násilí: Margot nám vypráví, že ji Sebastian mlátil. Do toho vstoupí Sebastian, že tak to nebylo, že Margot mlátila jeho. My jako diváci: Prvně vidíme Margot trpět, a pak jí vidíme s brokovnicí a drsňáckým pohledem. Dostáváme tedy někdy 2 verze příběhu: O bývalé krasobruslařce, která byla zapletená do útoku na svou soupeřku, čímž sehrála roli v jedné z nejkontroverznějších událostí ve světě sportu. Silný příběh, který nám byl podán spíše úsměvně. Margot Robbie je neuvěřitelně přesvědčivá. - 90%. ()

princeznaaur

film, ač zajímavý svým tématem, mě nenadchl zpracováním a některé pasáže jsou nesmírně nudné a zdlouhavé. Nejvíce mě iritoval ten tlusťoch. ()

Markytkaaa

Z takový nádherný holky jako je Margot udělali přesně ten typ .... Maloměstskou husu hledící jenom na sebe, zároveň však křehkou dívčí duši, která by chtěla být milována. A oni by ji milovali, kdyby ... Spletité vztahy s matkou, ještě spletitější s partnerem. Touha dokázat, že stojí za to ji milovat, ji žene do slepé uličky sletu událostí, které ji navždy změní život ... Životopis, který by vydal i na dva ... Super a za mě 80%. ()

VsetkoVsade

Tonya Hardingová je dokonalý prototyp mojej ideálnej partnerky. Tým nechcem povedať, že trpí ochorením zrakových orgánov, vďaka ktorému dokáže prehliadnuť môj výzor učebnej pomôcky na seminári o poruchách štítnej žľazy, očarila ma predovšetkým iniciatívou a schopnosťou orientácie v praktickom živote, nakoľko o mne je verejne známe, že disponujem vlastnosťami celkom opačnými. Mne totiž dokáže zabrať niekoľko hodín aj tak jednoduchý úkon ako zavesiť kalendár na stenu, keďže zakaždým zabudnem, ktorým koncom napred sa pribíjajú klince, zatiaľ čo ona vo filme strieľa z brokovnice, pod kapotou auta dokáže s úplnou istotou pomenovať nielen motor a ďaleko nemá ani k mojej veľkej a odvekej vášni menom krasokorčuľovanie. Teda aby som bol presný, svojho času ako jediná žena v USA zvládla trojitú otočku, kým ja som na tých korčuliach ani nikdy nestál, ale tak predsa. Margot Robbie v jej úlohe každou replikou potvrdzuje, že je herečkou svetovej triedy, ktorá sa nebráni žiadnej recesii a pocta zahrať si v jednom filme s DiCapriom sa jej rozhodne nedostala len pre jej pekné, povedzme, že oči, jej postava tentokrát naopak dokazuje, že človek vôbec nemusí byť pekný na to, aby mohol byť nádherný. ()

andreas_tool

Velmi dobré, velmi dobré. Je vidět, že Margot Robbie dokáže zahrát i vcelku rozporuplnou osobu, kterou hlavní aktérka nepochybně byla. ()

wollfy

Nejlepší scénáře píše život. Krásná ukázka jak j vám talent a píle na hovno když nemáte správný původ a jste sama sebou. Dále je zde vidět jak je nezbytné odseknout se od rodiny a toxických lidí v okolí hned jak se projeví a nikdy jim nedat šanci. Tonya mohla jen za to že si nechala kolem sebe dementy ()

Lalaith22

Velmi dobře zpracované téma, které nechává divákům možnost posoudit, jestli Tonya o všem věděla nebo ne. Ano, vše je postavené na základě rozhovorů s "útočníky", takže je vše pouze z jednoho pohledu. Ve filmu několikrát jasně řekne, že o ničem nevěděla. Na druhou stranu celý její život od ní slyšíte jednu věc: "Nebyla to moje vina." Za nic, co se jí v životě stalo, nepřijala odpovědnost. Příběh taky ukazuje, že od začátku je pro bruslení schopná udělat cokoliv. Takže celkově je na každém aby si udělal svůj názor. Margot Robbie to zahrála skvěle. je stejně nesympatická, jako Tonya. Na druhou stranu je problém v některých bruslících scénách (hlavně v první polovině filmu u prvních soutěžích). Jde vidět, že je nesprávně změněný obličej a jasně vidíte, že bruslí někdo jiný, než Margot Robbie. ()

F_FF_Brukner

Kdyby mi byl býval někdo řekl, že neodtrhnu oči od filmu o krasobruslení, nejspíš bych se ho zeptal, jak je spokojen se svým doktorem či dealerem (nebo oběma). Tenhle kousek mě ale obstojně nakopnul přímo do přesvědčení, což mám rád, protože rigidita názorů často svádí k blbství a pseudoelitářství. Takže jo. Užil jsem si film o krasobruslení, a to tak že velmi. Lví podíl na tom pochopitelně má zápletka, skvělá režie a casting, za kterej nejspíše tvůrci obětovali pekelníkům osla, protože takhle dokonale obsazené charaktery se jen tak nevidí. Margot Robbie dokazuje, že je nejenom nádherná ženská, ale hlavně skvělá herečka. Nominaci na plešouna si rozhodně zasloužila. Její nabíječ v podání Sebastiana Stana s knírkem, za který se nejde nikdy dostatečně omluvit, s jeho kamarádem - špionážním esem všech es – P. W. Hauser, kterého mám film od filmu raději, jsou perfektní spikleneckou dvojkou polo a zcelablbých vidláků a Allison Janney v roli krkavčí matky pak byla asi nejlepší z celého ansámblu a nedivím se, že toho plešouna dostala právě ona. Nejzábavnější je (alespoň pro mě) druhá půle a dramatický zvrat, okolo kterého se od začátku krouží piruety. Málokdy se u filmů opravdu upřímně od srdce zasměju, ale tenhle film mě bavil i dojímal zároveň, což mám rád. Tuhle melodramatickou životopisnou sportovní tragikomedii rozhodně budu doporučovat dál. ()

leafroller

"Koho by napadlo, že tohle provedou dva největší blbci, v příběhu, kde jsou samí blbci." Jednou mi moje mladá velmi půvabná známá řekla, že sehnat dneska dobrýho chlapa je moc těžký. A chlap, který prohlásí, že bude mít poslední slovo, protože je chlap, moc dobrý nejspíš nebude. Je vážně otázka, proč s takovými hovady ženy zůstávají. Možná, že ze stejného důvodu, proč pánové trpí ženě, když je trochu buzeruje. Tonya to ale fakt neměla snadné. Vozila se po ní matka (naprosto úchvatná role paní Janney, kterou tímto srdečně zdravím), vozil se po ní frajer, vozili se po ní sudí a nakonec se po ní povozil i soudce. A proto je fascinující, jaký dříč byla. Dnes je v módě se litovat a prodávat svoji zoufalost....Tonya štípala dříví. Mimo jiné. O krasobruslení nemám žádné iluze. Sport, ve kterém je jednou hlavních hodnocených veličin "umělecký dojem", nemůže být sport a rozhodně nemůže být objektivně posuzován. Z mého pohledu rozhodně nepatří na olympiádu. Ale co už naděláme. Zbývá tedy otázka, zda byla Tonya vinna nebo ne. A to už si musí každý rozhodnout sám. ()

mach333

Výborně natočený a zahraný. Film odsejpá, scény z krasobruslení jsou parádní. Příběh jsem znal jen povrchně. Dávám za tuhle filmařinu plnej počet. ()

Dakota1978

Vůbec jsem neměl ponětí, kdo je Tonya a už vůbec nic o jejím životním příběhu. Chvílemi syrově vyprávěný životopisný snímek krásně balancoval na hraně dokumentu a romanticky zabarveného snímku. Tleskám scénáristovi a režisérovi. Samotný příběh je silný ve všech detailech, krásně vykreslené a vyvíjející se postavy táhly celou dějovou linku, hořký konec jen doladil silný zážitek. Vřele doporučuju a MR umí! ()

90. Oscary - výsledky

11.12.2017

Margot Robbie a Lady Gaga touží po Oscarech

Margot Robbie a Lady Gaga touží po Oscarech

24.09.2017

Na internetu se často řeší, že je málo filmů s ženskými hrdinkami. Určitě vás tedy potěší, že se blíží hned dva ambiciózní projekty, které budou stát na slavných dámách a právě dostaly datum premiéry… (více)