Mizerové

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

• MM_Ramone

Dvaja afro-americkí policajti a jedna kurva zničia nebezpečného los angeleského drogového bossa. Coolová akčná sprostosť v nablískanej réžii Michaela Baya. Nepáčia sa mi tie jeho bombastické komerčné kinohity. "Mizerov" však doslova neznášam. Nemám rád preplateného manekýna Willa Smitha a ani jeho parťáka, ukecaného blbečka Martina Lawrence. Dokonca ani Téa Leoni ma nijak nevzrušuje. Skôr mi pripadá ako vyschnutá, frigidná lesba. Priznávam, že pri inom hereckom obsadení, by som asi nebol taký kritický. **(7.1.2011)

Jsou tři dabingové verze. Zkurvená novácká pro děti,lepší od Bontonu a ta nejlepší od České televize. Přesto dialogy jsou neotřepané,celkově film ve sluné Miami je dost barvitý,hezký ženský. Akce nejsou gigantické a nesnáží se upoutat jako pozdější,už znatelně horší Bayovi filmy. Na tenhle film mám krásné vzpomínky,které mi nikdo nikdy nevezme. Bohužel dvojka je o dost horší a je tam dost zbytečností a takový šedivý.(9.5.2006)

• Nathalie

Transformers jsou dílem Baye-dítěte. Skála je majstrštyk Baye-chlapáka. A Mizerové jsou dílem Michaela Baye-pubertálního trdla. Vidět tuhle tupou zátoku sviní jako prvního Baye, asi bych mu dala jednou provždy bye. Naštěstí vyrostl, zinfantilněl a vykoumal, že drobnost jménem scénář se i v nanopauze mezi výbuchy šikne. P.S. Jak tak koukám na ostatní hodnocení, ten mimoň není Pán kožichů, ale má nezdárná maličkost. Cítím se mizerně. Bad girl:) Mi-0-ve !!!(25.9.2007)

Dva černoši v černé káře na stopě heroinu, rozpálené Miami a debutující (uznávaný) tvůrce reklamních spotů. Léta páně 1995 tenhle tandem černých policajtů s poměrně jistou režií za zády dokonale komerčně bodoval. Proti nim stojí zločinec mezinárodního formátu, který z policejní stanice ukradne zabavený heroin a který nesnáší chyby a nepohodlné svědky. Tím se stane vyplašená slečinka Téa Leoni, která viděla gangsterovo svérázné zametání stop. Chce ochranu od jediného poldy – Willa Smithe, protože od mrtvé kamarádky zná jeho pověst gentlemana a chlapíka do nepohody. Jenže tísňové volání zvedne jeho parťák a podpantoflák od rodiny Martin Lawrence. Když už jsem zmínil hlavního padoucha, lituju, že zachmuřený Tchéky Karyo nehrál spíš ve dvojce, která měla poměrně mdlého záporáka. Hitmaker jedna báseň Michael Bay (a tehdy spíš takové dravé telátko), kterého jistil zkušený producentský tandem, nicméně přišel s akční komedií, která je opřená o cool nasnímanou akci, drsné vtípky a dynamický střih. Základní story je přímočará a nekomplikovaná, jenže Bay už měl tehdy skvělé oko, takže to, jak rozuměl barvám, kompozici a nasvícení, je úžasné. Funguje to i po letech. Samozřejmě s pořádnou dávkou nadhledu.(10.10.2015)

Film s postupným náběhem, který se do plných otáček dostane až na samotném konci. To všechno předtím je nezajímavá vata natočená podle scénáře, hodícího se spíš pro jednu epizodu béčkového detektivního seriálu a ani rození komici Smith a Lawrence nejsou schopní děj oživit. Ale je to rozhodně lepší, než kdyby film naopak dobře začínal a poté zvolňoval až do úplného zastavení.(23.9.2007)

• Will Smith

• - Režisérovi Michaelu Bayovi se scénář moc nelíbil, proto často nechal Willa Smitha a Martina Lawrence improvizovat. (Bauer)

• - Will Smith řídí Porsche 911 Turbo II 3.6 z roku 1991 (po celém světě jezdí méně než 1 000 těchto modelů). (HellFire)

• - Karen Alexander měla opravdový strach při scéně, kdy měla být její postava Max zavražděna, protože jí připadala až moc opravdová. (masw)