poster

Mizerové

 • USA

  Bad Boys

 • Slovensko

  Bad Boys

 • Slovensko

  Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Satan
  ***

  Po několika letech se podívat s odstupem na první Bad Boys je myslím zdravé vystřízlivění. Film totiž kostrbatě kombinuje dva hlavní proudy: první ryze komediální, který funguje obstojně a točí se kolem klasicky vystavěných premis mající za důsledek velkou legraci (buď nedorozumění ala nevěra manželky nebo záměna osob obou policistů kvůli svědkyni). Druhý už skřípe poněkud častěji, a to buddy movie se dvěma policisty jakožto parťáky na život a na smrt (kopírování kultů Smrtonosná zbraň, Poslední skaut, Tango a Cash a dalších...). Ve vážnějších chvílích film totálně selhává a jestli se do akčních scén ještě položí typický Bayův rukopis zpomalovaček a výbuchů, máme tu téměř nechtěnou parodii. Jako prvotina slušně odvážné, ale film celkově nefunguje ve všech situacích tak dobře, jak by asi chtěl. Sympatičtější je mi Lawrence, Téa Leoni byla boží. [Přesná stopáž: 119 min](23.5.2005)

 • Xmilden
  *****

  ...a světlo světa spatřil Michael Bay! Dálniční honička, stále najíždějí kamera, pohled zespodu na letadlo, zapadající slunce, a mnoho dalších. Plus navíc skvělé duo Lawrence/Smith, které by se určitě dostalo do trojice mých nejoblíbenějších v žánru buddy movie. Akce sice malinko skřípe, ale vše nám bohatě vynahrazuje vynikající humor. Pravděpodobně s Posledním skautem nejvtipnější akční film. 95%(26.7.2014)

 • Boss321
  ****

  Mizerové jsou bezesporu kvalitním akčním snímek, i přes fakt, že podobný příběh byl k vidění již nespočetkrát. Will Smith je pro roli jak zrozný a cool hlášky, které pronáší, mu žerete do posledního slova. To samé už ovšem nemohu říci o Martinu Lawrencovi, který Smithovi nesahá ani po kotníky. A právě Lawrence je hlavní důvod proč nedám pět hvězdiček. On mi zkrátka jako Smithův parťák absolutně nesedl. Jinak Bayovy akční scény nemají ani v jeho prvotině nejměnší chybu. Škoda Lawrence jinak pět hvězdiček..........(16.10.2008)

 • Legas
  ***

  Akční komedie? Spíš bych se přiklonil k označení sitcom. Už Bayův režijní debut je dostatečně „bayovský“, ale i tak je dost málo akční. Nedostatek akce tu vynahrazují scény, které jakoby vypadly z Kroku za krokem. Koho nechytne úvodní scéna, kde se Will Smith dohaduje s Martinem Lawrencem o kvalitách vozu Porsche, nebude nepochybně spokojen ani se zbytkem filmu, který se nese v podobném duchu. Až se divím, že Bay po svém debutu rozpoznal, kde má přitlačit na pilu, a dvojka Mizerů už je téměř bezchybná. Ale i tak jsou Mizerové vcelku zdařilým rozjezdem tohoto „coca-colovského“ režijního fenoménu.(1.4.2003)

 • tron
  ***

  „A teraz ustúp. A daj mi balíček ovocných žuvačiek.“ – „A mne bonbóny.“ Vtedy ešte boli mladí (s výnimkou zohranej producentskej dvojky Bruckheimer/Simpson – POLICAJT V BEVERLY HILLS, TOP GUN, KRVAVÝ PRÍLIV): Michael Bay touto svižnou buddy movie debutoval, Will Smith bol spevákom a hviezdičkou sitkomu Fresh Prince a Bad Boys preňho predstavovali opatrný vstup do prvej hollywoodskej hereckej ligy a Martin Lawrence... no, ten bol tiež rád. Tuctový scenár obohatil Bay svojim povestným výrazným vizuálnym cítením, jednotliví policajti (vrátane vynervovaného šéfa – Joe Pantoliano) si ukážkovo padli do noty a vytvorili peknú a zábavnú chémiu, titulný grázel (Tchéky Karyo – MEDVEĎ, BRUTÁLNA NIKITA) je síce prehnane béčkarský, ale tak zas aspoň sa snaží nebyť a nechýba netalentovaná kočka (Téa Leoni). Scenár je však skutočne veľké klišé, preto ďakujme za bombastické (v rámci obmedzeného rozpočtu - trápnych 19 miliónov, dvojka stála 130) akčné scény, ostré dialógy a svižné tempo. V menej schopných režisérskych rukách by sa na to nedalo pozerať. Ale varujem vás, oproti nasledujúcej Bayovej tvorbe (vrátane nabúchaného pokračovania, ktoré ma bavilo viac) je to len taká televízna inscenácia.(15.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace