Mizerové

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Hlášky: Mike: "Co to sakra děláš?" Marcus: "Snažim se udržet ve formě." Mike: "No jo doma toho moc nenatrénuješ tak jen do toho vybij se fešáku." / Prodavač: "Zbouchnu tě a tebe taky." Marcus: "Zbouchneš klidně to zkus,já nemůžu mít děti." Prodavač: "Já jsme ze středního východu já už zabil zabiju znovu." Marcus: "Tak to mě radši zbouchni." Prodavač: "Buď zticha já chci bouchat." Marcus: "Vidíš jaký se mnou couvaj podělaný emoce a to znamená že je to vážný,já a tenhle kretén nejsme naladěni na stejnou vlnu to jsem ti chtěl říct." / Mike: "Miamská policie ani hnout." Marcus: "Kašlu na policii." Mike: "Ježiši Marcusi,Marcusi co tady děláš?" Marcus: "Pícháš Terezu?" Mike: "Ne nepíchám." / Mike: "Co to mělo znamenat?" Julie: "No já nevím co,ale měla jsem ho pěkně na mušce kdyby tady váš kámoš Action Jackson na mě neskočil!" Mike: "Ne ne tohle je officiální policejní vyšetřování a vy jste tam neměla co dělat. Můžeš ten krám prosimtě řídit?" Marcus: "A co asi dělám řídim to tys vybral tuhle dodávku se zmrzlinou." Mike: "Jezdíš tak pomalu, že bys moh dělat řidiče slečny Daisy." / Marcus: "Mam tě rád." Mike: "Ty si po přestřelce vždycky na měkko." - Akční klasika - 99,9%.(26.3.2017)

První film Mr blockbustera Michael Baye, ale na rovinu má na kontě určitě lepší kousky. Skálou počínaje a Pain A Gain konče. Tohle je určitě nijak neurážející devadesátková akční zábava u které asi hodně záleží na tom, jak se vám zamlouvají kreace ústřední dvojky, kterou prostě úplně nemusím a pak to holt ani kvalitní akce nevytáhne na víc než 3*. Plusový bod navíc oproti dvojce je, že se tu mihnul můj oblíbenec Kim Coates.65%(5.11.2019)

Zas tak velkým trhákem to pro mě není. Vtipných scén je zde dost, zasměju se hodně. Příběh není nějak dokonalý, ale zaujme, akční scény zde jsou také, dobře natočené. Vadí asi délka filmu, přehnaná. Záporáci horší. Herecké obsazení krom hlavní hrdincké dvojice nic moc. Takže ve výsledku koukatelný průměr na jedno shlédnutí. Hodnotím na 58% = ***(22.12.2012)

Není nad to si občas nostalgicky zavzpomínat a ještě se přitom jaksepatří pobavit. Tak třeba já si dneska po X letech pustil DVD Mizerové... Neskutečný nářez, tihle chlápci ani za patnáct let neztratili nic ze svého kouzla. Nebýt toho, že ve filmu ještě tak nějak neexistují mobilní telefony, člověk by řekl, že Bay celou tu věc natočil teprve vloni. Čtyři a půl hvězdy (a večer se vrhnu na druhý díl, který mi zatím - ehm - pořád nějak unikal).__P.S. Soundtrack (score) miluji a mohl bych ho poslouchat pořád.(18.7.2010)

Ano, to je ono. Tak má vypadat správná akční komedie ve stylu "buddy-movie". Smith i Lawrence jsou ještě neokoukaní, Bayův styl se mi líbí a hudební stránce také není co vytknout. Bay si prostě skladatele vybírat umí. Mark Mancina složil akční muziku, první vlaštovku na poli moderní akční hudby, jejímž králem je následující režisérův počin Skála.(31.12.2005)

• Will Smith