Mizerové

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

• Tosim

Pouze lehce průměrný film, ve kterém opravdu nejde o děj a kterých jsme viděli stovky.(20.6.2003)

Bay akci rád a stejně tak i jeho diváci. Mizerové mě při prvním sledování docela překvapili. Čekal jsem něco podobného jako Policajt z Beverly Hills, sem tam nějaká akce a sem tam nějaká hláška. Ale ono omyl. Akce furt a hlášky jakbysmet. Dvojici Smith & Lawrence jsem nikterak nevyhledával, ale tady se doplňují naprosto ukázkově. Scény, kde bych humor čekal stejně asi jako potápěče v lednici jím přímo čiší. Svižné tempo příběhu doplňuje dobrá muzika a finále samo o sobě stojí za víceré shlédnutí. Proč dávám 4? Protože já mám adrenalin dobře mířenej do žil a ne do ksichtu jako někde rád. Protože mám rád hláškovací filmy a nekompromisní humor. A protože jsem Mizery nesrovnával se Skálou. Kdybych tam učinil, dostal by film o jednu star míň.(8.11.2004)

Policejní buddy movie + příjemná atmosféra 90. let + kupa absurdního humoru = skvělý a předchozími lety prověřený plán! Bohužel humoru to v počátcích trošku drhne a nejedna scéna působí mírně křečovitě, ale jakmile do sebe zapadnou všechna ozubená kolečka (výměna), začne to filmu pořádně klapat. Jistě, hláškování Posledního skauta, či hravost Smrtonosné zbraně zůstává neohroženě na špici, ale Mizerové jim zvládnou konkurovat. Čirá zábava a odlehčenost zde hraje prim, i přesto však člověka zamrzí zjednodušená krimi kauza, v níž sem tam vynikne nelogické, resp. ledabylé chování postav. Na konci se dočkáme pořádných Bayovských explozí a musím také pochválit přesvědčivého kapitána Joea Pantoliana. 7/10(14.9.2013)

Banální zápletka, absence jakýchkoliv hlášek i napětí, prostě další průměrný Bayův film. Za klad by se dala považovat sympatická hlavní ženská hrdinka a nakonec i oba policisté jsou přesně takoví, jaké mám ráda, schopní, sehraní a samostatní.(9.10.2005)

Tomu se říká dobré spojení akce a humoru!!! Kdo tvrdí, že v tomto filmu o nic nejde, nemá pravdu. A ty hlášky jsou super: Teď ustup, polož tu zbraň a dej mi balíček peprmintových žvýkaček... a želé!! nebo Jestli mě zabijou, tak si mě nepřej!!!!(29.9.2007)

• - Columbia Pictures původně nedovolili Michaelovi Bayovi natočit scénu, kdy v závěrečné přestřelce Martin Lawrence řekne "Zapomněl jsi koupit letenku" a pak vystřelí na sudy Etheru, které vybuchnou. Aby režisér natočil tu scénu, studio Columbila Pictures si od něj vyžádala 25 000 dolarů. Bay nakonec zaplatil šekem peníze a k tomu napsal "for Columbia Pictures" a scéna byla povolena k natáčení. (tequilla)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 30. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Improvizace nepoužívají jen Will Smith a Martin Lawrence, ale také Joe Pantoliano (kapitán Howard) a to hlavně ve scéně, kdy volá na stanici Julie a chce mluvit s Mikem Lowreym. (masw)