Mizerové

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Dva nezapomenutelní černí kluci v Bayově provedení, kteří v tomhle a i v pokračování byli suproví. Mám tenhle film rád, je to takový ten klasický akčňák a je v něm taková ta klasická drsňácká mluva, která je zabarvená vtipnými scénami a fakt je, že kdykoliv můžu tak se na tenhle film podívám. Baví mě, a to je hlavní, zase od Baye je to jeden z mála.(5.3.2005)

Dva černoši v černé káře na stopě heroinu, rozpálené Miami a debutující (uznávaný) tvůrce reklamních spotů. Léta páně 1995 tenhle tandem černých policajtů s poměrně jistou režií za zády dokonale komerčně bodoval. Proti nim stojí zločinec mezinárodního formátu, který z policejní stanice ukradne zabavený heroin a který nesnáší chyby a nepohodlné svědky. Tím se stane vyplašená slečinka Téa Leoni, která viděla gangsterovo svérázné zametání stop. Chce ochranu od jediného poldy – Willa Smithe, protože od mrtvé kamarádky zná jeho pověst gentlemana a chlapíka do nepohody. Jenže tísňové volání zvedne jeho parťák a podpantoflák od rodiny Martin Lawrence. Když už jsem zmínil hlavního padoucha, lituju, že zachmuřený Tchéky Karyo nehrál spíš ve dvojce, která měla poměrně mdlého záporáka. Hitmaker jedna báseň Michael Bay (a tehdy spíš takové dravé telátko), kterého jistil zkušený producentský tandem, nicméně přišel s akční komedií, která je opřená o cool nasnímanou akci, drsné vtípky a dynamický střih. Základní story je přímočará a nekomplikovaná, jenže Bay už měl tehdy skvělé oko, takže to, jak rozuměl barvám, kompozici a nasvícení, je úžasné. Funguje to i po letech. Samozřejmě s pořádnou dávkou nadhledu.(10.10.2015)

Policejní buddy movie + příjemná atmosféra 90. let + kupa absurdního humoru = skvělý a předchozími lety prověřený plán! Bohužel humoru to v počátcích trošku drhne a nejedna scéna působí mírně křečovitě, ale jakmile do sebe zapadnou všechna ozubená kolečka (výměna), začne to filmu pořádně klapat. Jistě, hláškování Posledního skauta, či hravost Smrtonosné zbraně zůstává neohroženě na špici, ale Mizerové jim zvládnou konkurovat. Čirá zábava a odlehčenost zde hraje prim, i přesto však člověka zamrzí zjednodušená krimi kauza, v níž sem tam vynikne nelogické, resp. ledabylé chování postav. Na konci se dočkáme pořádných Bayovských explozí a musím také pochválit přesvědčivého kapitána Joea Pantoliana. 7/10(14.9.2013)

Jedinečná akční pecka 90. let, ve které si Michael Bay nebral servítky ani s násilím. Úžasná jízda, úžasný Will Smith a Martin Lawrence, nádherná Téa Leoni snad s nekrásnějšíma nohama, jaké jsem kdy viděl, jako vždy perfektní a bezkonkurenční záporák Tchéky Karyo ... Akčnák lehce ponořený do komedie s perfektním závěrem. Honička klasickým starým a supermoderním sporťákem je úžasný, i když naprosto jednoduchý nápad... A takoví jsou celí "Bad Boys", úžasně jednoduší, ale zábavní...(7.12.2007)

• Phobia

Tohle jsem viděla dáááávno, ale ne dost dávno, pořád si z toho bohužel něco pamatuju. Nic tak triviálního jako zápletku: nemůžu vymazat z paměti dva natural kominíky (komiky?), co po sobě imrvére sprostě a jakože "vtipně" ječí. A asi u toho byla i nějaká akce a protože to režíroval Majkl Bej, určitě tam bylo móóóc bouchání. Asi vás to hrozně překvapí, ale za těch cca 14 let od prvního shlédnutí jsem nikdy nedostala chuť vidět tuhle mizernost (nebo libovolné její pokračování) znova. 39%(10.1.2011)

• Will Smith

• - Columbia Pictures původně nedovolili Michaelovi Bayovi natočit scénu, kdy v závěrečné přestřelce Martin Lawrence řekne "Zapomněl jsi koupit letenku" a pak vystřelí na sudy Etheru, které vybuchnou. Aby režisér natočil tu scénu, studio Columbila Pictures si od něj vyžádala 25 000 dolarů. Bay nakonec zaplatil šekem peníze a k tomu napsal "for Columbia Pictures" a scéna byla povolena k natáčení. (tequilla)

• - Režijní debut Michaela Baye. (Benjamin-L)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 30. (Zdroj: ČSFD.cz)