Mizerové

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Dnes už možná klasika, která vždycky zaručeně pobaví. Smith je sympaťák a jako bonus i skvělý herec a Lawrence mi zase potvrdil, že když dostane pořádnou roli v pořádném filmu, umí se s ní bezvadně popasovat. Rozumím některým rozporuplným reakcím(zvláště od těch, kteří Lawrence bytostně nesnášejí), ale pro mě osobně jsou Mizerové příkladem dokonale vyvážené a zábavné akční komedie. 75%(29.12.2012)

Pragmaticky vzato nejsou první Mizerové nikterak výjimečným snímkem. Bezesporu existují nabitější, lépe napsané i natočené akční snímky; jenže málokterý z nich se může pochlubit tak pohodovou atmosférou. Režijně ani tempem to sice ještě není Bayův (nad)standard, ale možná právě tím jsou první Mizerové tak moc sympatičtí. Nejsou totiž přeplácaní jako pozdější snímky. Nesporně mají své mouchy, ale celkově jsou prostě esencí pojmu "cool".(13.8.2007)

Samozřejmě že v porovnání s druhým dílem je tohle jenom malej bratříček, protože ve dvojce je všechno co je tady skvělý ještě zdvojnásobený, ale jako film sám o sobě to je zase výborná zábava se spoustou akce a s hlavni policejní dvojicí Smith Lawrence, která nemá chybu. Bay se do svýho prvního filmu ještě neodvážil naládovat tunu akce, takže to neni jenom akční řež jako je dvojka, ale je tady kladen důraz i na slušnej příběh, což u Baye, kterej vyznává spíš to aby byl film po vizuální stránce dokonalej, neni zvykem. Takže i když to neni až po okraj naplněný akcí, tak si prostě stěžovat nemůžu(11.10.2005)

Tak a mám splněný poslední rest ohledně Bayovy filmografie, paradoxně jsem jeho první velké dílo shlédnul jako poslední, což se vlastně podepsalo na mém hodnocení. I když se mi Bayův režisérský styl velice líbí, budu teď zcela upřímný. První polovinu snímku jakoby se impulzivní Kaliforňan ve světě akčního filmu trochu hledal. Nedařilo se mu skloubit hašteření jinak skvěle fungující ústřední dvojice s dějem, výsledkem je matný rozjezd, první rychlostní stupeň prostě ne a ne zařadit. Zajímavě se vyvíjející scénář však posléze film rozpumpuje a dříve skřípající soukolí najednou plyne hladce a spolehlivě, slovní přestřelky Lawrence a Smithe se dobře poslouchají, na ty opravdové přestřelky se dobře kouká. A když ke konci již sebevědomý Bay přidá i nějaký ten výbuch a trochu emocí ve tvářích herců, sviští vše jako po másle. Takže hodnotím 70%. Bad boys, bad boys, watcha gonna do... 19 miliónů dolarů(rozpočet)/141,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2007)

Mám jen jednu otázku: Whatcha Gonna Do s tímhle kouskem? Ano, ano, ano, je to popcornová záležitost, ale děj plyne pohodovým tempem, hrdinové jsou sympatičtí, padouši odporní a dívky krásné...prostě skvělá zábava, tak jak ji v méně patriotických okamžicích rozpoložení své popkulturní, leč stále celkem tvůrčí mysli Michael Bay umí. A ještě jedna věc - naprosto úžasná AC Cobra versus Porsche 911Turbo (když to říká Tyler tak to musí být pravda, aspoň co se Porscháků týká:)), za to je ta čtvrtá hvězda!!! A na závěr WARNING (to nemá nic společného s Warner Brothers;)): po našich luzích a hájích kolují nejméně DVĚ dabingové verze - z nichž, jak už to tak bývá, jedna je skvělá (tu jsem viděl dřív, a tu jsem také bral v potaz při psaní komentáře, Bad Boys se v téhle podobě vyskytovali na videu a HBO) a druhá příšerná (jako obvykle TV N@va a všechna vysílání Mizerů po tom).(20.1.2003)

• - Improvizace nepoužívají jen Will Smith a Martin Lawrence, ale také Joe Pantoliano (kapitán Howard) a to hlavně ve scéně, kdy volá na stanici Julie a chce mluvit s Mikem Lowreym. (masw)

• - Columbia Pictures původně nedovolili Michaelovi Bayovi natočit scénu, kdy v závěrečné přestřelce Martin Lawrence řekne "Zapomněl jsi koupit letenku" a pak vystřelí na sudy Etheru, které vybuchnou. Aby režisér natočil tu scénu, studio Columbila Pictures si od něj vyžádala 25 000 dolarů. Bay nakonec zaplatil šekem peníze a k tomu napsal "for Columbia Pictures" a scéna byla povolena k natáčení. (tequilla)

• - Mika Lowryho měl původně hrát Arsenio Hall, pak ale Michael Bay viděl jeden díl Fresh Prince a rozhodl se pro Willa Smitha. (Bauer)