Mizerové

Bad Boys

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

:::::::::::::::: Už u prvního filmu Mikea Baye si můžete všimnout, že je prostě Génius. Michael má svůj styl, svou image. Do všech svých filmů zakomponoval něco, co nikde jinde neuvidíte a nebo uvidíte, ale jen proto, že se začli všichni hned po něm opičit. Hodně je mu vytýkáno, že scénáře jsou hrozné a klipovitý střih, ale jak sám Mike jednou prohlásil: "Nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi". A vo tom to celé je, takže rádoby kritici jděte do prdele . . . :::::::::::::::::(7.7.2008)

Zastávám názor, že v devadesátých letech vznikly ty nejlepší akční filmy. Mizerové však k nim dle mého názoru nepatří. Je fakt, že Míša Záliv byl teprve na rozjezdu, ale i tak mi připadalo, že mu dělá problém skloubit akci s komediálními prvky. Celý film často střídají sekvence, kdy se z ujeté komedie stává nekompromisní ostrý akční snímek a naopak. I tak je to ale snímek hodný pozornosti, přitažlivá Téa Leoni je zajímavým zpestřením a Martínek Lawrenců byl v té době ještě snesitelný. 70%.(11.11.2012)

Přímo před nosem detektivům Martinu Lawrencovi a Willu Smithovi ukradnou zabavený heroin v hodnotě 100 milionů dolarů. Dva nejlepší policajti z Miami musí případ vyřešit dříve, než ho převezme FBI a do toho musí ochránit krásnou korunní svědkyni, fotografku Julii v podáni Téi Leoni, která je ochotna mluvit pouze s policistou Mikem, ale jelikož ten není k zastižení, musí se Marcus vydávat za něj a tak dochází k řadě komických nedorozumění, které jsou prokládány drsnými scénami vražd a akce tak jak ji dobře známe v podání Michaela Baye. Ten svůj debut pojal jako videoklipovou záležitost s množstvím zpomalených záběrů a pečlivě instalované akce. Nezapře přitom cit pro gradaci a s některými scénami si dost vyhrál a povýšil tak kriminálku s tuctovým scénářem na zajímavé akční krimi se spoustou hlášek, sexy Téou Leoni a akce.(8.2.2009)

Soundtrack Mark Mancina: 1. Shy Guy - Diana King ,2. So Many Ways [Bad Boys Version] - Warren G ,3. Five O Five O (Here They Come) - 69 Boyz ,4. Boom Boom Boom - Juster ,5. Me Against the World - 2Pac ,6. Someone to Love ,7. I've Got a Little Something for You - MN8 ,8. Never Find Someone Like You - Keith Martin ,9. Call the Police ,10. B Side - Da Brat, The Notorious B.I.G. ,11. Work Me Slow - Xscape ,12. Clouds of Smoke - Call O'Da Wild ,13. Juke Joint Jezebel - KMFDM ,14. Bad Boys' Reply - Inner Circle, Tek ,15. Theme from Bad Boys - Mark Mancina ,(18.5.2011)

Pragmaticky vzato nejsou první Mizerové nikterak výjimečným snímkem. Bezesporu existují nabitější, lépe napsané i natočené akční snímky; jenže málokterý z nich se může pochlubit tak pohodovou atmosférou. Režijně ani tempem to sice ještě není Bayův (nad)standard, ale možná právě tím jsou první Mizerové tak moc sympatičtí. Nejsou totiž přeplácaní jako pozdější snímky. Nesporně mají své mouchy, ale celkově jsou prostě esencí pojmu "cool".(13.8.2007)

• Téa Leoni

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 30. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Fouchet řídí AC Superbowl, což je v podstatě modifikovaná Shelby Cobra. Toto auto je považováno za jedno z nejrychlejších na světě. (HellFire)

• - Improvizace nepoužívají jen Will Smith a Martin Lawrence, ale také Joe Pantoliano (kapitán Howard) a to hlavně ve scéně, kdy volá na stanici Julie a chce mluvit s Mikem Lowreym. (masw)