Mizerové

Bad Boys

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

"Ta střelná rána zlepšila tvý řidičský schopnosti." Frajer Mike a taťka Marcus se vydali po heroinové stopě natolik zábavně, že bych jim snad i odpustil ty černošské ukecané fórky. Ale neodpustím jim je, protože mě zklamali. Oni mi totiž nezavolali a nepozvali mě na přestřelku s dealery. Přitom já bych jim tak rád pomohl, neboť skvěle střílím a fantasticky řídím Porsche, ale ještě radši bych jim na pár nocí pohlídal svědkyni Julii. Takový jsem kamarád, ale oni nezavolali, protože jsem bílej a oni jsou rasisti. Sice zábavní, ale mají u mě vroubek.(7.2.2017)

Po několika letech se podívat s odstupem na první Bad Boys je myslím zdravé vystřízlivění. Film totiž kostrbatě kombinuje dva hlavní proudy: první ryze komediální, který funguje obstojně a točí se kolem klasicky vystavěných premis mající za důsledek velkou legraci (buď nedorozumění ala nevěra manželky nebo záměna osob obou policistů kvůli svědkyni). Druhý už skřípe poněkud častěji, a to buddy movie se dvěma policisty jakožto parťáky na život a na smrt (kopírování kultů Smrtonosná zbraň, Poslední skaut, Tango a Cash a dalších...). Ve vážnějších chvílích film totálně selhává a jestli se do akčních scén ještě položí typický Bayův rukopis zpomalovaček a výbuchů, máme tu téměř nechtěnou parodii. Jako prvotina slušně odvážné, ale film celkově nefunguje ve všech situacích tak dobře, jak by asi chtěl. Sympatičtější je mi Lawrence, Téa Leoni byla boží. [Přesná stopáž: 119 min](23.5.2005)

MIZEROVÉ aneb BAD BOYS aneb první režisérský počin Michaela Baye, chlapa který by efektně nasnímal i hromadu hnoje. Martin Lawrence a Will Smith v rolích, které jim padli přesně na míru. Tchéky Karyo jako správně slizký vrahoun bez morálky co zabíjí lidi i za to, že si nevyčistili po večeři zuby. Výborné slovní přestřelky jsou lemovány vymazlenou akcí, která vás pobaví i v nejhorší den vašeho života.(22.11.2006)

Heroin za 100.000.000 USD zmizel z policejního skladu. Jelikož neměl nožičky, tak mu k odchodu evidentně musel někdo pomoci. Tím někým je internacionální gauner Fouchet, který nesnáží insolvenci, absenci moci a zejména ho vytáčejí živé svědkyně. Jedna taková se zrovna potuluje po Miami v daleko živější podobě, než je pro utajení akce nutné. Jako bonus se kolem ní motají dva barevní členové protinarkotického týmu s poněkud nervózními prsty na spouštích. Setkání dobra a zla je nutné, souboj s přesilou nevyhnutelný a efektní výbuchy v Bayově režii zkrátka nepostradatelné.(3.10.2009)

Mizerové jsou bezesporu kvalitním akčním snímek, i přes fakt, že podobný příběh byl k vidění již nespočetkrát. Will Smith je pro roli jak zrozný a cool hlášky, které pronáší, mu žerete do posledního slova. To samé už ovšem nemohu říci o Martinu Lawrencovi, který Smithovi nesahá ani po kotníky. A právě Lawrence je hlavní důvod proč nedám pět hvězdiček. On mi zkrátka jako Smithův parťák absolutně nesedl. Jinak Bayovy akční scény nemají ani v jeho prvotině nejměnší chybu. Škoda Lawrence jinak pět hvězdiček..........(16.10.2008)

• Will Smith

• - Improvizace nepoužívají jen Will Smith a Martin Lawrence, ale také Joe Pantoliano (kapitán Howard) a to hlavně ve scéně, kdy volá na stanici Julie a chce mluvit s Mikem Lowreym. (masw)

• - Karen Alexander měla opravdový strach při scéně, kdy měla být její postava Max zavražděna, protože jí připadala až moc opravdová. (masw)

• - Will Smith řídí Porsche 911 Turbo II 3.6 z roku 1991 (po celém světě jezdí méně než 1 000 těchto modelů). (HellFire)