Mizerové

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Will Smith - (Mike Lowery) +++ Martin Lawrence - (Marcus Burnett) +++ Téa Leoni - (Julie Mott) +++ Tchéky Karyo - (Fouchet) +++ Theresa Randle - (Theresa Burnett) +++ Joe Pantoliano - (Kapitán Howard) +++ Marg Helgenberger - (Alison Sinclair) +++ Nestor Serrano - (Detectív Sanchez) +++ Maureen Gallagher - (Yvette) +++ Michael Imperioli - (Jojo) +++ Produkcia: Don Simpson, Jerry Bruckheimer +++(26.3.2013)

Filmy Michaela Baye nemám všeobecně vůbec rád (s čestnou výjimkou Skály), na Mizery jsem se kouknul vyloženě jenom proto, že jsem zrovna neměl do čeho píchnout a nechtělo se mi myslet. Přinejlepším jsem čekal, že se u té megalomanské akce nebudu nudit a v patosu se neutopím. A světe div se, ono v Mizerech akce a patosu příliš není. Celkově jsou pro mne tedy schůdnějším filmem než Transformers či Pearl Harbor, ale radostí z nich do stropu stejně neskáču.(29.6.2011)

Nenáročná akční zábava, která má vše co od takové zábavy divák očekává - hbité dialogy a hlášky, krásnou ženu v ohrožení, hnusné padouchy a samozřejmě hrdiny, nejlépe dvojku, kde každý je úplně jiný, ale dokonale se dopňují. Nicméně po letech už to nebyla zase taková pecka, jak jsem si pamatoval z kina.(2.11.2011)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +hlavní dvojice, hudba, akční scény, vtipné dialogy -je znát že to je první film Michaela Baye/// Je to znát v dobrém i ve zlém. Tím, že je první a taky díky jeho novým Transformers tento film ztrácí oproti jeho budoucím filmům. Nadruhou stranu, nebýt jeho, vsadil bych se, že by tento snímek tak dobře nedopadl. Protože i po 12 letech má ten film co nabídnout. Sice v menší míře ale má. A sakra se těším na pokračování. Jak to druhé, které za týden budě běžet v TV, tak i to třetí, které teprve vznikne. Jsem zvědav jak se bude vyvíjet vztah Martina a Willa :-), tady mě totiž pobavili./// Celkem 74%///(23.9.2007)

• Gilmour93

Nejuřvanější film v doposud krátké historii kinematografie.. Kdysi jsem si i chvíli myslel, že Michael není zas tak homofobní, neboť hrála píseň "Shy Gay" a platinová prostitutka se ptala Lawrence, jestli Smith na fotkách je jeho milostný partner, ale to jsem tehdy viděl opravdu jen útržek tohoto nablýskaného spektáklu. Teď už vím, že Bay Boyz jsou zcela o něčem jiném.. Dvě čokoládové smrtonosné zbraně se neustále hádají, hýkají a ječí, dětinský Záliv si přitom na režisérské židli skládá Optima Prima, občas udělí pokyn jako: „Chci větší výbuch!“, či „Buď víc cool, Wille!“ a hlavně přemýšlí nad výnosy budoucí akce se zelenými kuličkami smrtícího želé na Alcatrazu. A nyní mě omluvte, jdu udělat dobrou věc pro záchranu celosvětového humoru, neboť přes českou poštu posílám Mr.Lawrencovi, komediantovi z varieté Zoufalost, dopisovou bombu. Poslal bych i tomu, co přišel na svět "bavit lidi", ale nevím, na kterou z těch 17 residencí v Malibu to adresovat..(7.1.2011)