Mizerové

Bad Boys

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Debut Michaela Baye se opravdu povedl. Jini zacinaj svoji karieru nejakejma dramatama, ale ne Michael Bay. Nalesteny auta, honicky, prestrelky a cool poldove. Dvojka Lawrence - Smith je fakt dokonala, skvele se doplnujou a ty jejich hadky a hlasky jsou proste dokonaly. Je tu, jak je zvykem u vsech Michaelovo filmu, skvela kamera a vyborna hudba. Na to, ze to je akcni komedie, tu je navic i vcelku slusnej pribeh. To skloubeni akce a odlehcujicich vtipku se Michaelovi taky povedlo. Je to na 4*, ale za to, ze vymyslel dvojku Lawrence - Smith hvezdicku pridam. Ale druhej dil je lepsi.(7.5.2005)

"Ta střelná rána zlepšila tvý řidičský schopnosti." Frajer Mike a taťka Marcus se vydali po heroinové stopě natolik zábavně, že bych jim snad i odpustil ty černošské ukecané fórky. Ale neodpustím jim je, protože mě zklamali. Oni mi totiž nezavolali a nepozvali mě na přestřelku s dealery. Přitom já bych jim tak rád pomohl, neboť skvěle střílím a fantasticky řídím Porsche, ale ještě radši bych jim na pár nocí pohlídal svědkyni Julii. Takový jsem kamarád, ale oni nezavolali, protože jsem bílej a oni jsou rasisti. Sice zábavní, ale mají u mě vroubek.(7.2.2017)

Soundtrack Mark Mancina: 1. Shy Guy - Diana King ,2. So Many Ways [Bad Boys Version] - Warren G ,3. Five O Five O (Here They Come) - 69 Boyz ,4. Boom Boom Boom - Juster ,5. Me Against the World - 2Pac ,6. Someone to Love ,7. I've Got a Little Something for You - MN8 ,8. Never Find Someone Like You - Keith Martin ,9. Call the Police ,10. B Side - Da Brat, The Notorious B.I.G. ,11. Work Me Slow - Xscape ,12. Clouds of Smoke - Call O'Da Wild ,13. Juke Joint Jezebel - KMFDM ,14. Bad Boys' Reply - Inner Circle, Tek ,15. Theme from Bad Boys - Mark Mancina ,(18.5.2011)

Hned na začátku mě rozhicovala úvodní melodie a dva cool černý frajeři co se s nikým a s ničím neserou. Říkal jsem si, že se bude jednat o dobrej mix Beverly Hills Cop s černym humorem z Friday a originálníma akčníma scénama. Jenže chyba lávky! Po nářezovym úvodu to šlo jen a jen z kopce a s lítostí musím oznámit, že Bad Boys je naprosto průměrná akčárna, na kterou se sice příjemně kouká, ale která má akční scény jak z Walker Texas Rangera s rádoby cool vtipnýma hláškama. Škoda, mohla to bejt perfektní akčárna.(31.3.2014)

Po několika letech se podívat s odstupem na první Bad Boys je myslím zdravé vystřízlivění. Film totiž kostrbatě kombinuje dva hlavní proudy: první ryze komediální, který funguje obstojně a točí se kolem klasicky vystavěných premis mající za důsledek velkou legraci (buď nedorozumění ala nevěra manželky nebo záměna osob obou policistů kvůli svědkyni). Druhý už skřípe poněkud častěji, a to buddy movie se dvěma policisty jakožto parťáky na život a na smrt (kopírování kultů Smrtonosná zbraň, Poslední skaut, Tango a Cash a dalších...). Ve vážnějších chvílích film totálně selhává a jestli se do akčních scén ještě položí typický Bayův rukopis zpomalovaček a výbuchů, máme tu téměř nechtěnou parodii. Jako prvotina slušně odvážné, ale film celkově nefunguje ve všech situacích tak dobře, jak by asi chtěl. Sympatičtější je mi Lawrence, Téa Leoni byla boží. [Přesná stopáž: 119 min](23.5.2005)

• Téa Leoni

• - Will Smith řídí Porsche 911 Turbo II 3.6 z roku 1991 (po celém světě jezdí méně než 1 000 těchto modelů). (HellFire)

• - Původní název zněl Bulletproof Hearts a do hlavních rolí se počítalo s Danem Carveym a Jonem Lovitzem. (HellFire)

• - Porsche 911, které je v úvodní scéně, půjčil produkci režisér Michael Bay. (Bauer)