Mizerové

Bad Boys

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +hlavní dvojice, hudba, akční scény, vtipné dialogy -je znát že to je první film Michaela Baye/// Je to znát v dobrém i ve zlém. Tím, že je první a taky díky jeho novým Transformers tento film ztrácí oproti jeho budoucím filmům. Nadruhou stranu, nebýt jeho, vsadil bych se, že by tento snímek tak dobře nedopadl. Protože i po 12 letech má ten film co nabídnout. Sice v menší míře ale má. A sakra se těším na pokračování. Jak to druhé, které za týden budě běžet v TV, tak i to třetí, které teprve vznikne. Jsem zvědav jak se bude vyvíjet vztah Martina a Willa :-), tady mě totiž pobavili./// Celkem 74%///(23.9.2007)

Jedinečná akční pecka 90. let, ve které si Michael Bay nebral servítky ani s násilím. Úžasná jízda, úžasný Will Smith a Martin Lawrence, nádherná Téa Leoni snad s nekrásnějšíma nohama, jaké jsem kdy viděl, jako vždy perfektní a bezkonkurenční záporák Tchéky Karyo ... Akčnák lehce ponořený do komedie s perfektním závěrem. Honička klasickým starým a supermoderním sporťákem je úžasný, i když naprosto jednoduchý nápad... A takoví jsou celí "Bad Boys", úžasně jednoduší, ale zábavní...(7.12.2007)

Akční komedie? Spíš bych se přiklonil k označení sitcom. Už Bayův režijní debut je dostatečně „bayovský“, ale i tak je dost málo akční. Nedostatek akce tu vynahrazují scény, které jakoby vypadly z Kroku za krokem. Koho nechytne úvodní scéna, kde se Will Smith dohaduje s Martinem Lawrencem o kvalitách vozu Porsche, nebude nepochybně spokojen ani se zbytkem filmu, který se nese v podobném duchu. Až se divím, že Bay po svém debutu rozpoznal, kde má přitlačit na pilu, a dvojka Mizerů už je téměř bezchybná. Ale i tak jsou Mizerové vcelku zdařilým rozjezdem tohoto „coca-colovského“ režijního fenoménu.(1.4.2003)

Dokonalí lidé v dokonalých hadrech, v dokonalých interiérech a v dokonalých auťácích na dokonalých obrázcích. Dámy a pánové, Michael Bay! Těžká klipařsko-reklamně fetišistická masáž, kde se nadmíru efektně filtruje, zpomaluje (nejlépe poletující vlasy), gripuje a oblétává hrdiny kamerou v podhledu, která nakopla hned dvě velmi zajímavé kariéry. A i když to není tak akční (pořádná akce se rozjede až za půlkou) ani vtipné (improvizované slovní přestřelky), jak by tvůrci i diváci chtěli, neberte to za těch necelých dvacet melounů (tržby celosvětově 140), obzvlášť když je Leoni tak přidrzle sexy. To člověk přejde i toho Karyova slabého záporáka.(9.8.2005)

Buddy komédie v deväťdesiatych rokoch vedú rebríčky blockbusterov v žánri akčná komédia a tento film je rozhodne jedným z lídrov. Klasická šablóna príbehu sa tentokrát snaží porušiť pravidlá typu dobrý-zlý policajt, ale označenie zlí chlapci je v tomto prípade naozaj nadnesené. Skvelý nápad výmeny identít vedie príbeh až do absurdných situácií, ktoré však Bay zvláda s nadhľadom, nebojí sa do toho zakomponovať akciu, výbuchy a autonaháňačky a kupodivu to celé funguje takmer stopercentne. Film, ktorý sa nebojím dnes nazvať klasikou odštartoval kariéru dvoch strojov na peniaze. Bay to doviedol do dokonalosti, Smith si stále udržiava štandard. Takisto ako tento snímok aj po dvadsiatich rokoch. 85%.(17.5.2006)

• Téa Leoni

• - Columbia Pictures původně nedovolili Michaelovi Bayovi natočit scénu, kdy v závěrečné přestřelce Martin Lawrence řekne "Zapomněl jsi koupit letenku" a pak vystřelí na sudy Etheru, které vybuchnou. Aby režisér natočil tu scénu, studio Columbila Pictures si od něj vyžádala 25 000 dolarů. Bay nakonec zaplatil šekem peníze a k tomu napsal "for Columbia Pictures" a scéna byla povolena k natáčení. (tequilla)

• - Marcus Burnett (Martin Lawrence) nosí hodinky značky Casio G-Shock DW-5900 a Eddie Dominguez (Emmanuel Xuereb) nosí Seiko SNA029P. (dyfur)

• - Porsche 911, které je v úvodní scéně, půjčil produkci režisér Michael Bay. (Bauer)