Mizerové

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Výborný herci (Smith, Lawrence) ,skvelé akcie, fajn hudba Marka Mancinu, husté hlášky (Páni kolik vážíš? 160? Vsadim se že se cpeš jak pepek námořník že jo?) a štýlová kamera. Tento film ma vlastne všetko čo potrebuje. Oblúbený soundtrack: Prologue - The Car Jacking, You're Going to Leave Me Alone, Cobra Chase Pouchet's Death. 95% - 5*(18.10.2009)

Akční komedie? Spíš bych se přiklonil k označení sitcom. Už Bayův režijní debut je dostatečně „bayovský“, ale i tak je dost málo akční. Nedostatek akce tu vynahrazují scény, které jakoby vypadly z Kroku za krokem. Koho nechytne úvodní scéna, kde se Will Smith dohaduje s Martinem Lawrencem o kvalitách vozu Porsche, nebude nepochybně spokojen ani se zbytkem filmu, který se nese v podobném duchu. Až se divím, že Bay po svém debutu rozpoznal, kde má přitlačit na pilu, a dvojka Mizerů už je téměř bezchybná. Ale i tak jsou Mizerové vcelku zdařilým rozjezdem tohoto „coca-colovského“ režijního fenoménu.(1.4.2003)

Dokonalí lidé v dokonalých hadrech, v dokonalých interiérech a v dokonalých auťácích na dokonalých obrázcích. Dámy a pánové, Michael Bay! Těžká klipařsko-reklamně fetišistická masáž, kde se nadmíru efektně filtruje, zpomaluje (nejlépe poletující vlasy), gripuje a oblétává hrdiny kamerou v podhledu, která nakopla hned dvě velmi zajímavé kariéry (Bay, Smith). A i když to není tak akční (pořádná akce se rozjede až za půlkou) ani vtipné (improvizované slovní přestřelky), jak by tvůrci i diváci chtěli, neberte to za těch necelých dvacet melounů (tržby celosvětově 140), obzvlášť když je Leoni tak přidrzle sexy. To člověk přejde i toho Karyova slabého záporáka.(9.8.2005)

Scénář: Michael Barrie, Jim Mulholland, Doug Richardson .. Michael Bay opravdu nepřišel léčit, ale bavit. Jeho rozjezd byl dobrý, ale na nejvyšší rychlostní stupně (rozuměj totální akční nářez) dosáhl až v následujících dvou filmech. Detektivka z Miami nepostrádá spoustu humoru, cool dvojici či zajímavé akční sekvence, ale něco tomu tady prostě ještě chybí.(12.3.2006)

Mám jen jednu otázku: Whatcha Gonna Do s tímhle kouskem? Ano, ano, ano, je to popcornová záležitost, ale děj plyne pohodovým tempem, hrdinové jsou sympatičtí, padouši odporní a dívky krásné...prostě skvělá zábava, tak jak ji v méně patriotických okamžicích rozpoložení své popkulturní, leč stále celkem tvůrčí mysli Michael Bay umí. A ještě jedna věc - naprosto úžasná AC Cobra versus Porsche 911Turbo (když to říká Tyler tak to musí být pravda, aspoň co se Porscháků týká:)), za to je ta čtvrtá hvězda!!! A na závěr WARNING (to nemá nic společného s Warner Brothers;)): po našich luzích a hájích kolují nejméně DVĚ dabingové verze - z nichž, jak už to tak bývá, jedna je skvělá (tu jsem viděl dřív, a tu jsem také bral v potaz při psaní komentáře, Bad Boys se v téhle podobě vyskytovali na videu a HBO) a druhá příšerná (jako obvykle TV N@va a všechna vysílání Mizerů po tom).(20.1.2003)

• Téa Leoni

• - Původní název zněl Bulletproof Hearts a do hlavních rolí se počítalo s Danem Carveym a Jonem Lovitzem. (HellFire)

• - Fouchet řídí AC Superbowl, což je v podstatě modifikovaná Shelby Cobra. Toto auto je považováno za jedno z nejrychlejších na světě. (HellFire)

• - Porsche 911, které je v úvodní scéně, půjčil produkci režisér Michael Bay. (Bauer)