Hlavní hrdinkou je moderátorka populárního kutilského televizního pořadu Maruška, která svět vidí střízlivýma očima. Jednoho dne se dozví, že jí vedení do pořadu přidalo chlapa, a pěkně drzého, což ji značně popudí. Maruška má sklon k dělání trapasů a z každého chlapa, kterého sbalí, se nakonec vyklube kretén. Za rodiči do rodné vesnice jezdí krajně nerada, jelikož každá její návštěva končí kocovinou a doma se z ní zase stává jen pouhá ženská bez chlapa. Tentokrát tam ale musí, protože se vdává její sestra Karolína. Shodou okolností tam potká bývalého přítele Jiřího, se kterým chodila před tím, než odešla dělat kariéru do Prahy. Během pár okamžiků je oběma jasné, že jejich city nejsou minulostí, a skončí spolu v posteli. Pak ale Maruška zjistí, že Jiří si má brát Karolínu... (TV Nova)

Trailer 2

silentname

Premýšľam, čo môžem povedať o filme Tomáša Svobodu, čo by som nemohol povedať o jeho ostatných filmoch. Snaží sa byť vtipný, no miestami to nefunguje. Snaží sa do toho dať originálny nápad, no chýba tomu akákoľvek kreativita. A tak výsledne plynie aj toto. "Dvě Nevěsty A Jedna Svatba" je asi jeho najlepším filmom, no aj tak ho nemôžem označiť ako dobrým filmom. Je to taký jemný nadpriemer. Anna Polívková je podľa mňa dobrá a má aj dobrú chémiu s Jakubom Gottwaldom. Nejako to medzi nimi príjemne funguje. Niekedy má Maruška dobré monológy, kde sa rozpráva s nami ako divákmi, hoci inokedy tým film len komplikuje. Klepl je vtipný, no na druhú stranu tento film ukazuje, že mu dlhé vlasy nesedia. A jeho story s kelímkami ma trošku pobavila. Celkovo je to pre mňa pozerateľná česká romantická komédia, no chýba tomu kreatitivta, záverečné časti sú maximálne patetické a nepôsobí to, že by to bolo nejako kvalitne napísané. Ako keby sa do českej kinematografie dostávali stále tie isté klišé, tie isté pokusy o humor, ktoré už sú staré a nevedia nič nové priniesť. Nejako sa už nedarí priniesť "svěží nový vítr." A hoci je tento film lepší ako niektoré iné, čo som tento rok videl, tak si nemyslím, že by nejako dokázal výraznejšie nadchnúť. Hodnotenie: C+ ()

castor

Zatímco jedna přitahuje vesměs pitomce, druhá má na opačné pohlaví štěstí, které korunuje blížící se svatba. První ze sester zase jednou přijela do rodné vsi, opila se, přitulila k dávné lásce, přičemž následně zjistí, že laškuje právě se snoubencem svojí sestry. A na zápletku je zaděláno. Tuzemský film čeká k dobrým romantickým komediím ještě tuze moc práce, naštěstí má tváře jako kupříkladu Annu Polívkovou, která svým přístupem k postavám a komediálnímu talentu strká všechny okolo do kapsy. Jenže mít líbivou hudbu, dobře postavenou kameru nebo právě kvalitní herce úplně nestačí. Na originální nápady se v české kinematografii už moc nehraje, takže nám musí postačit to, s čím na nás duo Tomáš Svoboda a Marcel Bystroň, které nám přichystalo i o dost horší taškařici Jak se zbavit nevěsty, útočí. Dvě až tři hvězdy. ()

dopitak

Škoda že scénáře nepíše někdo Bystřejší. Tahle stokrát omílaná Polívka o tom, jak je u nás i přes všechny drobné trable dobře, jednoho přestane bavit. Je tam hodně nepovedených nápadů, a asi dva dobré. Lokalita Babovřesk a léto dohromady jdou krásně a DNAJS je bezespor dobře odsýpající film. Líbil se kupodivu i Plesl, krásně se své postavy zhostila Holubová a dal se přežít i Bob. Akorát Annu nestavte do rolí holek na vdávání, prostě se na to nehodí. Ester pořád pěkná jako před patnácti lety. ()

Tosim

Člověk občas v televizi tak přepíná a jednou za čas  se dostane k filmu, který ho nijak zvlášť neirituje, dokonce se u něj občas i zasměje. Marcel Bystroň se po letech asi fakt začíná probouzet (viz Špunti na vodě), píše sice dost neoriginálně, ale špatné jako před patnácti roky to paradoxně není. A navíc se film může spolehnout na správně ulítlé (Polívková) nebo naopak uměřené (Plesl) herce. Nebýt slabšího konce (žádná katarze) a Boba Klepla s příšernou parukou, mohlo to být i lepší. ()

Malarkey

Zase jedna z celé řady českých komedií, která není úplně chytrá. Naopak…když nad tím přemýšlím, tak je námět vlastně hloupej jak flanelová košile bez knoflíků. Co naplat…prsty v tom má zase televize Nova, která podobné komedie prostě hrozně ráda sponzoruje. Asi je to účelovka pro jejich diváky, kteří si s podobnou komedií vystačí. Přitom je vidět, že herce tu máme dobré, jen to chce trošku pracovat s náměty. Jarda Plesl, Anička Polívková nebo Ester Geislerová tady byli hodně v pohodě. Pitomost ale tekla nekonečným proudem a korunu tomu dal samotný závěr, který, kdyby nebyl, tak tomuto filmu dám snad i tři hvězdy za to, že jsem se párkrát v pohodě zasmál. Celý to mělo takový pohodový nádech venkova, kde mi ani product placement v čele s Únětickým pivovarem vůbec nevadil. ()

• Natáčanie trvalo približne mesiac. Posledný raz sa natáčalo 20.8.2017. (classic)
  • Film v českých kinech vidělo 119 226 diváků. Při televizní premiéře 30. 8. 2019 na TV Nova film vidělo 917 000 diváků. (tsatsiki)
  • „Bylo to poprvé něco jiného, nešaškoval jsem, dělal jsem takového slušného pána, poprvé to pro mě byla taková role netypická,“ řekl Bohumil Klepl. [Zdroj: blesk.cz] (SONY_)