Znovu zdůrazním, že nenávidím romantické filmy. A přesně toho jsem se taky bála, když jsem lístek do kina kupovala - že zase půjde o stupidní romanťárnu a i když mě trailer vcelku pobavil, očekávala jsem, že všechny vtipy vystříleli právě v něm. Jarda Plesl je ale Jarda Plesl a proto jsem s návštěvou kina nijak neváhala. Přiznám se, že mě Dvě nevěsty a jedna svatba velmi příjemně překvapily jak už dlouho žádný film. Film vtipem více méně jenom srší a i když se najdou scény, které jsou mi proti srsti, celkově jsem z kina odcházela hodně spokojená. I když se to ze začátku nezdá, jedná se o zajímavý námět, který byl velmi dobře zpracován. Filmu dominuje humor, romantická linka spíš děj dokresluje. Anna Polívková jako vždy střihla svou roli naprosto výborně a přiznám se, že se mi na ni s Jardou po boku opravdu krásně dávalo :) Dokonce ani samotný závěr mi nijak nevadil, i když jsem v tom viděla Hollywood jako přes kopírák. za začátku mi taky dělalo problém zvyknout si na komentář promlouvaný do kamery, tento typ vyprávění nijak zvlášť nemusím, ale protože se jednalo vesměs o vtipné poznámky, i to jsem nakonec překousla. Je pravda, že jsem uvažovala, jestli filmu napařit hned všech pět hvězdiček, nízké hodnocení zde na ČSFD mě ale přesvědčilo. Dvě nevěsty a jedna svatba je v porovnání s tím, co se dnes točí *ehm, hlavně na Nově, ehm*, vcelku nadprůměrný film.(27.4.2018)

• makuk1

Je to naivní a takové laciné. Pointa vtipu je dopředu známá nebo snadno předvidatelná, tím vtip vychází trapně. Do toho pár záběrů do krajiny jak od Troškova Slunce sena.... Rozhodně to nemá nic společného s Okresním přeborem nebo Hodinovým manželem. Svobodovi odloučení od Kolečka vůbec nesvědčí, naopak asi Kolečko byl hlavou této dvojice a Svoboda byl ten který talentem moc neoplývá jinak si nedokáži vysvětlit proč každý jeho další film je horší a horší. Nechtěl bych být ten kdo mu jeho filmové experimenty platí. Jedna hvězda z Bohouše a Evu, kteří za výsledek nemohou a jsou jen obětí.(27.4.2018)

Měl jsem tu čest vidět v předpremiéře o den dříve v Lucerně a očekávání jsem neměl žádné, trochu jsem se i bál, že to bude stát za prd, ale opak byl pravdou. Když však vidím Polívkovou, okamžitě si film spojím s Účastníky zájezdu, kteří také nebyli špatní. Herecké obsazení vůbec není špatné, děj je méně předvídatelný, než by se dalo čekat (i když všem je jasné jak to nakonec dopadne) a určitě se pobavíte. Asi to není na to, vidět film vícekrát, ale za shlédnutí 100 % stojí. Na začátku mě tedy mírně otravoval všudepřítomný Product placement, ale jakmile si Polívková nechá zaparkovat super auto z "Áček", tak už je klid. Dále co neumíme, tak je rozhodně hrát ve filmu jiný pořad (pořad pro kutily), tyto části mi přišli trapnější a možná i zbytečný, ale určitě na to dnes (26.4.2018) jděte!(26.4.2018)

• Streeper

Film jsem pět viděla v rámci dámské jízdy a opět se jednalo o českou romantickou komedii, která mě nijak neuchvátila. Musím ale vyzdvihnout herecký výkon Aničky Polívkové, ta se mi na celém filmu líbila nejvíce (díky bohu, že si zahrála hlavní roli). Byla skvělá, upřímná a celkově na mě působila velmi realisticky, i její idioti měsíce. Eva Holubová a Bohumil Klepl byli spíše dobří sekundanti, kterým to na plátně spolu klape a diváci je spolu rádi vidí, ale jinak nepředvedli nic velkého. Nejhorší na tom je příběh samotný, je to až moc sladké, nereálné a nudné. Bohužel jsem se u filmu nezasmála upřímně ani jednou a to bych od komedie očekávala. Pro mě to byly vyhozené peníze, na film se stačí podívat až ho budou dávat v televizi.(29.4.2018)

• Primavera

Tak trápny scenár, že som sa hanbila za oboch scenáristov.Chlap, čo si ide vziať ženskú len preto, že jej to sľúbi a je ochotný posrať si tak vlastný život a vzápätí na to si je schopný vziať jej sestru, s ktorou nemal ani sex len preto, že ju platonicky miluje, tak na toto sa dá pozerať len vtedy, ak má človek miesto hlavy tekvicu alebo melón. Dva body za výborný výkon Aničky Polívkovej. Je škaredá, ale hrá perfektne. Intonácia, gestá, všetko dokonalé, presne také ako starý geniálny foter Polívka. To som si vychutnala.(28.4.2018)

• - 20. augusta 2017 prebehol posledný deň nakrúcania filmu. (classic)