Reklama

Reklama

K smíchu

(seriál)
Trailer
USA, (2018–2020), 8 h 50 min (Minutáž: 22–32 min)

Tvůrci:

Dave Holstein

Hudba:

David Wingo

Hrají:

Jim Carrey, Catherine Keener, Frank Langella, Judy Greer, Justin Kirk, Cole Allen, Juliet Morris, Juliocesar Chavez, Ginger Gonzaga, Kelly Coffield Park (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Jim Carrey hraje v tomto komediálním seriálu Jeffa, jehož alter ego Mr. Pickles je ikonou dětské televizní zábavy, vzorem laskavosti a moudrosti pro vnímavé mladé mozečky a rodiče, kteří s ním vyrostli. Jeffovi se tak na silné značce podařilo vybudovat úspěšné mnohamilionové impérium. Když se však jeho rodina – manželka, dva synové, sestra a otec – začne postupně rozpadat, Jeffův život má k pohádce daleko. Zbožňovaná celebrita se rázem ocitne v krizi, kterou nedokáže zvládnout. Následkem toho začne tenhle dobrák v krutém světě pomalu přicházet o zdravý rozum, což je sice legrační, ale současně velmi skličující. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (64)

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Jako oukej, na jednu sezónu asi dobrý (koukal jsem čistě ze zvědavosti, bo starší gondroviny já tuze rád), ale že bych s tím chtěl utloukat čas i za rok, to fakt ne. Pravidelná instantní dávka maňáskové deprese s tu a tam dobře mířeným fórem, většinou však spíše jen papundeklová tvůrčí křeč bez hmatatelného pulzu. ()

Script 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál není komedie ani omylem. Jde o velmi drsné drama. Ještě bych doplnil, že je to částečně i psychologický seriál. Je velmi zajímavé pozorovat Jima Carreyho v úplně jiném žánru. První epizoda ve vás vyvolává ze začátku pocit zmatení, že to nechápete, ale jakmile se dostanete na samotný závěr té epizody, tak se najednou chytíte a začne vás příběh více zajímat. Každá epizoda ve vás vyvolává nějaký určitý druh emocí a působí to na vás velmi intenzivním způsobem. U postav vám ukážou kladné i záporné stránky. Postupně se seznamujete s každou postavou a buď si ji oblíbíte nebo ne. V seriálu nechybělo ani několik momentů překvapení. Často vás i některé scény zaskočily. Jenom prostě nechápu, proč u nás ten seriál se jmenuje K smíchu. Kidding je volně přeloženo jako "dělat si srandu". K smíchu totiž vůbec nevystihuje podstatu děje, ale jde pouze o název. Jim už potřeboval v posledních letech nějakou pořádnou roli a jsem rád, že se mu takhle poštěstilo. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Divak se musi na tenhle serial naladit, ja jsem zkouknul prvni dil v ocekavani klasickyho Carreyho humoru, kterej se tady nekona a byl jsem rozhodnutej, ze na takovou sracku fakt nemam chut koukat. Jenze nejak nebylo casem do ceho stournout, tak jsem zkouknul druhej a treti dil a u tretiho jsem si zacal rikat, ze to tak spatny vlastne neni. No a pak jsem to s chuti dokoukal az do konce. Nicmene je pravda, ze humor tu je hodne specifickej, navic je to spis smutny/dojemny drama, nez vylozene komedie a vsechny postavy jsou krapet mimo, samozrejme v cele s Carreym, kterej to ale hraje skvele. Takze nakonec docela fajn serial, ale musi se mu dat cas, jsem zvedavej na druhou serii. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„To vás baví být pořád za dobráka?“ Kým je hlavní hrdina? Panem Picklesem, veřejností milovanou a obdivovanou postavou z pořadu pro děti? Nebo Jeffem, o kterém se dá říct téměř přesný opak? Jsou to 2 tváře téhož člověka, který v soukromí truchlí nad smrtí syna, potýká se s rozpadem manželství a vrávorá nad propastí šílenství, aby před kamerou dál rozdával smích a naději. Kidding je zvláštní seriál. Je těžké ho zařadit, jakkoliv ho můžete odbýt označením „tragikomedie“. Dojímavý, úsměvný, infantilní, vážný, fantazijní, zábavný, depresivní, mimózní…a všechny tyhle stavy se mnohdy mění během okamžiku. Skvělý Carrey jednoznačně táhne celý seriál, ale kupř. i Gondryho příležitostnou režii rozpoznáte, ačkoliv v 2. sérii už méně často. Vůbec je druhá řada dokonce ještě podivnější. I po ní zůstávám na slabších 5*. „Jmenuje se Vivian.“ - „Pěkný jméno pro pěknou holku. Jsem napnutej jak kšandy!“ - „Je o něco mladší.“ - „To nevadí, pokud teda neprodává skautský sušenky.“ - „Krásně se směje.“ - „Ty klikaři!“ - „A doktoři jí dávají 6 týdnů.“ ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Reálně-absurdní, hořko-sladký, mrazivě-hřející, temně-barevný, optimisticko-pesimistický, nadějně-beznadějný, láskyplná krutost, snová radost, přes všudypřítomnou bolest. Ne každý skousne Gondryho fantazie. Ne každý má rád Jima. Já můžu oba. A Jima? Toho pokládám za jednoho z nejlepších protagonistů, kterého jsme měli možnost poznat. Jeho Muž na Měsíci je jedna z nejkrásnějších rolí, která vznikla a tady mě dostává opět. Jak často říkám: obsadit excelentního komika do vážné role je teprve biják, který chytí za srdce. V těchto případech je vidět, jak jsou mnozí, (divákem často shazovaní) komikové talentovaní a výjimeční. Ať už je to Robin Williams v Čas probuzení, Adam Sandler ve Volání o pomoc, Bolek v Zapomenutém světle, Bohdalka ve Fany nebo Jim Carrey ve K smíchu. ()

Galerie (177)

Zajímavosti (1)

  • V epizodě se nachází scéna přetváření obývacího pokoje jedné z postav. Celá scéna byla vytvořena na jeden záběr. (Scelleton)

Reklama

Reklama