K smíchu (TV seriál)

Kidding

• Austrálie

Kidding

Drama / Komedie

USA, 2018–2020, 8 h 50 min (Minutáž: 22–32 min)

Tvůrci:

Dave Holstein

Shawn Kim

David Wingo

Jim Carrey, Catherine Keener, Frank Langella, Judy Greer, Justin Kirk, Cole Allen, Juliet Morris, Juliocesar Chavez, Ginger Gonzaga, Kelly Coffield Park, Bernard White, Danny Trejo, Conan O'Brien, Jennifer Sun Bell, Riki Lindhome, Orson Chaplin, Omar Maskati, Lacey Hannan, Daniel Moncada, Keith L. Williams, Tara Lipinski, Joel Swetow, Katherine Willis, Tice Proctor, Louis Ozawa Changchien, Dorien Davies, Alex Raul Barrios, Zackary Arthur, Jayden Bartels, Karen Malina White, Dan Martin, Grace Su, Evan Alex, Dorian Martin, Austin Zajur, René Mena, Ariana Grande, Taka Arai, Dick Van Dyke, Rich Fulcher, Julitta Scheel, Marcelo Tubert, Myra Turley, Coda Boesel, Michael Yama, Megan Kathleen Duffy, Ryan Wicks, Frank Bond, Christine Papalexis, Annie Korzen, Juliette Jeffers, Ashleigh Morghan, Eric Roberts, Andy Milder, Marie Osmond, Sharon Osbourne, Shahaub Roudbari, Elayn J. Taylor, Reginald C. Hayes, Louis Lombardi, Dave Holstein, Gregory B. Waldis, Stacy Keach, GlennThomas Cruz, Scott Cargle, Sala Baker, Mig Macario, Annette O'Toole, Michael Fairman, Cheryl Lynn Bowers, Mariana Paola Vicente, Carl W. Crudup, Rachel Boston, Shane Francis Smith

smutné,tragikomické,bizarní,přesto ale zvláštně Gondryovsky milé a hravé.Není to seriál pro každého,ale ta kombinace a to jak je vše zahrané a podané je přitažlivá natolik,že těch 10 dílů uteče jako voda.Carrey extrémně zestárnul,ale zahrál to tak přesvědčivě,že jsem s ním prožil každou minutu.Všechna ta bolest a deprese je místy až hmatatelná...70%(12.11.2018)

Velice vtipný a hlavně inteligentní seriál s výborným Jimem v hlavní roli. Takový malý, nenápadný pohlazení na duši. Měli by jsme se dívat, poslouchat a taky naslouchat, někdy je to vážně moc a moc potřeba, protože někdy stačí málo a pak už je pozdě. Za mě fakt všema deseti a jinak platí, co jsem napsal v předposledním komentu, možná mi něco uniká, ale vážně nechápu, proč nejde u některých seriálů komentovat a hodnotit celou sérii, když už jsou všechny díly na světě. Budu se na to asi muset zeptat otce zakladatele- napraveno 13.11.(13.11.2018)

Divak se musi na tenhle serial naladit, ja jsem zkouknul prvni dil v ocekavani klasickyho Carreyho humoru, kterej se tady nekona a byl jsem rozhodnutej, ze na takovou sracku fakt nemam chut koukat. Jenze nejak nebylo casem do ceho stournout, tak jsem zkouknul druhej a treti dil a u tretiho jsem si zacal rikat, ze to tak spatny vlastne neni. No a pak jsem to s chuti dokoukal az do konce. Nicmene je pravda, ze humor tu je hodne specifickej, navic je to spis smutny/dojemny drama, nez vylozene komedie a vsechny postavy jsou krapet mimo, samozrejme v cele s Carreym, kterej to ale hraje skvele. Takze nakonec docela fajn serial, ale musi se mu dat cas, jsem zvedavej na druhou serii.(26.12.2018)

Skvelý cringe sitcom, ktorý strieda neskutočne vtipné a riadne nepríjemné scény, odohrávajúci sa v gondryovskom svete obskúrnych bábok a s bohovským Jimom Carreym, ktorému je táto rola zjavne písaná úplne na telo, až sa zdá, že niekedy hrá sám seba. Len škoda, že posledná scéna prvej sezóny je pomerne prvoplánová. 9/10(20.11.2018)

1. série - 70% - Dlouho jsem žil v přesvědčení, že půlhodinové dramedy od stanice Showtime zůstaly nenávratně zamčené nějakých deset let zpátky. Dave Holstein (ne náhodou jeden ze scenáristů skvělého kousku Weeds ze stejné televizní stáje) se rozhodl, že tuhle díru na kabelovém trhu zaplní, ale vzal to snad až moc velkou silou. Hořkých chvilek je totiž daleko víc, než těch sladkých, hranice mezi zvláštním a divným se celou sezónu povážlivě třese a několikrát i zlomí. Tak jako se několikrát odehraje scéna, o které jsem nikdy netušil, jak moc jsem ji potřeboval vidět, mnohem častěji se objeví nějaká, kterou jsem rozhodně vidět nepotřeboval a nechtěl. S hodnocením si moc nevím rady, protože i přes výtečného Carreyho a moje oblíbence Judy Greer a Justina Kirka ve vedlejších rolích je to se sympatiemi k ústřednímu chlapíkovi slušně na štíru. Stoupající intenzita jeho epizod a zmatků zneklidňuje, čekání na pořádný zlom slušně napíná, ale po posledním díle (jakkoli perfektně vypointovanému) nějaká moje část proti všem seriálovým zvyklostem ani nechce pokračovat dál.(25.8.2020)

• - V epizodě se nachází scéna přetváření obývacího pokoje jedné z postav. Celá scéna byla vytvořena na jeden záběr. (Scelleton)