Jednoho odpoledne se v čekárně u renomovaného psychologa Palomera schází šestice roztodivných lidí, kdy každý trpí jinou variantou obsesivně-kompulzivní poruchy neboli OCD. Každý z nich je objednaný na 16:30, ale schůzka měla být individuální. Sekretářka tvrdí, že si nový objednávací počítačový systém dělá, co chce, a že doktorovo letadlo má zpoždění. Šest pacientů tedy čeká... (C0r0ner)

easaque

+4* i po třech letech stále nenápadná a málo známá španělská konverzační komedie s vychytanými "vyšinutými" figurkami a dobře napsaným příběhem. I když díky němu nezapře, že je film podle divadelní hry, tak to nevadí a ani na zpracování to není vidět. Nezbývá teda doporučit dále a doufat, že zaujme ty správné diváky. Mě tedy přečtení obsahu a trailer dostatečně navnadily natolik, že jsem si film musel pustit ještě tentýž den a to se moc často nestává. To se prostě musí vidět. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

První polovina sice pár vtipných momentů má, ale jinak na mě působila celkem průměrně, asi taky proto, že je celá jenom úvodem. Naštěstí v druhé polovině se to konečně rozjede a funguje to přesně tak, jak má, začne to být plné různých vtipných situací a vlastně mě to pak bavilo až do konce. Navíc je to chytře napsané (jen moc nechápu, proč do toho museli strkat náboženství), skvěle zahrané a slušně natočené, dokonce se i režisérovi povedlo něco, co se v mém případě povede málokomu - oblíbil jsem si všechny postavy. VŠECHNY. A pro mě osobně vede bakteriofobička a čárofob, protože ten jeho životní styl je prostě... bizarní :D Ta pointa na konci mi přišla trochu navíc, aby v tom byla ještě jedna duševní porucha, ale taky pobavila, ostatně jako většina filmu. Takže i když to ze začátku moc nadějně nevypadalo, nakonec se z toho vyklubala dost povedená komedie, jakých je v dnešní době čím dál tím míň a míň... 4* ()

Aljak

Zaujímavý námet, bez pochýb originálny, a tým pádom aj s otvoreným potenciálom. No mne osobne tento štýl psychopaticko-neurotického humoru vôbec neprišiel vtipný. Toto by ma asi bavilo kdesi v divadle na javisku, ale ako filmová inscenácia mi to neprišlo moc vhodné. Komediálne prevedenie dramatického žánru ma nenadchlo, a skôr by ma to bavilo práve v tom dramatickom poňatí. Ale ako vidím, podľa hodnotení, väčšine sa to páčilo... Nuž, každý máme iný vkus. ()

bourec

I přes vysoký hodnocení, originální námět sem se smíchy po zemi neválel. Herecky opravdu vytříbená společnost, ale prostě jen to kolem mě prosvištělo. 60%. ()

C0r0ner

Mám takový dojem, že se z toho dalo vytěžit ještě mnohem víc. Přehlídka magorů to teda byla fakt solidní a kadence fórů byla celkem svižná, ale takový potenciál měl podle mého být využit ještě lépe. Komedie velmi dobrá, to jo, ale na elitu zdaleka nemá. 80% ()

zette

Tak pro prvni film v roce jsem mel stastnou ruku! Ve vsech smerech vynikajici komedie. Zajimavy a originalni namet. Kazda postava je skvele vykreslena a zahrana. Lilly (Nuria Herrero) by mi mohla opakovat porad, ze me miluje.-). Dobre napsane dialogy, film ma tempo. Za me super. A staci jedna mistnost a auto... ()

jedna_vrana

Stretli ste niekoho, kto niečo podobné robil? Vracal sa do bytu aj trikrát, aby sa uistil, že neuniká plyn a nekvapká vodovod? Pre svoje okolie je takáto porucha neuveriteľne obťažujúca. Film má jednoduchú zápletku, svieže tempo a dobré herecké obsadenie, hoci, niekedy správanie postáv pôsobilo už nútene. Nevadí ani to, že asi uhádnete koniec. Vyzdvihujem, že sranda má svoje hranice – neuráža a snaží sa vzbudiť v divákovi pochopenie. Postavy nie sú vykreslené zosmiešňujúco. Za jedno pozretie tento film stojí a ak máte chuť na ľahší žáner, tento film by vám mohol ulahodiť. P. S. Neopovážte sa hrnčeky na polici v mojej kuchyni otočiť iným smerom, ako uškami doprava!!! ()

Tosi

Nic převratného, až bych řekl staromódní komedie, kde fóry vychází z nedorozumění a chování všech těch prdloušů. Rozhodně vás film na několika místech rozesměje a nedá se mu upřít ani jakési celkové kouzlo. Tu poruchu s tím vykřikováním sprost'áren bych tedy nechtěl mít. ()

Lachtaan

Ryze evropské kinematografie jsem se léta zdráhal, abych postupem času komedie z jejích luhů a hájů začal záměrně vyhledávat a na poli těch konverzačních jsem sáhl vedle zatím jen jednou skrze finský Víkend na chatě. Se zálibou ve španělštinu díky seriálům jako Elita či LCDP a zásluhou zdejší lákavé synopse jsem zkusil zcela neznámou španělskou komedii, která mě zásobila skvělými neotřelými momenty celou hoďku a půl a zase jednou potvrdila, že i v rámci nejprofláklejšího žánru se dá stále přijít s něčím doposud neviděným. ()

blackkocour

Ty kráso, tak tohle je doslova strop. Tak dlouho se chodí k amíkům pro komedie, až si Španělé všechny americké sandlery strčí do prdele! Komedie, pro ty méně chápavé - Horor, pro ty nejvíc postihnuté.. Ani já, takový blbeček, nemůže žít bez nějaké psychiké poruchy, která úplně ztěžuje život jak sobě, tak životy ostatním. Není to sice žádná kompulzivní porucha, nebo tourettův snydrom, ale těžký autismus. Musím si všude vybít svoji užvaněnost, a okomentovat každý menší detail abych mu následně snižoval hodnotu, to jsem zkrátka já. Originální a inteligentní komedie, a jen další důkaz, že Španělé, spolu s Francouzema jsou kopači pro evropskou ligu. ()

Zagros

Španělská komedie Toc Toc má geniální námět. Vezme šest lidí s různými obsesivně-kompulzivními poruchami, zavře je do čekárny u psychologa a tam je nechá několik hodin dohromady vydusit. No a divák se u toho může bavit. Některé části jsou opravdu skvělé a v průměru jde o vtipnou a pohodovou konverzačku, když chcete něco lehčího a nekonfliktního na jeden večer. Myslím si ale, že se z toho dalo vytěžit ještě mnohem více. Humor je to takový až moc uhlazený a nekonfliktní. Podobná směska lidí by si určitě mnohem více vjela do vlasů, bylo by více ostřejších konfliktů a ty konflikty by se tak snadno neurovnaly. Klidně bych si dal říct i drsnější verzi. Možná by to bylo lepší na divadle, nevím… Zaznamenal jsem, že to na divadlech běží a u nás se toho chopili například Tři tygři, u kterých by to mohlo být více odvážnější. Každopádně v rámci žánru komediálních konverzaček jde o solidní zábavu… lepší tři hvězdy. ()

Pawlisman

4 hvězdy s odřenýma ušima. Příběh, který se spíše hodí na divadelní prkna, kde více vynikne přehrávání a příliš expresivní chování i situace, i přesto jeden znamenitý for s papoušky, to se cení :) ()

TheSpearCZ

Takhle já si představuju komedii - jednoduchá, vtipná, účelná a popřípadě s nějakým pěkným a nečekaným zvratem... Toc Toc splňuje naprosto všechno a Španělé jen potvrzují, že tenhle druh komedií je jejich velkou silou. Originální námět posadit do čekárny šestici lidí, když každý z nich má jinou OCD poruchu a stavět na tom celý film, který se navíc odehrává z velké části v jedné místnosti je geniální. Obzvlášť, když jde poznat, že si tvůrci vyhráli ze scénářem. Je to takové stylové, svěží a bude se vám na to dobře koukat. Jo, a nesmím zapomenout na soundtrack. Jo, a nesmím zapomenout na soundtrack. A ten zvrat! A ten zvrat! Ne fakt, parádně jsem se bavil. Lepší 4* ()

nonick1

U téhle taškařice se člověk opravdu pobaví a zasměje, je to minimálně na čtyři hvězdy, no ale za papoušky doktora Palomera musím přihodit i tu pátou :-) ()