• Kragujevac

Na jeden z prvních Filmů Vlasty Buriana jsem se velmi těšil. Bohužel to nedopadlo podle mých představ. Vůbec mi nevadí staré komedie, ale tohle byla ohromná nuda. Když si vezmu, že z tématu C. a K. si dá krásně střílet, např.Švejk. Tak je to prostě zklamání. Vlasta Burian sice dělá co může, zpívá, blbne, ale ani jeho přísný pohled nedokáže zvýšit mé hodnocení.(4.9.2012)

Musel jsem sice překonat nudný a neumělý začátek naší první filmové zvukové veselohry, ale od chvíle, kdy si penzionovaný setník Vlasta Burian oblékl maršálskou uniformu, začal film běžet jako hodinky. Krásný příklad, jak může film povznést jeden famózní komik a také jeden chytlavý hit. V závěru už byl film tak rozběhnutý, že ho nezbrzdila ani přeskakující hudba, ani černá obrazovka místo chybějících titulků. Ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=COSSfG4UmJI(19.7.2013)

Již v tomto snímku, jednom z prvních zvukových, se objevily prvky humoru postavené na mluveném slově, kterou pak později české komedie prosluly. Film má navíc, zejména v tehdejší době, vděčné téma, vojenskou mašinérii Rakousko-Uherska. Film je dalším důkazem toho, že jsme národ Švejků a uniforma nám vůbec není svatá. Burian byl báječný a celý film v podstatě stál na něm, jako ostatně i většina dalších jeho snímků.(18.4.2012)

• Tsuki003

Nu. Nemůžu říct, že by to bylo úplně nejhorší. Nicméně jsem se několikrát přistihla, že se nudím. Dlouhou dobu mi nebylo jasné, co je hlavní pointa filmu... a po tom, co mi to došlo, jsem byla poněkud zklamaná. Rozhodně po takovémto druhu filmu nežádám spletité osudy a dramatické zápletky, ale stejně se mi to tady zdálo málo... Lili a Rudi mi přišli jako umělá nahrážka, kterou byla doplněná chybějící romantická část - čili, měli velice málo prostoru a pro zápletku pramalý význam. I když, znovu podotýkám, to nebylo nejhorší, pokud budu chtít v budoucnu vidět Buriana, šáhnu stoprocentně jinam.(21.8.2013)

• Autogram

Zámena postáv ako obľúbená zápletka tej doby vo filme jedného muža, ako to už u Buriana býva zvykom. Svojimi dlhými výstupmi a grimasami nedá veľkú šancu ostatným na pritiahnutie pozornosti. Keďže je to jeden z prvých zvukových ČS-filmov, tak netreba celkom odsúdiť slaboduché dialógy, ale nedá sa povedať, že by som sa bavil.(19.7.2013)

• - Výrobní náklady české a německé verze dosáhly výše 3,5 milionů. (Mertax)

• - Natáčení probíhalo v Benediktánském a Břevnovském klášteře. (M.B)

• - Počnúc týmto filmom patril Vlasta Burian (František Procházka) k najlepšie plateným hercom, jeho honorár bol sto až stotridsať tisíc korún. (Raccoon.city)