Snímek Cesta bez návratu, který vznikl podle skutečných událostí, vypráví příběh dvou mužů, stavbyvedoucího Romana Melnyka (Arnold Schwarzenegger) a letového dispečera Jakea Bonanose (Scoot McNairy). Jejich životy se tragicky protnou ve chvíli, kdy letadlo, na jehož palubě je Romanova manželka s dcerou, havaruje. (Bontonfilm)

manonfire

Milá Britney75. Za prvé) Vsadím se, že si nebyla ve sprše s jediným třicátníkem postavy sedmdesátiletého Arnieho. Za druhé) Peter žádnou sebevraždu nespáchal, byl ubodán před svými dveřmi, takže nic dohledávat nemusíš. K filmu jen tolik, že by mu prospěla akční dramatická scéna katastrofy, byť je na druhou stranu jasné, že se jí záměrně vyhnul ve prospěch smutnění pozůstalých, jenž sice mělo být základem, ale nikoliv jedinou krmí divákovou. Na druhou stranu už název prozrazoval, o co tady půjde. Scéna s míchanými vejci byla vcelku humorná:)) 60% ()

mikulem

Nechápu, co jste čekali za film, jako psychologické drama to dokonce předčilo má očekávání. Nejvíc se mi líbí obraz moderní společnosti ve filmu. Už to oznamování tragédie na letišti bylo docela na hraně. Nastoupí na vás armáda psychologů, ale ve skutečnosti je každému jedno, jak vám je. O emoce nikdo nestojí. A když chcete udělat něco po svém, nastoupí na vás armáda právníků. Hlavně aby si nikdo neumazal ruce. Dokonalý obraz novodobé korektní společnosti. ()

kenkaku

No hnus velebnosti. Pokud se Arnold vrátil k filmu aby točil tohle, tak to raději mohl zůstat v politice... Je sice moc krásné (a kule rvoucí) že jde o příběh dle skutečné události (kdy jména osob a lokace byla pozměněna viz wiki), ale pokud se ani sám film neumí najít (Arnoldova postava je občas pojmenována jako Viktor... občas jako Roman - a ne, nejmenuje se Roman Viktor) tak je to k ničemu. Snaží se totiž o alibistický a až dokumentární přístup. Prostě hlavně nezaujmout žádné stanovisko. Já sice chápu, že to není jednoduché, ale nudit jsem se přitom opravdu nemusel. ()

sedm.1

Nemá si cenu nalhávat, že pokud by v tomto snímku nehrál v hlavní roli Arnold, neštěkl by po tom ani pes. On v tom ale Arnold hraje, takže film se do širšího povědomí dostal, a nutno konstatovat, že i když úspěch nesklidil prakticky žádný, spíš tedy naopak, tak já si myslím, že nejde o zas až tak úplně mizernou podívanou, na kterou by se muselo jen nutně plivat. Třeba hned výkon samotného Arnieho, který svým dramatickým hraním asi nikdy nikoho nepřesvědčoval, tak zde jeho výkon lze bez přehánění označit za poměrně překvapivě působivý a uvěřitelný, prostě mě tím svým zdrceným ksichtem vážně dostával. To samé se dá ovšem tvrdit i o jeho „protivníkovi“, v podání Scoota McNairyho, který své zhroucení podal též výtečně. Se zápletkou je to pak trochu těžší, jde o takové velmi, velmi pomalé emoční drama, kde se toho ale za těch devadesát minutek opravdu příliš nestane, film tak dost přešlapuje na místě a veškeré dění by tak šlo snad shrnout i do jedné věty. Celé je to zkrátka zaměřené především na vyvolání co nejsilnějších emocí, než na samotný děj, což by pak až zas tolik nevadilo, kdyby šlo ovšem o emoce působivé a tomu zde taky tak není. Tvůrci mohli možná víc přitlačit na pilu, možná vložit postavám do úst k vyvolání oněch pocitů vhodnější dialogy, prostě nevím, ale za mě emoce, jako ústřední prvek filmu, tu jednoduše nefungovali. Alespoň se tu ale povedla navodit tísnivá atmosféra, která měla svou kvalitu a působivost. Aftermath je tedy průměrným dramatem, které sice vyloženě nenudí, má i svá pozitiva, nicméně musím jen zopakovat, bez Arnoldovi účasti by o tom vědělo jen pár náhodných diváků, a ten zbytek by tím po pravdě bohužel ani o moc nepřišel. ()

herr_carter

Místní hodnocení mě neodradilo a jelikož v televizi nebylo nic kloudného, dal jsem šanci mému oblíbenci. Bylo to zbytečné. Aniž bych si nějak chtěl honit triko, takový scénář bych vypotil za víkend během volejbalového turnaje v pauzách mezi zápasy - Úvod: spadne letadlo.....stať: Viník a smutek.....závěr: Oko za oko, zub za zub, konec......................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

666Carnage

Jednohubka s Arniem ale zato velice depresivní. Je to podle skutečné události a nic jsem o ní nevěděl takže pro mě film byl dobrý a hlavně zajímavý. Arnold hraje opravdu dobře je mu to věřit. Nečekejte žádné super herecké výkony ale za zhlédnutí film určitě stojí. A je vidět, že když spadne letadlo, tak pro Aerolinky jste jen čísla nic víc. 60% ()

Loki_Six

"Maybe I should spend less time at the cemetery. The only thing is that Nadiya and Olena are there. They can't leave. So I go there and visit them, because... they can't go anywhere. They can't..." ()

SpaceOdyseus

Kdyby tu nehral Arnold, tak o film ani nezavadim. Zas tak velka skoda by to nebyla. Aftermath je docela depresivni komorni drama s unikatni pomalou atmosferou, kde teda Arnold ukazuje, ze hrat umi. Ale radsi bych byl, kdyby vzal krochnu a vsechny postrilel. ()

HArna odpad!

Debilní od začátku do konce. Dokonce jsem si ani nevšiml Schwarzeneggera, možná protože dokonce hrál. Jen je na něj smutný pohled. Scénář je fraška. 10% ()

Petr.Kocfeld

Melancholicky laděný a dojemný tragický příběh o ztrátě rodiny.Mně se to docela líbilo.Za mě 3 hvězdy...Arnie zde odvedl docela dobrý výkon.Drama o ztrátě rodiny,kterou zde ztratí akční hvězda Arnold je vcelku působivé a dojemné.60 procent! ()

Lefty86

Film který by mě bez Arnolda asi vůbec nezajímal. Člověk na jeho filmy kouká jinak, chce ho prostě vidět ještě někde hrát :-) Je to vyprávění dvou příběhů, vzájemně se prolínajících. Rekonstrukce případu, nevím jak důkladná a nakolik odpovídá skutečnostem. Arnie v roli výborný, umí! Věříte mu jeho pocity. Jsem spokojený. A dávám zlatý střed, není to zase film který bych se koukal dokola znovu. 65% ()

Paldiny

Tá silná depresia z filmu okamžite vtiahne a už nepustí. Príbeh popisuje život dvoch chlapíkov, ktorých poznačilo letecké nešťastie a zakiaľ čo jeden sa vyrovnáva so stratou, ten druhý s faktom, že mu pristálo na ramenách. Obaja sú spočiatku súci na psychiatra a k sebevražde nemajú ďaleko, no miesto svätého pokoja sú v najťažších časoch ešte postavení pred ťažké skúšky, v jednom prípade tlak z leteckej spoločnosti o ututlanie celej veci, v druhom zmena identity, mesta, práce a už bez rodinného prístrešia. Na striedačku sledujeme ako sa obaja snažia celú vec vôbec ustáť a čakáme akým smerom sa situácia vyvinie. Najskôr som bol pripravený, že si Arnie ako mu je vlastné vyhľadá všetkých, čo sa na nešťastí podieľali, dokonca som zavetril teroristickú hrozbu, no časom som si uvedomil, že to až také "pestré“ nebude. Predsa len príbeh vychádzal zo skutočných udalostí. Možno aj preto, že som sa po chvíli naladil na komornejší priebeh ma v závere prerod postáv prekvapil. A musím povedať, že príjemne. Filmu pridávajú aj slušné výkony, Arnie už v Maggie dokázal, že na staré kolená vie z podlahy zdvihnúť nielen kvér, ale aj charakterný herecký výkon a pochválim tiež kvalitnú technickú stránku s dlhými chladnými zábermi a psychadelickou hudbou. Takže za mňa spokojnosť a pre Arnieho, ktorého som naposledy musel tolerovať v rakúskom kroji, vďačné vykúpenie. ()

Magika82

Doufám, že role v tomto snímku nebyla pro Arnolda Schwarzeneggera jeho tzv. "Poslední labutí písní"... Neboť paradoxně na jeho hereckém podání role Viktora, ustál tento scénáristický a režisérský průšvih své "ántré" na svých drolících se hliněných nohou až do finálního "defilé"... Prázdnota nyní tedy "neúřaduje" jen v seriálu The Originals, ale zcela evidentně i v hlavách některých tvůrců... V poslední době nabývají - z mého pohledu - na síle a počtu onen břichabol a koliku způsobující dorty, jež patrně dále vaří a pečou Pejsek s Kočičkou... Začínám se obávat toho, že pro mnohé diváky - mne nevyjímaje, tolik očekávaný snímek The Mummy (Mumie) 2017 s Tomem Cruisem, může být dalším Danajským darem oněch pohádkových zvířátek... No nic. Od Odpadkového koše dělí snímek Aftermath opravdu pouze věrohodná role "Arnieho"... 20% a 1 hvězda... ()

bobstock

Minimalistický, festivalový styl. Neviděl jsem žádnou snahu o Oscarové balení. Tentokrát však kandidát na snad nejsmutnější počin roku. Jak Arnold tak Scoot McNairy mi nenechaly suché kanálky. Vše bylo až hnusně uvěřitelné a nebylo už potřeba cokoliv dohrávat. Opět podhodnocený počin. 75% ()

filipvrbik

Nízké hodnocení to má proto, že všichni čekali asi Komando- jenže Arnímu je už přes 70, takže natočil zajímavé psychologické drama v hodně depresivní poloze a se zajímavým koncem...Ono to ukazuje, kam až může zajít smutek z tragické události a kolik lidských osudů se za tím skrývá..Myslím, že film, i když to není prvoplánový blockbuster, je natočen dobře...70% ()

mira007

V roce 2004 zavraždil Rus Vitalij Konstantinovič leteckého dispečera po jehož chybě zemřely jeho žena a dcera. Ve Švýcarsku si odseděl pouhé dva roky a pak ho v Rusku oslavovali a udělali z něj náměstka na ministerstvu v Severní Osetii. Svého činu nikdy nelitoval. Tímto je inspirován a do USA přenesen příběh režiséra Lestera. Překvapení č. jedna, že Schwarzenegger hraje ve filmu inspirovaném skutečností a překvapení č. 2 , že to není jedna z pár komedií, nebo nekonečné řady akčních bijáků, ale něco jako psychologické drama a ne úplně marné. Arnold dobrý, ale Scoot McNairy aka agent Walton z Narcos: Mexiko  (2018) , jako letecký dispečer lepší. ()

Emo-haunter

Na tento snímek jsem se rozhodl mrknout pouze z jednoho prostého důvodu - přítomnost mého oblíbeného herce Schwarzeneggera. No upřímně, moc nechápu, proč do tohoto Arnold šel. Čekal jsem nějakou špionážní zápletku a dobrou akci - že uvidím ještě Arnolda komandovat, terminátorovat nebo predátorovat či konanovat. Nic z toho se ale nestalo. Celou dobu čekám, kdy se něco bude dít, a ono se 95% filmu neděje vůbec nic. Až na konci dva nějaké trochu zajímavé momenty, to je ale tak vše, a stejněj sou ty konfrontace těžko uvěřitelné. Hvězda za hodně dobrou ambientní hudbu, která má ale parametry být v mnohem lepším snímku - tu pochmurnou atmosféru krásně dokreslovala. Scott McNairy přesvědčil dobrým hereckým výkonem, občas byla pěkná kamera. To je ale tak vše, jinak je to zcela prázdný a zbytečný film, a upřímně moc nechápu režiséra, co za přesah nám chtěl prezentovat... Bez Arnolda by se na ten film zapomnělo den po premiéře... ***2,5/10*** ()

Dlubal David

Od začátku víš nebo spíš tušíš, jak to dopadne, respektive, že dojde k tomu, k čemu dojde, ale stejně Tě ten moment překvapení překvapí. ■ Celej film skvělá atmosféra, zpomalená zpomalenost je natolik zpomalená, že se již více snad ani zpomalit nedá. Je tu spoustu prostoru na vlastní úvahy a přemítání nad tím, co by kdyby... ■ Zřejmě jsem měl tu správnou náladu a Slunce svítilo pod tím správným úhlem, protože já jsem byl zcela nepokrytě pohlcen a v závěrečných titulcích za doprovodu toho správného hudebního podkresu nadšen. ■ Pořád existují filmy, které mě dokáží přikovat na hodinu a půl k obrazovce a vtáhnout mě do sebe. ■ (C) [90/100] ()

Arnold nejlepším zabijákem na světě

Arnold nejlepším zabijákem na světě

05.05.2016

Čtvrtý díl Expendables je zatím v nedohlednu a šestý Terminátor se taky nechystá, Arnold Schwarzenegger tedy nemá zrovna napilno. Ještě letos ho uvidíme v dramatu 478, kde bude nahánět leteckého… (více)