Snímek Cesta bez návratu, který vznikl podle skutečných událostí, vypráví příběh dvou mužů, stavbyvedoucího Romana Melnyka (Arnold Schwarzenegger) a letového dispečera Jakea Bonanose (Scoot McNairy). Jejich životy se tragicky protnou ve chvíli, kdy letadlo, na jehož palubě je Romanova manželka s dcerou, havaruje. (Bontonfilm)

sator

Pro mě vynikající film a nejlepší Arnoldův výkon... Smekám...******************* Snímek je inspirován skutečným případem. V roce 2002 při službě dánského letového kontrolora došlo k leteckému neštěstí. O dva roky později jej našel a popravil zoufalý Vitalij Kalojev, který ztratil při nehodě celou rodinu.... ()

Deyw

Dobrej Arnold se silnym pribehem, dost deep story..naprosto presne vystizeno a odehrano..to finale je brutal... pruser je..ze je to takove nezazivne,utahane neslo to do hlavy rychle proste..ale obe dve hlavni postavy top! silny hodne silny 3* ()

dr.fish

Bohužel nic moc. Tempo velmi pomalé, Arnold není schopen zahrát vnitřní drama, takže je to drama poměrně ploché. Nakonec se dočkáme jakéhosi závěru, ale celé to vyzní do ztracena. 55% ()

Skuby47

Viděla a obdivovala jsem Arnolda ve sci-fi, akčních filmech, kriminálkách i komediích, ale v dramatu je to prvně. I když je všeobecně známo, že není žádný prvotřídní herec, tak zde podal důstojný civilní herecký výkon. Jeho smutek jsem mu věřila a dokonce dokázal rozesmutnit i mne. Jde zde o drama dvou osob a jejich svědomí. Arnold se projevil jako ten výraznější, nepřehrával a prezentoval se důstojně. Myslím, že jeho příznivci zohlední fakt, že vzhledem ke svému věku vcelku rozumně upustil na rozdíl od Seagala od akčních scén, na které už nemá fyzickou kondici a hledá uplatnění v těch žánrech, kde by ho divák nečekal. Pokud mu to vydrží, může ještě překvapit své fanoušky tím, že není takový béčkový herec, jak byl vždy prezentován. ()

Jizni Tlapa

No je to tu, nebudeme si nic namlouvat. Arnie je akčně za zenitem, ale to vůbec neznamená, že se na něj nedá dívat. On totiž hrát umí a dokazuje, že i vážnější poloha mu není cizí. Je opravdu příjemné pozorovat ho v dobře napsané roli, v originálu jeho rakouskoangličtiny, ve skutečném příběhu bez předvídatelného vývoje a s velmi zajímavou kamerou.. Rozhodně podhodnocené známkování ()

skrblik007

Buďto je to neumětelská slátanina, nebo jímavý art. Já autory skoro podezřívám z toho druhého. Ačkoliv se totiž ze všech sil snaží vzbudit dojem amatérismu, některé pasáže a celkový dojem jsou příliš dobré. Tak jako tak to není zábavný film, nicméně je zajímavý. ()

viperDavid

Když vznikne dobrý příběh, ale zabije ho kamera s režií, přesně tak to dopadne. Jako sračka. Hodnocení dávám schválně nízko, protože si to nezalouží pozornost. Arnold je za debila a Meggie Grace ještě za větší krávu. Ona je sladká a její jakoby namžel Scoot neskutečný slizoun. Hodili se k sobě jako hoblík a okno. Blee a fuj zároveň. ()

Sfinkter

Překvapivě dobré komorní drama o vině, trestu, odpuštění a pomstě. Obdivuji lidi z castingu, kteří vybrali právě Arnolda, protože je to jeho nejvíce charakterní role v kariéře a navíc ji zvládl výborně. ()

Johnny.ARN

Cesta bez návratu je veľmi komorná dráma, ktorá neurazí, ale ani neprinesie ten pravý zážitok. Príbeh je silný, všetko podstatné sa deje buď na začiatku alebo na konci. To medzi tým je taká výplň, spoveď hlavných aktérov, ich pokusy vyrovnať sa s udalosťou. Subjektívne to ale plynie veľmi dlho a tento pocit je umocnený aj tou clivou hudbou v pozadí. Ako počin to nie je zlé, ale hlbšie stopy to asi nezanechá. 3 z 5 ()

Ryuuhei

Ach jo. Tohle mohlo být opravdu skvělé drama... Proti první tříčtvrtině, kde se každý z hrdinů vypořádával s nehodou, jsem neměl žádné námitky. Atmosféra byla hustá, že by se dala krájet a naprosto mě pohltila tím, jak perfektně vystihla vážnost celé situace. První chlápek se musel vyrovnávat se ztrátou, druhý zase s vinou. Řízení letového provozu není žádné snadné povolání a každá malá chyba, či nepozornost může vést i k tragické nehodě, přesně jak děj ukázal. Nelze stanovit, pro koho z účastníků to bylo horší - oba se dostali na hranu svých sil, ale každý trochu jinak. Arnold Schwarzenegger stále ve skvělé formě, svou roli zahrál výtečně a nebylo znát, že by ve svém hereckém umu jakkoliv polevil. Bohužel v poslední čtvrtině se stalo něco, co jsem se snažil neočekávat, bohužel to tam celou dobu tak nějak směřovalo, ať se děj pokoušel o neurčitost jak chtěl. Představoval jsem si úplně jiný závěr, který by možná nebyl tak „zajímavý“, ale aspoň by film vyřadil z klasického klišé cesty za pomstou. No, nestalo se a je to ohromná škoda. /// Viděno na Prima MAX s českým dabingem. ()

noriaki

Je to sice podle skutečné události, ale s realitou to moc společného nemá. Scenáristé často dramatizují a události hrotí, ale tady škrtali a vědomě se zbavili většiny kontroverzí. Snímek je proto mnohem poklidnější a jednoznačnější, než by být mohl a měl. V průběhu sledování mi to zas tak nevadilo, ale ze zpětného pohledu je to škoda, protože i díky tomu je film zoufale nevýrazný, a nebýt Schwarzeneggera v hlavní roli, tak i úplně tuctový. Překvapila mě přítomnost Maggie Grace. Původně jsem si myslel, že jde její kariéra jiným směrem, ale kromě prvního Taken a guilty pleasure MS-1 opravdu nehrála v ničem dobrém. ()

Trustme

Je těžké být nejslavnějším akčním hrdinou a přitom hercem, který stárne. Arnold by už nemusel vůbec hrát - je zajištěn finančně, angažuje se v různých asociacích, moderuje tv show, cestuje - přesto stíhá filmové projekty, kde chce být a zároveň podporuje určité filmaře točící mimo mainstream. Volba žánru, charakteru téměř sedmdesátiletého herce je tedy adekvátní a rozumná. Arnold disponuje ve všech rolích jistým charizmem, které mu dává náskok před rýpavým divákem, který obrble jeho lopotný herecký výkon a patří tak k nemnoha hollywoodským stars na které se stále chodí kvůli legendárnosti a jménu, neboť jeho filmy byly odkojeny generace ještě těch správných mužů a jejich žen. Jak dokazují komentáře zde, většina by ho poslala i na invalidním vozíku vystřílet Predátory a nebo máchat dvouručákem. Já se už před léty smířil, že Konečná (2013) byla takovou konečnou posledního akčního hrdiny. Aftermath je zvláštní v několika aspektech. Opět být to film bez Arnolda (stejně jako u Maggie), tak film zapadne. Zde ovšem zafungoval ten kontrast akční hrdina v komorním dramatu a i jeho výkon se dal nazvat hereckým. Pak je tu skvěle vystavěná depresivní (pohlcující) atmosféra (featuring Aronovsky). Pominu skutečnost do jaké míry je film autentický k letecké havarii (srážka dvou letadel mi přijde jako absurdní) a pokud je divák připraven na to, že zde Arnold není za mstitele, který jde vyhodit letiště do vzduchu, dostane se mu velmi niterní pohled na situaci, kterou lze těžko ustát a to finále - skutek pomsty je divácky osvobozující a v jednoduchosti geniální. Na některé filmy je dobré si udělat klid a nebo k nim dospět. ()

VanTom

Otupělý zármutek zlomeného muže, který po leteckém neštěstí pochoval ženu a těhotnou dceru, "Švarcík" přesvědčivě odehrál. Jeho (ale také nebohého zodpovědného dispečera, jemuž se rozsypal svět podobným… i když úplně odlišným způsobem) rozjímavá smuteční terapie spěje zádumčivě k snad až trochu "mimo charaktery" nečekaně fatálním konfrontacím (po roce… i po dalších letech). ()

bizz_mjc

Osobní tragédie způsobená jinou tragédií a hrdinové tonoucí se jejím vlivem. Snaha drtivě zapůsobit na divákovy emoce a možná si u "akademie" získat nějaké uznání ale primárně padá na tom, že je film utahaný, jde od nikud nikam a furt se - i s určitou naivitou (viz scéna s právníky) - bez výraznějšího posunu plácá v jednom bodě, ačkoli téma kompletního rozpadu osobního světa a ztracení se v jeho zbytku (by v rukou schopnějšího vypravěče a ne bagru v hlavní roli Labutího jezera) slibovala mnohé. Na závěr snad už jen tu kýženou omluvu - Pardon, Arnie. ()

zdenny

Arnold ukazuje, že hrát umí i charakterové role a to především role otce zlomeného ze ztráty rodinného příslušníka. Film nám ale neukazuje jen truchlícího otce a manžela. Divák je totiž seznámen s faktem, že zlomený může být i člověk, který smrt lidí zavinil. I když zde bych jeho vinu určitě nekvalifikoval jako zavinění bezvýhradné a stoprocentní. Takže zde máme dva paralelní životy dvou zlomených lidí. Jeden přijde o smysl života, protože při leteckém neštěstí ztratil manželku a těhotnou dceru. Druhý zažívá peklo výčitek, vyšetřování a s tím související rodinnou krizi v důsledku zavinění letecké havárie z pozice letového dispečera. Závěrečná konfrontace těchto dvou mužů je pro mne nečekaná a celkem nepochopitelná a velice šokující. SPOILER: V závěru jsem totiž očekával dramatické smíření naznačující lidskou naději. KONEC SPOILERU. Film si na nic nehrál a celková míra patosu nesnižovala zármutek a provinění u jednoho respektive druhého muže. PS: Za zmínku určitě stojí postoj advokátů letecké společnosti, u kterých byla cítit profesionalita z každého nádechu, o empatii, porozumění a obyčejném lidském citu však nemůže být ani řeč. ()

lykan9

Mě osobně tento film zasáhl a tím je pro mě značkou kvality. Přesto, že jsem velkým fandou Arnolda Schwazeneggera, tak jsem nikdy nežil v iluzi, že je bůhví jakým hercem. Bude to možná tím, že typy filmů, ve kterých hrál, po něm extra velké herecké výkony nevyžadovaly. V Cestě bez návratu však Arnie herecky exceloval a postavu Romana Melnyka zahrál bravurně. Výborný výkon předvedl i Scoot McNairy společně s Maggie Grace. Díky tomu, že jsem neměl vůbec žádné informace o tomto příběhu, který je podle skutečné události, tak jsem vůbec netušil jak film skončí. A byl jsem velmi překvapen, že i skutečný příběh může mít takto překvapivý závěr. Cesta bez návratu sice nedosahuje dokonalosti, ale rozhodně se jedná o výborný film. ()

Sany33

Snímka režiséra Elliotta Lestera vychádza zo skutočného osudu ruského architekta Vitalija Kalojev, ktorého rodina v roku 2002 zomrela pri zrážke dvoch lietadiel nad Bodamským jazerom. V Ceste bez návratu sa do jeho úloha vžil Arnold Schwarzenegger, ktorý tu vystupuje pod menom Roman Melnyk. Hlavný hrdina sa snaží vyrovnať s tragickou stratou manželky a dcéry. Ťaží ho, že za ich smrť nebol nikto potrestaný. Súbežne s jeho príbehom sledujeme aj životné peripetie letového dispečera Jakea Bonamose, ktorý smrtiace rokmi riadil. Keď sa obaja muži jedného dňa konečne stretnú tvárou v tvár, výsledok ich stretnutie je neodvratný. Film podaný asi najnudnejším možným spôsobom. 40% ()

m.a.t.o.

Arniemu to eastwoodovske prispôsobovanie si úloh k veku nejak drhne. Jednak si vybral projekt, ktorý potrebuje komplexného herca (a nie, sivá briadka to zaňho neuhrá) a jednak platí to čo som napísal v komentári k Maggie - aj keby bol Arnie dobrý herec, je to fuk, pretože film má síce zaujímavý námet, ale jeho spracovanie je nudné a nezáživné. 40 % ()

JohnSmith

Nebylo to tak strašný jak jsem čekal, ale že by to bylo kdoví co se říct taky nedá. Je to celkem roztahané a místy nudné a závěr pak zase urychlený. Škoda, myslím, že příběhy podle skutečných událostí by měly být natočeny na vyšší úrovni. ()

Arnold nejlepším zabijákem na světě

Arnold nejlepším zabijákem na světě

05.05.2016

Čtvrtý díl Expendables je zatím v nedohlednu a šestý Terminátor se taky nechystá, Arnold Schwarzenegger tedy nemá zrovna napilno. Ještě letos ho uvidíme v dramatu 478, kde bude nahánět leteckého… (více)