Peppermint: Anděl pomsty

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Drama / Thriller

USA, 2018, 102 min

Vo svojom žánru (napr. sem patrí aj Colombiana) to „pozoruhodným“ filmom spraví J. Garner a jej premena na bolesť a ľútosť nepoznajúcu „killing machine“. Film má jasnú koncepciu, ale niektoré detaily sú „nevypracované“ – napr. ako sa za tých rokov stala z R. North taká „profesionálka“? Otvorený záver (ako to už u takýchto filmoch „býva zvykom“). Osobné hodnotenie: 72% (***) (25.4.2019)

Ačkoliv filmů s tématem pomsty je habaděj, já byla na "Peppermint" hodně zvědavá a očekávala jsem pořádnou akční podívanou. Zaprvé bych chtěla zmínit, jak hrozně ráda jsem Jennifer Garner opět viděla v akci. Doufám, že něco v tomhle žánru natočí dřív než za 11 let. Role Riley Northové jí sedla perfektně. Musím ale konstatovat, že z děje jsem byla trochu zklamaná. Film klidně mohl trvat třeba 2 hoďky, jen kdyby se tam ten samotný akt pomsty tolik neodbíjel. Já bych třeba ráda viděla, jak zpracovala všechny tři gangstery, co jí postříleli rodinu (z toho vidíme jen ukázku na začátku filmu), a postupně šla po dalších lidech, až by se vypracovala k samotnému jádru. Tohle mohlo být opravdu zvládnuto o dost lépe a hlavně s více detaily. Když už tam ale nějaká akční podívaná byla, stálo to za to. Proto dávám tři hvězdičky, ale opět mi to přijde jako nevyužitý potenciál něčeho, co mohlo být vskutku velkolepé a nést se v duchu zmiňovaných 96 hodin.(21.11.2018)

• Kaka

Ostřílený akční režisér a mistr drsných příběhů Morel natočí školáckou arkádu, která uspěje možná za deštivého odpoledne na TV Nova. Garner měla být jakousi moderní alternativou Charlize Theron z Atomic Blonde, ale nesahá jí ani po kotníky. Ne snad že by nevypada dostatečně cool a sem tam někomu nenakopala prdel, ale tvůrci ji neumožní vyniknout tak, jako její sokyni. Škoda času i pro zaryté fanoušky akčních filmů.(21.12.2018)

• DAPDO

Stokrát natočený téma pomsty. Kdyby byl v hlavní roli vycvičenej zabiják, dám klidně tři hvězdy. Ale že celej drogovej kartel vyvraždí a zničí jedna pipina, která do té doby podepisovala smlouvy v kanclu a kupovala zmrzlinu své dceři, to jsem fakt nečekal. Asi se naučila ovládat bojový umění, všechny automatický zbraně a výbušniny na internetu, protože ve filmu o tom není ani zmínka. Tvůrci se měli míň inspirovat Černou mambou z Killa Billa, působilo to místy jako parodie. A taky by neškodilo zjistit si, jak vypadá a funguje drogovej kartel, určitě to není spolek vemen, co se nechá omrdat od jedné padesátikilové ženské během jedné noci.(23.4.2019)

Přesně takhle se to dělat nemá. První třetina je nudný pokus dostat z diváka emoci kvůli událostem které donutí ženskou udělat hodně špatné věci. Druhá třetina natahuje divákovu pozornost tím, že motá nitky kolem několika událostí a ukazuje pár zajímavých odplatových akcí. Třetí třetina je už jen zvláštní směsice běhání, chození, skrývání, akce, vysvětlování a střílení šmejdů. Nefunguje to ani po střihové stránce, protože mi hodně vadily ty vteřinové záblesky rozmazané scény a problikávání jakýchsi halucinací z minulosti. Pokud chcete doporučit film o pomstě za mrtvé, doporučuju Nemilosrdná spravedlnost - popřípadě Je těžké ho zabít, a nebo o hodně lepší film Mé druhé já. Tohle je spíše televizní béčko, než film do kina. 3 hvězdy za pár slušných akčních scén. Jsou to ale takové slabší 3. Kdyby na mě Jennifer Garner zamrkala těma smutnýma očkama, dokázala bych jí odpustit cokoliv na světě. Ben Affleck je totální debil, když podvádí něco tak roztomilého.(23.10.2018)

• - Zbraně použité ve filmu byly pistole Glock 19, Colt 1911 a revolver S&W.38. Dále útočná puška M4, AK 47, MP 5, UZI, MAC 10 a brokovnice UTAS. (K98)

• - Natáčelo se v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)

• - Spoiler: Riley (Jennifer Garner) vo filme zabije 43 ľudí (vrátane piatich mimo obrazovky). (Astonko)