Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. (Cinemart)

Kozlowski8

Mozaika několika lidských příběhů, které se v závěru určitým způsobem protnou. Těch příběhů a postav je poměrně hodně, ale jsou nám podané přehledně, děj je poutavý a nenudí. Dobrý pocit z díla podporuje i zajímavý hudební podkres a vesměs výborná práce herců. V režisérovi Havlíkovi vidím režisérský i scénáristický potenciál a fandím mu. Bábovky mne bavily a přidávám se k těm nemnoha uživatelům csfd, kteří filmu udělili více než tři hvězdy. 75 %. ()

Ironhead

Nechce se mi ani věřit že tuhle přeslazenost, která končí trochu nechtěně po Cimrmanovsku (já nejsem tvůj otec, já jsme tvůj syn... :_), nenatočila žena. Ale tak žena to napsala, to dává aspoň trochu smysl. ()

Slepejsek

Takový český pokus o LÁSKU NEBESKOU, jen s tím, že tady jde o vícero lásek než jen o tu partnerskou. Také jednotlivé příběhy jsou postaveny tak, aby se jednou protnuly (zcela překvapivě v době vánoční)... Přijde mi, že na to, jak se herci snaží být střídmí, aby film udrželi v uvěřitelné rovině, je právě to protnutí zbytečně vyhrocené. Asi by to šlo méně efektně. Druhým rušivým momentem je časová diskontinuita v závěrečné fázi. Ale jinak stavěné z víceméně všednodenních scén, těch opravdu okázalých je minimum (Thajsko, pracovní pohovor...). Podtrženo-sečteno: prvoplánově a pocitově film naplňuje svůj záměr/slouží svému poselství, jen tu a tam to chtělo netlačit tolik na pilu. A hlavně: pro diváka platí nezačít přemýšlet o jednotlivých postavách a jejich vazbách (nejcitelnější to je u postav Pauhofové a Plodkové) až moc do hloubky - tedy pokud si nechce emoční dojem z filmu rozbít - a to je i ten nejpodstatnější rozdíl oproti na začátku zmiňované LÁSCE NEBESKÉ). ()

PoprockCZ

Film má začátek a konec, prostředek chybí. Zastávám názor, že toto téma vyžaduje seriálovou podobu, jelikož filmová stopáž je pro vykreslení množství postav komplexně prostě krátká. Příběh samotný má potenciál na zajímavou látku, životní propletenec, ale při stopáži 97min jsou charaktery hrozně ploché a nevíme o nich téměř nic jiného než jejich hlavní problém. Je to škoda. Technicky je kamera hodně v pohybu, což u CZ filmů není běžné a je to fajn změna, ovšem pohyb samotný mi přišel lehce odfláklý, jelikož misty není precizně plynulý, a ostrost je také sporadická. Především jsem však byla rušena příliš rychlými švenky mezi postavami, které působily po delší době nepříjemně, jelikož postavy “v pohybu” rozeznatelné nebyly, ale zároveň pohyb trval poměrně dlouho. ()

Monditrade

Naprosto skvělý film. Opravdu nechápu některou kritiku... nejspíše domácích honibrků, kterých největším výkonem v životě je být prase tlustý co jen čumí na telku a cpe se popkornem a pak honem honem napsat recenzi. Většinou negativní protože chudák kdyby mohl, tak by to natočil líp a ještě by to i ze své výplaty 18.000 kč hrubého z Tesca celé sám zaplatil dement...Havlík je borec a i-když je trochu film předvídatelný.. no a co?? Sere to někoho? Život je prostě takový... ()

breebee

Měla jsem docela velká očekávání. Film působil dost profesionálně, ale nějak vyšuměl do ztracena. Ten motiv provázaných životů mám docela ráda, ale tady mi přišel tak nějak zbytečně. A celkově jsem čekala, kdy vlastně přijde ta pointa. A najednou konec. A teď co. Hlavně doufám, že to není poslední film co tento rok vidím v kině. ()

FatimaO

Ani to super obsazení z tý knižní slátaniny nemohlo udělat koukatelný film. Pořád je to jen ta stejná slátanina.... ()

lingering odpad!

Obludný midcult/přehlídka středostavovských sensibilit. Vlasákový famílie, která si potrpí na krbanátky, bábovky, porcelán a Blesk, leckoho potrápí v nočních můrách. Neutuchající pekelná hudba. PP druhého řádu (zaměstnanci DHL a Čedoku jsou milí a jdou pro zákazníka "extra mile"). Čistokrevný odpad. ()

Tajemnik

Vzhledem k nulovým očekáváním celkem překvapení, Bábovky jsou za mě slušný průměr. Až úplně ke konci mi tedy dochází, že sleduji pouze ženské příběhy a všechny mužské postavy jsou pitomci, také závěrečně propojení jednotlivých příběhů mě úplně nepřesvědčilo, nicméně jak říkám, je to koukatelné. Nenudil jsem se, líbilo se mi, jak bylo zahrané (vždy perfektní Jana Plodková, ale i ostatní). ()

vinducha

Takovéhle tempo u filmu mi prostě sedí , jak se tam furt něco děje a přitom se v tom člověk orientuje úplně v pohodě . A jak tady píšou  kolegové  , pan Taclík a paní Plodková zaručeně nejzábavnější linie. Ti měli toho prostoru možná dostat ještě trochu víc . ()

Kikyo

Ten konec na mě byl až moc sluníčkovej, ale jinak docela dobrý film. Po delší době českej film, za kterej se člověk nemusí stydět. ()

mia.com

Přečíst knihu od Třeštíkové jsem se nikdy neodhodlala a po tomhle paskvilu se ani neodhodlám. Jelikož má film hodinu a půl a přečíst knihu by zabralo mnohem více času, děkuji tedy za čas ušetřený. Možná tak linie Polákové by mohla být v poloviny uvěřitelná, zbytek už je jak slátanina z telenovely. Občas jsem se zasmála, herci jsou fajn a Plodkové neskutečně sluší blonďatá trvalá, protože se jí opticky zmenší nos a pusina, tak za to ty dvě hvězdy dám. ()

JB001

Nevěděl jsem moc do čeho jdu, ale nalákalo mne herecké obsazení s tím, že knihu jsem nečetl. Taková Love Actually po česku a nejvíc mne bavil Taclík s Plodkovou. Do kina bych na to asi nešel, ale v televizi to nebyla žádná ztráta času. Naopak. Napodruhé dávám o hvězdičku víc... ()

EvaBrigancia

Teda tak příšerný ozvučení jsem už dlouho neslyšela. Častokrát jsem musela hodně šponovat uši, abych přes ten řev nevhodné hudby vůbec slyšela slova. Hudba jak u nějaké německé červené knihovny. ()

grangerova

Zdlouhavý, nudný a od reality úplně odtržený film, jehož úděsnost ještě podtrhuje rádoby dramatická hudba, která podkresluje snad každou scénu. Velké “finále” bylo snad to nejabsurdnější, co jsem za dlouhou dobu viděla. Nerozumím, proč přesně tohle natáčení Plodková, Podzimková nebo Novák podstoupili. ()