Hřbitov domácích zvířátek

• Česko Hřbitov domácích zvířat (více)

Se snem o lepším životě se mladý lékař Louis Creed se svou rodinou – manželkou Rachel, dcerou Ellie a tříletým synkem Gagem – přestěhují do nového domova ve venkovské městečku Ludlow ve státě Maine, znepokojivě blízko rušné dálnice. Když Rachel přijde při nehodě o milovaného kocoura, zoufalý Louis neochotně poslechne radu svého přátelského souseda, aby kocoura pohřbil na starém mikmackém hřbitově – tajemném pohřebišti s oživující mocí. Navzdory hrozným výsledkům a neustálým varováním od nedávno zesnulých se Louis zasažený tragédií musí na indiánský hřbitov vrátit a doufá, že tentokrát to bude jiné. Ale mohou se mrtví opravdu vrátit z hrobu? (Filmbox)

Jamall

Neurazí, nenadchne.Vlastně se nedá nic vytknout.Film dodržuje téměř přesně linii pknižní předlohy a docela slušně buduje atmosféru.Jedna z těch lepších Kingových adaptací. ()

Skretule

Abych pravdu řekl, tak tohle dílko mě úplně dostalo. Na americkou koprodukci nadmíru originální, neobvyklé a v závěru velmi mrazivé až brutální. Největší překvapení za poslední dobu. Velmi rád zařazuji mezi moje oblíbence. ()

libca100

film na motivy knihy mého nejoblíbenějšího autora. Stephen King je známý svoji schopností úspěšně gradovat napětí až do poslední kapitoly... jen se bojím, že to jak se snímek až urputně snažil držet předlohy mu trochu uškodilo, protože do filmu se už nevešla skoro žádná "omáčka", která v některých částech docela chyběla, aby vysvětlila chování postav, směr kam se děj ubírá apod..film vlastně zachycuje převážně jen vrcholné momenty z knihy, a tak to místy trochu skřípe.pro mě osobně ale na tu dobu opravdu mistrovský kousek, nenašla jsem nic, co by odflákli.Jen pro lepší pochopení doporučuji dočíst i knihu... ()

Kassandra

Abych to shrnula: příběh (jako všechny inspirované knížkami od Kinga) je skvělý! Ale celý film zkazilo příšerný zpracování. I na tu dobu je to děs, nedá se nic dělat. Chtělo by to remake :) ()

Birter

Pokud se vám tento film alespoň trošku líbil, určitě doporučuji i knihu, kde si to lze pořádně vychutnat do nejmenších detailů a možná vám to ukáže jiný úhel pokud se vám, z nějakého důvodu, nelíbil ten filmový (trochu béčko, já vím). Sám oceňuji hlavně výborně zahraného Juda Crandalla a více prostoru pro Victora Pascowa. Navíc nám také přinesl stejnojmenný hit od Ramones (...který málem vyhrál Razzie...excuse me?). A ano příběh je docela předvídatelný, což je v knize vyřešeno lépe, protože jste zaujatí Kingovým psaním, ale i tak mi tento film přijde jako docela dobrá kingovka. A záleží na tom jestli právě to můžete. ()

JindraLne

Kdybych předtím nečetl knížku, tak asi půjdu s hodnocením ještě níž. Chápu, že celá kniha se do filmu nacpat nedá, ale na to že scénář psal mistr King osobně je to prostě slabota. V knize je tím klíčovým prvkem právě jakási tajemná inteligence toho místa a jasný konkrétní plán. Tohle přesně film úplně vypouští a tak se redukuje na podivný zombie film, kde se postavy chovají zdánlivě iracionálně (a právě tu iracionalitu kniha vysvětluje naprosto dokonale). Taky herecké výkony jsou nic moc (v podstatě slušný výkon podávají jen Denise Crosby a Fred Gwynne, zato hlavní hrdina je vysloveně tragédie. Ale abych jen nehaněl, tak masky jsou obstojné a líbilo se mi i větší zapojení postavy Pascowa. Takže závěrem bych rád řekl, že bez předchozí znalosti knihy to zanechá dojem kastrovaného zombie filmu se stupidními postavami a se znalostí knihy už je to pak celkem zbytečné. ()

Emperor1

Řbitov zviřátek je jedna z mých nejoblíbenějších Kingových knih. Je temná, morbidní, strašidelná. King zde mistrně rozvíjí atmosféru a děj, ač jednoduchý a předvídatelný, nádherně graduje. Film v sobě nezapře atmosféru osmdesátých let, která v rámci hororového žánru dnes působí naivně (výjimkou jsou např. Věc či Vetřelec) a na plátně nepůsobí až tak impozantně. Ale oceňuji snahu zachovat věrnost předloze a Fred Gwynne naprosto naplnil mou představu lišáka Juda. Po shlédnutí letošní NE AŽ TAK ZDAŘILÉ verze naprosto zasloužené tři body. ()

ap2001

Hodně podprůměrný "horor", míra strašidelnosti srovnatelná s televizními "Kuřátky" pro děti, k čemuž přispívá i zprzněný český dabing. ()

pp

Lehce nadprůměrný horor. Výborný - klasický hororový - scénář, u kterého není třeba nijak zvlášť namáhat mozkové buňky, namíchaný s dobře působivou atmosférou. Ovšem nejvíc mě na filmu potěšila hudba od Ramones :-) ()

Henk

Jeden z prvních hororů, které jsem viděl. Zajímavý námět, ačkoli myšlenka se vzkřísením mrtvého dítěte mi trochu koresponduje s o rok starším Démonem pomsty. Herecké výkony příliš nenadchnou, ačkoli i po létech mi v paměti utkvěl starý soused, který se mi zdál dost úchylný. V době svého uvedení se pro spoustu příznivců hororu stal klasikou. ()

Phillippus

Ono to nebolo vôbec zlé. Čakal som menej, podstatne menej. Príbeh bol pomerne dosť priamočiary, first-aid duch bol sympatický, nápad geniálny, celkovo: slabšie 4 hviezdičky. ()

montel

Rodina Creedových, se zrovna přistěhovala do nového domu. Velmi brzy příjdou o milovaného kocoura na zdejší nebezpečné silnici, po které se neustále řítí kamióny. Soused Creedovi poradí, ať kočku pohřbí na indiánském pohřebišti. Kocour je druhý den zpět,ale chová se agresivně. Když stejným způsobem, příjdou také o syna, Louis Creed neváhá a pohřbí svého syna tam, kde je půda kyselá a mnohem kamenitější. Malý Gage se vrátí, ale již to není člověk... Horor s hustou a dobrou atmosférou,podle románu Stephena Kinga. Ten si zde zahrál asi půl minutky,roličku kněze. 65% ()

Flarnytryl

Mohl to být dobrý horor, ale prkenné a nepřesvědčivé výkony většiny herců jej srážejí pořádně dolů. Knižní předloha je o dvě třídy lepší než film. ()

Mernque

Po prečítaní výbornej knihy od taktiež výborného autora Stephena Kinga som si pozrela film. Rodinka Creedových sa presťahuje a po smrti ich malého synčeka Gagea sa na nich lepia samé nepríjemne a hlavne veľmi citlivé záležitosti, ktoré majú na rodinu hlboký dopad. Išiel mi strach po chrbte a tiež som cítila obrovský smútok. Mala som pocit, že som členom Creedových. Myslím, že počas filmu mi aspoň trikrát tiekli slzy z očí. Tento titul je naozaj pôsobivý. Tiež sa mi páčilo zakomponovanie kapely Ramones – Hey ho, lets go! ()

Chlo0opek

Knihu jsem četl, tak jsem čekal, že film nebude stát za nic. Ale možná právě kvůli tomu jsem neměl vysoké nároky a film mně nakonec nezklamal. Dost se shodoval s knihou a příjemně plynul, až do neotřelého konce...jojo, s zahrávat si se záhrobím se nevyplácí.. Slabší, ale 4* dám. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek