Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Tominni

To je jen poločas! To je moje nejoblíbenější část hry...….Vydařená komedie o princi ze Zamundy, který odjede do NY (konkrétně do Queens), aby našel pravou lásku a také budoucí královnu. Především začátek - včetně příjezdu do Ameriky je skvělý, pak to trošičku ztrácí na tempu, ale i tak to je jednoznačně nadprůměrná komedie, kde si Eddie a Arsenio střihnou hned několik rolí. ()

instageek_cz

Co vlastně říct k téhle komediální klasice, kterou jsem, ehm, poprvé pořádně viděl až pár dní nazpět?:)) Z dnešního pohledu jde o zábavnou připomínku toho, co bylo na americké filmové tvorbě 80. let tak krásné. Jde o tu bezelstnou naivitu, skoro až pohádkovost, která nám v tehdejších největších hitech bývá servírována, napříč všemi žánry. A možná proto, že pohádky bývají nadčasové, se k nim tak rádi vracíme a užíváme si je, ať už je nám 10 nebo 30. Cesta do Ameriky je vlastně taková obrácená Popelka. Příběh o tom, jak si neskutečně bohatý africký princ Akeem vyrazí do newyorského Queensu mezi chudinu, aby našel svou životní lásku. Fakt Popelka naruby, akorát místo plesání se tu hodně uklízí ve fastfodu!:)) Eddie Murphy byl v době natáčení na vrcholu popularity a je to znát na každém záběru. Doslova z něj prýští ona bájná star power. Ví, že celá drahá produkce stojí na jeho ramenou, že diváci lační po každém jeho pomrknutí, a tak se jim rozdává na maximum. A není to ani křečovité, ani přehnané, je to zkrátka obrovská sranda!:) Murphy ale nic neponechal náhodě a obklopil se dalšími skvělými herci. Báječný je Arsenio Hall jako jeho komorník/nejlepší kamarád, James Earl Jones, hlas samotného Darth Vadera, hraje Murphyho přehnaně starostlivého královského otce, a nejvíc mě rozesmával John Amos coby vlezlý tatík hlavní ženské hrdinky. Tu hraje Shari Headley a je přímo okouzlující, opravdu má v sobě cosi princeznovského. Ha, a málem bych zapomněl zmínit tehdy ještě neznámého Samuela L. Jacksona v roli lupiče přepadávajícího restauraci!!:)) Podtrženo sečteno, Cesta do Ameriky je výborná komedie s příběhem, který je o něčem a ne o ničem. Snahy prince Akeema o nalezení nevěsty, která nebude chtít být jen jeho poslušnou služkou a jeho ochota vzdát se kvůli takové, pro něj zakázané, lásce všech výsad, to si najde diváky v každé době. Hodnocení: 9/10 //// Další filmové recenze a zajímavosti čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

JosefTomas

Film Eddiho Murphyho a díky tomu asi tak boží i po letech. Mohl bych se tu rozplývat nad ukázkovými vtipy, které nestárnou, ale já si raději kouknu na Sexy bombónky, či na vykrádačku Samuel L. Jacksona. :) ()

ostravak30

Cesta do Ameriky je komediální pohádkou o princi, který se vydává poznat svět, zcela jinak než si myslí jeho otec a přitom si najde nevěstu, která ještě neví, že bude moci být princeznou respektive královnou. Tady se opěšt Eddie Murphy vyřádil, protože si pečlivě zamaskován zahrál hned několik rolí. Právě maskéři se docela vyznamenali. Jenže je škoda, že Akeem nepoznal z USA více než jen konkurenci McDonald's. Že nebyl postaven do bizarnějších situací a nečelil zlozvykům moderní doby, které ze své země znal. Tím by nastal prostor pro komediálnější scény a větší zábavu než jaká nakonec byla. Z tohoto pohledu byl film dlouhý a snad jen právě díky E. M. se dal zvládnout. ()

NewManicK

Zlatá komédia, ktorá vie byť vtipná, milá aj romantická. Pritom všetkom si stále zvláda udržať úroveň dobrého filmu. Takéto komédie by v TV mohli chodiť stále. ()

Vivian

Žádná velká intelektuálština, ale podařená americká komedie - a zároveň jedna z mála amerických komedií, u kterých jsem se příjemně pobavila a kteréjsem schopna zhlédnout i několikrát. Murphymu stačí vycenit zuby a divák se začne křenit taky. V tomto dílku mu zdatně sekunduje Arsenio Hall, jehož úsměv je neméně působivý. Humor není většinou nijak zvlášť oslnivý, přesto nikde nepůsobí vlezle ani trapně. Zásadní věc: Viděla jsem tento film nejprve s českým dabingem, později v původním znění a nedávno s novým dabingem. Ten původní (starší) dabing byl celkem podařený, ovšem ten nový dabing (a nový překlad) je něco hrozného, sráží to dojem z celého filmu o třídu níž, překlad je místy opravdu velmi neohrabaný (působí jako amatérský), dabing byl evidentně levný a šitý horkou jehlou, hlasy se k postavám většinou nehodí, Ladislav Cigánek dabuje vedle Semiho snad ještě šest dalších lidí... Těm, kteří rozumějí anglicky, vřele doporučuji podívat se na film v původním znění, je to někde úplně jinde... ()

Chladek

Vynikající film spojený romantikou a skvělým humorem. Toto dílo dodnes považuji za jednu z nejlepších komedií, na jaké se tak v klidu odpoledne můžete doma podívat. Je to také byl první film o tom, jak jede někdo do města a tam ho udivují velké věci. Eddie Murphy se svým úsměvem, dobrými hláškami a skvělými zvyky....super odpočinková komedie. ()

Simo16

Už dlho som nevidel komédiu, pri ktorej som sa mohol z chuti zasmiať.A vida!!!Cesta do Ameriky a ešte k tomu Eddie Murphy!!!Jeden z mojich naj zábavných hercov. ()

moviepill

"Musím tě potrestat... Vemte ho sebou a pořádně ho vykoupejte..." Za túto a všetky ostatné scény nejde inak, než za 4*. Eddieho Murphyho síce moc nemusím, ale v tomto filme sa mi páčil. Takisto ako Arsenio Hall. A tá kočka...mmm. :-) "Polib mi prdeeel! Joo, joo, polib mi ji takyyy!" ()

rafix

Toto je vydařená komedie s nej komikem Eddiem Murhym. U filmu jsem se vždy pobavil a odreagoval. Vždy se na film podívám rád. ()

Titleist

Eddie je prostě pan komik. Navíc se mi dost zamlouval i v romantických scénách a při princovo koupeli na začátku filmu, jsem jen tiše záviděl. 88% ()

benyy

eddie Murphy v najlepšej forme, celá spústa známych hercov skvelým Jamesom Earl Jonesom počnúc a Samuelom L. Jacksonom končiac. Skvelý nečakaný štek Dona Amecheho a Ralpha Bellamyho, sledujúci osudy dvoch bývalých milionárov z Murphyho predhádzajúceho filmu s Johnom Landisom Výmena. Zlaté osemdesiate roky:) ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)