Zaujimava komedia plna usmevnych scen a vsadepritomneho este mladeho Eddieho Murphyho. Vycitat mozem jednoznacnej to ze Samuel L. Jackson a Cuba Gooding Jr. dostali len velmi male bocne role, nepremyslene boli aj ukoncenia scen ale to sa vacsinou pri komediach odpusta. Avsak stale trva na svojom ze v Ceste Do Ameriky prevladala viac ta prijemna a vydarena stranka filmu ako ta nezvladnuta a nudna.(31.3.2007)

Princ jednoho Afrického království se nechce oženit s nevěstou ,kterou mu rodiče vybrali a tak s přítelem odjíždí do Ameriky ,kde se nechá najmout jako pomocník v rychlém občerstvení. Samozřejmě z nového světa nic nezná a dělá ze sebe obyčejného člověka. Zakouká se do dcery majitele restaurace kde pracuje. A zamtky se jen hrnou. Další povedená komedie kde exceluje Eddie Murphy. Ps-"královský penis je čistý" kdo by si takový koupelnový personál nepřál.(23.12.2007)

Vynikající Eddie Murphy v jedné ze svých nejlepších komedií. Superkomedie plná vynikajích hlášek se skvělým příběhem. Pro mě je tento film i dost Vánoční záležitost, a tak si často tento kousek pustím mezi svátkama a můžu s klidem říct, že po těch letech se mi stále líbí a ničím mě neomrzel! PS: Samozřejmě pobaví i Murphyho multirole a v závěrečných titulcích se divák nestačí divit, koho všeho to tu ten "všivák" zase hrál. :D(25.12.2012)

Zbytečně natahované.Mít to 90 minut,mohla to být stejná komediální pecka jako Záměna,ale takhle je v tom filmu málo vtipů na příliš mnoho minut.Eddie byl ještě docela ve formě,Arsenio Hall je fajn sidekick,ale na více než slušný komediální průměr to stejně nevytáhnou.Štěk Samuela L. Jacksona je ovšem brilantní! 65 %(18.11.2011)

Spolu s Metrom je toto druhy Murphyho film, ktory mam rad. Tentoraz to je cistokrvna komedia. Paci sa mi, ze tu Murphy nehra ukecaneho frajera ako obycajne, ale dobrosrdecneho princa. Cele je to pojate ako taka rozpravka odohravajuca sa v New Yourku. Trochu divne mi preto vzdy pripadalo, ze je to natocene v R-kovom ratingu, takze tu nie je nudza ani o nahotu. Holt, dnes by to uz bolo v detskom ratingu. Skvele je, ze aj ked je film plny cernochov, tak vtipov ktore by sa zaoberali rasou tu je minimum. Vo vedlajsich ulohach sa tu mihne kopa znamych xichtov. Medzi inymi v jednej vtipnej scenke aj Samuel L. Jackson. Velkym kladom je pre mna aj vydareny SK dabing, ktory tentokrat tromfne vsetky ceske. Takze vysledkom je skvela romanticka komedia s rozpravkovym nadychom a Murphym v top forme. 8/10.(13.1.2019)

• - Režisér Landis a Eddie Murphy se pohádali s tím, že spolu už nikdy nebudou pracovat. Nakonec se ale usmířili a Eddie si osobně vyžádal Landise, aby režíroval film Policajt v Beverly Hills 3. (Kulmon)

• - Dva bezdomovce, kterým dá Eddie Murphy peníze, představují stejní herci jako boháče z filmu Záměna (1983), kteří v tomto filmu přijdou o všechny své peníze právě díky postavě Eddie Murphyho. (don corleone)

• - Cuba Gooding junior se v tomto filmu objevil před kamerou vůbec poprvé. (Kulmon)