Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Recenze (440)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Cesta do Ameriky mi nepripadala vôbec zábavná. Nečudo, keď námet poskytol a produkciu zaistil samotný Eddie Murphy. Založiť film iba na kontraste medzi tým, čo mám a tým, po čom túžim si vyžaduje množstvo nápadov, ktoré mi vo filme chýbali. Takže u mňa tento rasovo segregovaný film prepadol. Nestačí mi, ak jediným kladom filmu je sympaťák stvárňujúci hlavnú postavu. ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Black Panther, kdyby Wakanda neobjevila vibranium? Kdepak, nuda k chcípnutí. Na komedii má film málo vtipů a odvíjí se opravdu pomalu, řada vtipných scén na dnešní dobu trvá hrozně dlouho, než se dojde k pointě, kterou už jste mezitím asi uhodli. Film je spíš romantický, ve stylu naivních dobroserských amerických filmů z třicátých let. Ne, že by neměl potenciál, ale režisér ho prostě nevyužil a radši nás mučí otravnostmi jako dlouhá taneční sekvence na začátku, drzého humoru typu "princův úd je čistý" obsahuje bohužel málo. Eddie Murphy hraje slušně, jeho parťák Hall je vtipný a pár komických figurek jako správce budovy pobaví, měl to ale dělat někdo lepší. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Ty jsi princ, který si nikdy nezavázal botu. Věř mi, já to jednou zkusil ... nezapomenutelný zážitek." Jsem trošku šťoural, takže bych patrně dokázal najít nějaké výhody na tom být princem. Třeba to bohatství by mi asi tak úplně nevadilo, mít moc bych s trochou přemáhání skousnul, mít dokonale synchrovanizovanou manželku bych asi taky přežil a co se týká čištění královského penisu, tak slibuju, že ten můj by byl nejčistší na světě. Princ Akeem to však vidí jinak a chce ženu, které by si mohl vážit. Tak nějak intuitivně tomu rozumím, takže jsem mu již několikrát byl společníkem na cestě, při které ztratí všechny své výhody a ještě z toho má radost. Zkrátka kdo chce kam, pomozme mu tam, zejména když je to zábavné. ()

aniiicka 

všechny recenze uživatele

''Dobrý den milí sousedé!'' :) U nás často opakovaný snímek - postavený na komice Eddieho, který se coby slušný a vzdělaný africký princ vydává hledat vhodnou nevěstu do drsného New Yorku - konkrétně do jedné z chudších čtvrtí. :) Spolu se Záměnou a Policajty z Beverly Hills patří Cesta do Ameriky mezi lepší Murphyho komedie. Byl tenkrát sympaták a jeho filmy byly prostě sranda. Eddie i představitel vedlejší role - Arsenio Hall si navíc střihli několik vedlejších ''namaskovaných'' rolí (a nebylo to - třeba narozdíl od Zamilovaného profesora - otravné). Perličkou je vedlejší role S. L. Jacksona jako výtržníka. Celkově pohoda...líbilo se mi jak princ balil hlavní hrdinku Lízu. :) ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Výborná komedie ze starých časů Eddieho Murphyho. Eddie zde hraje prince jedné africké země, který se nesmířil s nevěstou vybranou rodiči, ale odjel do Ameriky aby si našel svoji lásku. Spousta skvělých vtípků, již tehdá narážky na copyright (McDowell vs McDonald), spousta skvělých herců (např. malé roličky Cuby Goodinga, Jr. a Samuela L. Jacksona), vazbý na předchozí Murhypho filmy (Záměna). Prostě hodně vydařená komedie... ()

Galerie (110)

Zajímavosti (25)

  • Mezi závěrečnými titulky se nachází ještě jedna krátká scéna. (griph)

Související novinky

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)

Reklama

Reklama