"Ty jsi princ, který si nikdy nezavázal botu. Věř mi, já to jednou zkusil ... nezapomenutelný zážitek." Jsem trošku šťoural, takže bych patrně dokázal najít nějaké výhody na tom být princem. Třeba to bohatství by mi asi tak úplně nevadilo, mít moc bych s trochou přemáhání skousnul, mít dokonale synchrovanizovanou manželku bych asi taky přežil a co se týká čištění královského penisu, tak slibuju, že ten můj by byl nejčistší na světě. Princ Akeem to však vidí jinak a chce ženu, které by si mohl vážit. Tak nějak intuitivně tomu rozumím, takže jsem mu již několikrát byl společníkem na cestě, při které ztratí všechny své výhody a ještě z toho má radost. Zkrátka kdo chce kam, pomozme mu tam, zejména když je to zábavné.(24.10.2016)

Sakra, tohle se mi vážně líbilo. PAtrně nejlepší film Eddieho Murphyho, snad ještě se "Sázkou" nebo "Záměnou" nebo jak se ten film jmenoval. Doba kdy Murphy nedělal přiblblé ksichty v televizi a netočil mnoharolní kraviny. Tady se člověk zasměje, pobaví a já nevím jak to ještě nazvat. Každopádně kdo byl neznal scény typu: Váš královský .... je čistý; Štěkej jako pes a skákej na jedné noze; Když budete makat jako já, za dva roky se dostanete k salátům; apod. Rozhodně pět hvězdiček!(16.4.2012)

Doba, kdy se ještě v Americe točily dobré komedie. Takové, při kterých se člověk i zasmál. Dokonce se mohl zasmát, kdy chtěl a ne, kdy se předpokládá, že nastane smích. Neříkám, že film nemá trhliny, že to není klišé příběh a vůbec netvrdím, že se vyrovná francouzských komediím. Pětku má čistě proto, že je to stará dobrá klasika, která si na legraci nehraje, ale je legrační. A to je z dnešního pohledu u amerického filmu dost velké plus.(7.12.2010)

Spolu se Záměnou je tohle asi jediný skvělý film s Eddiem Murphym, kterého jinak příliš nemusím, hlavně kvůli jeho novějším filmům jako Zamilovaný profesor, Norbit nebo poslední Seznamte se s Davem, kde jde pouze a pouze o fekální humor. Naopak Cesta do Ameriky je vtipná, což je velké plus a dokáže zpříjemnit odpoledne. Akeem: Dobré ráno, sousede. soused: Polib mi prdel! Akeem: Jo, jo, polib mi ji taky!(12.7.2008)

80. roky boli pre Edieho Murphy rokmi, kedy nakrúcal jednu skvelú komédiu za druhou. Pre mňa je Cesta do Ameriky jedna z najvydarenejších komédii s Murphyom. Naozaj sa smejem, aj keď film vidím desiaty, dvanásty raz, stále ma to veľmi baví. Proste sa ten humor vydaril na plnej čiare a všetci herci sú sympatickí, aj keď sú to samí černosi :-) /85%/(8.11.2009)

• - Eddie Murphy i Arsenio Hall si ve filmu shodně střihli čtyřroli. (Kulmon)

• - Režisér filmu John Landis uvedl, že jej tehdy horkokrevný Eddie Murphy během natáčení několikrát popadl pod krkem. (Mafyn)

• - Pro roli krále byl zvažován Sidney Poitier. (Kulmon)