Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Princ Akeem ze Zamundy má 21. narozeniny a má se oženit se ženou, kterou nikdy neviděl. Princ ale poruší tradici a vydá se do Ameriky hledat svou životní lásku. (Filmbox)

Recenze (433)

tron 

všechny recenze uživatele

„Váš penis je čistý, výsosť.“ Za Cestou do Ameriky stoja dve najväčšie hviezdy americkej komédie 80. rokov: režisér/producent John Landis a herec Eddie Murphy. Bohužiaľ, ako to v tomto desaťročí nie vždy, ale často chodilo, scenár je slabší. Asi sa zhodneme na tom, že ústredná myšlienka „musím niečo dokázať vlastnými rukami napriek tomu, že som princ“ je priemerná. Ale zas Eddie to zahral fakt odzbrojujúco, tak tomu veríte. Snímka stojí predovšetkým na výraznej zápletke (čo by sa stalo, keby mladý princ z exotickej fiktívnej krajiny prišiel do Ameriky, kde nič neznamená?) a obsadení podporných roličiek (James Earl Jones, Samuel L. Jackson, John Amos). Zaujímavosťou je, že hoci si niektorí diváci myslia, že viac rolí v jednom filme Eddie mal až v Zamilovanom profesorovi, v skutočnosti ich mal už tu; konkrétne obdivuhodné štyri. Nenápadný sympaťák Arsenio Hall sa mu však prekvapivo hravo vyrovnal a má ich na konte rovnako štyri. Pozoruhodným cameom je potom dvojica skrachovaných milionárov z Výmeny (!). Veľmi ma bavila prvá polovica. Príchod do USA je geniálny (ukradnutie batožiny a následne značne podozrivo zmenený šatník miestnych obyvateľov alebo úžasne WTF scény s randením v nočných kluboch a obhliadka bytu s nakreslenou siluetou PSA!!!), ale v druhej polovici to čiastočne upadne do monotónnosti. Eddie mal v tom čase divákov absolútne v hrsti, takže nečudo, že snímka s rozumným rozpočtom 30 miliónov ich na celom svete trhla nadšených 160. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $39miliónovTržby USA $128,152,301Tržby Celosvetovo $288,752,301║ To je až neskutočné aké pohodové filmy mal Eddie Murphy v 80.rokov, hlavne neotravné, kdež to v 90.rokoch to už išlo do ráznej priemernosti a v novom tisícročí to je úplná nezáživná katastrofa... no ale k filmu Cesta do Ameriky sa vždy rád vrátim a bohato na scénkach pobavím. /85%/ ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Nile Rodgers: 1. Pride And Joy – Marvin Gaye ,2. Ooo Baby Baby – Smokey Robinson & The Miracles ,3. Mbube (Wimoweh) – Ladysmith Black Mambazo ,4. Livin' The Good Life – Sister Sledge ,5. I Like It Like That – Michael Rodgers ,6. I Got It – Eddie Murphy ,7. That's The Way It Is – Mel & Kim ,8. Comin' Correct – J.J. Fad ,9. Come Into My Life – Laura Branigan & Joe Esposito ,10. Better Late Than Never – The Cover Girls ,11. Transparent – Nona Hendryx ,12. Addicted To Love – Levert ,13. Coming To America – The System ,14. The Greatest Love Of All – Randy Watson & Sexual Chocolate ,15. To Be Loved – Jackie Wilson ,16. You're A Wonderful One – Marvin Gaye ,17. All Dressed Up (Ready To Hit The Town) – Chico DeBarge, ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jedna skutečně velmi hustá hláška, pamětihodný James Earl Jones a jinak nic extra. Královský společník Semi mě celý film vyloženě vytáčel. Hodnoceno ovšem s ohledem na celou dosavadní kariéru Eddie Murphyho (a s úctou k tvůrci velkých hudebních záležitostí jako Blues Brothers nebo Thriller Johnu Landisovi) je to jeden z jeho kvalitativně výrazně čnějících kusů. 70% s tím, že znalce americké komedie potěší malé a mrňavé roličky u nás v podstatě neznámých jmen (tím nemyslím později díky Chicago Hope a E. R. slavné tváře Vondie Curtis-Halla a Eriqa La Salla). ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jedna z prvních komedií Eddieho Murphy, která je zároveň i jednou z nejlepších. Vynikající příběh prince afrického království, který se nechce oženit z donucení a tak utíká najít si družku do Ameriky. I jeho sluha Arsenio Hall byl velmi dobrý škoda, že se neuplatnil ve více filmech hodně mi připomínal Wesleye Snipese za mlada :) Komedie u které se vždy rád a příjemně užiju zbytek večera popřípadš deštivé odpoledne. A u tzv. kopie McDonalda jsem se velmi pobavil. --- Oni mají BigMaca mi zase BigMica ()

Galerie (109)

Zajímavosti (21)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v meste New York. (dyfur)
  • Když je Akeem (Eddie Murphy) u kadeřníka jako klient, je za ním jasně vidět, že roli staršího židovského pána musel převzít někdo jiný, protože tuto postavu v ostatních scénách hrál sám Eddie ve výborném make-upu. (Ozzy88)
  • Cuba Gooding junior se v tomto filmu objevil před kamerou vůbec poprvé. (Kulmon)

Související novinky

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)

Reklama

Reklama