Perfektní komedie. Jedna z mých nejoblíbenějších, při které naplno vynikne talent Eddie Murphyho i Arsenio Halla, který byl svého času jedním z nejoblíbenějších komiků v USA. Myslím, že kdo tento film neviděl v originále, je o dost ochuzen. Murphyho geniální měnění přízvuku v různých rolích je totiž skutečně vynikající.(1.3.2005)

Rozpočet $39miliónovTržby USA $128,152,301Tržby Celosvetovo $288,752,301║ To je až neskutočné aké pohodové filmy mal Eddie Murphy v 80.rokov, hlavne neotravné, kdež to v 90.rokoch to už išlo do ráznej priemernosti a v novom tisícročí to je úplná nezáživná katastrofa... no ale k filmu Cesta do Ameriky sa vždy rád vrátim a bohato na scénkach pobavím. /85%/(9.8.2005)

Jedna z prvních komedií Eddieho Murphy, která je zároveň i jednou z nejlepších. Vynikající příběh prince afrického království, který se nechce oženit z donucení a tak utíká najít si družku do Ameriky. I jeho sluha Arsenio Hall byl velmi dobrý škoda, že se neuplatnil ve více filmech hodně mi připomínal Wesleye Snipese za mlada :) Komedie u které se vždy rád a příjemně užiju zbytek večera popřípadš deštivé odpoledne. A u tzv. kopie McDonalda jsem se velmi pobavil. --- Oni mají BigMaca mi zase BigMica(11.8.2006)

Originíální nápad, na pobavení dobré, Edy Murphy je perfektní, jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů, ale celkově je to romantický blábol. Synek prachatého krále balí obyčejnou dívku. Kdo je větší snob, otec dívky, nebo král. Nejsem rasista, ale ze snímku (a nejen z tohoto) jsem měl dojem, že v USA žijí v podstatě jenom černoši, pardon Afroameričané. Takový rasizmus na ruby. Jinak film celkově průměr, lepší trojka, na 4* ale nemá.(15.4.2012)

Najčastejšie vysielaný film Eddieho Murphyho v Československu. Cesta do Ameriky má dobrý nápad, netlačí zbytočne na pilu, Eddie prehadzuje kostými, čierni bratia mu prihrávajú, po všetkých stránkach nenáročná záležitosť. Môžem vidieť znova a znova, aj keď ju už dávno poznám naspamäť. Oddychovka bez trápnych vtípkov.(15.3.2014)

• - Restaurace "McDowell´s" byla ve skutečnosti známá Wendy´s na Queens Blvd. a štáb měl k rekonstrukci "falešného McDonalda" povolení od vedení společnosti. To však zapomnělo informovat místní restaurace, a tak se stalo, že v den, kdy bylo vztyčeno logo fiktivní McDowell´s, dostavil se na místo vedoucí nejbližší pobočky McDonalds s právníky, kteří začali na místě vše dokumentovat. Vedoucí vyhrožoval všem, kdo byli na místě v kostýmech, že z nich vysoudí vše, co mají. (don corleone)

• - Cuba Gooding junior se v tomto filmu objevil před kamerou vůbec poprvé. (Kulmon)

• - Všechny postavy v holičství jsou hrány mnohem mladšími herci: Eddie Murphy, Arsenio Hall, Clint Smith a Cuba Gooding Jr. (don corleone)