Možná jeden z nejlepších Eddie Murphyo filmů, co kdy na točil. Je to až neuvěřitelné, jaké měl právě on v 80. letech pohodové filmy, které se liší od jeho budoucích děl. Eddie si tu zahrál prince, který odmítá své bohatství a chce se zařadit do normální společnosti, proto odléta do Ameriky, kde potká dívků svých snů. Také zde zazářil Arsenio Hall v roli sluhy, který odjel spolu s princem. Báječná komedie ke které se rád vrátím, až mi bude ouvej. Na 5 hvězd to ale neni. Proto krásných 85%.(19.1.2012)

Skvělá komedie s Eddie Murphym v nejlepší formě! Opravdu vtipné sekvence, třeba přehlídka seznámeníchtivých dam nebo dědci v holičství. Výborný James Earl Jones ("Můj syn pracuje?") a tupý princ Soul Glo´ Eric LaSalle. John Amos si roli prefíkaného tatíka pěkně užíval. Celkově velmi pozitivní a tudíž příjemné dílko.(22.9.2010)

• Dever

Soundtrack Nile Rodgers: 1. Pride And Joy – Marvin Gaye ,2. Ooo Baby Baby – Smokey Robinson & The Miracles ,3. Mbube (Wimoweh) – Ladysmith Black Mambazo ,4. Livin' The Good Life – Sister Sledge ,5. I Like It Like That – Michael Rodgers ,6. I Got It – Eddie Murphy ,7. That's The Way It Is – Mel & Kim ,8. Comin' Correct – J.J. Fad ,9. Come Into My Life – Laura Branigan & Joe Esposito ,10. Better Late Than Never – The Cover Girls ,11. Transparent – Nona Hendryx ,12. Addicted To Love – Levert ,13. Coming To America – The System ,14. The Greatest Love Of All – Randy Watson & Sexual Chocolate ,15. To Be Loved – Jackie Wilson ,16. You're A Wonderful One – Marvin Gaye ,17. All Dressed Up (Ready To Hit The Town) – Chico DeBarge,(9.5.2011)

Eddie na vrchole svojho komediálneho talentu vymyslel skvelý film o princovi z Afriky hľadajúcom šťastie a pravú lásku v New Yorku. Síce film nepatrí k tým Murphyovkám, kde sa smejete každú chvíľu, môžem vám ale povedať, že príjemnejšiu komédiu od neho nenájdete. Celé je to nasiaknuté tak pohodovou atmosférou (možno nie je náhoda, že je New York pokrytý snehom ...), že sa nemožno nebaviť. Síce je na komédiu film dlhý, určite nie je nudný. Soundtrack je príjemný, rovnako aj ako Eddieho večný úsmev, ktorý si dostatočne užijete. Eddie sa za tie roky skoro nezmenil, stále vyzerá na rovnako ako 20 rokov dozadu, ale bohužiaľ kvalita jeho filmov nebezpečne klesla. Užite si ho na jeho vrchole, keď kraľoval komikom.(11.11.2006)

Spolu se Záměnou je tohle asi jediný skvělý film s Eddiem Murphym, kterého jinak příliš nemusím, hlavně kvůli jeho novějším filmům jako Zamilovaný profesor, Norbit nebo poslední Seznamte se s Davem, kde jde pouze a pouze o fekální humor. Naopak Cesta do Ameriky je vtipná, což je velké plus a dokáže zpříjemnit odpoledne. Akeem: Dobré ráno, sousede. soused: Polib mi prdel! Akeem: Jo, jo, polib mi ji taky!(12.7.2008)

• - Eddie Murphy je ve filmu nazván Kunta Kinte - postava ze seriálu Kořeny. John Amos, který v tomto filmu hraje otce Lisy, hrál starého Kuntu Kinte. Madge Sinclair (královna Aoleon) hrála jeho ženu. James Earl Jones (král) hrál Alexe Haley mladšího v pokračování Kořenů. (Kulmon)

• - Režisér Landis a Eddie Murphy se pohádali s tím, že spolu už nikdy nebudou pracovat. Nakonec se ale usmířili a Eddie si osobně vyžádal Landise, aby režíroval film Policajt v Beverly Hills 3. (Kulmon)

• - Režisér filmu John Landis uvedl, že jej tehdy horkokrevný Eddie Murphy během natáčení několikrát popadl pod krkem. (Mafyn)