Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Recenze (439)

Zodd 

všechny recenze uživatele

Ještě si pamatuji na intro hudbu připomínající “Lion Sleeps Tonight”, božského Murphyho v roli afrického prince a dalších mnoharolích (a to na vyšší úrovni než později), typický obraz 80. let v USA z jeho pohledu, jeden rodinný podnik připomínající určitého velikána (navíc se na to naráží), jednu romanci, scénu s bezdomovci, rodiče královnu a krále představující Jamesem Earlem Jonesem a Madge Sinclair (zároveň rodiče jednoho známého lvíčete z příští dekády), jednoho komika (tady ho můžeme znát z jeho animaného seriálu) a Samuela L. Jacksona! Nenucené a vtipné, přesto něco s Eddiem se mi líbilo více. ()

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Perfektní komedie. Jedna z mých nejoblíbenějších, při které naplno vynikne talent Eddie Murphyho i Arsenio Halla, který byl svého času jedním z nejoblíbenějších komiků v USA. Myslím, že kdo tento film neviděl v originále, je o dost ochuzen. Murphyho geniální měnění přízvuku v různých rolích je totiž skutečně vynikající. ()

Reklama

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Skvělá romantická komedie o hledání lásky. Eddie Murphy tu nabral druhý dech a po třetím Poldovi se zas dostal vysoko. Úžasné hlášky, které vás vyloženě odzbrojí. Docela jednoduchý, ale zábavný příběh, který nikde příliš nedrhne. Prostě balada. Zas jedna komedie, která je koukatelná a při které se i dost nasmějete. 85% ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Eddie na vrchole svojho komediálneho talentu vymyslel skvelý film o princovi z Afriky hľadajúcom šťastie a pravú lásku v New Yorku. Síce film nepatrí k tým Murphyovkám, kde sa smejete každú chvíľu, môžem vám ale povedať, že príjemnejšiu komédiu od neho nenájdete. Celé je to nasiaknuté tak pohodovou atmosférou (možno nie je náhoda, že je New York pokrytý snehom ...), že sa nemožno nebaviť. Síce je na komédiu film dlhý, určite nie je nudný. Soundtrack je príjemný, rovnako aj ako Eddieho večný úsmev, ktorý si dostatočne užijete. Eddie sa za tie roky skoro nezmenil, stále vyzerá na rovnako ako 20 rokov dozadu, ale bohužiaľ kvalita jeho filmov nebezpečne klesla. Užite si ho na jeho vrchole, keď kraľoval komikom. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,, Váš královský penis je čistý! '' - Cesta do Ameriky je celkem slušná americká komedie z konce devadesátých let. Edie Murphy si zde střihl hned několik ne dvoj ale nejméně kvadro rolí a v některých by jste jej věru ani nepoznali. U tohohle vydržíte sedět bez jediného pozvednutí obočí protože tady moc hluchých a trapných míst není. * * * ()

Galerie (110)

Zajímavosti (25)

  • Restaurace McDowell's byla ve skutečnosti známá Wendy's na Queens Blvd. a štáb měl k rekonstrukci "falešného McDonalda" povolení od vedení společnosti. To však zapomnělo informovat místní restaurace, a tak se stalo, že v den, kdy bylo vztyčeno logo fiktivního McDowell's, dostavil se na místo vedoucí nejbližší pobočky McDonald's s právníky, kteří začali na místě vše dokumentovat. Vedoucí vyhrožoval všem, kteří byli na místě v kostýmech, že z nich vysoudí vše, co mají. (don corleone)
  • Název země Zamunda byl převzat z výstupu legendárního komika Richarda Pryora, který tak označoval fiktivní africký kmen. (NIRO)
  • Mezi závěrečnými titulky se nachází ještě jedna krátká scéna. (griph)

Související novinky

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)

Reklama

Reklama