• GilEstel
  ****

  Pro mě asi nejlepší role Eddie Murphyho. Vtipná komedie se skvělým komikem. Film má spád a atmosféru. Exteriéry špinavého Queensu a v nich šťastný princ Murphy hledající si nevěstu. Parádní zápletka, podpořená dobrým scénářem a nenásilnou příjemnou romantickou linkou. Celý příběh vystupuje na povrch lehce, až pohádkově nadneseně. Vysmívá se závisti, povyšování se nad druhé, lidské omezenosti. Celý konzumní systém dostává těžce na prdel při konfrontaci se šťastným svobodně myslícím člověkem, pro kterého nepředstavují peníze žádnou skutečnou hodnotu. 84%(21.9.2011)

 • salahadin
  **

  To, že chce princ ženskou s více než jednou mozkovou mitochondrií, je chvályhodné. To, že odmítne ženskou s dutou mozkovou dutinou, zato s plnými ňadry, je obdivuhodné. Jenže celá cesta do Ameriky je nudnější, než sledovat hvězdy ve dne. Střet dvou rozdílných světů většinou nabízí možnosti pro tvorbu různých vtipných situací, no tady se dalo pousmát tak dvěma třem. Eddie jako komik pozbyl to nejdůležitější - komičnost, což se nedá nahradit výrazem pomateného telete z dovozu.(31.12.2009)

 • tron
  ***

  „Váš penis je čistý, výsosť.“ Za CESTOU DO AMERIKY stoja dve najväčšie hviezdy americkej komédie 80. rokov: režisér (AMERICKÝ VLKOLAK V LONDÝNE, VÝMENA) a producent (BRATIA BLUESOVCI) John Landis a herec Eddie Murphy (48 HODÍN). Bohužiaľ, ako to v tomto desaťročí zvyklo bývať (nie vždy, ale často), scenár je slabší (asi sa zhodneme na tom, že ústredná myšlienka „musím niečo dokázať vlastnými rukami aj napriek tomu, že som princ“ nepatrí k najobjavnejším) a stojí predovšetkým na jednom výraznom nápade (čo by sa stalo, keby mladý princ z exotickej fiktívnej krajiny prišiel do Ameriky, kde nič neznamená?) a slušnom obsadení podporných roličiek (James Earl Jones, Samuel L. Jackson). Zaujímavosťou je, že hoci si niektorí diváci myslia, že viac rolí v jednom filme Eddie mal až v ZAMILOVANOM PROFESOROVI, v skutočnosti ich mal už tu (konkrétne štyri). Sympaťák Arsenio Hall sa mu však prekvapivo hravo vyrovnal a má ich na konte rovnako po štyri kusy. Pozoruhodným cameom je potom dvojica skrachovaných milionárov z VÝMENY.(12.7.2008)

 • Slartibarkfast
  ****

  Skvělá romantická komedie o hledání lásky. Eddie Murphy tu nabral druhý dech a po třetím Poldovi se zas dostal vysoko. Úžasné hlášky, které vás vyloženě odzbrojí. Docela jednoduchý, ale zábavný příběh, který nikde příliš nedrhne. Prostě balada. Zas jedna komedie, která je koukatelná a při které se i dost nasmějete. 85%(7.10.2010)

 • Bat55
  ****

  80. roky boli pre Edieho Murphy rokmi, kedy nakrúcal jednu skvelú komédiu za druhou. Pre mňa je Cesta do Ameriky jedna z najvydarenejších komédii s Murphyom. Naozaj sa smejem, aj keď film vidím desiaty, dvanásty raz, stále ma to veľmi baví. Proste sa ten humor vydaril na plnej čiare a všetci herci sú sympatickí, aj keď sú to samí černosi :-) /85%/(8.11.2009)

 • - Eddie Murphy i Arsenio Hall si ve filmu shodně střihli čtyřroli. (Kulmon)

 • - Režisér filmu John Landis uvedl, že jej tehdy horkokrevný Eddie Murphy během natáčení několikrát popadl pod krkem. (Mafyn)

 • - Režisér Landis a Eddie Murphy se pohádali s tím, že spolu už nikdy nebudou pracovat. Nakonec se ale usmířili a Eddie si osobně vyžádal Landise, aby režíroval film Policajt v Beverly Hills 3. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace