• BoredSeal

Black Panther, kdyby Wakanda neobjevila vibranium? Kdepak, nuda k chcípnutí. Na komedii má film málo vtipů a odvíjí se opravdu pomalu, řada vtipných scén na dnešní dobu trvá hrozně dlouho, než se dojde k pointě, kterou už jste mezitím asi uhodli. Film je spíš romantický, ve stylu naivních dobroserských amerických filmů z třicátých let. Ne, že by neměl potenciál, ale režisér ho prostě nevyužil a radši nás mučí otravnostmi jako dlouhá taneční sekvence na začátku, drzého humoru typu "princův úd je čistý" obsahuje bohužel málo. Eddie Murphy hraje slušně, jeho parťák Hall je vtipný a pár komických figurek jako správce budovy pobaví, měl to ale dělat někdo lepší.(9.8.2018)

Zbytečně natahované.Mít to 90 minut,mohla to být stejná komediální pecka jako Záměna,ale takhle je v tom filmu málo vtipů na příliš mnoho minut.Eddie byl ještě docela ve formě,Arsenio Hall je fajn sidekick,ale na více než slušný komediální průměr to stejně nevytáhnou.Štěk Samuela L. Jacksona je ovšem brilantní! 65 %(18.11.2011)

Jedná se o jeden z neohranějších filmů (patří prakticky mezi každoroční folklór Novy již od jejího vzniku), a přesto mě stále neskutečně baví od začátku až do konce. Vůbec nevadí přímočará a jednoduchá konstrukce děje, jedná se o čistokrevnou zábavu pro široké masy diváků, která funguje, jak má. Romantický podtext je třešničkou na dortu. Skvělé je obsazení: dvojice Eddie Murphy a Arsenio Hall se skvěle doplňuje, z mého pohledu se jedná o nejlepší Murphyho film. Ale potěšili i starší herečtí matadoři James Earl Jones, John Amos a Madge Sinclair, stejně jako půvabné slečny točící se okolo hlavní dvojice. Jedna z nejlepších komedií 80. let.(1.1.2014)

A další z dokonalých komedií, které jsem viděl od prvního vysílání snad stokrát. Murphy byl v 80. letech ještě ve formě a ten příběh je dokonalý. Je to vlastně čistočistá romantická komedie podle nejklasičtějších vzorů známých i u nás - boháč se zamiluje do chuté dívky, ale předstírá, že je taky chudý. K tomu tuny geniálních scének, včetně cameo rolí dvou boháčů ze Záměny.(27.7.2009)

V mých očích vrcholný okamžik dnes již utichlé slávy Eddie Murphyho je prostým příběhem o Popelce, kterému prospívá útlum komediální razance hlavního hrdiny. Tím je korunní princ z africké královské rodiny, který chce za oceánem najít tu pravou, které by si mohl vážit. Funguje to po letech, funguje to pořád. Murphy si užil nespočet převleků, vypustil ze své užvaněné pusy řadu skvělých replik a divák tak dokáže odhláškovat většinu scén. Komerčně druhý nejúspěšnější film roku, u mě naprostá sentimentální jednička!!(22.10.2006)

• - Nad krbem v McDowellově (John Amos) domě visí kopie obrazu Eduarda Maneta „Bar ve Folies-Bergère“. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v meste New York. (dyfur)

• - Restaurace "McDowell´s" byla ve skutečnosti známá Wendy´s na Queens Blvd. a štáb měl k rekonstrukci "falešného McDonalda" povolení od vedení společnosti. To však zapomnělo informovat místní restaurace, a tak se stalo, že v den, kdy bylo vztyčeno logo fiktivní McDowell´s, dostavil se na místo vedoucí nejbližší pobočky McDonalds s právníky, kteří začali na místě vše dokumentovat. Vedoucí vyhrožoval všem, kdo byli na místě v kostýmech, že z nich vysoudí vše, co mají. (don corleone)