U nás si rozprávkové kráľovstvo vždy umiestňujeme do ďalekej minulosti, Američania si ho predstavujú v súčasnej Afrike. Rozdiel oproti Amerike je len v tom, že tam ešte nepokročila ženská emancipácia a samostatnosť. Komédia je zábavná aj po rokoch, Eddie Murphy je v nich ako doma. ---- Amerika je taká slobodná krajina, že tam je možné vyhadzovať na ulicu sklenené črepy.(24.2.2018)

• BoredSeal

Black Panther, kdyby Wakanda neobjevila vibranium? Kdepak, nuda k chcípnutí. Na komedii má film málo vtipů a odvíjí se opravdu pomalu, řada vtipných scén na dnešní dobu trvá hrozně dlouho, než se dojde k pointě, kterou už jste mezitím asi uhodli. Film je spíš romantický, ve stylu naivních dobroserských amerických filmů z třicátých let. Ne, že by neměl potenciál, ale režisér ho prostě nevyužil a radši nás mučí otravnostmi jako dlouhá taneční sekvence na začátku, drzého humoru typu "princův úd je čistý" obsahuje bohužel málo. Eddie Murphy hraje slušně, jeho parťák Hall je vtipný a pár komických figurek jako správce budovy pobaví, měl to ale dělat někdo lepší.(9.8.2018)

Perfektní komedie. Jedna z mých nejoblíbenějších, při které naplno vynikne talent Eddie Murphyho i Arsenio Halla, který byl svého času jedním z nejoblíbenějších komiků v USA. Myslím, že kdo tento film neviděl v originále, je o dost ochuzen. Murphyho geniální měnění přízvuku v různých rolích je totiž skutečně vynikající.(1.3.2005)

Eddie Murphy pro mě asi v nejoblíbenější roli. Je super, že ani po tolika letech to neomrzí a že se dokážu stále u toho zasmát a bavit. Dříve jsem vůbec netušil, že si Eddie zahrál tolik rolí. Masky byly hodně kvalitní, jen když se pořádně podíváte, tak ho poznáte, stejně tak to bylo u Arsenia. Až teď jsem si všiml, že ten zloděj je vlastně Samuel L. Jackson :D(27.5.2012)

V jednom dílu seriálu HIMYM prohlásil jeden z hrdinů, že Samuel L. Jackson hraje snad ve všem. Nejinak je tomu i v tomto filmu, kde se mihne jako gangster. Pohádka o popelce nebo princovi v hadrech, který nepoznán hledá tu pravou lásku. Samozřejmě od sexy kočky, o vzhled jde v první řadě a spolu s ním o balík peněz... Ukázka toho, jací jsou američané burani a sem tam povedený vtip, tak na mě tento film působí.(8.1.2011)

• - Většina tanečních kreací, které předvádí královští tanečníci na počest budoucí královny, jsou zrychlenými sestavami z videa "Thriller" Michaela Jacksona, jež také režíroval John Landis. (don corleone)

• - Dva bezdomovce, kterým dá Eddie Murphy peníze, představují stejní herci jako boháče z filmu Záměna (1983), kteří v tomto filmu přijdou o všechny své peníze právě díky postavě Eddie Murphyho. (don corleone)

• - Režisér Landis a Eddie Murphy se pohádali s tím, že spolu už nikdy nebudou pracovat. Nakonec se ale usmířili a Eddie si osobně vyžádal Landise, aby režíroval film Policajt v Beverly Hills 3. (Kulmon)