"Polib mi prddel!" "Jo, polib mi ji taky." # Cesta do Ameriky patřila v dětství k mým nejoblíbenějším filmům, a i když šla s dalšími filmy úroveň Murphyho humoru dolů, tady je nezapomenutelný a uchoval si svou kouzelnou atmosféru i po nevímkolika zhlédnutích. Mimochodem až po letech jsem zaznamenal S. L. Jacksona v roli zloděje v obchodě.(29.6.2010)

Skvělá komedie s Eddie Murphym v nejlepší formě! Opravdu vtipné sekvence, třeba přehlídka seznámeníchtivých dam nebo dědci v holičství. Výborný James Earl Jones ("Můj syn pracuje?") a tupý princ Soul Glo´ Eric LaSalle. John Amos si roli prefíkaného tatíka pěkně užíval. Celkově velmi pozitivní a tudíž příjemné dílko.(22.9.2010)

...Kouzelně (a taky královsky) skromný Eddie v Americe plné zášti a konkurence nejen na poli lásky, ale i gelového průmyslu... Docela slušný scénář a ještě lépe zahraný... Možná za 3,5 hvězdičky, ale kvůli Arseniovi, který si dovede se svým tučným kapesným užít Ameriky rozhodně více než Eddie jsem musel sáhnout výše...(3.2.2005)

„Váš penis je čistý, výsosť.“ Za CESTOU DO AMERIKY stoja dve najväčšie hviezdy americkej komédie 80. rokov: režisér/producent John Landis a herec Eddie Murphy. Bohužiaľ, ako to v tomto desaťročí nie vždy, ale často chodilo, scenár je slabší. Asi sa zhodneme na tom, že ústredná myšlienka „musím niečo dokázať vlastnými rukami aj napriek tomu, že som princ“ je dosť otravná a mdlá. Ale zas Eddie to zahral fakt odzbrojujúco, tak tomu veríte. Snímka stojí predovšetkým na jednom výraznom nápade (čo by sa stalo, keby mladý princ z exotickej fiktívnej krajiny prišiel do Ameriky, kde nič neznamená?) a slušnom obsadení podporných roličiek (James Earl Jones, Samuel L. Jackson). Zaujímavosťou je, že hoci si niektorí diváci myslia, že viac rolí v jednom filme Eddie mal až v ZAMILOVANOM PROFESOROVI, v skutočnosti ich mal už tu, konkrétne až obdivuhodné štyri. Sympaťák Arsenio Hall sa mu však prekvapivo hravo vyrovnal a má ich na konte rovnako po štyri kusy. Pozoruhodným cameom je potom dvojica skrachovaných milionárov z VÝMENY. Strašne ma bavila prvá polovica (príchod do USA je geniálny - ukradnutie batožiny a následne značne podozrivo zmenený šatník miestnych obyvateľov alebo úžasne WTF scény s randením v nočných kluboch a obhliadka bytu s nakreslenou siluetou PSA!!!), ale v druhej polke to čiastočne upadne do monotónnosti.(12.7.2008)

Jedna z těch nejlepších Murphyho komedii. Hodně příjmenej příbeh i obsazení a pravděpodobně poprvý se tady Murphy předvádí v několika rolích, což následně začal hojně využívat i jinde, jako třeba v Zamilovaným profesorovi. Krom toho ve vedlejších rolích ještě účinkuje James Earl Jones a hlavně je tady super rolička Samuela L. Jacksona(12.2.2004)

• - Dva bezdomovce, kterým dá Eddie Murphy peníze, představují stejní herci jako boháče z filmu Záměna (1983), kteří v tomto filmu přijdou o všechny své peníze právě díky postavě Eddie Murphyho. (don corleone)

• - Většina tanečních kreací, které předvádí královští tanečníci na počest budoucí královny, jsou zrychlenými sestavami z videa "Thriller" Michaela Jacksona, jež také režíroval John Landis. (don corleone)

• - Pro roli krále byl zvažován Sidney Poitier. (Kulmon)