Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Honzyg

Jeden z mála filmů, které se Eddiemu fakt povedly. Baví mě i po několikerém zhlédnutí. Cesta do Ameriky rozhodně sídlí na nejvyšších příčkách mezi romantickými komediemi. Škoda, že Eddie takových pecek nenatočil víc. Herec jeho kalibru k tomu měl dobré předpoklady. ()

jakub.kuba

Taková klasika s Eddiem plná srandy. Dobrý film, který stojí za to vidět. Akorát samotný základ příběhu je až moc americký... ()

JARDAHONDA

Cesta do Ameriky je opravdu veselá americká komedie, Eddie Murphy se nemusel se svou rolí nijak prát, ladně a vtipně zahrané.. Celkový příběh a zpracování tvůrců hodnotím 85% ()

Dracek003

Milá černošská komedie. Eddie Murphy zazářil. Děj byl trošku utahaný. Ale to mi nezabrání si to někdy pustit ještě jednou. ()

sbinda

Klasická komedie zlatých amerických 80.let. Pohodička, jednoduchý děj, groteskní představení a happy end. A protože i po 25ti letech stále drží svůj lesk, přidávám 1 hvězdu na nadprůměrné 4. 75% Miluju jak vekslácky vytahujou roličky dolarů. ()

cienfuegos

Tenhle černošskej film mne nikdy neuchvacoval, ale dnes při opakovaném shlédnutí už mne i trochu štval. On to nebyl žádnej majstrštyk ani v době svého vzniku. Slaboučká americká rádoby romantická komedie kterak si Eddie Murphy v roli prachatého afrického prince vybírá v USA nevěstu. Samozřejmě zase černou, pocházející ze skromných poměrů. Nebylo se na komedii čemu smát, asi jako u rádoby vtipu na závěr filmu. I romantika tu byla násilná. Nuda made in John Landis, navíc dnes už pořádně vyšisovaná. No, a ten českej popřevratovej dabing je děsivej. Sakra, kde to namluvili, v garáži nebo kde? Doufám, že pana majitele dabingového studia z kvality zvukového záznamu hanba fackuje. ()

Bob_Marley

Výborná komedie s docela pěkným příběhem a hláška "Váš královksý penis je čístý" mi zůstane v hlavě napořád..asi každej by chtěl mít takový služky, a teprv až po x-tém shlédnutí jsem si všiml že tam hraje Cuba Gooding Jr. a Samuel L. Jackson. ()

MoniqueM

Řekla bych jeden z Eddieho nejlepších (ne-li úplně nejlepší) filmů. Viděla jsem ho snad stokrát, ale vtip s těma bezdomovcema jsem pochopila až teď, po včerejším shlédnutí Záměny... :-D ()

andy60

Zpočátku jsem se párkrát zasmál, ale s přibývajícími minutami humoru ubývá, až vlastně nezůstane nic, jen Murphyho vybělený chrup. Nemám ho rád, takže s jiným hercem bych jednu hvězdu přidal. ()

neo101

podle mě nejlepší záležitost co Murphy kdy natočil a kdo by se nechtěl vykoupat jako princ. Ten film mám od dětství rád a i když to neni komedie k popukání, ve srovnání s jeho zamilovanými profesory nebo Doolitly je tohle skvostné a velmi zábavné. Potěší vedlejší role týpků ze smrtonosné pasti 2 nebo démonického Earla Jonese, který byl nezapomenutelným záporákem v Conanovi a S.L.Jackson samozřejmě, kterého jsem poznal až po letech. ()

Elanornegra

Pre mna najlepsi vykon Eddieho, perfektna comedy, najlepsie situacie prichadzaju hlavne prichodom do USA, postupom casu to mierne upada, kazdopadne lahko stravitelny film pre hocikoho, 75% ()

jumptheshark

Doporučuje deset z deseti uživatelů sociální sítě BlackPlanet! :) Pravdou je, že v tomto případě téměř ryze černošské obsazení není na škodu - film se zčásti odehrává v Africe, zčásti v newyorské čtvrti Queens, která je podobně jako Harlem nebo Bronx proslulá početnou afroamerickou populací. Navíc si tentokrát tvůrci odpustili rasistické narážky na bělochy... Většina komických situací je postavena na sžívání se s neznámým prostředím z pohledu hlavních dvou hrdinů. Ústřední postavu prince ztvárnil Eddie Murphy, kterému zdatně sekunduje Arsenio Hall jako jeho sluha. Oba si přitom střihli i několik dalších vedlejších rolí, přičemž v některých z nich jsou díky skvělé práci maskérů doslova k nepoznání... Celkově vzato se vedle prvních dvou dílů Policajta z Beverly Hills a Záměny jedná o jeden z nejlepších filmů Eddie Murphyho. ()

Oxytocin

Za mě nejlepší černošská komedie (pro převahu herců a hereček tmavé pleti a někdy i jiný druh humoru) a jedna z nejlepších komedií z USA vůbec. Prvních 20 minut přežijte, kdy si řeknete WTF, na co to koukám. Pak však přijdou hlášky a scény, které si lidé znající tento film ihned spojí. ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)