Paříž 15:17

• USA The 15:17 to Paris (více)

V podvečer 21. srpna 2015 svět v němém úžasu sledoval oznámení v médiích o zmařeném teroristickém útoku ve vlaku Thalys #9364 na trase do Paříže – pokusu o teroristický útok zabránili tři odvážní mladí Američané cestující po Evropě. Film sleduje životní příběhy těchto tří přátel, od jejich dětských, přes hledání svého místa v životě, až po sérii málo pravděpodobných událostí vedoucích k útoku. (Vertical Entertainment)

majo0007

Najhorší Clintov film v kariére, alebo ako sa chlapci s IQ tykve v škole flákali, k strýčkovi Samovi do armády nastúpili a vlak spasili... Inými slovami, ak chcete natočiť neodškriepiteľne hrdinský čin ako frašku, toto je ukážkový príklad. ()

Johnny.ARN

Clint to režíruje tak svojsky. Spočiatku možno budete hromžiť, prečo toto a hento, ale v konečnom dôsledku si uvedomíte, že natočiť celovečerný film len o útoku vo vlaku tak ako sa stal bolo nemyslitelné. Pokial by tam nehral Neeson, vtedy sa to dá. Rozhodne je to ale pozeratelné, gradujúce a vôbec mi nevadilo, že chalankovia sú skutoční hrdinovia a nie herci. Aspoň to bolo prirodzené. A veď ani nemali čo hrať, takže v pohode. Terorizmus je zlo a my sme počernejším vymeteným bradáčom otvorili dvere. Tak teraz sa nečudujme. 3 z 5 ()

Lachtaan

Tohle není typický příklad znamenité Clintovy práce. Tohle rozhodně není konkurence megalomanským projektům jako je Million Dollar Baby, Gran Torino nebo American Sniper. Tohle je netradičně pojatý životopisný příběh, doslova věrně mapující skutečnou událost, která se i skrze svůj malicherný význam oproti jiným teroristickým útokům během posledních let zajisté zapisuje do společné historie Evropy s USA. Tři mladí perspektivní muži a jeden zcela nečekaný čin, který by šel považovat pouze za zpestření jejich vysněné evropské dovolené. On je ale ovšem tím aktem, kvůli kterému se režisérský vévoda jménem Clint Eastwood o něm rozhodl svéhlavě natočit vlastní snímek. Všechno do posledního střípku pojal takovým způsobem, jaký zde nikdy prozatím nebyl, pokud mluvíme o dramatech natočených podle opravdových příběhů. A dnešní lidé jsou zhýralé ovce, jež si nepřipustí menší experiment ve filmové sféře a pozoruhodnou jednohubku jako je právě 15:17 to Paris zhola bezvýznamě shodí do tak šílených čísel. Pokud film “hejtíte” jen pro jeho údajně přebytečné natahování od samotného dětství hlavních protagonistů, zjevně váš mozek ještě nedokáže vnímat důležité paralely, vázající celý průběh snímku dohromady. ()

oveckaoa

Film má 94 minut i s titulky z toho 30 minut sledujeme jak mají jaké malé děcka problémy ve škole 30 minut jak mají 2 z nich ´´úspěchy,, v armádě ten třetí je asi nefachčenko jelikož není zde ukázané, že by vůbec něco dělal a zbývajících 34 minut jak jezdí po Evropě na výlety. V těch 34 minutách je ukázán i ten útok zhruba 10 minut . Z hlediska filmového mě to příjde jako zbytečné něco takového natáčet prostě byly ve správný čas na správném místě a měly štěstí nic více nic méně. Těchto případů je a bude určitě i více, ale točit o tom film za moc úžasné nepovažuji. 2 hvězdy za téma a scénu na té diskotéce kde hrál Avicii jinak ani prd. P.s. těch 54 procent je těžký úlet hold bohužel žijeme v době kdy jméno režiséra nahazuje plusové body natáčet to někdo jiný tak to má kolem 40 procent a méně což si to zaslouží. ()

drake31

The 15:17 to Paris nie je až tak zlým filmom ako sa môže javiť z môjho hodnotenia. Úvod kde sme sa zoznamovali s detskými verziami našich hrdinských protagonistov bol fajn a nemal som pomerne veľa výhrad. Áno, chalaniská budú potrebovať viacej skúseností s herectvom, no prítomnosť tuctu známych hereckých tvári pomohla, a ja som sa cez to dokázal preniesť. Tréningová sekvencia bola taktiež fajn, no v momente ako sa naší hrdinovia vydali na road trip všetko šlo do kelu. Oceňujem gesto a myšlienku ponúknuť týmto pánom ukázať ako to bolo vo (filmovej) skutočnosti, no na druhú stranu, mnohokrát som sa cítil akoby som sledoval kultovú záležitosť The Room. Road trip sekcia filmu len zvýraznila ako títo páni nedokážu hrať (aj keď majú charizma), a čo je ešte horšie, scenár či réžia im taktiež nijako nepomohli zakryť tieto nedostatky. Rovnako počas tejto časti filmu, ma absolútne nezaujímalo čo sa vo filme deje, lebo koniec koncov, okrem pár slovných výmen, koniec filmu by nebol nijako ovplyvnený či nám ukázal niečo vďaka čomu by som sa k týmto postavám viacej upnul. Finálna sekvencia vo vlaku je dobre natočená, ale keďže neviem presné detaily ako to všetko prebiehalo, niektoré veci mi prišli extrémne podivné ... Chápem, že útočník bol znehybnený, adrenalín stále prúdi krvou, no vážne by niekto zobral tú AK-47 a šiel povedať ostatným, že je všetko v pohode, a kompletný cudzinec potom povedal "He's a good guy." potom ako ho poprosili o malú pomoc, ktorú by azda urobil každý, a až potom rozložil tú AK-47 na tie najmenšie a najnepoužitelnejšie súčiastky? Just sayin'. Tento film by som prijal omnoho lepšie keby to bol hodinový televízny film, takto mi je ťažké nebyť prílišne kritický. Od Clinta by som čakal viacej, i keď neviem čo by to viacej malo byť. ()

Sany33

Rukopis Clinta Eastwooda je v jeho filmoch veľmi ľahko rozpoznateľný. Vždy je z jeho príbehov cítiť snaha vyrozprávať príbeh o hrdinstve. Nie o hrdinstve ako jednorazovom čine ale ako o vrodenej vlastnosti niektorých ľudí. Takými ľuďmi boli aj Ray, Alek a Anthony o ktorých je celý tento príbeh. O ich ceste naprieč Európou a o ich hrdinstve. Najviac si cením na filme to, že je podľa skutočných udalostí a že si hlavné úlohy v ňom strihli aj hlavný protagonisti. ďalej sa mi páčilo, že sa film neupjal iba na incident z roku 2015, kedy trojica mladých muži zabránila atentátu vo vlaku ale mapuje aj všetko pred tým čo tomu predchádzalo. Je to príbeh zo života a teda sa ho snaží podať realisticky bez pozlátka to je ale niekedy na škodu lebo film začína po chvíľke nudiť a veľmi podarené finále, ktoré síce vie dostať z človeka správne emócie nezachráni dej ktorý mu predchádzal. 56% ()

Tft

Eastwoodovi už asi na dobro hráblo. Nejdřív bych chtěl říct, že neupírám Aleku Skarlatosovi, Anthonymu Sadlerovi a Spenceru Stoneovi jejich hrdinský čin, právě naopak. Ovšem snaha Clinta Eastwooda tuhle jejich záchranu vlaku oslavit, se tady naprosto minula účinkem. Povedl se mu naprostý opak a to z nich udělat naprostý debily. Nechat je totiž jako chudáky hrát ve filmu o svém vlastím životě, přičemž do té doby neměli s herectvím žádnou jinou zkušenost, to je spíš trest, než pocta. Chudáci se snaží co jim síly stačí, ale jejich herectví dosahuje místy úroveň The Room, díky tomu 90% filmu nejde brát vážně. Beru to jako naprosto nepochopitelné selhání Eastwooda, tenhle průšvih jde čistě na jeho bedra. S přehledem nejhorší film jaký kdy natočil. Vůbec mi nejde do hlavy jak někdo může natočit Grand Torino, Million Dollar Baby nebo i nedávné Sully a pak se vytáhnout s touhle naprostou amatéřinou. Filmy podle skutečných událostí jsou specifická disciplína a pro mě jeden z nejtěžší filmových žánrů, Eastwood tady ukázal, že už je možná čas na důchod. Tady to totiž projel na všech čárách. Film je zajímavý možná tak 5 minut, kdy dojde ke skutečnému útoku ve vlaku, zbytek filmu je naprosto zbytečný. Naprosto tupý příběh, který je naprosto tupě odvyprávěn, celá část o tom jak tři kamarádi zamlada rebelovali a obdivovali vojáky je úplně zbytečná a dala by se zkrátit tak na 10 minut. Jejich následný výlet po Evropě, kdy si Eastwood myslí, že selfie stick je zbraň každého správného amerického hrdiny je tak trpná, že mi bylo hloupě za všechny zúčastněné. Průšvih na všech frontách, kdyby se z toho aspoň dala dělat sranda jako z The Room, ale na tomhle je nejhorší, že je to myšleno naprosto vážně. 20% ()

JohnSmith

Clinte to jako vážně? Samotná událost ve vlaku se odehraje během pěti minut. Ostatní je životní příběh tří mladíků, teda respektive jednoho z nich a je to naprosto o ničem. Jasně, ono natáhnout příběh do devadesáti minut muselo dát fušku, ale udělat z toho takovouhle nudu, to snad ne. ()

Jaro.Krafcik

Zbytočný začiatok z detstva, Eastwood asi nevedel ako začať. Potom tradičný výcvik a nakoniec cestovanie kamošov po Európe. Musím spomenúť aj detaily ktoré sa mi páčili, napríklad skvelá hudba od zosnulého Aviciiho a dres Bayernu. Film je však priemerný avšak klobúk dole pred nehercami ktorí si to na vlastnú kožu zažili a ešte aj dokázali hrať vo filmovom spracovaní, ale predsa peniaze sú peniaze. 3* ()

drackula

Oceňujem odvahu obsadiť nehercov. Niektoré pasáže - turistické - boli ale neskutočné utrpenie. Čakal som, že viac sa bude riešiť samotný útok, avšak ten je až záverečná bodka. A je to dobre. Príbeh je sympatický, ľudský a vo finále som bol spokojný. 70% HBO GO ()

luksky

Film který stačí vidět 15min před koncem...jinak životopis hrdinů, který není ničim zajímavý.. Za mne hodně velké zklamání ()

ilonaho

Autentické dokudrama pokračující v Eastwoodově poctě v duchu zimbardovského Heroic Imagination Project/Stand-by heroes... ()

LexBarker

Je otázkou, zda-li by pomohlo, kdyby Clint obsadil film skutečnými herci. Příběh sám o sobě neunese delší stopáž než nějakých 20 - 30 minut, raději bych se na něj díval v rámci nějakého povídkového filmu o terorismu, ale Clint je natolik zručný režisér, že si s tím poradil celkem dobře. Z minima vykřesal maximum, což na tři hvězdy stačí... Co se týká IQ hlavních hrdinů, beru to tak, že člověk nemusí být zrovna génius, nebo být v životě extra úspěšný, aby dokázal čelit násilí, aby prokázal statečnost, která tak často chybí třeba právě těm intoušům, co vše pak s křížkem po funuse kritizují. ()

kenkaku

Tak tohle bylo opravdu zlé... Přemýšlím, jestli jsem od Eastwooda viděl horší film nebo ne. Asi jediným plusem této rekonstrukce je, že hlavní postavy hrají samy sebe. Tedy můžeme věřit, že opravdu asi takhle to nějak bylo. Za sebe si ale říkám... no a co? za hodinu a půl života to nestálo ani omylem. ()

MartinS96

Podle většiny udělal Eastwood masivní chybu, když do role tří hlavních protagonistů obsadil herecky nezkušené, přímo daného incidentu zúčastněné muže. Já s tímto faktem neměl žádný problém, naopak mi přijde sympatické nechat je zahrát si sami sebe. Když pominu první část, ve které jsou obsazeny mladé herecké naděje, není ve filmu zřejmě jediná herecky náročná chvilka, u které by byla jejich topornost do očí bijící. Rozhodně je dobře, že Clint nepřepálil stopáž, a i když je druhá třetina filmu prakticky o ničem stále si držela mou pozornost. Do té doby jsem byl přesvědčen o spokojené šestce, za závěr dávám ještě o bod víc. „I don’t know, man, do you ever just feel like life is just pushing us towards something, like some greater purpose? " 7/10 ()

sedm.1

V případě tohoto snímku mě Clint popravdě řečeno docela převezl. Nikdy si totiž dopředu nezjišťuji nějaké výrazné podrobnosti o žádném z filmů, které chci vidět, jenže většinou se prostě ke mně nějaké ty náznaky dostanou, no a podle všech indicií k této podívané jsem očekával drama o teroristickém činu v jedoucím vlaku. Tyto indicie byly ovšem zcela mylné, neboť tento Eastwoodův kousek je o partě tří kluků, o jejich dospívání, vývoji charakterů a přátelství, kdy se jen tak mimochodem při posledních pár minutách filmu přimotají k jisté události, ze které vyjdu jako hrdinové. Ehm, pokud bych měl tedy začít oním hrdinským činem, tak pokud se to stalo skutečně tak, jak to zde zpracoval pan režisér, tak to ovšem nebyl hrdinský čin, ale čistá sebevražda, jen s tím, že hlavní hrdinové měli kurevskou kliku. To jen tak na okraj, kdo uvidí, pochopí, každopádně celá ta teroristická akce mi přišla strašně naivní, a i když šlo samozřejmě v tu chvíli o životy spousta nevinných lidí, tak jako látka pro celovečerní film to bylo velice chabé. Čehož si byl ovšem zřejmě vědom i sám Eastwood a proto naprostou většinu času věnoval právě dospívání oněch chlapců. OK, ovšem zde nastává další zásadní problém. Ono ani to dospívání těch tří hrdinů nebylo zrovna nějak zajímavé, vybočující, zábavné, výrazné, prostě jakkoliv vzrušující. Zkrátka tři kluci, co chodili do školy, a kdo ne, že jo, 25 minut pryč, hledají si práci, a kdo ne, dalších 25 minut fuč, jedou do Evropy a cestují po památkách, pane jo, dost „ojedinělý“, 30 minut v řiti, no a pak nastoupí do vlaku, tam se jim díky šílenému štěstí podaří zpacifikovat jednoho ozbrojeného magůrka, 5 minut za námi a závěrečná pětiminutovka je věnována srdceryvnému projevu francouzského prezident, jak všichni máme držet při sobě. Omlouvám se tedy, že jsem vlastně prozradil veškeré dění, co se tu za tu hoďku a půl stane, ale musel jsem poukázat, jak velmi moc prázdný celý ten snímek je. O jak moc nezáživnou, pomalou a nevýraznou podívanou vlastně jde. Tohle se fakt nepovedlo, za mě upřímně ztráta času, bez jakýchkoli emocí, dramatizace, zájmu, takže opakuji, jedná se o skutečně naprosto prázdný film! ()

James87

Nic, nic, nic a potom něco ve vlaku. Nemůžu se ubránit dojmu, že dva profesionální vojáci se nezachovali úplně profesionálně. Vyběhnout proti samopalu je fakt blbost, nezabil ho jen proto, že se mu zasekla nábojnice. Potom ho tam mordujou jako ve školce a kravatu mu né a né nasadit. Zpacifikovat ho se jim vůbec nedařilo. Takové chování bych třeba čekal od učitele hudebky a hráče kuliček v důchodu, ale od nich by to byla statečnost, od vojáků to byla neprofesionální statečnost s velkou klikou. Přiznávám se, že nechci, aby se mi někdy něco takového přihodilo a ani někomu jinému. ()

Lukoboss

Clint má tyhle témata rád, jak se z obyčejnýho člověka stane hrdina, hodně se to v jeho filmech objevuje. Ale tady je bohužel tak zoufalej scénář, že ani ruka zkušenýho barda za kamerou to nezachrání. Navíc vyprávění od dětství, kdy je nám předkládáno, že to byli největší darebáci na škole, zároveň outsideři, a přesto se z nich stali hrdinové ocenění státním vyznamenáním, mě vůbec nechytlo. První hodina filmu je k uzoufání nudná a o ničem, máme se asi s klukama "seznámit a sblížit", nicméně jsem měl pocit, že to nefunguje. Pak přijde akce ve vlaku, kdy selže samopal, z pistole vypadne zásobník a náš hlavní týpek může využít všechno, co se učil při výcviku. To, že C. Eastwood obsadil opravdu ty samotný kluky a ne herce, to považuju za dobrej nápad (nějak mě to tam nerušilo) a hlavně je to pro ně určitá pocta a jakejsi "bonus" k tomu ocenění. Ale obecně se Clint s tímhle počinem netrefil. ()

PF 2018

PF 2018