Když v odlehlé části Ruska zaujme mobilní odpalovací rampa s raketou SS-50 palebné postavení, rozhodne americká vláda vyslat na místo tým špičkových agentů, kteří by ji zneškodnili. Je rozhodnuto vyslat současně dva agenty, zcela postradatelné a nic netušící, kteří mají upoutat pozornost sovětské kontrarozvědky. Vybráni jsou poněkud roztržitý šifrant Austin Milbarger a sebevědomý Emmett Fitz-Hume, kteří se dokázali ztrapnit už během kvalifikačních testů. V domnění, že uspěli a jsou na prahu úžasné kariéry, podrobí se náročnému výcviku. Nakonec jsou shozeni na území Afghánistánu, kde okamžitě padnou do rukou ruských agentů. Bystrý a vzdělaný Austin odhalí léčku a oběma se podaří uprchnout, ovšem jen proto, aby padli do rukou afghánských mudžáhidů. Během dalších bláznivých dobrodružství zjistí, jaký byl vlastně jejich úkol, ale navíc se po smrti jednoho z agentů nečekaně stanou jedinou nadějí na záchranu světa... (TV Nova)

teltri

Ach to je klasika s pohodakom Chavy Chaseom. Milujem spionazne filmy. Videl som to v zlatej ere americkych komedii, ktore davala TV Markiza koncom 90tych rokov. ()

Stejšn

Sranda, bez křečí, pitvoření, fekálního humoru a trapáren. A na orbitu dokonce uvidíme krátkou práci mistra Harryhausena. ()

Metal.God

Austin je určitě sympatičtější postava než Emett, ale Chevy Chase je zase sympatičtější herec. Emett, který nic neumí se na zkoušky nepřipraví a pak se snaží všemožně opisovat. Z toho je problém, do kterého Emett zatáhne i Austina, chytrého dešifrovače. Emett po celý film Asutina využívá a vše nechává na něm. Celý film těží z klišé o Rusku a Americe. Arogance Američanů proti hrozbám Rusů. Příběh se dá rozdělit na části Test, Výcvik, Pakistán a Rusko a všechny jsou plné vtipů. Malým záporem filmu je, že je přeplněný reklamami. Ale například u Pepsi je to celkem vtipné. Scéna na konci, kde Austin řeší jak odklonit raketu je asi nejlepší. ()

VincK

U tohoto filmu si dávejte velký pozor na dabing. Jedna verze dělá film skutečně opravdu zábavný, ale verze druhá dělá z filmu absolutní trapnost. Takže pokud už na začátku filmu neuslyšíte překlad „Tomatového esa" užijete si 102 minut skvělé zábavy. ()

Leffi

Chevy Chase a Dan Aykroyd. Spojení, které v tomhle filmu funguje na výbornou a vždycky, když to vidim, tak se příjemně bavim. Však, aby ne, když dílo vzniklo v době, kdy se filmy ještě dělali s jistou dávkou preciznosti a v případě komedií i nadsázky. ()

O_Peki

Dva z nejlepších komediálních herců pohromadě. "Doktore, doktore.........doktore, doktore..........doktorko, doktore. Hodně dobrá komedie přesně dle stylu doby svého vzniku. ()

Stuart6

Jedna z nejlepších komedií 80. let. Viděl jsem ještě na VHS a neskutečně jsme se u toho bavili. Spousta hlášek a perfektní výkony dvojky Chase - Aykroyd. "Chlapci, nebylo by mi hanba muset vás zabít" :-) ()

Aidina

Ta představovací lékařská scéna nemá chybu: ..." Doktore? .... Doktore.... Doktore?..... Doktore.... Doktorko? ". Taková blbůstka, ale jak pobaví:-)) ()

zigy

Mám slabost pro Chevyho Chase, a tady se skutečně vyblbnul. Svého parťáka Dana Aykroyda jednoznačně zastiňuje. Chevyho tady nezvykle dabuje Heřmánek, a ačkoliv jej mám moc rád, zrovna na Chevyho se víc hodí Oliva. Nejlepší scény jsou k vidění v rámci výcviku agentů, to je úplně jak v Monty Pythons. Ke konci už trochu dochází dech a nápady, ale z filmu tak moc čiší dobrá nálada a chuť dívat se na život s nadhledem, že čtyři hvězdičky si film rozhodně zaslouží. ()

Muf911

Ptákovina asi na úrovni Policejní akademie. V dnešní době už zas tak moc nepobaví, i když synovi se to jako jeden z prvních dospěláckých filmů líbilo. ()