Jestli funguje ve filmech něco víc než záběry výcviku nebo tréninku, pak opravdu nevím co to je. v Bondovkách zbožňujeme když Q představuje vychytávky, v Rockym se těšíme na vybíhání schodů a rány do břicha při sedlezích a mohli bychom si tu vzpomínat dlouze a dlouze. Landis to ví moc dobře také a tak nechal Chase a Aykroyda projít nejtěžším špionským výcvikem a uznejme že v jejich podání se jedná o ohromnou legraci. Když jsou pak nasazeni do akce, prožíváme s nimi jednu šílenou situaci za druhou, která vrcholí Chevyho obvyklým sblížením s první pohlednou ženou, která je nablízku, naštěstí si Dan poradí a najde si svojí špionku. Špioni skvěle konkurují všem žánrovým filmům svými dobrodružstvími a navíc dodávají ohromnou dávku humoru.(11.9.2010)

Komedie,která patří mezi mých TOP10.....Jedna vtipná hláška za druhou,originální námět,dvojice herců u které to jinak ani dopadnout nemohlo,to vše dohromady udělalo,že dávám "pouhých"pět....a taky za originální vyjednávání s partou Ninju...vytáhnout fotku"To je má sestra,všichni jí můžete mít" :-)))(18.7.2007)

Až se jednou budu chtít stát agentem s povolením okamžitě zemřít, tak se vydám ve stopách Fitz-Humea s Millbargem na komplexní několikahodinový výcvik a pak hned hurá do akce. Jen bych se nerad dočkal situace, kdy bych při svém mučení zjistil, že neznám cíl své mise. To by byl neskutečný trapas. Ovšem sledovat tyhle dva idioty, kterak si v práci jezdí na velbloudech, operují, sexují a jen tak mimochodem vyhrávají studenou válku, pro mne bylo a je neskutečně zábavné. Комите́т Госуда́рственной Безопа́сности mi to snad nebude mít za zlé.(22.3.2015)

Z americké produkce moc dobrých komedií není. A já jsem spíše na francii co se týká humoru. Ale pokud někdo přistoupí na tento styl humoru a částečně si uvědomí v jaké době byl film točen je to neskutečná komedie. Která byl ovšem bez hlavního dua Chase Aykroyd byla poloviční. Scéna kdy píšou test nebo operují tlusté střevo je to nej!(17.8.2007)

To jsou ty nostalgie z mládí, kdy jste se něčemu smáli, až jste se za břicho popadali a po dvaceti letech zjjistíte, že jsou v tom filmu jen dva tři maximálně čtyři dobré vtípky (test, výcvik, doktore, doktore, doktorko...). Chevy Chase mi už tehdy připadal strašně trapný, nikdy jsem mu nepřišel na chuť, naštěstí to Aykroyd v klidu utáhne sám. Vždycky mi taky strašně sympatická přišla ta ruská hlídka u jaderné hlavice (opravdu nosily sovětské vojandy takové sexy spodní prádlo? :-) ).(11.1.2014)

• - Dan Aykroyd řekně ruskému agentovi: "Chem men'she znaesh', tem lushche." Význam věty v překladu je: „Čím méně víš, tím lépe“. (HellFire)

• - Film byl inspirován slavnými road movies Boba Hopa a Binga Crosbyho, což vysvětluje cameo Boba Hopa. Těchto necelých 30 vteřin je posledním momentem, kdy se Hope objevil na filmovém plátně. (HellFire)

• - Vanessa Angel a její filmový debut. (Elwanelyn)