Špióni jako my

• Austrálie

• Kanada

Komedie

USA, 1985, 102 min

Chevy Chase a Dan Aykroyd jsou jako parťáci fajn, jen by si jejich postavy zasloužili víc hlášek a gagů. Některý gagy ale fakt vyšly (opisování, operace apendixu). Nicméně si myslim, že tvůrci nejspíš sázeli víc na určitou špionskou nadsázku než na salvy smíchu u diváků. Kromě pár povedenejch vtípků mě ještě potěšily slušný akcní scény. Standardní akční buddy komedie z osmdesátejch let na jedno zkouknutí, která neurazí, ale ani nijak zásadně nenadchne.(31.8.2012)

Pěkná komedie z konce studené války. Emmett (Chavy Chase)a Austin (Dan Aykroyd) jsou v mnoha ohledech sympatičtější a zabavější než agent 007 James Bond. I příslušnicí sovětského raketového vojska jsou sympatičtí a třeba jedna z nich je i až andělský pěkná ( Vanessa Angel). Jen ze slov generála Slineho jde i více po 20 letech trochu mraz po zádech. Protiraketový štít je taky originalně zobrazený!;-)(17.4.2010)

To jsou ty nostalgie z mládí, kdy jste se něčemu smáli, až jste se za břicho popadali a po dvaceti letech zjjistíte, že jsou v tom filmu jen dva tři maximálně čtyři dobré vtípky (test, výcvik, doktore, doktore, doktorko...). Chevy Chase mi už tehdy připadal strašně trapný, nikdy jsem mu nepřišel na chuť, naštěstí to Aykroyd v klidu utáhne sám. Vždycky mi taky strašně sympatická přišla ta ruská hlídka u jaderné hlavice (opravdu nosily sovětské vojandy takové sexy spodní prádlo? :-) ).(11.1.2014)

Docela milá blbost z doby, kdy Amíci byli s mudžahedíny kamarádi. Bez Chasea a Aykroyda by to zřejmě tak dobře nefungovalo. K velmi vydařeným scénám patří ta vítací a představovací s fešnou doktorkou "Doctor." "Doctor." , a pak operace, kterou provádějí dva "špičkoví" chirurgové před zvědavými diváky. Poprvé se to ke mně dostalo za socíku na VHS v krabici s výmluvným popiskem "Špióni nás mají rádi" .(5.5.2011)

• pakobylka

Dílem nadprůměrně komické ... a dílem nadprůměrně trapné. Hra na humor, jejímž prioritním úkolem je zařídit všeobecné veselí - a moc se přitom neunavit. O to víc překvapí finále, které vás bez varování katapultuje až někam ke čtyřem hvězdám. Bohužel s ohledem na předchozí dvouhvězdičkové trápení vás neočekávaná euforie záhy opustí a s povzdechem se vrátíte zpátky na zem. Při aplikaci prostých matematických zásad by celkové hodnocení vycházelo na čisté 3*, jenomže kvalitu filmu nelze posuzovat jenom za pomoci přesných a nezpochybnitelných početních operací ... 2,5*(13.1.2014)

• - Film byl inspirován slavnými road movies Boba Hopa a Binga Crosbyho, což vysvětluje cameo Boba Hopa. Těchto necelých 30 vteřin je posledním momentem, kdy se Hope objevil na filmovém plátně. (HellFire)

• - Titulní píseň se stejnojmenným názvem složil a nazpíval Paul McCartney. (kosticka7)

• - Chevy Chase vzal roli ve filmu, která byla původně určena pro Joe Piscopa. (Elwanelyn)