Když v odlehlé části Ruska zaujme mobilní odpalovací rampa s raketou SS-50 palebné postavení, rozhodne americká vláda vyslat na místo tým špičkových agentů, kteří by ji zneškodnili. Je rozhodnuto vyslat současně dva agenty, zcela postradatelné a nic netušící, kteří mají upoutat pozornost sovětské kontrarozvědky. Vybráni jsou poněkud roztržitý šifrant Austin Milbarger a sebevědomý Emmett Fitz-Hume, kteří se dokázali ztrapnit už během kvalifikačních testů. V domnění, že uspěli a jsou na prahu úžasné kariéry, podrobí se náročnému výcviku. Nakonec jsou shozeni na území Afghánistánu, kde okamžitě padnou do rukou ruských agentů. Bystrý a vzdělaný Austin odhalí léčku a oběma se podaří uprchnout, ovšem jen proto, aby padli do rukou afghánských mudžáhidů. Během dalších bláznivých dobrodružství zjistí, jaký byl vlastně jejich úkol, ale navíc se po smrti jednoho z agentů nečekaně stanou jedinou nadějí na záchranu světa... (TV Nova)

El Loco

Zástupca americkej komediálnej scény 80-rokov minulého storočia. Žiaria v ňom hviezdy známe zo Saturday Night Live Chevy Chase a Dan Aykroyd. Vlastnou neschopnosťou sa títo dvaja - americkí špióni - dostávajú do rôznych prekérnych situácií, ale pomocou svojej pohotovosti a hlavne šťastia sa z nich vždy dostanú. Nakoniec sa im podarí zbaliť krásne kočky a zachrániť svet pred 3.svetovou vojnou. Proste klasika. ()

Kingjiri

Chevy Chase a Dan Aykroyd jsou jako parťáci fajn, jen by si jejich postavy zasloužili víc hlášek a gagů. Některý gagy ale fakt vyšly (opisování, operace apendixu). Nicméně si myslim, že tvůrci nejspíš sázeli víc na určitou špionskou nadsázku než na salvy smíchu u diváků. Kromě pár povedenejch vtípků mě ještě potěšily slušný akcní scény. Standardní akční buddy komedie z osmdesátejch let na jedno zkouknutí, která neurazí, ale ani nijak zásadně nenadchne. ()

kowalski

Z americké produkce moc dobrých komedií není. A já jsem spíše na francii co se týká humoru. Ale pokud někdo přistoupí na tento styl humoru a částečně si uvědomí v jaké době byl film točen je to neskutečná komedie. Která byl ovšem bez hlavního dua Chase Aykroyd byla poloviční. Scéna kdy píšou test nebo operují tlusté střevo je to nej! ()

ClintEastwood

Parádní špionská komedie, s dokonalou ústřední dvojicí slavných komiků 80. let. Chase a Aykroyd projdou neskutečně zábavným výcvikem (pro diváka) a pustí se prakticky nevědomky do dobrodružství, které může v případě úspěchu znamenat záchranu světa. Vtipné hlášky, atraktivní lokace i nádherné ženy. A těch cameo rolí... Špiony mám fakt rád a je škoda, že nejsou častěji v televizi. Mohu doporučit. ()

peetrejr

Snaha o komédiu je márna. V tomto filme som sa 3x zasmial, že komédia! Rozumiem že kedysi boli takéto "komédie" v móde, lenže pre mňa ako fanúšika bláznivých komédii je toto nepostačujúce. Zápletka tohoto filmu sa nemôže volať ani zápletka, pretože dej len tak lieta vzduchom bez väčšej príčiny. Z tej doby som už videl dosť filmov na to (a ešte veľa komédii), aby som mohol kritizovať. Herci sa snažia byť vtipní, robiť divné grimasy, lenže pokiaľ svoju tvár máte ohýbať tak by ste mali navštíviť Jima Carreyho. Príbeh dvoch agentov alebo hocijakej dvojice je už opozeraná rozprávka (Blbý a blbší...). Oddychovka to je, lenže nie je to typ oddychu pri filme aký si ja predstavujem. ()

• Film byl inspirován slavnými road movies Boba Hopa a Binga Crosbyho, což vysvětluje cameo Boba Hopa. Těchto necelých 30 vteřin je posledním momentem, kdy se Hope objevil na filmovém plátně. (HellFire)
  • Vanessa Angel a její filmový debut. (ČSFD)
  • Titulní píseň se stejnojmenným názvem složil a nazpíval Paul McCartney. (kosticka7)