První očista

• USA The First Purge (více)

Přežít dvanáct hodin, během nichž pro vás nehnou prstem ani policajti ani záchranáři. To je cíl potenciálních obětí Očisty. Ti ostatní tuhle noc chtějí využít k beztrestnému vybití agrese a vyřízení účtů. Dnes večer to bude poprvé. Co se stane, nikdo neví, ale hezký pohled to asi nebude. Úspěšná hororová série od mistrů hrůzy ze studia Blumhouse přichází po třech dílech se svou první kapitolou. Vláda původně naplánovala Očistu jako svérázný sociologický experiment. Aby na zbytek roku snížila úroveň kriminality pod jedno procento, vytipovala si jednu velkou městskou čtvrť, která by se kvůli míře zločinnosti mohla s klidem přejmenovat na „Peklo“, a v ní povolila zločin. Celá oblast je samozřejmě prošpikována kamerami a národ dostává zdarma zvrácenou reality show, která však diváky příliš nebaví, aspoň zpočátku. Byť je oblast plná nebezpečných gangsterů a zvrácených úchylů, nic moc se neděje, potenciální vrazi jsou moc ostýchaví. Organizátoři projektu „naštěstí“ počítali i s tím a mají metody, jak vlnu násilí zvednout do pořádné výšky. Stačí sem zvenčí poslat pár vyzbrojených propagátorů Očisty. Je jasné, že kdo tuhle noc přežije, bude jiný, než byl před pouhými dvanácti hodinami. Jako třeba bezohledný vůdce gangu, který dá před ochranou svého byznysu přednost svým sousedům, nebo dívka, zoufale v nočních ulicích hledající bratra, který se chtěl také „zapojit“. (Cinemart)

Sefik odpad!

Živná půda pro růst rasismu je nesporně pozitivní rasismus a zde bylo pole řádně pohnojeno. Pokud měl režisér nějaké trauma z dětství kvůli barvě pleti, měl o tam napsat knihu a nevylévat si svůj mindrák přes plátno. Byla to taková šachová partie - černí proti bílým. A kdo by si dovolil fandit bílým figurkám, byl by automaticky považován za rasistu. Takže černoši jsou vykresleni jako chudinky, oběti, které mají posloužit zrůdným choutkám bílých. Hlavní tmavý, kladný hrdina je takový místní vlk - drogový dealer rozsévající léta smrt v ulicích se zbrojním arsenálem sofistikovanějším, než mají oficiální ozbrojené síly. Právě on se postaví do čela odporu a mění se postupně téměř v beránka či anděla. Kdyby mu na konci filmu narostla křídla, asi bych se pro jednu hvězdičku rozhodl. Na druhé straně stojí árijsky čistá žoldácká armáda provokující násilí. Z amerických filmů jsme zvyklí, že ve všech amerických vojenských oddílech jsou z poloviny "neběloši", zde však žádného do služby nepřijal. Jak je to možné?Jak psal jeden uživatel - moc jsem se těšil, až očistím svůj disk od této účelově natočené sračky. ()

blondboss

Táto séria sa mi vryla pod kožu a vďaka unikátnemu nápadu som ju celkom žral. Tento prequel ju však kvalitatívne posúva výrazne dole. Okrem toho, že sa tu bavíme o vysoko rasistickom snímku (či už z pohľadu černochov, tak aj belochov), taktiež samotné režijné poňatie filmu je podľa môjho názoru katastrofálne. Totálny akčný výbuch bez akejkoľvek logiky či aspoň trošku emócií smerujúcich na diváka. Je to škoda, lebo fanúšik série by si rád pozrel, ako Očista vôbec začala, ale toto naozaj nevyšlo. 40 % ()

Dweep

Totálně vyždímaný téma + hafo negrů. Ani jsem se nevydržela koukat na celý film... Tu jednu hvězdu dávám víceméně ze soucitu, protože předchozí Očisty mám fakt ráda. ()

Wyorax

Další opice v režisérském křesle, co má komplexy z bílých. Bílí jsou jen ti zlí, černí jsou chudáci a ostatní barvy raději ani neexistují. Další rasistický film od černého režiséra. ()

Chromeskull

Co to jako mělo bejt? Naprosto nudnej shit, co nemá hlavu ani patu. Tohle si ani název Očista nezaslouží. Po 40 minutách vypnuto a už nikdy víc. ()

Nikolas__

První Očista je první očista která mě fakt ukrutně nebavila. Neberte mě špatně, pár hodně dobrých scén, fajn akčních pasáží a sympatických herců tu rozhodně bylo, jen nebyli zakotvení v dobrém scénáři. Čtvrtý díl je tak asi ten nejvíce zbytečný, následující film měl zabíhat do nápadů "co kdyby očista nefungovala", tenhle film má oproti tomu nadcházejícímu, mnohem sterilnější práci se scénářem a díky tomu tak nefungující příběh... Přitom se bylo kam posunovat, protože krom první dílu nebyly ty filmy žádná velká pecka, druhý díl byl pouze mírně nadprůměrný survival, kdežto závěr první trilogie byl podobný, avšak to byl pro změnu mírně nadprůměrný akčňák. Tenhle prequel byl moc slabý na to aby zaujmul něčím jiným než tím, jak to vypadá. ()

jsed odpad!

Nesiel som do kina s velkými ocakávaniami ale aspon vidiet nejaké dobré "maso"... Ale horsie sa to asi nedalo natocit... ()

MadyDollar

Je pěkný, že se poprvý v sérii přiblížili skutečnýmu chování lidí při Očistě, ale právě to udělalo tenhle díl asi nejmíň koukatelnej. Líbily se mi snad 2 scény, jinak jsem se musel hodně přemlouvat, abych se dodíval. Jo a nevím, jak ten ušák dostal takhle velkou roli, ale doufám, že se neuchytí, nedá se na něj dívat, hereckýho talentu moc nepobral. ()

kramatos

Správný název by měl být Purge the Negroes. Vcelku solidní řezničina, připomíná to ale klasické prostoduché černošské filmy, kde běloušů je co by člověk spočítal na prstech jedné ruky... ()

Kushina

Trochu pomalu se to rozjíždělo, ale nenechalo to dlouho čekat a začalo se pěkně řezničit. Na rozdíl od ostatních dílů, kde se řezničilo už od začátku, se mi líbil ten postupný progress. No dalo se z toho vymáčknout víc, ale jako akční krvák na večer dobrý. 60% ()

em.redrum

Já skutečně nechápu tu nenasytnost producentů... A je jedno jestli jde o tuhle sérii, nebo SAW apod. A je to pořád (furt) ten stejný princip. První díl je něčím novým, dvojka z toho těží. A pak to už jde do kopru zeleného... Ale nyní k filmu. Úvod celkem ušel. Následuje pak rychlopředstavovačka, abychom pochopili kdo je hodný a kdo zlý. A pak už jen nuda a nuda. Vzhledem k tomu, že postavy jsou jak přes kopírák z jiných filmů, nemám komu fandit... Asi možná Skeletonovi což je hlavní zaporák. Ale takhle by to asi být nemělo, nebo jo?? ()

HennessyVSOP

Debilnější akční film už skoro natočit nejde. Ale jenom skoro, protože pořád je to alespoň v žánru, tzn. je to akční. Jinak to samozřejmě zahrnuje veškerý debilní stereotypy akčních filmů od černí kluci vs. ku klux klan přes nekonečnou municí až po nespočet mrtvol poházených po scénáři. Stupidita. ()

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

09.07.2018

Nenápadná síla Marvelu spočívá v jeho dovednosti udělat ze svých sequelů ještě daleko úspěšnější filmy, než jak tomu bylo v případně prvních dílů. Tato pozoruhodná vlastnost se teď opět projevila na… (více)