Maniik88

Klasický Luc Besson. Je to pomerne svižné, akcia je dobrá, aj keď málo uveriteľná. 50kg modelka keby skončí na bodyguarda, tak ju proste zahodí ako zhnilú hrušku. Ale tá bitka v reštaurácii bola fakt dobre natočná, taká John Wicková bitka. Ale bitka v Atomic Blonde bola o čosi lepšia. Hlavná hrdinka ma moc nezaujala, ale Luke Evanc, Murphy a Helen Miren áno. Príbeh bol predvídateľný, ale časové skoky boli dobre zvládnuté, tak aby to do seba pozapadalo a nepôsobilo to rušivo. Za mňa v celku spokojnosť, taká fajn akčná oddychovka. ()

papadoce

Toto má Luc Besson už niekoľko krát za sebou. Takýchto Aničiek už natočil. Volali sa Nikita, Mathilda, Leeloo, Lucy, a tak ďalej a tak ďalej. Lenže ..... Luc vzal všetky svoje predchádzajúce chyby a filmové zlyhania a vytvoril úplne novú assassínku už bez nich. Najal tých najsprávnejších hercov (Murphy, Evans, Mirren, Luss), hudbu zveril profesionálovi (Serra), zvládol kameru (Arbogast), vyšperkoval každou ďalšou minútou scenár (Besson), pravdepodobne prestal šňupať (asi vzal loptu, nie ...) a naservíroval mi päť hviezdičkovú akčnú mlsaninu s jednou jedinou chybičkou, PG16. Toto chcelo nahotu, ale mimo tej som nenašiel slabú stránku. Malo to dokonalý spád, strih, ľahkosť, no a nebudem to tu ďalej velebiť, aj tak si to nezaslúžite. Proste zoberiem celých 8 EUR slovenských a kúpim si originál. Piracy is a crime. PS: Chcem nájsť taký park plný agentov. ()

mac000

Se "starým" dobrým Bessonem to jde od desiti k pěti. Neustálé časové skoky v ději nedodávají filmu atraktivitu, ale působí kontraproduktivně. Výjimkou je snad konec filmu, ale to už nemůže zachránit celkově rozpačitý dojem z tohoto "alčního trháku" (to už teda je Rudá volavka mnohem lepší) ()

BFG2000

Překousnete-li, že sotva 50 kg holka zmlátí klidně 30 chlapů za ráz, čeká vás neskutečná jízda. Perfektní film ve všech ohledech s brilantním scénářem, který je vždy o dva kroky před vámi. Tohle není žádná trapná komedie a tak s Bondem či MI nesnese srovnání. Ruské scény jsou chladné a špinavé a ten kontrast oproti Paříži je famózní. Focení vs. domácí hádka s přítelem. Úžasná autentická automobilová honička s ruskou policií. Pěstní souboje jsou lepší, než v novém Mortal Kombat, přestřelky zase na úrovni John Wick. Skvělé dialogy, perfektní herecké výkony všech "čtyř" hlavních postav. Tohle byla vážně pecka! ()

TaNya_

Chvílemi vypadal film dobře, jenže v některých scénách se tomu moc věřit nedalo, a to nemluvím jenom o tom, jak 50ti kilová holčina vyvázne bez zranění a za ní zůstane pěkná hromada mrtvých chlapů. Prostě film nezanechá žádný větší dojem a přitom prolínání časových rovin byl dobrý tah. Jenže ani tak to nestačí na víc než příjemný průměr, na který se hezky kouká a kde se nemusí moc přemýšlet. ()

Ex_Machina

Špionážna jednohubka s peknou neherečkou v hlavnej úlohe, na ktorú sa dobre pozerá a ktorá má slušný talent zahrať tento vydarený remake Brutálnej Nikity. Dej frčí ako splašený a to je dobre. Hlavná hrdinka je taký John Wick v sukni v kombinácii s Beth Harmonovou z Dámskeho Gambitu šmrncnutou modelingovým svetom. ()

wampyrelli

Je to zlatej důl klišé, to je první věc, co mě na tom fakt bavila. Takový to béčko na úrovni, co chce dostat odněkud někam, tak k tomu využívá jednouduchej charakterizace a dialogů á la Mortal Kombat. Je to stylizace, přijímám to. I stylizovaná akce mě baví. Je to takovej komiks s komiksovou polo-bohyní v hlavní roli. Je to stejně zkratkovitý a neuvěřitelný jako byly starý mýty a hlavní hrdinka, modelka, si to podává jako Marv v Sin City a málokdy proti ní stojí někdo na její úrovni... Kdokoliv do toho filmu jde s tím, že hledá realismus a "bla-bla-bla hubená holka nepřepere svalnatýho chlapa... bla-bla-bla, gun-fu není realistický styl boje", tak prostě nechápe tenhle typ příběhů. Bral bych víc podobnejch filmů, kde nemusim myslet na křehkost vlastního bytí a jak se vypořádat se smrtí Boha a nevim co. Od toho tu existujou jistý knihy - daleko chytřejší knihy, než co dokáže vyprodukovat partička rozumbradů od Disneyho nebo EuropaCorp nebo tak. ()

Joedas

Pěkná, svižná, docela sympatická podívaná, která si akorát občas zabrnká na divákovy nervy. Objektivně bych měl asi hodnotit níž, ale filmů s původním námětem jsem letos v kině viděl tak pět a stokrát radši na plátně uvidim sice ne dokonalou, ale pořád zábavnou Bessonovku, než dvacátý rychle a zběsile. ()

stephano

Besson si natočil Rudou volavku, příběh sice lehce roztahaný a choreografie soubojů nic moc, ale celkově je to koukatelný. Víc než Ruda volavka z toho nakonec vyšla Bondovka s topmodelkou :-) ()

Solverino

Šmankote, tak už zase ty nesmyslné pohádky pro velký kluky a holky... bože můj, sice slušně natočené (protože Besson), bohužel je utrpení koukat na Helen M. jak šišlá anglicky s retardovaným přízvukem o kterém si režisér myslí, že zní rusky... a vychrtlá štětko-fetka hopsá po place a mlatí chlapy 3x těžší jakoby nic, je neprůstřelná a má sílu jako robot... no jednou se to dá. Asi lepší ty animáky, ale nic moc nečekejte (malý prsa a nesympatickej ksicht). ()

miki68cz

Když se z Johna Wicka stane blondýna. Stejný nesmysl a přeťápnutá hloupost. Tady přidávám hvězdu za pěkný děvče. Jinak tenhle film doporučuji jen když nebudou dávat v kinech nic jiného. ()

DJ Kritik

Beson si spomenul na svoju Brutálnu Nikitu a urobil remake. A pre mňa veľmi vydarený. Už počas filmu pri jednotlivých rozprávaniach scén z iného pohľadu človeku napadne myšlienka a ten Luc to tam vzápätí dá. Ten vypočuje každého. Je to akčné, pozerateľné a nenudiace. Taká svižná akcia. Brutálna Nikita je skôr dramatická tu je to poňaté s ľahkosťou. ()

Hemlock

Po Rudé volavce tady máme další nebezpečnou klisničku a opět to bylo akční, sexy a pěkně v tempu. Co víc říct, mám prostě rád filmy, ve kterých si fetka veme koktejlky, nazuje podpatky a s každým, kdo jí příjde do cesty řádně vyjebe (a s některýma doslova). ()

jprmusic

Kdosi tady píše, že Anna je evropská vykrádačka filmů jako Lucy nebo Atomic Blonde. Úsměvné. No nic. Takže Luc vykradl sám sebe, jen to trochu zaktualizoval a přizdobil. Schodou okolností jsem viděl Nikitu asi dva dny před Annou a světe div se, Anna se mi líbila skoro víc. Ano, nemá Rena a ten origo look, ale bavily mě ty přeskoky v čase a hlavně netlačí tak na pilu ohledně vývoje hlavní postavy. Jo a Sasha je kus, to bez debat. ()

HEED

Ani ryba ani rak. Ale fušuje jím do řemesla jako žádná před tím. Narážím na pana Johna Wicka a Black Widow. Nejen že těmto dvěma akčním postavám zdatně sekunduje, ale svou mrchavostí je v lecčems i předbíhá. Luc Besson tohle vše drží hezky na uzdě a všichni si tak mohou film náležitě užít. Ta R-kovost už je jen třešnička na dortu a spolu s parádním devadesátkovým soundtrackem je to taková parádní směsice agentských filmů. No a koho baví Bourne, agent 007, mission imposible, John Wick a další podobné filmy, ten se nudit nebude. Ty časové flashbacky vůbec neruší a divák má stále přehled o ději. ()