MikeeTheory

Na filmy od Luca Bessona mám prostě slabost. Jinak si to neumím vysvětlit. Na rovinu totiž říkám, že věci, které mi jinde vadí, tady ne že přehlížím, ale já si je doslova užívám. U Lucy se hnalo vše do extrémnu, Anna zase ujíždí v překombinavosti. No a? ()

Evander

Když si odmyslím několik vysloveně debilních scén, tak mě Anna velmi mile překvapila. Je to sice opět trochu takový Girl Power film (1. nejvyšší představitel KGB by už jen z principu fungování této organizace nebyla žena ani v těch nejdivočejších snech zanícených feministek, 2. Anna mlátí zástupy agentů, vojáků a čeho se jí zrovna zamane na počkání a ti jen čekají, až na ně „přijde řada“), nicméně řekl bych, že zde spíše takovou nenásilnou formou a diváka to nijak neruší. Příběh je nakonec trochu překombinovaný a možná se v něm s poslední scénou i scénárista trochu ztratil, a tak to do sebe přestává celé zapadat tak, jak by si tvůrce přál. Nicméně všechno jsou to v tomto případě pouze drobné vady na kráse a pozitivní pocit po zhlédnutí filmu významně převažuje. Příběh je silný, rychle se vyvíjí, obsahuje řadu silných charakterů, ať již kladných či záporných, všudypřítomná akce nepůsobí nemístně, jako u mnoha podobných filmů, audiovizuální stránka asi málokoho urazí, herecké výkony všech hlavních protagonistů se mi líbily (např. Helen Mirren je ve své roli naprosto úžasná), a tak by se dalo ještě dlouho pokračovat. 78% ()

helloween93

Anna je zklamáním dvěma nepříjemnými fakty. Prvním z nich je, že Besson tímhle filmem vykrádá svoji Beutální Nikitu a druhým faktem a druhým smutným faktem je, že divák v rozmezí třech let vidí stejný film potřetí (Atomic Blonde, Red Sparrow) a už je to prostě nuda. Proto Annu diváci v kinech ignorovali, kdo by chtěl vidět další samoúčelně překombinovaný špionážní příběh v jehož naivitu nevěří ani scénárista, co ho napsal. Hlavní hrdinka naprosto bez charismatu. Co jediné mi zaujalo, byl ten zbylý cast (Murphy, Evans a Helen Mirren). 2* ()

yvona

Jako poměrně slušně zdařilá parodie to celkem ujde. Bylo-li tohle myšleno vážně, pak jedině "odpad". ()

mala_kea

Ani ryba ani rak. Ale fušuje jím do řemesla jako žádná před tím. Narážím na pana Johna Wicka a Black Widow. Nejen že těmto dvěma akčním postavám zdatně sekunduje, ale svou mrchavostí je v lecčems i předbíhá. Luc Besson tohle vše drží hezky na uzdě a všichni si tak mohou film náležitě užít. Ta R-kovost už je jen třešnička na dortu a spolu s parádním devadesátkovým soundtrackem je to taková parádní směsice agentských filmů. No a koho baví Bourne, agent 007, mission imposible, John Wick a další podobné filmy, ten se nudit nebude. Ty časové flashbacky dávají ten správný impulz, proč tam hodit čtvrtou hvězdu. ()

KOOHA

krasna jednohubka, bezelo to jak po masle. nerozumim proc to v kinech propadlo. pekna zabicka, doufam ze ji jeste uvidime v necem jinem ()

Johny M.

Lucy, Atomi Blonde, Red Sparrow... už tady toho bylo v poslední době docela dost. Sexy kost, nějaká ta solidní akce, podobnej námět... ()

Dogfish

Spíš než Nikitu mě to připomíná Johna Wicka v sukni. Opět kvalitní práce Luca Bessona, spousta mrtvol a neprůstřelný agent. Skvělá Helen Mirren. Dobrý film. ()

DAPDO

Ani nevím, kdy jsem naposledy pětkoval u akčního filmu. Anna si to ale u mě zaslouží, Besson po dlouhé době natočil něco, co mě vtáhlo do děje od začátku do konce. Ty překvapivý zvraty a posouvání děje zpátky k inkriminovanýmu momentu tomu hodně pomohly. ()

Dm1tr1j

Veľmi veľa časových návratov a plot twistov trochu zťažuje držanie prehľadu v deji. Inak je to ale celkom vlažne podané od veľmi známych a dobrých hercov. ()

Torgal

Besson sa s tým veľmi neserie keď vo filme odohrávajúcom sa v rokoch 1987-1990 má skoro každý mobil (videl som aj legendárnu Nokiu 3310), notebooky tiež vyzerajú ako z nedávnej minulosti a dáta sa kradnú na usb kľúčoch. Na kieho Boha zasadil ten film do tohto obdobia keď zvysoka kašle na dobovú techniku? No nič, poďme späť k filmu. Krehko pôsobiaca kráska Anna v ňom z(a)bije pár tuctov chlapov (toto je zrejme Lucov fetiš) a niekoľko krát otočí kabát KGB a CIA. Akcie je síce nečakane málo, ale je fakt dobre podaná (masaker v reštaurácii je zrejme najlepšia akčná scéna roka). Čo si ale mohol film odpustiť je neustále skákanie dopredu a dozadu v čase. Dopláca na to hlavne plynulosť rozprávania a v častých flashbackoch sa pomaly topil aj môj záujem o príbeh. Je v ňom pritom toľko dvojitých hier a podrazov, až to začínalo byť nechcene smiešne. Našťastie sa scenár vždy môže vždy o výživné vedľajšie postavy, medzi ktorými kraľuje Helen Mirren. 6/10 ()

Kingjiri

Většinou nejsem ze způsobu vyprávění za pomoci časovejch skoků uplně nadšenej, tentokrát jsem s tim neměl výraznej problém, protože se díky němu často dařilo prodávat různý twisty. Jenže i přes zajímavej námět je Anna jenom sympatickej průměr. Míň spokojenej už jsem totiž byl s menší porcí akce, přičemž za větší pozornost stála vlastně jenom bitka v restauraci a částečně ještě útěk ze sídla KGB. A hlavou jsem pak kroutil nad technikou, která se používala v příběhu z přelomu 80./90. let (notebooky s velkejma obrazovkama, USB flash disc, digitální zrcadlovka apod.). Trochu hnidopišský už jsou postřehnutelný moderní auta v pár exteriérovejch zaběrech a diskutabilní jsou nějaký kostýmy/outfity. Zamrzelo mě i nevyrovnaný tempo vyprávění, kdy byl nejrozjetější úvod, prostřední část spíš uspávala a finále mělo k vrcholu bijáku poměrně daleko. Menší redukce stopáže by teda nebyla vůbec od věci. Na druhou stranu se při pohledu na skromnej rozpočet (30 mega) dá říct, že se toho na plátno podařilo dostat docela dost, včetně zajímavýho castingu. Třetí jistá hvězda hlavně za poměr cena / výkon, pár hlášek a casting. ()

bararich8

Atomic Blonde 2, prostě ženská hlavní hrdinka, špioni a precizní akce. Styl vyprávění je fajn, aspoň divák občas trochu tápe a špionské zápletky jsou vždy vděčné téma. Místy je možná příběh až příliš vysvětlován a finální scéna v HQ KGB je oproti zbytku trestuhodně přestřelená, ale jinak dost velká spokojenost. Sasha Luss je pěkné překvapení, 4* ()

aR3Zz

Jednoduché a přitom krásně zamotané, plné zvratů, flashbacků. Ač na první pohled předvídatelné, stejně sem tam překvapilo. Podrazy na druhou, pletichaření a intriky. Dobře a záživně zpracované. Bavilo mě to! 80% ()

Razzor_82

"Váš život zní jako pohádka" Svůdná Sasha Luss v brutálně akční jízdě. Besson vytasil další trumf a dokazuje, že umí stále pálit ostrými. Skvělí špionážní thriller plný zvratů. 8/10 ()

Stíba

To co v Rudé volavce nefungovalo tady vyšlo na výbornou. Skvělé tempo, promyšlený příběh, pár sice přehnaných ale pěkně udělaných akčních scén a v neposlední řadě neskutečně charismatická Sasha Luss, která Jennifer Lawrence v téhle podobné roli absolutně strčila do kapsy. Mám rád filmy, které si na nic nehrajou přičemž dokáží ukázat svojí kvalitu a tohle je přesně ten případ. 4,5*, tohle Luc Besson umí. ()

AloeB

Studená válka je sice již otravné a vyčpělé téma, kterému miliontý hybrid Putina a Lukašenka rozhodně nepřispívá. Besson se však nebojí vrhnout do něj nepravděpodobnou hrdinku, která v boji na obou stranách aktualizuje mrazivý konflikt jednoduše tím, že nepíchá ani za vlast, ani za matičku, ale jednoduše za to, aby měla klid. Což kvituji. Její přepálené až maskulinní stereotypní hrdinství, v němž se nebojí ani s kýmkoliv vyjebat, ani kohokoliv ojebat, může být buď režisérova představa z doby kamenné, nebo naprosto geniální tah, který mění akční žánr. Nebo je to sračka. Každopádně to kvituji. Velmi přehledné skoky v čase a změny perspektiv činí děj atraktivnější. K mým oblíbeným scénám patří divoký sex, mlácení fotografa a nucení jej dělat pejska a rande dvou agentů CIA a KGB v parku. Z původního nezájmu si u mě Anna získala status: Není důvod nevidět. ()