vnimatkrasu

O cenťák míň sexy, o metr míň cool, o kilák míň zábavnej film než Atomic Blonde. Čili pořád čekám. Pořád čekám na film, ve kterým hraje Luke Evans, a přitom u mě překoná dvě hvězdičky. ()

chelseaman22

Anna je příběhem ženy, která u KGB udělala kariéru, následně kolaborovala k NSA, aby poté všechny informační agentury přechytračila a vyrazila směr atol Palmyra (neobydlený atol v západní části Tichého oceánu, součást Lincolnových ostrovů). Z výše uvedeného vyplývá, že film je tak tuctový, jak jen může být. 67 % Celosvětový příjem k 22. 10. 2019: $30,970,428, což je 1,03 násobek rozpočtu ()

Script

Začátek filmu byl zajímavý. Děj se ze začátku odehrával v 80. letech, kdy Rusové naplánovali likvidaci některých agentů CIA. Po té jak děj přešel do současnosti, tak jsem absolutně nevěděl, která bije, protože v ději nebylo řečeno v jaké době se odehrávají. Televize tam byli jak z osmdesátek, počítače jak ze současnosti, mobily jako z devadesátek, vlajky ze sovětského svazu jako v osmdesátek. Dle mého když Luc Besson tohle točil, tak ani nevěděl jaký je rok. Bylo tam hodně trhlin, a to nemluvím ještě o vadným střihu, který je na vraždu. Často se vracíte do minulosti o 3 měsíce zpět, aby vám ukázali co bylo jinak než jak to původně ukázali, a pak postupně jdou zase do současnosti. Ve finále vám tyhle flashbacky přijdou už dost otravné. Jediné co na filmu fungovalo je snad jediná akční scéna, kterou můžete vidět už v traileru jak Anna vraždí ty lidi v baru. Jinak Anna ve finále nepůsobí jako agentka, ale jako státní štětka, co se tahá s agentem KGB, agentem CIA a francouzskou modelkou. Nejlepší na filmu je Helen Mirren. To kvůli ní nedám filmu 2 hvězdy. ()

Aargh

Besson už nedokáže ani kopírovat sám sebe. Fakt nechápu, co se mu po roce 2000 stalo, že kvůli tomu naprosto ztratil talent. A Sasha Luss je sice celkem hezká, ale neumí pořádně držet ani pistoli a špatně zahrané akci dominuje její plot armor - záporáci umírají prakticky sami od sebe a nikdo ji nedokáže trefit, i když se ona ani nesnaží krýt. ()

jedna_vrana

Vasiljev (mieriac zbraňou): „Je len jeden spôsob, ako opustiť KGB. Chceš vedieť, aký?“ Taký príjemný James Bond v inom prevedení, nechýba dokonca ani Helen Mirren, tentoraz, ako agentka KGB. Film vás udrží v plnej pozornosti počas celej stopáže, jednotliví predstavitelia sú zaujímavo obsadení a zápletka celkom prekvapí. Anna (Sasha Luss) je krásna, drsná a chladná, dokonca vie v ruke držať zbraň tak, aby bola uveriteľná. Lenže Anna si bežne poradí s celým zástupom strieľajúcich protivníkov, stačí jej nôž v ruke. Jediná vo filme (z hlavných postáv), stvárnila postavu, ktorej národnosť sa zhodovala s jej vlastnou. Olga (Helen Mirren) a Alex (Luke Evans) majú britský pôvod a Lenny (Cillian Murphy) je Ír, uvedomila som si počas filmu. Anna - žena, ktorá si dokázala poradiť so všetkými mužmi sveta. ()

Lachtaan

Rudou volavku jsem loni opětkoval, třebaže bych na ni dneska v porovnání s velmi obdobnou Annou shlížel asi dost kritičtěji. Každopádně francouzsko-rusko-americká špionážní jízda s velmi půvabnou hlavní hrdinkou a mým oblíbeným Cillianem Murphym mně velmi svižně utekla a téměř nestačila nudit nebo nutit mě nad některými pasážemi kroutit hlavou. ()

viperDavid

Že by červená volavka po francouzku ? Ze začátku šlo spíš o Nikitu, pak se to ale změnilo, bohužel konec byl předvídatelný jako vlk u ovcí. Na Sashu i její bojový scénky se dobře koukalo, takže to má plus. ()

Johnny.ARN

Besson je od filmu k filmu viac v piči. Samoúčelná blbosť, ktorá vyhradla Nikitu a Rudú volavku, pokúroval to s Atomic Blond a nepoužil ani RPG-čko. Predvídateľné od začiatku, s akciou na nesprávnych miestach, pocit napätia a akčnosti vyprchal veľmi skoro. Ďalej je to už len nuda, pri ktorej som čakal, kedy to skončí. Super slabé 2 z 5 ()

Qitek

Nebýt to zhyzděné "John Wick" akcí, bylo by to o třídu lepší. Besson dokáže navnadit "reálnějším" napětím a postavy vám nejsou převapivě tak u prdele, jak by se na první pohled mohlo zdát, aby pak tohle všechno spláchnul akcí v restauraci, která je jak vystřižená úplně z jiného filmu a byť může bejt choreografie jakkoli hezká a počet protivníků neomezený, jak se zdálo v jednu chvíli, přišlo mi to celé spíš velmi vtipné. No a pak si to ještě zopakujeme v akční scéně v Rusku kdy se Anna ... Ale to je fuk. Někteří Bessona brání dodnes a já to chápu. Filmařsky ten člověk umí. To ostatní je ale strašně v křeči. ()

Tereszka33

Tyhle filmy o tajných agentkách mi vůbec nevadí. Vždycky si totiž představuju, jak najednou odhazuju počítač v dáli, vybíhám v dešti ven, cvičím denně jako blázen, zbytek dne samozřejmě trávím zdokonalováním střelby, karate, džiu-džitsu, jazyků, kryptografie, steganografie, historie no prostě všecko, všecko...a pak...pak najednou otevřu dveře a tam agent tajné služby. Dělám jakože jsem to vůbec nečekala, a že mě to vlastně nezajímá, navleču podvazky, podpatky a se svými 52 kily jsem odhodlána splnit jakýkoliv rozkaz a zničit kohokoliv kopačkou z otočky s talířem v ruce! ()

Phietros

Novoroční koment roku 2020 jsem si musel nechat na Annu. Besson natočil parádní akční záležitost, která na půvabu ztrácí až ke konci. Akční scény a doslova masakrování nepratel zvladnuto na jedničku. A troufnu si říct, že po akčních filmech roku 2019 jsem viděl asi nejlepší kousek tohoto typu! Anna má v sobě sex apel, je svůdná, pekna baba na kterou se koukalo dobre, navíc v kombinaci jejího dvojitého života modelky a tajne agenty s cílem zlikvidovat a přinést.. vinikla její osoba ještě více. Mala výtka jen, že u některých protibojovniku, by asi se svojí postavou neuspěla, ale to se dá odpustit. Atmosféra krásně nasekana, tempo akorat, dobře zvládnuté scény z minulosti a přítomnosti to jen potrhli. Obsazení ostatních herců naprosto trefne a s charismem, hlavě dvojice agentů s kterými sexovala! 80% ()

terunka003

Akční, špionážní, napínavé, stručné svižné, modelkovské, nenáročné. Asi první špionážní film, který mě nenudil a který jsem pochopila. Mělo to šmrnc, nebylo to náročné, nebylo to zbytečně překombinované. Jen ty dvě větší bojovné scény, to bylo trochu přitažený za vlásky. Jinak OK. ..já nevím, že o naší krásné zemičce mluví jen ve spojitosti s Ruskem.. ()

Pavlínka9

Na Annu se mi hezky dívalo a do toho Luke a Cillian? No do háje :D V tomto směru mi to přišlo hodně vydařené :) Pěkně propletená zápletka, která za mě byla za chvilku "prokouknutá", protože tam všichni mířily na vyšší židli, než na které seděly..Bavilo mě to - hlavně tím, jak to bylo svižné, záludné a ukázané jako změť intrik a přetvářek... ()

Trustme

Svatá trojice: Besson - Serra - Arbogast je k mé radosti stále při síle a pospolu pro uměleckou tvorbu další pamětihodné akční hrdinky. Besson musí mít pozitivní úchylku na filmy s ženskými hrdinkami: Nikita, Matilda, Leeloo, Johanka, Colombiana, Lucy. Posledním přírůstkem do Bessonových andílků je Anna. Nutno podotknout, že tentokrát se casting povedl naprosto božsky. Hezčí vražedkyni hned tak asi neobjevíme v historii akčního filmu. Anna je sexy, nadržená a inteligentní. Sen každého scénáristy, producenta a diváka. Sasha Luss, ač modelkou zvládla tyto předpoklady skvěle a přidala i dramatický výkon (Cena Arnolda Schwarzeneggera za herecký projev). Choreografie přestřelek, respektive té hlavní v restauraci je uvěřitelněji sestavená, než toliko opěvované gun-fu v Johnu Wickovi. Vítám zasazení do finišující éry studené války a vyrovnávání si účtů v soubojích dvojitých agentů. Bohužel rekvizitáři se zde nevěděli rozhodnout jestli chtějí udělat film dobově věrný (konec osmdesátek/začátek devadesátek) a nebo typický pro dnešní dobu - všichni mají přenosné telefony, kamery jsou všude, notebook má kdejaká ruská feťačka a občas se vloudí do záběru auto, které asi cestuje z budoucnosti. Anna je brutální víc, než Brutální Nikita a Besson tak recykluje, to co miluje nejvíc - nájemné vražedkyně, agentky proti své vůli, které chtějí svobodu a v klidu žít. A jednou za čas si takový film zrežíruje nebo alespoň produkuje. Možná proto tenhle subžánr umí nejlíp ze všech. ()

JohnSmith

Na nový Bessonův film jsem se moc těšil, ale poněkud mě zklamal. Nejen tím, že je v něm opravdu spousta chyb, ale i tím, že nepřinesl nic nového, zajímavého a jen natočil akční film, který se dost podobá o něco lepšímu Atomic Blond. Krom toho Sasha Luss mi nebyla vůbec sympatická a nijak mě nezaujala. ()

VanTom

Anna nedosahuje svým (brutálním? ;-)) životním údělem na vrstevnatost "ruské Nikity", ale stále předvádí slušný špiónský výkon s přímo elitním zabijáckým skóre. Když rozebírá svou duši a sny, trošku se to táhne, což Besson vynahrazuje jak výbornou "dlouhozáběrovou" akcí, tak rozbitím a zamotáním časové posloupnosti (přehledně, bez zmatení). Jazýček na vahách 3*-4* převážila atraktivní blondýna v hlavní roli, která dobře zvládala nejenom modeling a zápasnické chvaty, nýbrž i (bezemoční) herecký výraz. ()

Sany33

Anna sa prezentuje ako nabúchaný akčný film s prekvapivými zvratmi a nákladom vášnivých vzťahov. Sedí len ten stred s prekvapeniami, nakoľko triangel vášne je rutina a dve akčné scény s jednou naháňačkou nevytvoria akciu na steroidoch. Nezúfajte, aj tak sa dočkáte nápaditej bitky v reštaurácii s kuchynskými nožíkmi, vidličkami a zábradlím. Zlomenie taniera na polovicu a sekanie drsných Rusov je jedným z top nápadov roka. 74% ()