Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po neúspěchu s angažováním světoznámého režiséra Akiho Jussi Huhtaly odstupuje Miroslav Krobot z funkce uměleckého šéfa Dejvického divadla. Kandidátů, kteří by jej mohli ve funkci nahradit, je více. Ivan Trojan, Martin Myšička, nebo dokonce Pavel Šimčík. Překvapivě ale tato otázka v divadle nikoho nezajímá. V centru zájmu je fakt, že Charlie Sheen, kterého v létě na natáčení filmu nejen „oblékala“ kostymérka Deniska, má AIDS. To způsobí paniku, protože se ukáže, že vztahy v divadle jsou více než propletené. Všichni řeší to, kdo s kým měl od léta v divadle nechráněný sex. Myšička s Trojanem přicházejí s návrhem, jak se anonymně dozvědět, kdo všechno v divadle může být potenciálním nosičem viru HIV. Je zde ovšem i riziko, že se nákaza bude šířit i mimo divadlo, protože David Novotný právě podepsal smlouvu na hlavní roli ve vysokorozpočtovém dánském koprodukčním filmu, kde jej čekají i erotické scény. Ivan Trojan se snaží v divadelním klubu jeho rozhodnutí od smlouvy neustoupit zvrátit, ale jejich rozhovor slyší Jaroslav Plesl. Ten se do něj rázně vloží a Trojana ostře obviní z nekolegiality. V tom tajemnice Hašplová nachází kostymérku Denisku na dámských toaletách ležet v kaluži krve a Trojan se nedobrovolně ujímá první pomoci… (Česká televize)

(více)

Recenze (47)

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Trochu jako reklamy s Trojanem a kvalitnější povídka z youtube. Po fajnšmekrovském prvním díle sklon k banalitě, nemluvě o zápletce vyžadující, aby nikoho nenapadlo, že se nejprve musí nechat vyšetřit. A co nejhůř, seriál zřejmě bude klást větší důraz na jednotlivé epizody než na celek. Přesto opět famózní zábava, gradující drama, herecké hody, vyhřeznutí střev a charakterů a kýžený druhý krok k totální zkáze. Armagedon se blíží. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Výborné! Úplně se mi vybavilo, jak mi kdysi taky našeptali nějací parchanti, že ten můj úžasný kluk je HIV+ a že to přece každý ví, jenom já husa blbá, mladá, naivní nic netuším. A to se tehdá taky děly věci! Ještě šílenější než v tom Dejvickém divadle... A taky to nakonec dobře dopadlo. Všichni zdrávi, však každý zvlášť. :) :) :) Druhý díl mě o to víc pobavil a potěšil, neb i s odstupem času je i ta moje, traumatická, záležitost docela drsná sranda. ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Musím dát pět hvězd už jen za tu "upíří" vložku do ruské klasiky, kdy během představení "Racek" Melíšková kousla Kubařovou do ucha. Je to podle mě asi nejkvalitnější inscenace na repertoáru Dejvického divadla a taková úprava by se možná líbila i Antonu Pavlovičovi. Doufám, že tam tahle scénka už definitivně zůstane při každé repríze :-) Ale potěšily i záběry a kostýmy z inscenace "Brian". Jelikož jsem asi kromě dvou inscenací viděl vše z repertoáru tohoto divadla, tak si užívám seriál, hlášky i to, jak si ze sebe umějí jednotliví herci udělat srandu. A baví mě "úpravy" jednotlivých inscenací pro potřeby seriálu. Jen tak dál! "Škrtl jsem toho, kdo napsal, že se vyspal se všemi, a toho, kdo napsal, že nespal s nikým. Ve skocích na lyžích se taky nejlepší a nejhorší známky škrtají!" :D ()

mortak 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Asi bude každý díl samostatná improvizace nad nějakým klišé či lidovou představou o hercích a herečkách. První díl nám servíroval "duchovního" režiséra, tady si Dejvičáci hrají na všechny ty bulvární blesk-suprové představy "každý s každou ve všech polohách" (a nad tím Anděl). Škoda, teď jsou z toho takové intelektuální hřejivé Babovřesky, ve kterých si herci improvizují na dané téma jako v dobách studia na DAMU. Krobot to celé v předchozím díle uvedl, a teď si potichounku zmizel, aniž by to mělo nějaký dopad na děj. Milé, hřejivé, fandovské, s pár dobrými hláškami, ale tak strašně usedlé a bezzubé. Ideální zábava na ČT. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"A kdo to nemá?" "Ehm, Kubařová a Trojan." "Pche, posranej Anděl Páně, vole." ... Tak toto je obdivuhodná nálož originality - přes teas na Anděla Páně 3, kondomy z medvědích střev, anebo skvostný výkon Martina Novotného jakožto Méďa Pú, o samotné hlavní zápletce epizody nemluvě. A také uznávám, že schopnost ansámblu zesměšnit svou vlastní osobu ("Ty četnická humoresko!") je prostě mistrovská - a to jest jeden z hlavních činitelů úlisných úšklebků nad velice černohumornou tématikou. Humornost by se zde dala doslova ždímat, ba přímo po hektolitrech... "My chceme šéfa, co má AIDS! Jako my všichni!" ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama