Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Redaktorka Českého rozhlasu Regina Květoňová dělá ve studiu rozhovor s Hynkem Čermákem. Baví se o pověstném duchu Dejvického divadla. Čermák mluví s naprostou vážností o tom, že duch divadla je ukryt v syrečku, ale Květoňová si myslí, že si z ní střílí. Měřičková se různými způsoby snaží řešit neúnosnou finanční situaci divadla. Rozhodne se prodat veškerý přebytečný nábytek a dokonce propustí některé ze zaměstnanců. Trojan je zoufalý, protože při stěhování zmizí z přenosné ledničky „jeho“ syreček. V tu chvíli ještě nikdo neví, že jej našel a sežral Láďa, pes rekvizitáře Rybáka. O divadlo má zájem soukromá osoba, jeden z nejbohatších Čechů. V luxusní restauraci se sejdou Měřičková, Myšička, Trojan a právník nejbohatšího Čecha. Ten hercům nabízí, aby hráli na luxusní lodi, v kajutě první třídy a za nesrovnatelných platebních podmínek oproti těm, které nyní mají v Dejvickém divadle. Myšičkovi připadá tento nápad zcela absurdní. Právník má pro ně tedy návrh B, nabízí jim, že odkoupí jejich autorská práva na role, které ztvárňují v Dejvickém divadle, a nechá vytvořit jejich hologramy pro 3D představení. Celý soubor se sejde v divadelní kavárně, kde oslavuje podpisy nových pracovních smluv. Radost jim ale nevydrží dlouho. Jednak zjistí, kam zmizel syreček – duch Dejvického divadla, a následně jim to, co uvidí na prknech Dejvického divadla, vyrazí dech. V divadle už si nemůžou být ničím jisti, a tak se sejdou u Myšičky doma, aby probrali stávající situaci. Dojdou k názoru, že nezadržitelnou zkázu se podaří zastavit pouze tehdy, když se vrátí duch Dejvického divadla. Je potřeba se rozhodnout, jestli bude Láďa obětován… (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

mortak 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Trochu z toho cítím ublíženost. Herci jsou povětšinou levicově orientování, bojují za lepší zítřky (klimatická změna, ten správný prezident a podobně), ale jakmile dojde na nové technologie, hned zařadí zpátečku, a jsou staromilští až běda. Ale palec nahoru za ten přepálený závěr. Je zvykem v českých končinách končit divadlo nějak tak hřejivě, sluníčkovsky s písní na rtech (třeba tomuto seriálu velmi podobní Drábkovi Ještěři v Klicperově divadle), ale Dejvičáci tímto směrem naštěstí nešli. ()

Cesty timem 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Magie a duch DD mne naprosto, opravdu naprostatu ovládl :-) víc než Issovou :-) Musím to shlédnout znovu a znovu jako ostatní díly. Pak hodnocení upravím a nejspíše zvednu. Tyhle ujetiny bych nevymyslel ani já, ale jak o mě říkají, nemám do toho daleko :-) DD patřím Vám. Celý! Musím si zkázu znovu dát... třeba na stotisíckrát!... Nevím jestli jsem nebyl v prvním díle zhypnotizovaný spolu s Pleslem :-) Nejspíše ano. ()

Reklama

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vskutku již delší dobu jsem tento výraz nepoužil, ale evidentně nemám na výběr: no comment! ... tohle je totiž absolutní vrchol vší reálné teatrálně směšnosti absurdistánu spolku bláznů z Dejvického divadla. Požaduji další sérii, poněvadž šestice půlhodinových frašek mi ani zdaleka nevystačila k tomu, aby ukojila moji chuť po netečném maškarádním humoru neberouc si servítky... Jediným slovem: Bájo! ... PS: Odpočívej v pokojíčku, Láďo. ()

Olík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Rozlučkový mejdánek ve stylu carských bohatýru se nakonec nekonal, ale absurditě bylo učiněno za dost. Zazvonil zvonec, klapky doklapaly, ceny byly rozdány, střeva vyšetřeny, psi zkonzumování a duch našeho v současné době možná nejlepšího divadla byl zachráněn. Co bude dál, ví jenom bůh, Višnu a Krobot. „Tak končí naše komédie, zlo prohrává a dobro žije.Vám, paní, vidím, se slza v oku blyští, že chodí to tak pouze na jevišti. V životě našem opáčně to bývá. Tam dobrák úpí, vrch má duše křivá“. ()

ForGump 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak zápletku/princip s 3D skeny herců už si sice vymyslel(i) Lem / Futurologický kongres (film) s Robin Wrightovou, ale stejně nanesena na Dejvický ansámbl dostál celé své bizarnosti a naprosto zapadl do konceptu celého seriálu, i ten duch divadla v syrečku a následná hostina byla dostatečně přestřelená, ovšem nikterak mimo záměr tvůrců, přesto ten závěr bych asi uvítal poněkud jiný než obrácení se na Krobota, neboť to vyznělo celé tak, jako kdyby právě jeho odchod způsobil zkázu, anebo to byl také záměr a vtipná sebeironizace?. 70% ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Když přinese Hynek Čermák psa a položí ho na stůl, tak jde v okně za ním zahlédnout pohybující se mikrofon. (Duoscop)
  • V úvodní scéně je zmíněn seriál Rapl (od r. 2016). (Duoscop)

Reklama

Reklama