Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

vesper001

Zajímavá idea o tom, jak by se dal změnit svět. Tedy pokud by se světu chtělo spolupracovat. Helen Hunt mám moc ráda, ale trochu mi překážel ten malý herecký génius Haley Joel Osment, protože jsem pořád podvědomě čekala, že na něj ze skříně vybafne mrtvola, nebo že s tím jeho učitelem bude v nepořádku něco podstatnějšího než příbuzenský vztah s Freddym Kruegerem. Některým smyslům prostě neporučíte. ()

drexik

Uź kvůli všem těm remcalům, kteří mají plnou hubu citového vydírání, manipulování, sentimentálnoti, slzopudnosti a bůhví čeho ještě. ()

Triple H

Dobrý film, ktorému poriadne pomáhajú výborné výkony všetkých troch hlavných hercov. Postavy sú zaujímavé a dobre napísané, bohužiaľ mi tak nejak uniklo čo tým všetkým chcel básnik povedať. Tejto neistote ešte pomohol záver, ktorý bol prosto nezvládnutý a je jedno či mal byť iba obyčajným slzopudným dojákom, alebo niečím viac. To chcelo trošku istejšie režijné vedenie, pretože film si pôdu pre samotný záver vôbec nepripravil a celkový dojem to bohužiaľ zráža. Takto si naozaj nie som istý o čo Lederovej išlo. Ak chcela len obyčajný doják, pokusy o presah boli zbytočné. A ak chcela naozaj pôsobivý film s posolstvom, tak to sprasila ako len mohla. Škoda, mohlo ísť o niečo skutočne extra. ()

Jaňo

Jedinečný príbeh, skvelá myšlienka. Ľutujem, že som okolo tohto filmu chodil takto dlho. Neurobte rovnakú chybu a pošlite to ďalej... ()

Skuby47

Dojemný příběh o chlapci, který chtěl změnit svět k lepšímu. Originální námět, výborný herecký výkon Joela Osmenta, skvělý hudební doprovod a silně emocionální závěr charakterizuje tento působivý snímek. Jeho ústřední myšlenka nemá v dnešním světě šanci na realizaci a zůstává jen filmovou iluzí. Škoda. ()

Kamkon

Jednoduchý příběh, vyrůstající do neskutečně silných rozměrů. Skvělé herecké obsazení spolu s hudbou Thomase Newmana by mohlo oživit více vtipných situací a replik, které by v kontextu šokujícího konce vyrazili hodncení výše, ale i tak krásně výrazné ()

Karush

Môj prvý dojem z filmu bol asi taký, že ten záver bol maximálne zbytočný, prehnaný a hlavne americký, ale (SPOILER) Trevora zabila- nepochopiteľná sprostosť a zlo vo svete, zlo, proti ktorému by mal každý človek aspoň kúštikom prispieť k náprave, a tým pádom takýto záver prišiel celkom vhod (KONIEC SP). Tak teda "Pošli to ďalej" mi trošku pripadal ako rozprávka, pretože Trevor sa mi javil až moc vyspelý a bystrý na svoj vek, ale na druhej strane film obsahuje krásnu myšlienku a tiež veľmi kvalitné rozpracovanie danej myšlienky, ktoré divákovu pozornosť určite udrží až do konca. Mám taký pocit z tohto filmu, že je to skôr, taká pohnútka pre ľudí, aby išli dačo spraviť pre svet, lebo preto žijeme, aby po nás aj niečo ostalo a Trevorovi sa to určite podarilo. Film by som odporučila len tomu, kto sa vie na svet pozerať a vnímať aj inak ako všední ľudia. ()

Faramir

Jak by svět byl krásný, kdyby každý člověk ráno, když potká jiného mu nějak pomohl - udělal dobrý skutek... a po každé, když někdo pomůže jemu - třebas jen úsměvem ve vhodnou chvíli, to poslal dál tj. obdaroval takto prvního dalšího, kterého potká... Bohužel takhle to nefunguje - jak říkala jedna moje spolupracovnice, když jsme jednou po ránu (již poněkolikáté) našli vypáčené dveře naší šatny: "Svět je sice krásnej, ale lidi jsou k...." (Jako bytostný optimista k tomu dodávám pouze: "naštěstí jen někteří"). ()

Tyny

Skvěle na točený film s hodně zvláštním, šokujícím koncem. Hunt a Spacey opět excelují a já jsem se 123 minut dobře bavila. ()

Ryuuhei

Bohužel, film mě tolik nezaujal. Sice zajímavá myšlenka, ale zpracování omezené jen na pár lidských osudů (a životů), které stejně postrádaly tu správnou hloubku. Konec, musím říct, mě docela dost překvapil, ale stále platí, že se mi film zdál místy hluchý, táhlý, až nekonečný. ()

Hillock

Trevor chce udělat svět lepším. I když mu všichni hází klacky pod nohy, nevzdává se. A jeho odhodlání si vybere svou daň. Tento velmi komorní snímek se nesnaží moralizovat, jen ukazuje jednu z cest, kterou se může vydat každý z nás. ()

Endyis

aneb jak kýčaře dostat do hypersentimentálního kýče a pak mu vlepit facku. Díky konci, který určitě člověka k jistému zamyšlení donutil a slušným hereckým výkonům - 80%.... ()

lennyd

Novinář Chris Chandler (Jay Mohr) přijde při jedné policejní akci o svůj automobil, když náhle kolemjdoucí muž mu podá klíčky od svého zánovního jaguáru. Když se Chandler tváří dostatečně nechápavě, muž mu celou situaci vysvětlí - je součástí hnutí Pošli to dál. To znamená, že pokud mu někdo pomůže, on pak musí něco udělat pro tři další lidi. Chandler se rozhodne přijít celému hnutí na kloub - to znamená, že musí linii pomoci sledovat zpět až na její počátek. K malému Trevorovi (Haley Joel Osment), který se díky domácímu úkolu od profesora Simoneta (Kevin Spacey) rozhodl změnit svět ... Což o to, samotná myšlenka filmu nebyla vůbec marná (a kdyby to opravdu fungovalo, opravdu by se takto mohl pozměnit skoro celý svět). Ale v reálném světě to takto nejede - můžete pomáhat jak a komu chcete, stejně vás všichni jen využijí a odkopnou. Zpět ale k filmu - ač se mi na něj docela dobře koukalo, celkově z něj nijak moc nadšenej nejsem. Herecké výkony takové nijaké (ani Kevin Spacey, ani Helen Hunt a dokonce ani Haley Joel Osment nikterak nezářili - o ostatních ani nemluvě), závěr hodně ubohý - ten si také mohla Mimi Leder odpustit... Ač to ale vypadá že kritizuji, stále jde o mírně nadprůměrný film, jen jsem - díky námětu a hereckému obsazení - čekal víc... ()

venison

Geniální myšlenka je hlavním tahounem tohoto filmu ;-) Helen Hunt je jako vždy úžasná, Kavin Spacey mě místy štval :-) "Šestému smyslu" to celé tradičně věřím.. Jen mě opravdu nakrnul ten konec, kterej prostě násilím nutil diváka do určitého citového prožitku.. Jinak byl konec naprosto zbytečnej, mohlo to skončit 15 minut před a vyznělo by to celé lépe :-/ Ps: I po letech se k němu ráda vracím :-D ()

skretik

Videla som to asi keď som mala 15 a čo si spomínam, tak ma to dosť chytilo za srdce... Jeden z filmov, ktoré majú fakt myšlienku a hĺbku... ()

Aven

V principu hezký a příjemný film. Ale k tomu, aby zanechal dojem mu něco chybí. Kdyby nebylo hudby Thomase Newmana, který je naprosto famózní a rozeznatelný už na první poslech, tak by se u mě snad nedostavil ani náznak nějakých emocí. Navíc, snaha šokovat diváka za každou cenu je zde až moc patrná a podoba konce filmu je absolutně zbytečná. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006