Mark Hogancamp (Steve Carell) sa stane svedkom a obeťou brutálneho prepadnutia, pri ktorom utrpí ťažké poranenia hlavy a stratí pamäť. Zdá sa, že Markov zdravotný stav je nevyliečiteľný a spomienky na minulosť navždy stratené. Podlieha paranoji a nedokáže komunikovať s okolitým svetom. Pri zúfalom pokuse nájsť vnútornú rovnováhu či vlastnú minulosť, začne si intuitívne vytvárať nový svet a v ňom alternatívny život. V dome a na záhrade si postaví podivné zmenšené mesto Marwen a zabýva ho bábkami, medzi ktorými je aj on sám – Mark ako hlavný hrdina. A je to hrdina bez hraníc, ktorý sa v ničom neobmedzuje. Osud ho pripravil o spomienky, ale nie o fantáziu. (TV JOJ)

Rockerman

Jasně, na Zemeckise je třeba být přísnější, ale i tak se divím nízkému hodnocení. Zhruba do půlky jsem byl Markovým příběhem s vymazanou pamětí, žijícím ve vlastním světě nadšen. Líbilo se mi prolínání skutečnosti s Markovými panenkovými představami, které spolu souvisely. Ikdyž druhá půle už nebyla tak strhující dávám zasloužené čtyři hvězdy. ()

GameboyNES odpad!

Tak Zemekis už nám taky senilní, natočit takhle nudný sranec o nesympatickým uchylákovy jak si hraje s panenkama.... ()

george82

Za mě zklamání. Měl jsem od toho velké očekávání a podle traileru jsem se těšil. Nicméně celý film jsem čekal až se něco stane a furt nic. Takže jedna hvězda za trailer, další za příběh podle skutečného příběhu a poslední za loutky. ()

HEED

Trošku mi připadá, že to má takový malinký výtvarný obtisk mistra Tima Burtona. Ale jinak celková hloubka filmu mi přišla dost taková strohá nebo plitká. Chtěl bych přidat na hodnocení, ale na konec, jako by tvůrci sundali nohu z plynu. Minimálně za shlédnutí to ale stojí. ()

mac000

Opět se zde ukazuje Zemeckisova filmová poetika, jež se v nejryzejší podobě projevila ve Forrestu Gumpovi. I s odstupem času po shlédnutí vám utkví některé scény, v nichž se realita prolíná s fikcí a vryjí se do paměti. Výborný herecký projev Steve Carella ()

cerdax2

Konec byl na me moc sladky, jinak paradni vicemene solo pro Steva Carella, skoro jsem mu veril, ze jeho "duse" se trepe strachem a jediny, kdo ho muze zachranit, je Hogie a devcata. Vynikajici zpracovani loutek a loutkovych scen, 80% za nektere neuzavrene linie. ()

HellsAngel

Malý veľký film, ktorému sa síce pod režijnou taktovkou ostrieľaného Zemeckisa úspešne darí príjemným spôsobom vyrozprávať svoj silný príbeh, emočne ale nefunguje úplne dokonalo v každej situácii. Palec hore za originálne vizuálne poňatie, no kto očakáva druhého Forresta Gumpa, ten ostane trpko sklamaný. ()

BlackAdder87

Film, který šikovně kombinuje animaci s realitou. Hlavní hrdina se zde vypořádává se svými traumaty pomocí loutek a vytváří lehce švihlý příběh inspirovaný druhou světovou. Loutky jsou celkově mnohem zajímavější a zábavnější a tak trochu si kradou film pro sebe a "realitu" odsouvají až na druhou kolej. Vše je doprovázeno výborným soundtrackem. Milým pomrknutím na fanoušky je stroj času. ()

LencaN

Tohle bylo hodně zlé. Takové šedivé a nezajímavé. Čekala jsem mnohem víc. Přitom vše se točí kolem psychických problémů jednoho maníka, který rád nosí ženské boty a vytvořil si vlastní svět, ve kterém si hraje s figurkami a fotí je. Takové ujeté. Jako kdyby to byla aspoň zábava, tak neřeknu půl slova. Ale tohle byla hrozná nuda, až to bolí. Nebo aspoň finále, kdyby bylo co k čemu, ale ani ň. Rozhodně nechci vidět znovu, i když tam hrál Steve Carell. Ten celý film nahoru nevytáhne. ()

Oup

Tento film nesie krásny odkaz so sebou na chrbáte... Podľa mňa veľmi vydarené zachytenie predstáv hlavného hrdinu ktoré zatínali do jeho skutočného života po tom čo bol skoro zabitý sexistickou skupinkou diskriminujúcich nepodarkov. Žiaľ, autor musel zasa pre jeden krát ukázať, že sa schylovali ku sympatiám s nacistami. Ale ako celok, veľmi pekné dielo... ()

Dwayne47 odpad!

akoze ultrahyper stokarina, nechapem ako takuto zumpu moze niekto natocit a poslat do sveta.... uplne chory film doprepínany , nezaujmave uplne nudne fadne a otrasne... horsi film som asi nevidel. ()

Peggyyy02

Trailer je parádní a velmi povedený. Řekla bych, že stejně tak dobrý je i příběh filmu. Škoda jen, že se nepodařilo ho správně zpracovat. Jak kdyby Zameckis objevil vymoženosti dnešních technologií. Přeplácané, zdlouhavé a nesprávně pojatý děj filmu. Carella raději nekomentuji vůbec. Pro mě velké zklamání. ()

F_FF_Brukner

Celou dobu se mi hlavou honily vzpomínky na preburtální trdlení s Legem, Igráčky, Ninja želvami, a hlavně figurkami hustokrutopřísnejch drsňáckejch G.I.JOE, se kterejma jsem si vytvořil vlastní vesmír plný pitoreskních, obskurních, bizarních… ale nesmírně (pro mě) zábavných příběhů, takže jsem očima dospělce a vzpomínkami na dětskýma očima viděné vlastní hříčky sledoval tenhle kouzelnej kousek s příjemně nostalgickou náladou a nechal jsem se unášet melodramatem o reálném příběhu neuvěřitelně hravého umělce, který v rámci popasování se s vlastním traumatem, kdy ho parta vidláků málem převedla na druhej břeh, vytvořil fenomén. Ty ryzí vznikají neprefabrikovaně a neuměle, tj. přirozeně bez vykalkulovaného záměru a tohle je přesně ten případ, kdy život sám dá vdechnout něčemu mimořádnému. Zemenckis se s námětem popral obstojně a hravě, takže předloze nikterak neublížil a jeho ztvárnění látky jde ruku v ruce se skutečným příběhem hlavního hrdiny. Jo, není to dokonalá filmařina, ale oceňuju hlavně novátorství co do námětu i jeho uchopení, kdy se film pokouší o něco, co už milionkrát nepřepajcli jiní s drobnými variacemi a obměnami téhož. Carell mě po Krásném klukovi, Sázce na nejistotu či Malé Miss Sunshine opět mile překvapil a mně osobně v dramatech sedí mnohem víc než coby přiblblík v přiblblých prvoplánových komediích. Celý casting byl ostatně vybrán solidně. Víc takových filmů. Hodím 4 rudé hvězdy, protože tenhle film si 60% nezaslouží. ()

VelitelDezko

Dobre natočený film s peknými efektami a príbehom, nad ktorým môžete chvíľu rozmýšľať (zopár vtipných scén tiež pomohlo). Z pohľadu vizuálnych efektov je film výborný (herecké výkony boli "dobré"). 9/10 (dajme tomu, že 5/5) - kvôli takto vysokému hodnoteniu som musel ignorovať fakt, že príbeh nebol moja šálka kávy a nepáčil sa mi viac ako iné ale beriem do úvahy, že to je životopisný film. ()