Mark Hogancamp (Steve Carell) sa stane svedkom a obeťou brutálneho prepadnutia, pri ktorom utrpí ťažké poranenia hlavy a stratí pamäť. Zdá sa, že Markov zdravotný stav je nevyliečiteľný a spomienky na minulosť navždy stratené. Podlieha paranoji a nedokáže komunikovať s okolitým svetom. Pri zúfalom pokuse nájsť vnútornú rovnováhu či vlastnú minulosť, začne si intuitívne vytvárať nový svet a v ňom alternatívny život. V dome a na záhrade si postaví podivné zmenšené mesto Marwen a zabýva ho bábkami, medzi ktorými je aj on sám – Mark ako hlavný hrdina. A je to hrdina bez hraníc, ktorý sa v ničom neobmedzuje. Osud ho pripravil o spomienky, ale nie o fantáziu. (TV JOJ)

Sany33

Životopisná dráma na pomedzí reálneho a vymysleného sveta, do ktorého sa náš hlavný hrdina ukrýva pred nástrahami všedných dní s ktorými sa po brutálnom útoku neonacistov iba veľmi ťažko vyrovnáva. Pod taktovkou oscarového režiséra Roberta Zemeckisa, ktorého meno nám v hlavách rezonuje kvôli inému sfilovanému životnému príbehu (Forest Gump) sa dej uberá tým správnym smerom k tomu aby dokázal z diváka dostať potrebné emócie aby vám táto vec sadla. K dobrému dojmu prispieva aj Steve Carell, ktorému dramatické úlohy sadnú oveľa lepšie ako tie humorné. V celku plynulý dej, nemá mi moc čo vadiť, snáď až na ultra kladný Happy End ale stále si treba povedať, že kladné životné príbehy sú tie, ktoré stoja za sfilmovanie. 74% ()

jefff

Neuvěřitelně slabé. Zemeckis totálně ujel - animace toporně otravné, hrané části bez života. Carell se snaží, ale t je jediné pozitivum celého filmu. ()

Maynard.

Nemohl sem si nechat ujít fantasy film od Zemeckise, muži kterej dal světu Forrest Gumpa a Návrat do budoucnosti. Příjemný na tomhle rejžoj je, že jeho filmy nejdou od deseti k pěti. Jasný, Forresta už nepřekoná, ale v jeho filmografii se najde spousta zajímavých a koukatelných filmů. Tohle je jeden z nich. V podstatě smutnej příběh, kterej je ovšem celkem vtipně odvyprávěn. Asi největší zklamání, co se žádostí o ruku týče, takle dostat košem, to bylo hodně drsný. Občas bych si přál, aby se tak rychle mezi sebou nestřídala realita a fantasy, to bylo občas rušivý. Ale celkově mám z filmu dobrej pocit... ()

sedm.1

Za co si Vítejte v Marwenu jistě zaslouží pochválit, je jeho originální zpracování, což bylo v tomto případě o to důležitější, že samotná zápletka má co do originality velmi daleko. Zemeckis prostě věděl, že zfilmovat tuto látku jen čistě klasickým způsobem, by nemělo šanci zaujmout, takže se vydal touto zajímavou a netradiční cestou a v jistém směru z toho vzniklo skutečně ojedinělé dílo. Nicméně ono zpracování je zároveň ale i to jediné, co lze v souvislosti s tímto snímkem považovat za skutečně povedené. O tuctové zápletce jsem se již zmínil, k tomu lze snad jen dodat, že tu hodně výraznou roli měli sehrát emoce, ovšem ty prakticky vůbec nefungovaly, což se projevilo především v závěru, který je jen nepřesvědčivým a v podstatě i dost nudným vyústěním. Co se pak postav týče, i ty nemohu označit jinak, než jako vážně nevýrazné, a ani jejich herečtí představitelé nijak filmu nepomohli, samozřejmě v čele se Stevem Carellem, který pro mě nikdy nebyl a nebude hercem, který by dokázal film pouze svým výkonem povýšit na něco víc. Zemeckisova sázka jen ryze na formu se zkrátka tentokrát příliš nevyplatila, i když zároveň asi s tím, co měl k dispozici, tak nakonec proč ne, jen prostě než o vyloženě dobrý film, se spíš svým zpracováním jedná o film netradiční, a komu toto stačí, tak si Marwen jistě užije na maximum. ()

Hanys_

Nikdo nemůže říct, že Zemeckis točí tuctové filmy. Vizuálem je to fakt hračička, kterých docela ubývá a v Marwenu se zase vyřádil. Škoda, že ten příběh (který silný je) se tady nepodařilo tak úplně prodat. Carell ale těžce vynikající, boužel zůstal na to sám. ()

Fary

Film fajn, ale celou dobu jsem ani netušil, že s tím má něco společnýho Zemeckis, dokud tam nenarvali (prakticky úplně bez kontextu) ten Delorean. ()

Asmodin

Jako životopisný film je to koukatelný, ale žádný skvost nečekejte. Až uvidím dokument Marwencol, tak přidám porovnání. ()

Prochy38

Původně jsem chtěl nejdřív zkouknout Marwencol, ale prostě jsem to nesehnal... Ale tento méně známý snímek si u mě našel místečko a myslím, že ho z hlavy jen tak nedostanu. Silný příběh, kdy jedna opilecká noc změní celý život hned několika lidí. Sedl mi způsob vyprávění, hoooodně mi sedl S. Carell, hodně mi sedly holky. Celé mi to sedlo. Stojí za to, doporučuji. Možná mi tam malinko chyběla životní etapa, kdy se hlavní postava dostává z fyzických potíží po útoku a dostane se do stavu, ve kterém jej poznáváme. ()

aLPaC

Škoda, že tak talentovaný tvůrce, jako je Robert Zemeckis plýtvá svým časem na takto banálních příbězích. Tento film je totiž obrovsky průměrný ve všem, snad s výjimkou Steve Carrela, který se snaží. Od autora tolika kultovních věcí jsem ale čekal mnohem víc a také, že si vybere výrazně zajímavější scénář. ()

Oralfabet

Možná ne přímo problematické, ale rozhodně dost nevkusně a nešikovně zpracované. Celé je to až moc bizarní a jaksi slizké na to, aby to zkusil Zemeckis prodat jako standartní doják s tak trochu quirky, ale loveable protagonistou. Hudba taky nesedí. Dialogy jsou často docela cringe. Ne, že by na tom nebylo nic dobrého, některé momenty fungují, ale tenhle příběh by prostě potřeboval jiné zpracování. Abych si ujasnil svůj názor definitivně, musel bych asi vidět i ten dokument o tom, jak to skutečně bylo, ale myslím, že to je tak na silnějších 5/10 ()

majec4

Film ktory zaujme uzsi okruh ludi. Aspon podla mna. Mam rad rozne filmy, no tu som miestami citil, ze to nie je moja salka kavy. To ako bol prepojeny zivot Carella s pribehom babok bolo zaujimave, ale pre mna to bolo malo. Cakal som asi viac komedie, kedze tam je stary dobry Carell. Ukazuje ze neni len hercom do komedie, no ked ja ho mam radsej v komedii. Mal som asi len ine ocakavania a preto ma to az tak nezaujalo, ale film to je celkom zaujimavy. Casti kde sa spomina utok je miestami dost smutny. ()

Rathalos

Hmm,zvlastny film a o to viac,ze je to inspirovane skutocnymi udalostami,ten Mark Hogancamp mal fakt smolu v zivote,zbili ho,stratil minulost a stal sa z neho niekto,kto ako keby mal svoj svet,v ktorom hlavnu rolu mali figurky a zenske topanky,musim vyzdvihnut herecky vykon Stevea Carella,uveril som jeho postave,taktiez ma zaujala hudba,pribeh a animacia,ta bola super,takze dam 4 hviezdicky uz len kvoli tomu,ze to je skutocne,nie vymysel...:-) ()

MickeyStuma

Robert Zemeckis opět předčil tvůrčí očekávání. Natočil snímek kombinovaný hranými a animovanými sekvencemi, kde právě ta animovaná část svou realičností doslova bere dech. Svým způsobem psychologický snímek na základě dokumentu z roku 2010 'Marwelcol' o zlomeném muži po brutálním napadení. Aby znovu získal své motorické dovednosti a vyrovnal se s psychologickým traumatem, začal ve své zahradě stavět miniaturní model belgické vesnice v období druhé světové války a vytvářet fiktivní válečné dobrodružné příběhy za pomocí loutek navržených podle skutečných vzorů. Přesněji řečeno, podle svých sousedů. A právě jeho fantazii sobě vlastní máme možnost vidět v animované části a dá se bez skrupulí říci, kam se se svými výtvory hrabě Tim Burton. Se scénářem je to už krapet složitější. Moc nám dějově nedá. Byť je herecký výkon Stevena Carella v hlavní roli adekvátní, lítost nad jeho osudem bohužel nevyvolává. Ono je to snad i vlivem právě animované části, která svým popkornovým rozhledem přivádí zcela na jiné myšlenky. Snímek začíná jako válečný film, jehož dynamika žánrově okouzlí a to až do chvíle, kdy divák zjistí, že se jedná o obyčejné panenky. V danou chvíli kamera vyzradí podstatu věci, o kterou celou dobu jde. Vizuální styl scén s panenkami snad do této chvíle také ještě nebyla k vidění. Je skutečně fascinující a tak není divu, že osud člověka, o kterém tento film je, krapet zapadá do pozadí. A to i přesto, že hrané a animované části jsou vyrovnané. Snímek tedy skutečně kombinuje animované akční sekvence panenek s citlivým dramatem o traumatu skutečného člověka, což je vskutku počin odvážný a ne každého něco takového dokáže oslovit. ()

BOURQUE

Film, ktorý nesie na sebe jednoznačné stopy po rukách R. Zemeckisa. Zaujímavé „dve príbehy v jednom“, kde aj tá „imaginárna“ by mohla samostatne fungovať. S. Carell výborný a skvele asistujú všetky ženy z Marwen(col)u, najmä Leslie Mann. Hudba od A. Silvestriho je pekná a každej scéne pridá ten potrebný plus. Len keby tam bolo trošku menej „USA“ feelingu. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Olík

Robert Zemeckis umí odvyprávět nestandartní lidský příběh jako málo kdo - Steve Carell je pan herec a to nejenom komediálních rolí - Leslie Mann je prostě Leslie Mann, tu nejde nemít rád – zápletka, která vybočuje ze zavedených kolejí, navíc podle skutečných událostí, je vždycky vítána…….tak co je špatně, že za snímkem nestojí zástupy diváků? Na první pohled originální, na druhý no dobře, na třetí děkuji, stačilo. ()

Torgal

Zemeckis očividne strašne nerád točí obyčajné filmy, teraz servíruje príbeh plný brutálnych prestreliek… s bábikami. Zlomený hlavný hrdina (Steve Carell v civilnej polohe) sa týmto spôsobom vyrovnáva s traumou a vo svete jeho fantázie strávime väčšiu časť filmu. V reálnom živote je to psychická troska, ktorú mi bolo miestami dosť nepríjemné sledovať. Príbeh bábik je podstatne zábavnejší (a dokonca sa sem prepašoval aj odkaz na Návrat do budúcnosti). Taký zvláštny, smutno-úsmevný film. 6/10 ()

Cinematrix

Cožpak o to, hezký vizuál a nápad to mělo, ale co je to platné, když v hlavní roli je posera, kterej si hraje s panenkama a nosí dámské boty. Říká tomu esence ženskosti, ale to se teda pěkně plete jak on, tak Zemeckis, když si myslej, že esence ženskosti jsou chlupatý nohy a lodičky velikosti vikingských drakkarů. Dostali mne tak do situace, kdy jsem nevěděl, zda nad filmem mám brečet nebo zvracet, takže víc než tři hvězdy prostě nedám, i když si pro tu roli Steve Carell určitě na nohou ostříhal nehty a obrousil ztvrdlý paty. ()

geek.ondra

Carell skvělý. Jinak Zemeckisovská břečka která kdyby dostala o dost lepší péči je horkým kandidátem na Oscary. Potenciál tu je totiž velký ()