Sňatek princezny Verunky (Eliška Jansová) má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka (Boleslav Polívka). A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Může být Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem? (Česká televize)

BStone

Jedním slovem ubohé... Plejáda strašlivě se pitvořících herců, mimozní dialogy, Mádl se filmem doslova promračil, téměř všichni přehrávají... Rádoby vtipné šišlaly doporučuji dětem do deseti let, pak pouze na vlastní nebezpečí. 15% ()

bratr_jezek

Tak nám zmodernizovala pohádka. Už se okoukaně nechodí do světa, aby na konci čekalo štěstí, tady se vlastně hlavní aktéři setkají jakoby náhodou. On (Mádl) je plavec, ale dost nešikovný, takže se protlouká jako kuchař. Ona (Jansová) je šprtka přes matematiku, kterou trochu tlačí do sňatku chudoba jejího království. Nebýt jednoho bláznivého nápadu a svatojánského věnečku, tak se ti dva nikdy nepotkají. Bohužel celkem zajímavý příběh, kdy hlavně Jansová je tahounem příběhu, upadá, když se přidají další postavy. Bolkem Polívkou velmi špatně zahraný král, trojice nápadníků, která nijak nezaujme, Pavel Liška není démonický, ale trapný a Cibulkové její Moranu uvěříte teprve až vyleze z klece (kdo viděl, jistě souhlasí). Třetí hvězdu podprůměrné podívané utrhl nakonec chvilkami až křečovitě přehrávající Trojan, obstarávající zábavu. Dle režiséra a scénáristy bych čekal daleko víc, velká škoda, bombová pohádka z toho opravdu nebude. ()

stanslon

Já nejsem kuchař, já jsem plavec. Tahle hláška bude asi vše, co zbude po téhle pohádce pro dospělé a inteligentní diváky. A já se ptám, proč jsou ty naše krásné vánoční pohádky čím dál blbější. Zdlouhavé, bez vtipu, bez nápadu, chybělo tam snad jen to, aby tu krásnou a konečně kozatou princeznu, připravoval o věneček plavec Mádl. Liška coby tragéd? Nezachránilo to ani posledních 20vteřin filmu, s parním strojem a pohyblivými obrázky. K čemu by to vlastně bylo? Jdu se dívat na stoletou Pyšnou princeznu. ()

bizal

Vtipná, úsměvná pohádka s výborným Ivanem Trojanem, Jiřím Mádlem a poměrně naivním tuctovým příběhem. ()

darius1706

Když jsem hodnotil Korunního prince, tak jsem měl plnou pusu keců o tom, tak nebudu hanět cizí práci a kdesi cosi. No, tak to se mi to zhatilo fakt brzy...Už v první minutě jsem tušil, že to bude průšvih, ale rozhodl jsem se dát tomu šanci, jednak právě proto, že jsem chtěl jít do sebe a jen pořád nemudrovat a taky protože byly Vánoce, a tak jsem to dal celé. Ale sorry, fakt to nešlo. Já si půl pohádky myslel, že to nemyslí vážně a že se pak něco stane, ale pak jsem pochopil, že to bude pořád stejné a nezlepší se to. A přitom mám J. Strachovo dílo tak rád. Jenže - scénář byl mizerný, J. Mádla to evidentně nebavilo a nebo se mi už dost zajedl, I. Trojan se sice snažil, ale s takovou postavou se toho asi moc líp udělat nedalo, P. Liška hraje pořád stejně, a tak by se dalo pokračovat dále. Pro děti to nebylo už vůbec, prostě nepovedlo se to a je to škoda. Otázkou tedy zůstává, proč dávám dvě hvězdy - no a důvod je jednoduchý, za snahu. Chápu, že se nemůže povést vždy a vše. ()

VMa

Parodie na ruštinu, italštinu a němčinu by nebyla tou největší chybou, kdyby tyto jazyky nebyly tak moc zdůrazněné. No, snad by nebylo neštěstím ani to, že Mádl hraje stále přitroublé nešiky (jako v Lásce rohaté či v Pekle s princeznou). Mnohem horší je spíše to, že Liška hraje stále ten stejný typ pitomců, skoro jako Rowan Atkinson. A pak tu jsou některé příběhové nedokonalosti. 1. Důvod učení se Ondry kuchařem mohl být trochu lepší, jako třeba za trest. 2. Že se princezna vyžívá v vysoké matematice a moc jí to nejde, no budiž. Snad by jiné vědní obory princezně slušely lépe (už kvůli tomu, kdo je její matka). 3. Zchudlé království a nutnost pro(v)dat princeznu už tu bylo také - a trochu lépe udělané (v pohádce Kouzelný měšec). A nakonec? Jestli celý tento komentář někomu připomíná poněkud nejapnou definici kritika jako toho, kdo říká, jak by to udělal, kdyby to uměl, tak má zajisté pravdu. No, kdo si na kritika občas nehraje. A jaké je tedy mé hodnocení? Hodnocení se (zatím) zdržuji. Snad později dám nějaké, ale musím ještě hodně přemýšlet. ()

RenataD

Pohádka přináší spoustu vtipných gagů. Do hlavní role bych obsadila jiného herce např. Lukáše Příkazského. Dle mého názoru se s rolí "kuchaře-plavce" Mádl zase tak dobře nepopral. Nejvíce se mi líbil Ivan Trojan - "Talián", ale i Pavel Liška jako zlý nápadník nezklamal. Ostatní vynikající herci nedostali takovou příležitost, což je škoda. ()

PinkButterfl

Opäť jedno veľké sklamanie... Veľmi som sa na túto novú českú rozprávku tešila, najmä kvôli skvelému hereckému obsadeniu. Rozprávka sa mi bohužiaľ vôbec nepáčila, postrádala som napätie. Sklamala ma aj postava talianskeho učiteľa, ktorého hral I. Trojan, veľa slov mu bolo zle rozumieť. ()

JerryPilsen

Nedokoukatelné,bohužel.Herci skvělí,ale ten děj.Postavy za hranicí parodie mluvící nesmysly.Od dvojice Epstein-Strach bych čekal o hodně víc. ()

LiSaiFun

Takové rádoby originální, ale ve výsledku divně slátané, postavy pořád odněkud někam cupitají a pitvoří se, nevím, proč má někdo pořád pocit, že v pohádce to takhle má být... ()

Kateeerina

Zklamání vánočního programu. Bezostyšné vykrádání jiných pohádek a filmů bylo víc než viditelné (král hovořící s obrazem mrtvé ženy- Byl jednou jeden král, předstíraný výprask od stráže - Šíleně smutná princezna, král bez peněz žijící v rozpadlém zámku - S čerty nejsou žerty, hlavní padouch jako bratranec Jacka Sparrowa...). Potěšili herci Dejvického divadla, ale ani oni nemohli zachránit vyložene pitomý scénář. Nejbizardnější pak bylo vyřešení celého problému - v hlavní roli prase pobíhající po dvorku. Poučení pro děti? Nedělej nic, ona se o to nějaká svině postará. ()

Tumka

Jiří Strach patří rovněž mezi mé oblíbence a jeho Anděl Páně už k vánoční klasice - zaslouženě. Ovšem letošní pohádka se příliš nevyvedla. Podobným zklamáním pro mě byl už loni Šťastný smolař. Myslela jsem, že se to letos bude ubírat poněkud jiným směrem, ale nestalo se. Bylo to celé hodně nesourodé, "rozhrkané" a dost to drhlo. Humoru sice bylo víc než dost, ale místy to hraničilo s trapností (někdy to bylo až za hranicí). Hemžilo se to prapodivnými postavami v čele s P.Liškou a J.Pleslem. Zachraňovali to pouze Eliška Jansová v roli princezny a zejména výtečný Ivan Trojan v roli roztomilého princeznina učitele. Ovšem to je na poštědrovečerní pohádku zoufale málo. Dost se začínám obávat toho, jak dopadne Anděl Páně 2 v podání tandemu J.Strach-M.Epstein... ()

TheBlizard

aneštěstí podprůměrné. Místy se daří něčím, hlavně zpočátku, upoutat, avšak s postupem času se děj spíš vleče, než odsýpá a ke konci navíc zabředne v jakési spirále podivných dějových zvratů, které jsou místy jalové a prkenné. Zapadne, jako většina slabých počinů podobného rázu za poslední léta. ()

Bránolog

Mně to teda zas až tak tupý nepřišlo, ale na rozdíl od jiných mi byl Trojan šíleně protivnej. A to ho mám dost rád. ()

BASTÍK

Jediné, co mě na pohádce bavilo, byla postava Ivana Trojana. Jsem zvědavá, jak Strach s Trojanem zvládnou Anděla Páně 2. :) ()

PORTER44

Slabota hlavně příběhem a tím pádem i herecké výkony nic moc, prostředí bylo špatný králův hrad pořádná zřícenina,zvláštní efekty skoro žádný. ()

pan Spock

Proč mám pocit, že v týhle pohádce nebyla jediná příčetná postava. Jeden trotl vedle druhýho. A k tomu jako třešnička na dortu ta nejotravnější a nejnesympatyčtější princezna široko daleko. Myslím že má režisér Strach na víc, než na zbytečné televizní pohádky. ()