Sňatek princezny Verunky (Eliška Jansová) má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka (Boleslav Polívka). A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Může být Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem? (Česká televize)

kuri-noha

Předem upozorňuju, aby nikdo tenhle kabaret nebral jako klasickou pohádku. Klasická pohádka (princ, drak, čert atd.) je dávno mrtvý, vyčerpaný žánr a proto od nových "pohádek" nečekejme totéž, jako od těch starých... Svatojánský věneček beru jako takové Epsteinovo zábavné, tréninkové psaníčko několika etud, které - když takto pochopíte - fungují a docela i baví. Mezery mezi nimi jsou tupé a krkolomné. V tom je ta potíž, a sice že to má být pohádka. Proto se do příběhu zabalí věneček, tajemná matka princezny, oživení polibkem a další klasiky, aby se neřeklo, že to není pohádka... Když to budu brát jako srandičku k pobavení u tepla krbu, nemám s tím problém. ()

klaranapoli

Jedna hvězda za Ivana Trojana, ten byl peckovej :D a druh hvězda za Taclíka :D Těmhle dvoum se směju ještě teď co jsem tu pohádku dokoukala. Jinak hodně slabá pohádka. ()

PSyk

Když na začátku (scénář) není nic, tak se z toho těžko může udělat něco, i když se ostatní všichni snaží jako o závod. ()

Naby

Příjemná pohádka s příjemným a originálním příběhem. Aj dospěláka neurazí. V dnešním světě milióntých předělávek pořád dokola toho samého je to prima změna. Celkem 3,9* ()

Peabody

zakopávání padání a pitvoření a jakoitalština místo humoru? U pana Jiřího Stracha? Skoro škoda. Pan Mádl není prostě princ. ale chasník a těžko se na tom něco změní. S touto princeznou mu to nefungovalo ještě více než s Terezou Voříškovou, slečna Jasnová nějak nic moc, ani vzhled ani hlas, jakkoli příjemná, ale celkově nic víc. Hlavní problém byl v neustálém humouru. Přitom steampunkový nápad je moc pěkný i vorařina mne potěšila, ale nějak se pan Epstein s panem Strachem neshodli. Pavel Liška byl místy nečekaně dobrý, místy opět musel ftipkovat. Škoda ()

Bohulib

Tahle pohádka se tedy Jiřímu Strachovi nepovedla a nemyslím si, že by to bylo špatným scénářem. Nejhorší byli nápadníci, kteří asi měli být komičtí, ale působili vyloženě trapně a jejich řeči s cizím přízvukem nebylo moc rozumět. Pavel Liška coby hlavní padouch sice vypadal ze začátku dost zlověstně, nicméně posléze jeho projev přešel do směšnosti až trapnosti. Nezachránilo to ani pár dobrých vtípků - např. princeznino počítání, či královo dumání nad pohyblivými obrázky. Doufám, že chystané pokračování Anděla Páně se neponese v podobném duchu. ()

ankkk

Asi jsem čekal víc, ale nedočkal j sem se. Snaha o vtip za cenu parodování cizí řeči je samoúčelná a celkově to považuji za slušnou slátaninu. Jsou i horší. ()

Nellie Lovett

Druhý sváteční večer přinesl pohádku takovou nemastnou neslanou. Klasická zápletka (chuďas zachraňuje princeznu), doplněná o příšerné nápadníky (proč se o princezny nemůže někdy ucházet někdo normální?), standardní Liškův mešuge (taky námitka - proč musí být záporná postava nutně úplně zesměšněna?) a nadbytečný italský učitel. Zajímavé byly snad jen netradiční lokace. ()

pepinouno

Opravdu jsem doufal, že tato pohádka bude opravdu na úrovni, už jen to, že režíroval Jiří Strach, od něhož se špatný film hledá opravdu těžko. Chyba ale řekl bych, tkvěla ve scénáři, který nebyl nějak propracovaný. Humor byl prvoplánový, v popisech princezniných nápadníků zabíhal do karikatur té či oné země. Tyto karikatury mohly býti s použitím trochu inteligentního humoru velmi povedené, však pan scénárista nejspíše spoléhal na "první dobrou." Herecké obsazení mi nepřišlo nějak špatné. Pouze obsazení Jiřího Mádla, který působil, že je v pohádce jako hlavní tahač. Celkově zápletka s tím, že královský kuchař se cítí býti vorařem, než kuchařem je slabá, těžko představitelná, nezapadá a často vybízí k trapnosti. Jde pouze o můj názor, ale kdyby se z kuchaře-plavce stal jen kuchař, třeba spokojený, bylo by to pro celou pohádku únosnější. Mrzelo mě, že nebyl více propracovaný ten příběh na začátku - o Moraně a Živěně, kdy Morana své sestře ublížila a na konci vše napravila. My nevíme, jak to přesně bylo, to scénář (nebo možná režie) neposkytl. Ivan Trojan, Bolek Polívka, Eliška Jansová a zezačátku i Pavel Liška byli jedinou světlou stránkou poměrně nudného dílka, které by si zasloužilo předělat, neboť prvotní myšlenka byla prvotřídní. Snad se současná tvorba rozhodne upustit od kýčů a klišé spojených s karikaturami a nevyjasněnými charaktery jednotlivých postav. Škoda. 20 % ()

dogrose

Jsem zklamaná. Největší slabinou je scénář a plytké dialogy. Nezachrání to ani úžasná Cíba, ani skvělý Trojan, jehož postava je tu vlastně navíc. Překvapilo mne nevyužití Polnišové. (A Liška - nemohli bychom už věci začít nazývat pravým jménem a místo pojmu "současné civilní herectví" prostě říkat "ti, co neumějí hrát"? Ale budiž, to je můj osobní názor.) Velkým zklamáním pro mne byli i tři nápadníci - nevadí mi, že je to častý motiv, ale vadí mi to ztvárnění: jednak karikování národního stereotypu je sto let za opicemi, jednak jim chvílemi není rozumět a děti ani některé vtipy nemohly chápat. Narážky na nemocné srdce a neustálé zdůrazňování vorařství jsem nepobrala. Závěrem bych se přimlouvala za to, aby se do pohádek vybírali poněkud mužnější chasníci a princové a ne pápěrky, zagroškudly a ustřelené kecky. Přesto se ráda podívám na další Strachovu pohádku. ()

hanikrivi

Poněkud zbytečná pohádka. Mám dojem, že je to tu moc překombinované: Jirka Mádl chce být plavcem, zatím je kuchtíkem (spoiler: zdá se, že mu to nějak nevyšlo, když se stane králem). Liška je tu bohužel trapný a nepůsobí nijak originálně a také je někým jiným než chce. Bolek Polívka má roli jak z Kouzelného měšce, ale je hodně civilní. Banda nápadníků byl nepovedený nápad. Do toho Morena, služka, Vondráček jako komoří (mám na něj od Tajemství lesní země alergii)... Příliš nedotažené. Jen Eliška Jansová potěšila. Škoda, že neměla více prostoru. Byla milá, hezká a hrála opravdu dobře. Zatím jsem nezjistila, proč je Jirka Mádl tolik obsazován do hlavních rolí pohádek, tady jeho neherectví příliš nefungovalo. Pokud máte rádi Ivana Trojana stojí za shlédnutí. Pohádka by se měla jmenovat: Aneb jak si v Čechách představujem Talíána. ()

Najnou

Já jsem plavec, já nejsem kuchař. Jiříka mám docela rád, ale za tohle bych ho zabil. Hned jako čtvrtého po těch tragédech nápadnících. A po nich princeznu, na kterou se po nasazení brýlí nedalo koukat a především se nedala ani poslouchat. Počtářka po lobotomii upravující lanoví. Bah. Nebo slečinku první a Jiřku druhého? Těžká volba.. Jedna hvězda Ivanovi. ()

Ateviii

Tato pohádka se Jirkovi Strachovi povedla. Herecké obsazení bylo fajn, Jirka Mádl nikdy nezklame, Eliška Jansová v roli princezny byla příjemným překvapením a partička netradičních princů se postarala o fajn zábavu. Pohádka měla svižné tempo, rozhodně tu není na místě slovo "nuda". Trojan se svojí italštinou byl taky dobrý, ale nebyl jediný, kdo se tam o něco snaží, jak tady někteří píší... Prostě klasická pohádka, tak jak ji máme rádi :) ()

I.ball

Tak jsem se na tuto pohádku podíval po roce znovu a stále je to stejně špatné. Bez italského učitele bych asi nebyl tak shovívaný ve svém hodnocení a přesto, že nejsem žádný kritik, musím souhlasit s ostatními - je to takový "diblík", nemastný, neslaný film. Za mě 50%. ()

Jardatekk

Prosím Vás už raději žádnou pohádku netočte. Zoufalost nade vše a hvězdičku dávám za mladé hezké děvečky na mostě a Jirku. Story ala Starwars! ()

a-ja

Hmmm... Zase žabák Mádl, zase kompars z Dejvického divadla, princezna vcelku ujde, Liška hraje sám sebe (blbce), Polívka taky, chudák Cibulková mezi takovýma trotlama... Jediné plus Jan Vondráček... ()