Sňatek princezny Verunky (Eliška Jansová) má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka (Boleslav Polívka). A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Může být Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem? (Česká televize)

ondra.p odpad!

Jak nesnášim pohádky, tak tahle je opravdu debilní. Škoda peněz, mohlo se natočit něco lepšího. Ale to bychom nesměli být v Česku.. Ani nechci nijak hodnotit, je to prostě extra stračka (stejně jako další české filmy), která slouží jen na umoření hypoték herců a naplnění kapes tvůrců. ()

kinoholik

Neměl jsem strach, že by Strach natočil strašnou pohádku. To se splnilo i tentokrát, ale tenhle plavecký mariáš bych neflekoval. ()

AJACON odpad!

Ach jo. Špatně obsazené, zahrané (až na výjimky), scénář sepisovaný zřejmě v MHD na rychlo. Nikdy více. ()

dalia

Spíše humorně laděná pohádka, zvláště zpočátku mi přišlo různého "tajtrlíkování" a blbnutí až příliš, hlavně ti ostatní nápadníci mohli být méně ujetí, ostatně i ty princezniny derivace byly myslím příliš, nicméně postupně se z toho vyloupl docela pěkný příběh se slušným spádem a druhá polovina mne už opravdu bavila. Na plný počet to není, ale za čas bych se na tuhle pohádku klidně podívala znovu. Už jen kvůli hereckému výkonu pana Trojana, který to opravdu oživuje. Mimochodem, komentáře jsem otevřela při závěrečných titulcích a už jich tu bylo několik desítek. Jaký smysl má komentovat a hodnotit něco, co jsem neviděla celé? ()

jerzy1976

"Moderními" chatovacími zkratkami - OMG, TVL... co to bylo? Jedna * z úcty k režisérovi, jehož díla mám rád a za Uherčice, kam jsem se i nachomýtnul v jeden z natáčecích dnů. Jinak scénář děs běs... EDIT - poté, co jsem viděl dnešní Johančino tajemství a pak na STV viděl opět konec této pohádky, tak měním hodnocení - k lepšímu. ()

Usirev

Pohádka úžasná, lepší než Korunní princ. Nemám moc rád Lišku, takže bych byl rád, kdyby mu pomohl Diblík k normálním rolím a nehrál zase jen debily ()

Isognomostom

Ze slušnosti jsme dokoukalii, ale bylo to tak velké zklamání, že nemohu dát hvězd více. Místy sice problesklo pár zajímavých nápadů, ale tak zbytečně přeplácané pitvoření postav a zmateně nedotáhnuté dějové zápletky a dialogy jsem naposledy viděla v "pohádkách" páně Trošky... což pro režiséra Strachova formátu není dobré... Dokonce i naše maminka prohlásila, že tuhle slátaninu už nechce příště vidět... Snad bude pokračování Anděla Páně na lepší úrovni... P.S. Právě běží závěr S čerty nejsou žerty - během prvních pěti minut po přepnutí je pod naším stromečkem mnohem veseleji a společně vychutnáváme tu správnou POHÁDKU... ()

kamysacek

Pohádka postrádala jiskru. Pokud někdy zajiskřila tak pouze díky charisma Ivana Trojana a jeho mistrnosti pro komediální scény. Jinak se příběh odvíjel dlouho a nudně jako ta řeka. Líbilo se mi ještě pár momentů, které měl ve scénáři Jiří Mádl. Ale jinak... GRANDO PRUSERO. Si. ()

Nordy_VH

Po štědrovečerní pohádce, nastal pád. Výborný Trojan jako učitel by byl za 5 hvězd, ale to je z celé pohádky skoro vše. Asi nejlepší scéna je když začne hrát flašinet, který řídí dirigent, prostě zchudlé království. Vcelku dobré role napadníků básníka v podání M.Myšičky a Harveyho Denta, teda Jaroslava Plesla, oba byli výborní. Naopak u postavy vynálezce se ptám: "Proč a co tam měl jako dělat? Nestačilo těch nápadníku méně?." S daným scénářem už asi nešlo nic lépe udělat, i když snahu nejde upřít. Děj příliš nezaujme, matematické výrazy tomu moc nepřidají, a vynálezce alias král. Takové nápady nemám ani po 10 pivech. Celkově 40%. ()

trango

Pre 95% užívateľov, ktorí si sem prišli kopnúť do čohokoľvek českého, sa ako riť na šerbeľ aj teraz hodí verbalov koment na Labyrint Aspoň sa vám uľavilo i bez Espumisanu ? Pro CZ : Alespoň se vám ulevilo i bez Espumisanu? P.S. Po prečítaní ďalších a ďalších komentárov pridávam * na 5 a ako bonus linku na slovník cizích slov ad hominem pretože toľko "argumentov" o osobách tvorcov sa hneď tak pokope nenájde ! ()

Rindi

O dost slabší než Korunní princ, ale pořád koukatelná pohádka oproti slátanině Tři bratři. Tolik můj stručný dojem z letošních tří nových vánočních pohádek, které jsem zhlédl. ()

Sisyfos

Bizarní a zklamání. Promarněná šance a utopený nadějný námět, který tak uplaval Strachovi mezi prsty... Nevyužívaje ani velký herecký potenciál, kterého se mu dostalo, lavíruje dle mě ve znásilněném námětu, kdy se určité filosofické i psychologické scény noří společně s infantilností, bezbřehou nudností i předvídatelností do hlubokých vod. Paralela dvou synů, jež mají mnohé společné, ale každý se ubírá jinou cestou, tak zcela pohltily kalné vody peřejí a mohu se jen domnívat, že scénárista Marek Epstein někde nyní tiše pláče v koutě a trhá si vlasy nad promarněnou šancí vytvořit vážnější, na atmosféru hutnou a černějším humorem prodchnutou, pohádku. Aspoň doufám... a pokud to nevidí... Jakoby si chvílemi Jiří Strach nemohl vybrat, zda-li točí pohádku pro dospělé či jen pro děti nebo obojí apod. Scény se tak točí ve víru bizarního humoru, černého, chytrých přesmyček, ale tak špatně promíchaných a navíc obohacených o infantilnost či nudné scény, že nikdy nedojdou větších rozměrů a pohádka nakonec vyzní jako chaotická bizarnost a neutvoří nic přesvědčivého. Infantilní zakončení u vodopádu, kde jsem nevěděl, jak se tvářit, pak podtrhlo celé vyznění pohádky. Škoda, pohádka má dobré nápady, herecké obsazení i kvalitní hutné záběry jako třeba na matku v kleci a Liškův chladný vstup na scénu. Ty ale nakonec ihned bortí řada protichůdných scén atd. No nic, škoda, pro mě promarněná šance ()

Franta852

Pohádka ve které princezna počítá rovnice o více neznámých,je zajímavá modernizace pohádky, ale řekl bych že klasika je klasika. Za zhlédnutí to sice stojí, ale žádný trhák to není. ()

baron518

Dle upoutávek jsem se těšil, že autor Anděla Páně nezklame a potěší humorem jemu vlastnímu. Žel, nestalo se tak. Vrátil jsem se tedy v čase do dob budování socialismu let osmdesátých. Tehdy kvantita natáčených rádobypohádek byla na úkor jejich kvality. Plochý, nic neříkající scénař, souboj moderna s pohádkovostí - to už tady jednou bylo a s velkým úspěchem se nesetkalo. Jediným pozitivem byl výběr herců, kteří odvedli dobré výkony a nádherné lokace. Protože pracuji i doma, tato pohádka mi byla příjemnou kulisou při tvorbě počítačových protokolů z kontrol spalinových cest. Jen proto si zasloužila alespoň jednu hvězdičku. ()